Drasticno poskupljenje registracije

Нормално.
Зар да у демокрацијском друштву свака шуша вози ауто?
Да једе бели лебац,има струју, телефонира, плус интернет, па јужно воће, кафа,пиво и још да се купа сваки дан?
Ајте молим Вас.Гласали сте,ето вам га.

boris-tadic-izbori-srbija-2008-drugi-krug.jpg

Teretno kombi vozilo nije luksuz, nego radno sredstvo, vozilo koje hrani mnoga usta.
Slažem se da luksuz treba da poskupi, ali zašto je u ovoj ebenoj državi sve naopako?

Zasto i luksuz mora da poskupi? Zasto bilo sta mora da poskupi? Drzava treba da omoguci ista pravila igre za sve i da stimulise svakoga da sto vise zaradi i da to sto zaradi trosi na sta god hoce, pa i na automobile. To je recept za uspesnu ekonomiju a ne destimulacija i kaznjavanje uspesnijih. (na stranu to sto se uopste ne kaznjavaju samo uspesniji - vec svi redom jer su registracije podignute svima)

Poenta price je da se ne treba nervirati i upadati u zamku TREBA- MORA.
Dakle neka podignu registraciju koliko god zele ja necu registrovati , dakle nece dobiti nista a to je najbolja fora da im doakamo.Prestanite da im placate namete i vlast ce da pukne po savovima jer nece imati novca da placaju svoje poslusnike i svemu ce doci kraj vrlo brzo.

I ja imam kombi, teretni, VW T4, 1900ccm, tona nosivost.
Ako je to istina o poskupljenju registracije, prodaću ga. Ako neko ostane da ga kupi.

Ne mogu da verujem da je registracija 200%... ionako jedva sa njim šta zaradim, još treba i to da mi se otme?

Sramota.

Nece toliko tebe ce da kosta manje za kombi jer imas ispod 2000ccm3 moj kombi je 2500 a nisam pitao za ispod 2000 .Medjutim nemoj se nadati da ces malo platiti
povecanje vazi za sve kategorije. Sto se tice prodaje kome da prodas znas da se danas i kola tesko prodaju a ne kombi koji je ipak specificno vozilo.

Najveci idiotizam je sto ce se placati registracija i za bicikle sa pomocnim motorom, skutere do 50ccm i to nekih 3 do 5000 tricavih dinara. Znaci i oni sto idu na posao ili na pecanje
sa tim motorcicima i deca , placace. Dosad su se registrovali samo kad se kupe kao traktori ili poljo masine, a od nove godine svake godine.

Nemam link ali sam bio da se raspitam na tehnickom pregledu i rekli su mi da je od nove godine registracija za moj kombi koja je kostala oko 20000 stajati tricavih 58000 dinara to je skoro 200% povecanje.Kombi je teretni i sa njim se radi posao sto znaci da nije luksuz.Kazu da je to radi onih koji dzipove koji su uglavnom velike kubikaze registruju na teretno vozilo. Posle ovoga stvarno shvatam da je Tihi i njemu slicni potpuno u pravu, zakljucak drzavi treba mnogo para a nema odakle da uzme pa otimaju.
To je samo za teretnjake tako. Radiš posao njime i zarađuješ. I treba da daš malo državi da se ima za penzije. :bye: Bila bi frka da je toliko povećanje za putničke...
A na konto moje jedne teme, šta kažu radikali i ostali, hoće ukinuti to kad dođu na vlast? :per: Ili će da ubiraju plodove koje su zasejali žuti?

To je samo za teretnjake tako. Radiš posao njime i zarađuješ. I treba da daš malo državi da se ima za penzije. :bye: Bila bi frka da je toliko povećanje za putničke...
A na konto moje jedne teme, šta kažu radikali i ostali, hoće ukinuti to kad dođu na vlast? :per: Ili će da ubiraju plodove koje su zasejali žuti?

Pa covece placam porez na radnju redovno i uredno ne moram na kombi kao pomocno sredstvo, ja se ne bavim autoprevoznistvom niti vozim ljude sa njim pa pored registracije da
placam i porez na njega.

У Немачкој, мој стриц који вози Мерцедес S 500 ( 4,7 l, 250KW) плаћа годишњи порез на луксуз у износу од 400 евра.
У Србији, ови јадници који возе Гранд Чироки (5,2 l, 155KW) 1993. годиште и који вреде на тржишту максимално 3.000 евра, плаћају порез на "луксуз" од 104.662 динара или 1.000 евра...А комплетна регистрација износи као половина вредности аутомобила...
И треба гулити кожу мангупима који возе такве скупе и луксузне џипчине...:whistling:

У Немачкој, мој стриц који вози Мерцедес S 500 ( 4,7 l, 250KW) плаћа годишњи порез на луксуз у износу од 400 евра.
У Србији, ови јадници који возе Гранд Чироки (5,2 l, 155KW) 1993. годиште и који вреде на тржишту максимално 3.000 евра, плаћају порез на "луксуз" од 104.662 динара или 1.000 евра...А комплетна регистрација износи као половина вредности аутомобила...
И треба гулити кожу мангупима који возе такве скупе и луксузне џипчине...:whistling:

Јашта.
У 21 веку у демокрацијској србији аутомобил је луксуз.
А то што је из прошлог века,кога брига.
Јер у овој калакурници и голи живот је чист луксуз.

Meni ove forumske patriote nisu jasne.

Hoce vece plate, penzije i sbvencije, nece da se drzava zaduzuje; a nece ni da daju pare u budzet da bi se ove prve zelje ostvarile.

Znate li vi u stvari sta hocete?

I naravno da treba da vozite svi Punta, kao prave srpske patriote; a ne da se vozate sa besnim kolima kao svi Srbi malogradjani. Gde vam je patriotizam? :(

Poslednja izmena:

Naravno, ne toliko zbog toga sto su te dzipcine skupe, vec zbog toga sto za takvim vozilima u vecini Srbije apsolutno nema potrebe. Osim ako se u 'potrebe' racuna da se komsiji pokazes kao covek koji je uspeo u zivotu.

Ako na necemu treba uzimati poreze, onda je uvek dobro uzimati ih od malogradjana:zelenko: Malogradjanin ce sve da plati, samo da mu komsija i drugar zavide:zimag:

Naravno, ne toliko zbog toga sto su te dzipcine skupe, vec zbog toga sto za takvim vozilima u vecini Srbije apsolutno nema potrebe. Osim ako se u 'potrebe' racuna da se komsiji pokazes kao covek koji je uspeo u zivotu.

Ako na necemu treba uzimati poreze, onda je uvek dobro uzimati ih od malogradjana:zelenko: Malogradjanin ce sve da plati, samo da mu komsija i drugar zavide:zimag:

Ајде, удахни дубоко, прочитај још пар пута моју поруку и надам се да ћеш да схватиш да је написана са великом дозом ироније...:)

Ајде, удахни дубоко, прочитај још пар пута моју поруку и надам се да ћеш да схватиш да је написана са великом дозом ироније...:)

Ma 'ajde?( 'ala' Radovan treci):zroll:

I sta kazes, nije vam zima bez kaputa?:zima:

Da dodam; ne samo to, vec treba uzimati taksu svakome ko hoce da udje u siri centar Beograda u vremenu spica, a vozi se sam u kolima.:bob:

Hoce vece plate, penzije i sbvencije, nece da se drzava zaduzuje; a nece ni da daju pare u budzet da bi se ove prve zelje ostvarile.

ludilo

znaci imamo konstantan pad realnih plata i penzija i konstantan rast poreza i onda zuti taj rast poreza opravdaju "vecim platama i penzijama"

samo zuti nesretnici su sposobni za takav prelom u mozgu

I naravno da treba da vozite svi Punta, kao prave srpske patriote; a ne da se vozate sa besnim kolima kao svi Srbi malogradjani. Gde vam je patriotizam? :(

Fiat nije sprska firma i svaki prodat fiat kosta srpsku drzavu kroz subvencionisanje prodaje istih, kao i kroz oslobadjanje od poreza koje je dato Fiatu. Dakle srpske patriote ne treba da voze Fiat.

ludilo

znaci imamo konstantan pad realnih plata i penzija i konstantan rast poreza i onda zuti taj rast poreza opravdaju "vecim platama i penzijama"

samo zuti nesretnici su sposobni za takav prelom u mozgu

Fiat nije sprska firma i svaki prodat fiat kosta srpsku drzavu kroz subvencionisanje prodaje istih, kao i kroz oslobadjanje od poreza koje je dato Fiatu. Dakle srpske patriote ne treba da voze Fiat.

Pa ja ne znam da li je prelom u mozgu, ali je istina; ima da platite vise zato sto kukate da su penzije, plate i subvencije manje. Sve cete lepo da platite, ukljucujuci i vase zalaganje da se penzionerima ne smanjuju penzije. I treba da platite, tolika kolicina empatije koju posedujete je osobena humanim ljudima, i sta je za vas nekoliko desetina hiljada dinara godisnje; vi se zalazete za jaku socijalnu drzavu, putinovskog tipa. A za to su potrebne pare.

Znaci, vi cete biti krivi kada jadni radnici u Zastavi ostanu bez posla :( :( :( Jadni vredni radnici, koji svojim radom hrane svoju porodicu :( :( Kako ste vi surovi, da mozda niste liberali?z:cry:

Znate li vi u stvari sta hocete?

Ovo sto si naveo,sta ti tu nije jasno?

Back