Dream Theater

John20Petrucci.JPG



Kakav gitarist samo...
 
Now you're talking. Odlicni su, imaju dovoljno raznovrsnosti da ti drze paznju neograniceno dugo :) Gledao sam ih letos na long islandu, odlicna svirka. Slazem se da bi pevac mogao biti bolji, na albumu je skroz ok ali uzivo mnogo zavija, ko nasi narodnjaci.
Zadnji album (Systematic Chaos) je super, jel gledao neko bonus DVD? Ima dokumentarac o snimanju albuma, bas dobar.
Pozdravi
 
Now you're talking. Odlicni su, imaju dovoljno raznovrsnosti da ti drze paznju neograniceno dugo :) Gledao sam ih letos na long islandu, odlicna svirka. Slazem se da bi pevac mogao biti bolji, na albumu je skroz ok ali uzivo mnogo zavija, ko nasi narodnjaci.
Zadnji album (Systematic Chaos) je super, jel gledao neko bonus DVD? Ima dokumentarac o snimanju albuma, bas dobar.
Pozdravi

Da li bi mi mogao reći ime tog domumentarca i neko DVD izdanje da mogu da skinem :D.
 
eh, to je bio dogadjaj. a i mesto gde se odrzavao koncert je najbolje na kome sam bio, cela bina je u vodi. steta sto moje mesto nije bilo na strani gde je petrucci bio, ali jbg :)
31425293.jpg

Nadam se da ce da dodju u Srbiju uskoro.
 
ekstra su, svi zaista, bubnjar kida samo tako... jbg, portno je to... samo njihova muzika ume nekad da smori, te njihove ceste kilometarske pesme od 20 minuta kroz koje prepletu hiljadu izdrkavanja na instrumentima, hiljadu soloa koji ponekad izlaze iz koncepta pesme i gube smisao (no zasebno kvalitetno zvuce) ali u sustini je dopadljivo i dobro... pesme koje su krace i kompaktnije poput in the name of god, erotomania, as i am, pull me under itd su mnogo dobre i da nije njih ostatak njihovog opusa niko ne bi slusao. pesme poput change of seasons ili images and words su preduge i ponekad zamaraju. u svakom slucaju, skupina veoma kvalitetnih obrazovanih muzicara. e da i ne shvatam zasto svi pljuju po pevacu kad ima sasvim dobar glas
 
e da i ne shvatam zasto svi pljuju po pevacu kad ima sasvim dobar glas

Ima dobar glas i odlicno se uklapa u koncepciju DT-a ali se meni ne svidja sto uzivo zavija mnogo. Ne znam da li mu "vestacki" dorade na albumu da zvuci bolje ili ne ali tako sam stekao utisak. Slicna je situacija sa Plant-om iz LZ ali da ne otvaram pandorinu kutiju bolje :)
 
imam 2 albuma, Train of Thought i ovaj zadnji, Systematic Chaos [pesma The Ministry of Lost Souls razbija jednostavno, iako traje 15min ^^], i još neke pesme
doduše, ne mogu uvek da ih slušam, jer imaju predugačke pesme
zavisi od raspoloženja... a od La Bria su mogli stvarno da nađu i boljeg pevača, ali ok je i on
 
Glass Prison ljudi,to poslusajte obavezno,extra je...Drago mi je da ima ljudi na forumu koji prepoznaju vrednost DT-a,samo napred...Ako nekome trebaju albumi,koncerti,audio ili video nije problem,mogu da mu posaljem.Pozz
 
Nisu losi, ali umeju da smore kao niko. I nervira me to sto nikad nijednu pesmu ne mogu da odslusam od pocetka do kraja.

pesma The Ministry of Lost Souls razbija jednostavno, iako traje 15min ^^

Ja se smorim posle treci minut. :lol: Cim pocne refren ja je gasim, a instrumentalne deonice i da ne pominjem. Mislim da je nikada nisam odslusao celu.

Inace nije toliko losa pesma, nego razvlace mnogo.
 
Nisu losi, ali umeju da smore kao niko. I nervira me to sto nikad nijednu pesmu ne mogu da odslusam od pocetka do kraja.



Ja se smorim posle treci minut. :lol: Cim pocne refren ja je gasim, a instrumentalne deonice i da ne pominjem. Mislim da je nikada nisam odslusao celu.

Inace nije toliko losa pesma, nego razvlace mnogo.

:think: može biti da je to zbog toga što je u pitanju progresiv...ko ne voli ovakvu vrstu muzike,može slobodno da je zaobiđe,tu je pank,sa svoja 2,5 minuta jednog te istog...mislim,stvar slobodne volje,stvar slobodnog izbora-svako može da sluša šta mu se sviđa
 

Back
Top