driver za matičnu

i znači, drajveri mi uopšte nisu potrebni... ni za grafiku?
za grafiku idu , nvidia prethodni drajver neki 3x.xx ili 4x.xx ili 6x.xx serije
ona će raditi na nekom sp1 ili sp2 sa manjimkapacitetom (ružna slika)
takoreći out-of-the box ,jer je prisutan smanjen drajver.
najbrže bi išli iz serije 30.xx do 35.xx kasniji su zahtevali više memorije
 
za grafiku idu , nvidia prethodni drajver neki 3x.xx ili 4x.xx ili 6x.xx serije
ona će raditi na nekom sp1 ili sp2 sa manjimkapacitetom (ružna slika)
takoreći out-of-the box ,jer je prisutan smanjen drajver.
najbrže bi išli iz serije 30.xx do 35.xx kasniji su zahtevali više memorije

sad si me zbunio malo... :D
možeš li samo da mi kažeš koji onda tačno drajver da skinem? :)
 
ma znam da je preslab, to je računar deteta od 12 godina kojem je bitno jedino da može da igra counter... :D

hvala na svemu... :)
i znači, drajveri mi uopšte nisu potrebni... ni za grafiku?

Ummm... pa valjda ce moci, mada jedva... recimo sa 512 rama bi sigurno mogao... ovako, ne znam bash al' vredi probati... :)

Nema na chemu i drugi put... :)

Za grafichku ti treba drajvere instalirati, al' to je vec lako naci na netu...
 
kanter neće moći na tom računaru ,preko debiana, na nekom jačem bi išao preko emulacije z:D


možeš li samo da mi kažeš koji onda tačno drajver da skinem?
to su verzije drajvera , i onda se nekako vidi koja odgovara za neku sp1 ili sp2 verziju
http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html
ako ne rade 30.80 ili 29.42 na service paku probaj neki od 43.45 ili 56.72
ali teško je reći koji će da pravi probleme
 
Motherboard Chipset VIA VT8363A Apollo KT133A

Mrzim te kokošarske firme koje uklone podršku za svoje proizvode :poludeo:

Skini drajvere direktno kod VIA, oni preporučuju za starije modele ovaj drajver:

VIA 4in1 4.43 download

OS supported Windows NT, Windows 2000, Windows 95, Windows XP, Windows 98, Windows ME, Windows 98SE

VIA Hyperion 4in1 drivers are compatible with any VIA chipset. Performance, however, is optimized for the more recent and the latest chipsets. Therefore some users of slightly older or legacy chipsets report that using the older 4.43 drivers they experience a more responsive system. This driver package is recommended for use with the following chipsets: MVP#, Apollo Pro## series, KT1##, KN1##, KM1##, KT2##, KT333, KN2##, KM2##, P4X2##, P4X3##, P4M2##
 
[Ne_Vazim_Se];16516943:
Evo sad' sam pogledao requirements-e za kanter i radice mu... al' vrlo je moguce da ce imati losh fps, tj. da ce mu seckati.

ma već je radila igrica fino... nego je mali jurio neke trainere i patcheve i pokupio ko zna kakvu gamad... a ja nisam imala vremena da blagovremeno odreagujem i šteta je dostigla vrhunac... :D
 
kanter neće moći na tom računaru ,preko debiana, na nekom jačem bi išao preko emulacije z:D



to su verzije drajvera , i onda se nekako vidi koja odgovara za neku sp1 ili sp2 verziju
http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html
ako ne rade 30.80 ili 29.42 na service paku probaj neki od 43.45 ili 56.72
ali teško je reći koji će da pravi probleme

uf, snaći ću se valjda nekako.. ako zapne, javljam se sutra opet ovde... :)
 
ma već je radila igrica fino... nego je mali jurio neke trainere i patcheve i pokupio ko zna kakvu gamad... a ja nisam imala vremena da blagovremeno odreagujem i šteta je dostigla vrhunac... :D

Heh, pa dobro, sredice se za par sati. :D

Shto se drajvera tiche, nemoj sa time previshe da se opterecujesh u smislu koji valja a koji ne tj. koji ce da ti pravi havariju a koji nece to ne mozesh znati unapred zato skini bilo koji za tu karticu i taj os. Mozesh najnoviji, ali i ne morash, nije redak sluchaj da je neki stariji drajver stabilniji od novog.

Evo, skini ovaj na primer... http://www.driverfiles.net/nvidia-geforce2-mx-400.html
 
ti nvidia drajveri su muka živa da se reinstaliraju :rumenko:
znači stvarno , bez zezanja . nekako proguglaj da bi odabrala naj-odgovarajuću verziju :think:

veće verzije drajvera su bile takve da su usporavale sistem
(jer su radile na sledećoj generaciji hardvera koji je brži)

inače kanter na gf2 mx 400 morao bi ide bez seckanja i na tom duronu 950
 
ti nvidia drajveri su muka živa da se reinstaliraju :rumenko:
znači stvarno , bez zezanja . nekako proguglaj da bi odabrala naj-odgovarajuću verziju :think:

veće verzije drajvera su bile takve da su usporavale sistem
(jer su radile na sledećoj generaciji hardvera koji je brži)

inače kanter na gf2 mx 400 morao bi ide bez seckanja i na tom duronu 950
Pa da najbolje je na malo projahua i pronadje sto joj treba.


ps
Kada je nov racunar skeniraju se svi drajveri i narezu na jedan disk da kasnije nebi morali traziti po raznim pretrazivacima ;)
 
ps
Kada je nov racunar skeniraju se svi drajveri i narezu na jedan disk da kasnije nebi morali traziti po raznim pretrazivacima
ali vidi oni stalno izbacuju nove grafičke drajvere , inače nove igrice neće da rade. jer im nedostaje i ovo
i ono i dx 9. xcvx025.dll , ili neka specijalna opengl extenzija :per:
i onda to narezano zastari z:cry:

za stare konfe je ok :think:
 

Back
Top