Drugi post: Konac za zube

Dobro veče poštovani članovi foruma Krstarice.
Želim da Vam saopštim i izjavim da sam jako srećan što sarađujem sa dobrim forumašima i moderatorima i adiministratorima ovog foruma i da sam pronašao mesto pod nebesima na kojem mogu da se družim sa ljudima.

U ponedeljak sam bio kod stomatologa u domu zdravlja kako bi mi pregledao zube. Da budem iskren ja se ne bojim stomatologa. Srećan sam kada idem kod njih zato što će mi pomoći da u grob ponesem sve moje zube. Kada sam bio mali pao sam sa ljuljaške i iskrivio zube. 10 godina mi je ortoped vilica nameštao zube. 5 godina sa običnom protezom a 5 godina sa fiksnom. Na kraju je uspeo da mi namesti zube pa sada imam lep osmeh. Svaki dan perem zube. Čak sam pastu i četkicu nosio na faks i na njivu kad sam radio za pare.
Ja sam u ratu sa karijesom. Ne dozvoljavam da mi se ni jedan zub pokvari. Toliko volim moje zube da hoću da ih u što većem broju odnesem u grob jednog dana kada kucne čas. Dok sam radio na njivi niko nije prao zube osim mene pa im je to bilo interesantno da vide. Naime, samo da vidite kako su bezubi ti ljudi sa kojima sam radio, znači strašno. I oni se meni smeju zbog toga. Ali oni su i dalje ostali bezubi pa neće moći kvalitetno da jedu, da grizu jabuke, batake, i ostalo meso. Elem ja nisam dozvolio da moji zubi trpe agresije hrane koja bi ih (zube) pokvarila te sam i tamo na njivi pravo zube. U ponedeljak mi je stomatolog rekao da počnem koristiti konac za zube. Poslušao sam ga i u UniverExportu sam kupio Oral-B konac od 50 metara dužine. Bio je na akciji, platio sam ga 180 RSD.
h0R8Jx5.jpg


Sa YouTube sam naučio kako se koristi i posle toga krenuo u akciju.
Da bih sačuvao zube svaki dan koristim Orbit žvake. Požvaćem jednu na dan.

Saznao sam da u Lilly drogeriji ima Dent A Dent konac voskiran, 75 metara za 159,99 RSD.
pttab4l.jpg



Voleo bih da čujem vaša razmišljanja u vezi korišćenja konca za zube.






veliki pozdrav
vaš Akademsky
 
Ja sam se praktično zaljubila u Miroljuba Petrovića tj. u njegovu pamet... on bi ovde rekao:
Dečko, moraš da počneš da živiš zdravo!
Moraš da menjaš navike.
Ako si prao zube (neka si), to je dobro, sad malo na duhovnu rehabilitaciju-čitaš malo Bibliju, malo se baviš zdravljem tela, kombinacija je vrh...
Ma, tu nema problema!
Iskreno, taj konac sam kupila više puta, radi posao... ma koliko košta, ista mu je namena, mada jeftiniji znaju da se listaju, cepaju, ostaju ti niti među zubima, bezveze... Onaj Dento-dent je po mom mišljenju taj bezveze. Prvi sa slike je ok, ali ne treba preterivati...
Inače, ja koristim Listerin pre i posle pranja zuba, nešto mi je tako zgodno.... ne kažem da svi treba tako!
 
Sto se zuba tice, ja mislim da je tu glavna stvar genetika. Ja perem zube jednom dnevno, ali jako temeljno, jedno 20 minuta, svaki zub operem iz svih uglova i imam sve zube, osim dva umnjaka koje sam hirurski izvadio. Ponekad koristim i taj koncic, a jedno vreme sam koristio i listerin.
Imao sam devojku koja je prala zube najmanje tri puta dnevno, a bila je skoro krezava brt. Toliko su joj ti zubi sitni, trosni, a meni zubi prijatelju veliki kao u konja.
Ocigledno je da je moja genetika sto se zuba tice superiornija od njene. Ako iole peres zube i imas dobru genetiku, mislim da ce to dugo trajati.
 
Da bi mi pročistile dah od hrane koju jedem.
Лош задах, може да буде из једњака или желудца због лоше исхране. За то уме да помогне промена исхране. Не мораш апсолутно све, али само избацивање слаткиша, газираних пића, алкохола и дувана, би требало већ да осетно помогне.

Ако је реч о лошем мирису хране, као што је бели лук или слично, то ће тешко било шта да очисти. Ако неко има неки савет нек јави. Ја бих ти радије пропручио нешто природно у сваком случају, вероватно на бази ментола.

Генетика може да има везе, али мислим да је најбитнија исхрана, најпре у периоду формирања зуба и правилне минерализације, а затим и касније током живота да би се спречила појава каријеса. Хигијена се подразумева. Стрес такође може да уништи зубе.

Како кажу: кичма, исхрана, стрес, духовно здравље.
 
Poslednja izmena:
20min? Pa to je agresija na desni, dobro da imaš zube, stvarno ti je genetika odlična, @User Friendly !
Poroznost zuba ukazuje na druga oboljenja, ali smo mi toliko nemarni da čekamo da nas neka bolest potpuno obali pa tek onda da poverujemo u nju iako je u početku možda bilo sasvim lako sprečiti komplikacije.
Imao sam problema sa desnima da su se povlacile, zato sam nasao resenje u ultrasoft cetkicama, pa mogu da budem sadista prema ustima bez brige.
Ne racunam da sam prao zube ako ne pritisnem, a stalno se paranoisem da je ostao neki deo neopran.
 
Ma, strahota, ne dopada mi se @User Friendly , ... nema potrebe 20min silovati četkicu i zube. Kulturno oprati zube bez upotrebe neke velike sile, sa malo paste za zube...
Neće učinak biti bolji ako češkaš zube pola sata abrazivnim sredstvom. Može samo da se stvori neka preosetljivost desni da ne možeš zube da opereš ljudski nakon toga duuuuugo!
... pa, brate, nisi jeo masna g*na. Koja je to supstanca koju želiš u 20 minuta da rastvoriš?
 
Ma, strahota, ne dopada mi se @User Friendly , ... nema potrebe 20min silovati četkicu i zube. Kulturno oprati zube bez upotrebe neke velike sile, sa malo paste za zube...
Neće učinak biti bolji ako češkaš zube pola sata abrazivnim sredstvom. Može samo da se stvori neka preosetljivost desni da ne možeš zube da opereš ljudski nakon toga duuuuugo!
... pa, brate, nisi jeo masna g*na. Koja je to supstanca koju želiš u 20 minuta da rastvoriš?
Aaaa ne, jednom sam se zajebao i vise nikad.
Odem kod zubara misleci da je sve ok, a on lik krece karijes na 7, karijes na 6,5,4, levo isto. Posto nisam koristio koncic pre i prao sam zube horizontalno i ne iza 7ce, uz meso su mi se pokvarili svi zubi u donjoj vilici osim 1 i 2ke. Od tada, ribam ih iz svih mogucih i nemogucih uglova. Za to treba jbga vreme, ne moze da se uradi brzo, stvarno jako dugo perem zube.
 
Pa, ja ne znam kojom ste se tehinkom služili, @User Friendly , to je vaša stvar, ali npr., jednom sam radila godinu dana u jednoj od najbogatijih zemalja sveta i došla zubarima sa ušteđevinom-sve su mi gledali, čeprkali, sredili, rekli da je to na pola godine garancije. Imam sve zube, ali na svakih pola godine moram da se proverim, je l' te?
Odem na pola godine-super, idem na još pola-super...
Sve je to super, ali za zubare moraš da imaš neki crni fond, to je svetska sila koja upravlja nama, zub ti nije dobro-nisi dobro ti ceo.
Tako to i treba.
Ali da perem zube 20min-a, to bi bilo da priznajem da me je svet pokorio, da sam dibiduz oduzeta.
:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Dobro veče poštovani članovi foruma Krstarice.
Želim da Vam saopštim i izjavim da sam jako srećan što sarađujem sa dobrim forumašima i moderatorima i adiministratorima ovog foruma i da sam pronašao mesto pod nebesima na kojem mogu da se družim sa ljudima.

U ponedeljak sam bio kod stomatologa u domu zdravlja kako bi mi pregledao zube. Da budem iskren ja se ne bojim stomatologa. Srećan sam kada idem kod njih zato što će mi pomoći da u grob ponesem sve moje zube. Kada sam bio mali pao sam sa ljuljaške i iskrivio zube. 10 godina mi je ortoped vilica nameštao zube. 5 godina sa običnom protezom a 5 godina sa fiksnom. Na kraju je uspeo da mi namesti zube pa sada imam lep osmeh. Svaki dan perem zube. Čak sam pastu i četkicu nosio na faks i na njivu kad sam radio za pare.
Ja sam u ratu sa karijesom. Ne dozvoljavam da mi se ni jedan zub pokvari. Toliko volim moje zube da hoću da ih u što većem broju odnesem u grob jednog dana kada kucne čas. Dok sam radio na njivi niko nije prao zube osim mene pa im je to bilo interesantno da vide. Naime, samo da vidite kako su bezubi ti ljudi sa kojima sam radio, znači strašno. I oni se meni smeju zbog toga. Ali oni su i dalje ostali bezubi pa neće moći kvalitetno da jedu, da grizu jabuke, batake, i ostalo meso. Elem ja nisam dozvolio da moji zubi trpe agresije hrane koja bi ih (zube) pokvarila te sam i tamo na njivi pravo zube. U ponedeljak mi je stomatolog rekao da počnem koristiti konac za zube. Poslušao sam ga i u UniverExportu sam kupio Oral-B konac od 50 metara dužine. Bio je na akciji, platio sam ga 180 RSD.
h0R8Jx5.jpg


Sa YouTube sam naučio kako se koristi i posle toga krenuo u akciju.
Da bih sačuvao zube svaki dan koristim Orbit žvake. Požvaćem jednu na dan.

Saznao sam da u Lilly drogeriji ima Dent A Dent konac voskiran, 75 metara za 159,99 RSD.
pttab4l.jpg



Voleo bih da čujem vaša razmišljanja u vezi korišćenja konca za zube.






veliki pozdrav
vaš Akademsky
Ja koristim Oral B satenski konac za zube. Lako klizi između zuba, ne iritira desne... može se naći u apotekama i bolje opremljenim drogerijama. Posle čišćenja koncem, obično zube isperem čajem od kamilice ili žalfije(to su prirodni antiseptici i ubijaju bakterije iz usta).Ovi kupovini preparati za ispiranje su jako agresivni. To je ovaj:

oral-b_satin_floss_konac_za_zube_853.jpg
 
Poslednja izmena:
Slušaj, bato, čoveka koji zna znanje:

1. Zubi se peru jednom dnevno, uveče, obavezno dva puta. Četkica se pere pastom pre upotrebe obavezno. Ovo je ključno jer prvo pranje razmaže bakterije sa naslaga i četkice na kojoj su se 24 sata kotile od sinoć svuda po ustima i zubima. To je razlog zašto mnogi ljudi primete da ako uveče operu zube imaju lošiji zadah ujutru nego kada ne operu.

Ovo je jedna od stvari koju vam ne govore zubari - da bi zubari imali posla.

Češće od jednom dnevno ne treba prati jer zubna pasta nije uvek potpuno bezbedna po zdravlje, ponekad iritira sluzokožu, a i zubi se troše preteranim četkanjem.

2. Konac ili vodena čačkalica je obavezna, naročito ako se jede meso. Pred intimno spojenim zubima četkica je nemoćna i tu će karijes nastati uprkos redovnom pranju. Zato je nužan konac.

1591523048401.png

Ovo je Water pick - vodena čačkalica.

3. Jednom nedeljno, obavezno pred spavanje kalcijum karbonat (250 mg dovoljno) rastopiti u ustima i tako zaspati. Zubi će ti zahvaliti, i već sutradan će postati glatki i primetno zdraviji.

1591522945899.png


4. Jednom u 3-6 meseci premazivanje - amin fluorid.

5. Opcionalno, kašičica sode bikarbone sa čašom ujutro, prvi gutljaj izmućkati, pljunuti, a ostatak čaše popiti.

6. Najvažnije, ne obeležavati grobno mesto da pljačkaši ne dođu po zube.
 
Takođe, treba znati da razni nepoželjni mirisi u dahu nemaju veze sa čistoćom usta. Tako je potpuno idiotski prati zube nakon što se jede crni ili beli luk, ali i ako je u pitanju neka poteškoća sa varenjem pri čemu neprijatan miris poznat kao smrad dolazi iz dubljih partija creva. To je najčešće poremećaj mikrobioma ili, žuči i enzima varenja.

Žvake zaboravi, to troši zube, steže mišiće zbog čega se dodatno troše zubi, naročito noću. Takođe, iritira želudac koji luči kiselinu spremajući se za obrok, a da ne pominjem veštačke zaslađivače.
 
Ja sam se praktično zaljubila u Miroljuba Petrovića tj. u njegovu pamet... on bi ovde rekao:
Dečko, moraš da počneš da živiš zdravo!
Moraš da menjaš navike.
Ako si prao zube (neka si), to je dobro, sad malo na duhovnu rehabilitaciju-čitaš malo Bibliju, malo se baviš zdravljem tela, kombinacija je vrh...
Ma, tu nema problema!
Iskreno, taj konac sam kupila više puta, radi posao... ma koliko košta, ista mu je namena, mada jeftiniji znaju da se listaju, cepaju, ostaju ti niti među zubima, bezveze... Onaj Dento-dent je po mom mišljenju taj bezveze. Prvi sa slike je ok, ali ne treba preterivati...
Inače, ja koristim Listerin pre i posle pranja zuba, nešto mi je tako zgodno.... ne kažem da svi treba tako!
Lepojko moja, kaži mi nešto više o gospodinu u koga si zaljubljena... možda se i ja zaljubim, a?
:vzagrljaj: :heart:
 
Hoćeš da sačuvaš zube za grob:eek: Pa jel tamo trebaju zubi,pojma nisam imao,ja mislio treba sačuvati dušu:dash:.Evo me žurim da blog pažljivo prostudiram ne bih li nešto naučio i ja,neću da zaostajem:D
Prijatelju, jesi li video one naše "kapele" nameštene kao soba, sa sve krevetom, stolom i stolicama, hrana svakog dana sveža na stolu za pokojnika, čak je i tv upaljen? Eto zašto su potrebni zubi!
:vzagrljaj:
 
Takođe, treba znati da razni nepoželjni mirisi u dahu nemaju veze sa čistoćom usta. Tako je potpuno idiotski prati zube nakon što se jede crni ili beli luk, ali i ako je u pitanju neka poteškoća sa varenjem pri čemu neprijatan miris poznat kao smrad dolazi iz dubljih partija creva. To je najčešće poremećaj mikrobioma ili, žuči i enzima varenja.

Žvake zaboravi, to troši zube, steže mišiće zbog čega se dodatno troše zubi, naročito noću. Takođe, iritira želudac koji luči kiselinu spremajući se za obrok, a da ne pominjem veštačke zaslađivače.
Nema zezanja kad naš Mrki drži ćas!
:vzagrljaj:
 
Slušaj, bato, čoveka koji zna znanje:

1. Zubi se peru jednom dnevno, uveče, obavezno dva puta. Četkica se pere pastom pre upotrebe obavezno. Ovo je ključno jer pro pranje razmaže bakterije sa naslaga i četkicve na kojoj su se 24 sata kotile od sinoć svuda po ustima i zubima. To je razlog zašto mnogi ljudi primete da ako uveče operu zube imaju lošiji zadah ujutru nego kada ne operu.

Ovo je jedna od stvari koju vam ne govore zubari - da bi zubari imali posla.

Češće od jednom dnevno ne treba prati jer zubna pasta nije uvek potpuno bezbedna po zdravlje, ponekad iritira sluzokožu, a i zubi se troše preteranim četkanjem.

2. Konac ili vodena čačkalica obavezna, naročito ako se jede meso. Pred intimno spojenim zubima četkica je nemoćna i tu će karijes nastati uprkos redovnom pranju. Zato je nužan konac.

Pogledajte prilog 709553

3. Jednom nedeljno, obavezno pred spavanje kalcijum karbonat (250 mg dovoljno) rastopiti u ustima i tako zaspati. Zubi će ti zahvaliti, i već sutradan će postati glati i primetno zdraviji.

Pogledajte prilog 709551

4. Jeddnom u 3-6 meseci premazivanje - amin fluorid.

5. Opcionalno, kašičica sode bikarbone sa čašom ujutro, prvi gutljaj izmućkati, pljunuti, a ostatak čaše popiti.

6. Najvažnije, ne obeležavati grobno mesto da pljačkaši ne dođu po zube.
Mrki, ti si moj favourite!
:heart:
 

Back
Top