Drugi forumi i tako to

Tačno je da,kad se neko namerači da nekoga ubije,tu zaštite nema. E,al zato drvlje i kamenje na csr kad nasilnik ubije žrtvu. Goloruki,nenaoružani. Ne znam na koji čarobni način da zaštite žrtvu,kad to ne može ni policija,kojoj je to u nadležnosti.
Ne postoji način da bude zaštićena osim da sama unajmi lično obezbedjenje, što je ludost i skupo :D

Zabrana prilaska je više kao model zastraživanja jer se po prekršaju automatski ide mesec dana u zatvor bez ikakve kaucije. A ko želi da ode u zatvor? Tako da, sve je to mentalno stvaranje barijere, ali te niko ne može zaustaviti u nečemu što si naumio, a malicioznog je tipa.
 
Ne postoji način da bude zaštićena osim da sama unajmi lično obezbedjenje, što je ludost i skupo :D

Zabrana prilaska je više kao model zastraživanja jer se po prekršaju automatski ide mesec dana u zatvor bez ikakve kaucije. A ko želi da ode u zatvor? Tako da, sve je to mentalno stvaranje barijere, ali te niko ne može zaustaviti u nečemu što si naumio, a malicioznog je tipa.
Sada nasilnici idu na to da se osvete (ubiju žrtvu) a onda i sebe srede,nema opcije kazne i zatvora. Užasno i zlo vreme...

Sada nasilnici idu na to da se osvete (ubiju žrtvu) a onda i sebe srede,nema opcije kazne i zatvora. Užasno i zlo vreme...
A i ko će i kako da prati tolikw zabrane prilaska? Nema toliko ljudi niti policija čuva nekoga 24/7 , mislim na obične građane.
 
Sada nasilnici idu na to da se osvete (ubiju žrtvu) a onda i sebe srede,nema opcije kazne i zatvora. Užasno i zlo vreme...
Dešava se. Problem je u tome što, recimo, stan se vodi na muškarca, a oni žive zajedno. I sad ga ona prijavi za neku banalnost i policija dođe i istera njega iz stana, a ona ostane tamo. Umesto da ona napusti stan pošto je to njegovo. I gde će on da spava? Nepravedno je. Samo podgrevaju nešto što će eskalirati potencijalno.
 
Dešava se. Problem je u tome što, recimo, stan se vodi na muškarca, a oni žive zajedno. I sad ga ona prijavi za neku banalnost i policija dođe i istera njega iz stana, a ona ostane tamo. Umesto da ona napusti stan pošto je to njegovo. I gde će on da spava? Nepravedno je. Samo podgrevaju nešto što će eskalirati potencijalno.
Da. Sve je to jako,jako komplikovano. Inače,to su prepisani modeli i protokoli,naravno,i kod nas se samo prepisuju zakoni,a mehanizama za sprovođenje naravno nema.

Ali,odosmo baš u off topic ?
 
Kolko se sjećam i ti si kao neki ćata koji sme nositi oruzhje
Valjda si to pravo stekao zbog posla

Smatraš sebe autoritetom , koji je ružno pričao o bivsoj supruzi i kako bi je mogao gledati da pati i tone
I upravo je ovaj komentar sasvim u skladu sa tvojim shvatanjem m/z


Samo sam rekla da Srbija nema mnogo Johny-ia i Amberka ali zbog toga muškarci ubijaju svoje žene/devojke a o tamnoj brojki zlostavljana i da ne pričamo

Tako da imate problem koji društveno treba da se rešava

Malo je zdravih i pametnih muškaraca
Bravo.
Braaaavo.
Izdrži i nikako ni ne pokušavaj da upoznaš nekog muškarca iz otadžbine.Da ne pogineš.
Hvala za bespotrebno etiketiranje.
Što se tiče mojih pitanja.Dala si odgovor.
 
Ima,ali su retke. Jednom sam imala prijavu za nasilje,ispostavilo se da nije žekela razvod,koji je suprug inicirao,pa još kad je saznala da ima ljubavnicu...
Ali,kažem,retke su lažne prijave. I za to se snose sankcije,makar tako piše na papiru u zakonu.
Nasilja nad ženama ima.I to je svakako vrlo loše.
Međutim.I nasilja nad muškarcima ima i previše.Ali se o tome ćuti.
I lažnih prijava uopšte nije malo.
Žene jako jako retko odgovaraju za lažne prijave.
Eto to je tužna istina.
Lično.Ja bih najviše voleo da se našim ženama desi švedski scenario. :)
A mi muškarci ćemo se već snaći.
 
Nasilja nad ženama ima.I to je svakako vrlo loše.
Međutim.I nasilja nad muškarcima ima i previše.Ali se o tome ćuti.
I lažnih prijava uopšte nije malo.
Žene jako jako retko odgovaraju za lažne prijave.
Eto to je tužna istina.
Lično.Ja bih najviše voleo da se našim ženama desi švedski scenario. :)
A mi muškarci ćemo se već snaći.
šta je švedski scenario?
 
Naravno. Ja volim švedski jezik i generalno skandinavija mi je interesantna. Zanimljiv narod, interesantna istorija.
Onda brzo otvori ovaj link dok ga moderatori ne obrišu a imaju pravo jer vodi ka drugom forumu na kome je opširna tema o uništavanju švedskog društva,masovnom silovanju žena i dece sa smrtnim ishodima.Itd itd.
Sve što pročitaš neeećeš naći u mejnstrim medijima. :)
Tako je to kada žene preuzmu vlast u jednoj državi.
Uživaj u temi.
https://hercegbosna.org/forum/svijet/svedska-t9569.html
 
ljudi moj, koliko je krstarica tolerantan forum, tehnički superioran u ostale da je to šokantno.
registrujem se ja na jedan forum (pretežno ženski - znate i sami koji je). Dočeka me likuša ni manje ni više toksično, odmah počinje žestoko da se svađa iako nisam ružnu reč rekao. Tamo se vode logikom "Ženska superiornost" da je ono strašno. Ne bi me iznenadilo da je 80% feministkinja tamo. Kad pogledam za šta sam se ja žalio ovde, toliko deluje trivijalno..

imate li vi neprijatnih iskustava na drugim forumima?
idi na neki hrvatski, makedonski, crnogorski forum...........pa pocni da pises o pravima srba, o srpskoj istoriji, .....da pisese nesto negativno za ameriku i nato a pozitivno za Rusiju, Kinu...........................ima te trajno banuju u sekundi.
To je moje iskustvo sa par NATO-foruma.
Za sada je Krsta jedina oaza kakve-takve slobode u politickoj diskusiji , ali , ako Srbiju uvuku u nato, i ovaj forum ce postati "jednosmeran" kao i oni forumi u komsiluku. Mislim, nato kontrolise i ovaj forum, ali sa drugacijom strategijom nego kako to cini u hrvatskoj, makedoniji................navodno je dozvoljena sloboda misljenja ali to je iskljucivo u cilju prikupljanja podataka o srpskoj javnosti kako bi se oblikovala dalja strategija uvlacenja Srbije u NATO.
Ali, bolje i to nego totalni mrak po pitanju slobode govora u nato-kolonijama u okruzenju.
Uz americku propagandu, i mi uspemo ponesto progurati u javnost.
 
idi na neki hrvatski, makedonski, crnogorski forum...........pa pocni da pises o pravima srba, o srpskoj istoriji, .....da pisese nesto negativno za ameriku i nato a pozitivno za Rusiju, Kinu...........................ima te trajno banuju u sekundi.
To je moje iskustvo sa par NATO-foruma.
Za sada je Krsta jedina oaza kakve-takve slobode u politickoj diskusiji , ali , ako Srbiju uvuku u nato, i ovaj forum ce postati "jednosmeran" kao i oni forumi u komsiluku. Mislim, nato kontrolise i ovaj forum, ali sa drugacijom strategijom nego kako to cini u hrvatskoj, makedoniji................navodno je dozvoljena sloboda misljenja ali to je iskljucivo u cilju prikupljanja podataka o srpskoj javnosti kako bi se oblikovala dalja strategija uvlacenja Srbije u NATO.
Ali, bolje i to nego totalni mrak po pitanju slobode govora u nato-kolonijama u okruzenju.
Uz americku propagandu, i mi uspemo ponesto progurati u javnost.
Danas vlada bizarna situacija u virtualnom društvu. Pratila sam (a i malo pisala na) nekoliko inostranih foruma. Forumi koji su bili u vlasništvu simpatizera demokratske političke opcije su po pravilu bili vrlo strogo moderirani i cenzurisani i dozvoljavali su malo slobode u diskusiji i to samo u strogo utvrđenim okvirima. Tačno se znalo šta se moralo o čemu misliti i ko god bi preispitivao te (sad već gotovo) dogme - bio bi izvređan i proteran. Na forumima čiji su vlasnici bili simpatizeri republikanske političke opcije (ili nekog njenog neameričkog pandana) su stavljali slobodu govora iznad svega i dopuštali sva moguća mišljenja o svemu. Mana ovih drugih je bila što ih je njihova težnja za slobodom ponekad odvodila u anarhiju, pa se dopuštalo i vređanje, teorije zavere i slično. Meni je ta pojava bila krajnje čudna, jer sam mislila da bi trebalo da bude suprotno.

Jedno vreme sam bila na jednom vrlo zanimljivom britanskom forumu. Bilo je dosta kvalitetnih forumaša i poučnih diskusija. Zatim je počela lagano da se uvodi cenzura, pa "podobna mišljenja" o svemu, ismevanje i vređanje svih koji ne žele da misle isto, itd. Ljudi su se bunili, jer su navikli na veću slobodu i želeli su slobodne diskusije. Onda je počeo rat u Ukrajini i vlasnik je zbanirao valjda 90% forumaša, jer nisu želeli da ponavljaju "Putin je zločinac, Zelenski je heroj" mantru, želeli su slobodno da diskutuju i kritikuju politiku svoje vlade i da preispituju opravdanost njenih odluka, da posmatraju situaciju iz više uglova i slično, kao što su bili navikli. Nije ih zanimalo jednoumlje. Sada tamo desetak "podobnih" piše ono što "treba", a forum je, naravno, zamro.

Demokratska politička opcija (ako se tako više uopšte može nazvati) na Zapadu je postala strašno agresivna u svojoj propagandi, pa se čini da većina ljudi podržava njihovu politiku, ali moj utisak nije baš takav. Štaviše ako moraju pribegavati takvim sredstvima kao što je gušenje slobode govora, cenzure, cancelovanje i proganjanje neistomišljenika, vređanje, omalovažavanje, guranje ljudi u kutije tipa "ako ne obožavaš Zelenskog onda si rusofil, komunista, primitivac, glupan, rasista, homofob, antivakser, ravnozemljaš, ne veruješ da su ljudi odgovorni za zagađenje planete (i milion još drugih stvari koje veze jedna s drugom nemaju)" onda im vlast i nije baš tako sigurna kako žele da je predstave. Sve to što mi danas gledamo na internetu, po medijima i društvenim mrežama meni izgleda kao sukob dve političke opcije, tj. očajničke mere jedne od njih da po svaku cenu sačuva vlast gde je već ima, tj. dočepa je se gde je još uvek nema tako da može sprovoditi štagod želi u onom delu sveta nad kojim ima uticaj. Rekla bih da to vide ljudi u svim zemljama, samo što malo toga mogu učiniti, a malo je i mesta na kojima više nešto mogu i napisati.

Kad su bili američki izbori, vlasnik jednog američkog foruma na koji sam povremeno zalazila je privremeno bio uklonio sve političke diskusije u strahu da će mu zatvoriti forum, jer je dopustio republikancima da na njemu slobodno pišu! Pravi uzor i primer slobode koji treba slediti! :lol:

Trenutno se na ovom forumu još može slobodno disati i pisati :), pa sam malo tu da se odmorim, ali nisam optimista, tj. mislim da će se obruč sve više stezati kako se budu približavali sledeći američki izbori.

No, šta da se radi. :) Istorija se ciklično ponavlja i stalno imamo periode uspona i padova, periode veće, pa manje slobode... Neko se malo duže otima, ali svi pokleknu pre ili kasnije. Verovatno ni nemaju izbora, pa se ne treba na njih ni ljutiti. :)
 
Stana zvuci kao lovely lady. Mljac.

Forum pun zena, zvuci kao raj. 🤗
Bolje nego citati politiku ovdje. Jedna te ista ekipa, jedno te isto, svaki dan. Ima naziv za takvo nesto.
cuj nekome raj, nekome buka..ista je ekipa i tamo..dupla pravila, zenama je dozvoljeno vrijedjanje muskih clanova, em se ko vrane okupe za cas..s druge strane od muskih clanica se trazi tolerancija..tamo su samo zenske clanice administracija..ovdje je mix, mnogo bolja kombinacija za funkcionisanje i balansiranje..
 

Back
Top