Drugarice

Lucky girl:
pa ne mogu da verujem da si tako bezosecajan i da si vec uspeo da prebolis.....

Ne znam dali si gledala Zitije Brajanovo ali u tom filmu ima odlicna fora bas na tu temu... „Od sada zelim da me zovete Loreta, to je moj pravo kao muskarca da budem zena ako to zelim“.
Ludaci :)
 
Sizzlym:
pa ako bash zelish da znash...sklapam neki cd za najortakinju za N.G.( a i owako, to mi je samo izgowor) da joj pokazem koliko mi znachi...
moze swe osim narodnjaka

Zanimljivo... Ipak, ako bi joj snimila nesto narodno, verujem da bi ostala bez drugarice, zato pazi sta radis. ;)
 
Ja mislim da bi mi se kompjuter raspao kad bih na jednoj temi na krsti nasla odgovore na pitanje koje sam ja ili neko drugi postavila/o...uvek se svodi na chat i skretanje sa teme!
Mislim moderatori...preduzmite nesto! Pa ovo vise nema smisla!
A sto se tice teme....devojka ce dobiti sve pesme i to ni manje ni vise nego od mene !
a vi samo mozete da joj zavidite :lol:
 
pa ja sam joj predlozila....i ako hoce,dacu joj jos puno predloga....mi smo na simpatican nacin odstupili od teme...i lepo nam je :)
ajde onda daj joj pesme...
meni makar textovi nikad ne ne dostaju :)
 
@Mirjanadz
Sto si tako destruktivna... ako je tema postavljena zbog tih pesama koje su joj neophodne ne znaci da svi koji otvaraju ovu temu a nemaju konkretnih ideja ne bi trebalo da postiraju na njoj. Pusti malo tu ozbiljnost... postoji valjda nesto pored svega sto okuplja ove ljude, a to je, rekao bih, neko druzenje i odmor od svakodnevnih obaveza. Tom tvojom idejom, ovde bi se nametnula jedna obaveza gde bi ljudi morali strogo da vode racuna o svemu sto pisu, a ubedjen sam da bi ih tako bilo mnogo manje na forumu... no... mderatori ce ipak odluciti o tome....
 
Sto se pesama tice...

Sister Rose - Keny G (odlican instrumental)

Mogla bi da joj napravis dobru kompilaciju koja ne sadrzi iskljucivo kompozicije ili textove koji se bave tematikom koju si opisala, tj. drugarstvom i tim fazonima. Postoji toliko sjajnih kompozicija koje ljudi slusaju ne znajuci ni ko je ni sta je.
Neke od njih su.

Cantaloupe Island - Herbie Hanckock
Mercy,Mercy,Mercy - The Cannonball Adderely Quintet
Back At The Chicken Shack - Jimy Smith
The Blues Ain't Nothin' - Dinah Washington
Fever - Paggy Lee
Exotica - Atr Blakey And The Jazz Messengers
It Might As Well Be Spring - Charly Mingus
Jeepers Creepers - Lionel Hampton
Cry Me A River - Dinah Washington
I Put A Spell On You - Nina Simone
Fiesta In Blue - Count Basie
The Trouble With Me Is You - Nat King Cole
Chan Chan - Buena Vista Social Club
Dream A Little Dream Of Me -Mama Cass (ili Armsrtong, u originalu)
Think - Aterah Franklin
Feeling Good - Nina Simone

I jos tone i tone, kompozicija koje su svojim postojanjem urezane krupnim slovima na stranicama istorije savremene muzike. zaista, retki su ljudi koji ih nisu culi, makar i u prolazu... Ako zelis nekom da kazes da ti je stalo do njega, tj. drugarice, ne moras joj pokloniti disk sa stvarima koje to direktno govore kroz text. Naprotiv, mozes uciniti jednu daleko zanimljiviju stvar, snimiti nesto od onih kompozicija koje ce ciniti da se prijatno oseca slusajuci ih, samim tim mislice i na tebe kao nekog ko je ulozio svoj trud praveci jednu takvu "komplikaciju". Pomisli malo i na to... Ovaj svet je zaista bogatiji za sve te izvodjace, i svi oni su tu ko zna koliko desetina godina, tu ce i ostati... simbolicno, kao i vase prijateljstvo... ;)
 

Back
Top