drajveri za zvucnu karticu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

EpOx_

Domaćin
Poruka
3.506
Imam jedan bas veliki problem.moj brat mi je reinstalirao windows skoro, medjutim tek po zavrsetku je shvatio da nisu bas svi cd-i sa drajverima tu.nije bilo drajvera za graficku i zvucnu karticu.i onda je on lepo otisao za novi sad, a mene ostavio da resavam problem.jer u medjuvremenu smo bili bez interneta.i kad sam najzad dobila internet, uspela sam da nadjem drajvere za graficku ali ne i za zvucnu karticu, i to pokusavam vec par dana bezuspesno.i nemam bas pojma kako da trazim drajvere uopste, pa ako moze pomoc da me neko uputi gde mogu da vidim koju zvucnu karticu imam i koje drajvere treba da potrazim.hvala unapred.:)
 

Prilozi

  • Picture5.jpg
    Picture5.jpg
    40 KB · Pregleda: 13
slektovala, i nasla AUDIO drajvere, iz 2 dela, i kaze da treba da ih skinem u jednom fajlu i da ih unzipujem.uradila.i kliknula na setup da instaliram ali u toku instaliranja mi kaze "Driver not found.Reboot your system and run this setup again." :/
 
Једно питањце: имаш ли ти можда ЦД од матичне плоче? Ако имаш, драјвер за звук се налази на њему.

____
Ок, видим да си у међувремену решила "проблем". ;)
 
hah.glupa sam.:P
samo je trebalo da odem na google translate i vidim sta reboot zapravo znaci.restartovala sam kompjuter, opet ukljucila setup, i instalirala.I proradilo je.konacno.Hvala obojici.^^

Super sto si resila problem. Obavezno sacuvaj recimo na D particiji taj drajver. Za svaki slucaj prekopiraj i drajvere sa diskova na D particiju. Nikad ne znas sta moze da ti bude sa tim diskovima.
 
Naravno, hvala na savetu.:)
samo ako moze neko da mi objasni sta izaziva da mi se kompjuter restartuje cim ukljucim BS player, a malopre eto i winamp koji je funkcionisao normalno.:/

Imash mozda malo Virtualne memorije ili Fizicke

To je se dogadja kada je memorija preoptercena ili imash je malo za koriscenje nekog programa ili da spreci kvar sistema

Isključite automatski restart računara

Windows se ponekad sam restartuje bez ikakvog razloga. To se dešava jer je uključena jedna opcija koja služi da bi se sistem i računar "spasili" od kvarova. Takođe opcija zna da nervira korisnike jer ne znaju zbog čega im se računar restartovao. Da bi sprečili automatski restart uradite sledeće:

1. Idite u Control Panel i startujte System panel
2. Kliknite na advanced tab i na Startup and Recovery Settings dugme
3. Isključite Automatically Restart u System Failure delu prozora.
4. Restartujte računar.
 
a je l' postoji mogucnost da je neki pogresan drajver, ili stari drajver odgovoran za tako nesto? jer po reinstaliranju moj brat je instalirao neke drajvere, ali su tu bili cd-i i od starog kompjutera, tako da postoji mogucnost da je nesto lose instalirano.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top