Quantcast

DRAMA U ZAGREBU: U kolicima doneo kalašnjikov ispred Vlade, upucao policajca pa se ubio!

Emihs

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.168
Како може клинац да оболи од ратног ПТСП?Па лијепо може, ако му луди отац сваки дан прича приче.
Практично је оцу клинац био психолог.Очигледно да није могао издржати тај притисак.
Зато се иде психологу, они донекле знају каналисати сав бијес,тугу,стрес и трауму.
У овој причи отац ветеран је највише одговоран.
ПТСП у Хрватској није нека новост, знам да сам читао податак да је самоубиство извршило знатан број "бранитеља".Хроничан проблем, на томе држава треба да ради више.
https://zadarski.slobodnadalmacija....ori-o-razlozima-njihovih-samoubojstava-624455

zlatko01

Elita
Poruka
21.248
tako je... kod nas još nije zabilježen slučaj da sin doručkuje ruča i večera oca
ne lupaj...tragedije se dešavaju i kod Hrvata i Srba,,,svuda ima negativnih pojava u društvu... da ne nabrajam kod vas ...na primer, časne setre odu iz Dalmacije da šire hrišćanstvo negde po Africi, a vrate se trudne...stomaci do zuba...da li su širile hrišćanstvo ili su širiile i nešto drugo...tema odlazi u aut, gubi smisao

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
13.500
Како може клинац да оболи од ратног ПТСП?Па лијепо може, ако му луди отац сваки дан прича приче.
Практично је оцу клинац био психолог.Очигледно да није могао издржати тај притисак.
Зато се иде психологу, они донекле знају каналисати сав бијес,тугу,стрес и трауму.
ПТСП у Хрватској није нека новост, знам да сам читао податак да је самоубиство извршило знатан број "бранитеља".Хроничан проблем, на томе држава треба да ради више.
https://zadarski.slobodnadalmacija....ori-o-razlozima-njihovih-samoubojstava-624455
Kakva logika puna go,vana.
Pa šta bi onda srpski veterani čitavog niza ratova trebali da urade??????
Niko živ ne bi ostao.Mislim na tekst sa linka.

Lemmy the bastard

Primećen član
Poruka
986
moj sin kao i ja zna u koje mete da gađa... navedeni slučaj je pogreška tog mladića, ali što ćemo greške se događaju... bitno je da se ne ponavljaju...
Daj klinac šuti. Imaš nemca na avataru iz invazije na sssr, već video negde. Mogao bi ban popit. Menjaj avatar. Stavi sliku Mile Martica.

Emihs

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.168
Kakva logika puna go,vana.
Pa šta bi onda srpski veterani čitavog niza ratova trebali da urade??????
Niko živ ne bi ostao.Mislim na tekst sa linka.
А шта очекујеш ,неће да пљују по својим бранитељима, код њих су те удруге доста добро организоване, далеко боље од наших.Цифра самоубиостава није уопште наивна ако се узме у обзир да то нису сигурно сви регистровани, плус колико хода темпираних самоубица и депресивних на лијековима.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
13.500
А шта очекујеш ,неће да пљују по својим бранитељима, код њих су те удруге доста добро организоване, далеко боље од наших.Цифра самоубиостава није уопште наивна ако се узме у обзир да то нису сигурно сви регистровани, плус колико хода темпираних самоубица и депресивних на лијековима.
Pa bi mi trebali tek da radimo?!?

dragon x

Buduća legenda
Poruka
30.802
Daj klinac šuti. Imaš nemca na avataru iz invazije na sssr, već video negde. Mogao bi ban popit. Menjaj avatar. Stavi sliku Mile Martica.
To je, kako kaže, on tokom "Oluje". Spasao na hiljade srpskih civila (tako što mu se zakovao mitraljez) a pobio na stotine "četnika" koje su uhvatili u obruč.

Vjerovatno je i on kao ovaj klinac naložen na rat, ubiće i on nekog kao ovaj mali što je.

Trebaju preispitati svoje društvo i liječiti takva stanja prije nego nešto naprave.

Emihs

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.168
Pa bi mi trebali tek da radimo?!?
Нема имуних на ратне трауме вјеруј ми.Само је фора колико је држава успјела каналисати ПТСП.
До 2005 проценат самоубиства демобилисаних припадника ВРС је био катастрофалан, већи дупло од Федерације БИХ.Негдје сам прочитао податак да 45 посто демобилисаних припадника било које од три стране има неки облик ПТСП.Огромна цифра је у питању.

Lemmy the bastard

Primećen član
Poruka
986
To je, kako kaže, on tokom "Oluje". Spasao na hiljade srpskih civila (tako što mu se zakovao mitraljez) a pobio na stotine "četnika" koje su uhvatili u obruč.

Vjerovatno je i on kao ovaj klinac naložen na rat, ubiće i on nekog kao ovaj mali što je.

Trebaju preispitati svoje društvo i liječiti takva stanja prije nego nešto naprave.
Da. Zato sto nisu vojno porazeni i preodgojeni. Glavni financijer, pokretac, ideolog, je katolicka crkva. Oni su pobili ljudi vise no iko kroz historiju. Ubacili su 'vjeronauk' u skole i deci peru mozak ustastvom od malena, pa antijugoslovenskom propagandom itd... Mladi im idu masovno na tompsona, misle da je to sve super. Ljudska glupost koja se mogla meriti samo u nacistickoj nemackoj. Jer i tamo je tada bilo takvo stanovnistvo. Iz rata, kojeg su oni zapoceli, jer oni kazu da su rusili jugoslaviju, onaj ko rusi je agresor, a ne ko oce ocuvati jugoslaviju tada jel, ne zele iz toga izaci. TJ, neda im crkva i politika, a preglupi su da bi priznali da su krivci za rat i da su izmanipulirani. Jedna teska psihopatologija drustva. Ja sam uveren, da je to zato, sto nikada, ali nikada, nisu kolektivno jako vojnim putem dobili po pi*ki. Pa Zagreb nikada nije posteno stradao niti je tamo ikada bilo nad njima ubijanja, rusenja, silovanja, kao u srpskim mestima. Postedjeni, nikad kazanjeni, i onda tome nema kraja. Misle da je to ok. A crkva im podgrijava.
Ja sam siguran, kad bi se zabranila njihova crkva i uklonila, kao i hdz i slicni, a bi se stvorili uslovi sa preodgoj naroda, pa onda i za pogled u ono sto su radili od Magdeburga, prvo sv rata, ndh, 90tih....... a koliko su jos toga napravili a da se ne zna, pogotovo u daljnoj proslosti.

KraNp

Iskusan
Poruka
6.693
Тужно је кад се дете од девет година руга другу у школској клупи и виче му "Србин.....Србинннн" !! Оно већ са 9 година осећа неку антипатију а то је могло само да покупи од оца и мајке и бабе и деде. Дете тог узраста још увек "Каки у ношу".

Poruka
7.010
Jel ikad vama komunjarama trebao dokaz da nekog optužite za nešto?
U vezi ustasa nisu potrebni nikakvi dokazi, kakvu god gadariju covjek moze zamisliti, ustase su u stanju takvu stvar provesti u nedjelo.
Nebitno, ovakvo ponasanje lika iz price nije svojstveno iskljucivo ustaskim drzavama kao sto je Tudjmanova NDH, kao sto sam sinoc naveo, prica je daleko sira.

cornflakes

Poznat
Poruka
7.946
Тужно је кад се дете од девет година руга другу у школској клупи и виче му "Србин.....Србинннн" !! Оно већ са 9 година осећа неку антипатију а то је могло само да покупи од оца и мајке и бабе и деде. Дете тог узраста још увек "Каки у ношу".
.
Тужно је када ти жена која је "сто година" васпитачица у Хрватској исприча како не може да добије посао, а крајње добронамерна директорка јој каже, "па јел мораш свуда писат да си Српкиња".

Они се рађају са ПТСП-ом...

.

vihor2016

Aktivan član
Poruka
1.934
Da. Zato sto nisu vojno porazeni i preodgojeni. Glavni financijer, pokretac, ideolog, je katolicka crkva. Oni su pobili ljudi vise no iko kroz historiju. Ubacili su 'vjeronauk' u skole i deci peru mozak ustastvom od malena, pa antijugoslovenskom propagandom itd... Mladi im idu masovno na tompsona, misle da je to sve super. Ljudska glupost koja se mogla meriti samo u nacistickoj nemackoj. Jer i tamo je tada bilo takvo stanovnistvo. Iz rata, kojeg su oni zapoceli, jer oni kazu da su rusili jugoslaviju, onaj ko rusi je agresor, a ne ko oce ocuvati jugoslaviju tada jel, ne zele iz toga izaci. TJ, neda im crkva i politika, a preglupi su da bi priznali da su krivci za rat i da su izmanipulirani. Jedna teska psihopatologija drustva. Ja sam uveren, da je to zato, sto nikada, ali nikada, nisu kolektivno jako vojnim putem dobili po pi*ki. Pa Zagreb nikada nije posteno stradao niti je tamo ikada bilo nad njima ubijanja, rusenja, silovanja, kao u srpskim mestima. Postedjeni, nikad kazanjeni, i onda tome nema kraja. Misle da je to ok. A crkva im podgrijava.
Ja sam siguran, kad bi se zabranila njihova crkva i uklonila, kao i hdz i slicni, a bi se stvorili uslovi sa preodgoj naroda, pa onda i za pogled u ono sto su radili od Magdeburga, prvo sv rata, ndh, 90tih....... a koliko su jos toga napravili a da se ne zna, pogotovo u daljnoj proslosti.
kakve gluposti vi pišete, to nisu istine...:)))

Seksi Gospodin

Iskusan
Banovan
Poruka
5.932
Ja sam obolio na Krsti od tog PSTSPS...
Znam svako selo u Bosni dje je neki čoek drugom čoeku uzduž i poprijeko
Dvacet godina čitam bosanske PSTSPS tijeme...
Kačili i glave...

Poruka
20.678
Ово се само српском крвљу може спрати! Пицоглу од муке гланца споменик Рафаел "витез" Бобану.
Јбг, колико су "зла" Хрвати претрпили од великосрпства почевши од 1918.: логорисања, убиства, протјеривања, силовања... није се чудити оваквим дјелима. Па то су генерације трауматизованих усташоида. :mrgreen:

Droid

Buduća legenda
Poruka
40.887
Vrlo verovatno.
Jako problematičan narod, pre svega sa samim sobom a onda sa drugima.
Evo čitam neki članak,kažu mediji policija istražuje kako je puška ostala kod njegovog oca i da nije slučajno ostalo još neko oružje.
Bojovnici će im doći glave.Tačno se vidi strah od njih.To im je rak rana društva.Ta grupa lezilebovića izluđenih međusobnim lovačkim pričama a i stvarnim zločinima koje su počinili.Zbog svog povlašćenog položaja oni se predstavljaju čuvarima nekakve Hrvatske i hrvatskih vrednosti.
Jednom recju sljam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.