Dragišić (SNS): Rusija vodi rat protiv Srbije, želi preko nas da otvori sukob na Balkanu!

Dragišić (SNS): Rusija vodi rat protiv Srbije, želi preko nas da otvori sukob na Balkanu!


Danas je zadatak svake Srpkinje i svakog Srbina da PUTINOGUZE koji šire zločinačke ideje, upozori na ono što rade i da im se oštro suprotstavi, to je način da branimo Srbiju - napisao je na društvenim mrežama prof. dr Zoran Dragišić, narodni poslanik , član poslaničke grupe Srpske napredne stranke.

Tako se u oštroj kritici Ruske federacije priklljučio Vuku Draškoviću, koji je Vladimira Putina uporedio sa Adolfom Hitlerom, a invaziju Rusije na Ukrajinu sa fašističkim ratnim pohodima u Drugom svetskom ratu.

Da li je u pitanju zaokret politike vlasti u Srbiji prema Rusiji ili taktika režima koji preko perifernih činioca vlasti povremeno odašilje otrovne strele prema Vladimiru Putinu ne bi li se nekome dodvorili, tek Dragišić je poručio Rusima:

- Jurićemo vas gde god se pojavite, neće biti rupe u Srbiji u kojoj ćete moći da se sakrijete… Ukrajina nije ništa šta vas čeka u slobodarskoj Srbiji, J.... li vam majku izdajničku… - zagrmeo je režimlija Dragišić i prepoznatljivim rečnikom vlasti zapretio Rusima i samo on zna kome sve još.

A onda je u dahu nastavio da briljira i pozvao državne organe da ‚‚zaštite Srbiju od ruske agresije".

FOTO: Printscreen


- Državni organi moraju da preduzmu sve iz njihove zakonske nadležnosti da Srbiju zaštite od ruske agresije. U suprotnom će to uraditi slobodni građani, ali to neće biti dobro ni po ustavni poredak ni po građane. Idealna situacija je da državu štiti onaj ko je nadležan - pozvao je prof.dr Zoran Dragišić državu da ‚‚reaguje.

- Danas je zadatak svake Srpkinje i svakog Srbina da PUTINOGUZE koji šire zločinačke ideje, upozori na ono što rade i da im se oštro suprotstavi, to je način da branimo Srbiju - naglasio je Dragišić.

Na kraju je "poentirao" i pozvao na otpor Rusima:

- Ljudi, moramo razumeti, Rusija vodi rat protiv Srbije, želi da preko nas otvori sukob na Balkanu koji će skrenuti pažnju sa Ukrajine. Ovde su poslali kvislinška govna pod imenom ‚‚Zli orlovi". Moramo se suprotstaviti zbog naše budućnosti - zaključio je Zoran Dragišić, član poslaničke grupe Srpske napredne stranke (SNS).

Zoran Dragišić
Zoran Dragišić

Zoran Dragišić završio je Fakultet civilne odbrane, kao i Pravni fakultet u Beogradu. Magistrirao je 1998. na Pravnom fakultetu. Doktorsku disertaciju „Pravno-politički status nacionalne bezbednosti“ odbranio je na Pravnom fakultetu u Beogradu 2004. godine.

Od 1994. radi na Fakultetu bezbednosti i rukovodilac je specijalističkih studija ‚‚Bezbednosni menadžment u oblasti odbrane od terorizma".

Na predsedničkim izborima 2012. bio je kandidat Pokreta radnika i seljaka i osvojio je 1,54% glasova.

Od 2016. godine je narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) koja mu je tri puta poverila poslanički madat. https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-ekonomija/450721/dragisic-sns-rusija-rat-na-balkanu.html




Svakako da poslanik vladajućeg režima nije tek tako po svom nahođenju izašao s ovim razumnim stavom po pitanju Rusije bez da je za to dobio dozvolu od Aleksandra Vučića. Ovo je jasan signal da će Srbija ubrzo uvesti sankcije Rusiji. Predstoji teško vreme za rusofile koji su se u međuvremenu suviše razmahali.
Zilti, ne brini ništa, dotični će prvim avionom da bude izručen u Donbas na pravedno suđenje zbog pozivanja na ugrožavanje teritorijalnog integriteta Ruske Federacije, DNR, LNR i Krima.
 
Poslednja izmena:
Zilti, ne brini ništa, dotični će prvim avionom da bude izručen u Donbas na pravedno suđenje, a i AV ako naravi da lupeta!
Sram te bilo!

Ja mogu da shvatim da neko nije zadovoljan politikom koju vodi Vucic, ali ne mogu da shvatim da prizeljkuje strani faktor da se umesa i da postanemo necija kolinija ili gubernija. Postoje izbori.

Gadite mi se, poneki.
 
Poslednja izmena:
Sram te bilo!

Ja mogu da shvatim da neko nije zadovoljan politikom koju vodi Vucic, ali ne mogu da shvatim da prizeljkuje strani faktor da se umesa i da postanemo necija kolinija ili gubernija. Postoje izbori.

Gadite mi se, poneki.
Dragišić će biti poslan na Krim i u Donbas da se uveri da su u Rusiji, pa da referiše AV da ne bude neobavešten.
 
Dragišić će biti poslan na Krim i u Donbas da se uveri da su u Rusiji, pa da referiše AV da ne bude neobavešten.
Nije vazno, nemaju sta da sprovode ruske interese u Srbiji, za to nisu zaduzeni nego nasa vlast pa i opozicija, ali nijedan stranac i niko van.

Inace dobrodosli su svi stranci (sa istoka i zapada) kao gosti i Srbija nikad nije bila drzava u kojoj se neko nije osecao dobrodoslim, osim par incidenata kao onaj oko Tatona koji su ostro (o)sudjeni. Ali nemoj da nas neko zloupotrebljava.
 
Ovaj očigledno nije čitav, a Zilti, Kerki i DŽegi se solidarišu s njim.

VUČIĆ IZNENADIO RUSE: "Prestanite regrutovati Srbe za rat, nije fer"


aek.jpg


Vučić je ustvrdio da je takvo sudjelovanje protivno srbijanskim zakonima. Aludirajući na tekst objavljen početkom januara na srpskom servisu Russia Today (RT Balkan) da privatna plaćenička grupa Wagner regrutira nove pripadnike on je osudio oglas za prijavu dobrovoljaca ističući da je to protivno srbijanskim zakonima.

Rusija bi trebala prekinuti sve napore na regrutiranju Srba da se bore uz njenu paravojnu skupinu Wagner u Ukrajini, poručio je srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić.

Vučić je poručio da "nije fer" pozivati na regrutiranje Srba u redove ruske paravojne skupine Wagner u Ukrajini, dodavši da je Srbija jedina zemlja u Europi koja nije uvela sankcije Rusiji.

Vučić je ustvrdio da je takvo sudjelovanje protivno srbijanskim zakonima. Aludirajući na tekst objavljen početkom januara na srpskom servisu Russia Today (RT Balkan) da privatna plaćenička grupa Wagner regrutira nove pripadnike on je osudio oglas za prijavu dobrovoljaca ističući da je to protivno srbijanskim zakonima.

Srbijanski zakoni zabranjuju sudjelovanje državljanima Srbije u sukobima u inostranstvu, ali se iz objava ruske strane vidi da neutvrđeni broj državljana Srbije ipak sudjeluje na ruskoj strani.

Ruska novinska agencija RIA Novosti emitirala je ranije TV snimku dvojice maskiranih muškaraca predstavivši ih kao srbijanske dobrovoljce na području Zaporožja u Ukrajini pod kontrolom Rusije, prenio je Reuters.

Srbijanski predsjednik također je nazvao "notornim lažima" tvrdnje da su na barikadama na sjeveru Kosova sudjelovali pripadnici ruske paravojne grupe Wagner, ali je indirektno potvrdio da postoje aktivnosti Wagnera u Srbiji.
Ko su ti “Srbijanci” Zilti? Idi traži tu tvoju Srbijaniju pa okupljaj te tvoje Srbijance da brane tzv Ukrajinu.
 
Ovaj očigledno nije čitav, a Zilti, Kerki i DŽegi se solidarišu s njim.

Ko su ti “Srbijanci” Zilti? Idi traži tu tvoju Srbijaniju pa okupljaj te tvoje Srbijance da brane tzv Ukrajinu.
Covek je bezbednjak po struci i sigurno da ima vise smisla ono sto on govori, nego ti.

To je tvoj AV mimo Ustava poništio da se dodvori EU.
Nije tacno, sta je ponistio?

Ako mislis na Briselski sporazum, on je manjeg pravnog ranga i vazenja nego Rezolucija 1244, i to se zna oduvek.
 
Nije vazno, nemaju sta da sprovode ruske interese u Srbiji, za to nisu zaduzeni nego nasa vlast pa i opozicija, ali nijedan stranac i niko van.

Inace dobrodosli su svi stranci (sa istoka i zapada) kao gosti i Srbija nikad nije bila drzava u kojoj se neko nije osecao dobrodoslim, osim par incidenata kao onaj oko Tatona koji su ostro (o)sudjeni. Ali nemoj da nas neko zloupotrebljava.
@ziltoid @Tvin Konza
Čim se reši Ukro problem sledeći su Srbija, BiH, Crna Gora i tzv Kosovo, baš zbog ovog Ziltijevog idiota i sličnih.
 
Ne znam o njemu nista osim da je bezbednjak po struci, ali tvoji me izdajnicki postovi i stavovi uveravaju u to da je u pravu, narocito za takve "Srbe".
“Izdajnički postovi”? Kakvi crni “izdajnički postovi”, pozivam prijateljske zemlje da intervenišu i najure izdajnike koji Srbiju prodaju Kurtiju, to je sasvim OK.
 
“Izdajnički postovi”? Kakvi crni “izdajnički postovi”, pozivam prijateljske zemlje da intervenišu i najure izdajnike koji Srbiju prodaju Kurtiju, to je sasvim OK.
Ko prodaje zemlju Kurtiju?

Ako sam nisi sposoban sve i da je tacno, da se protiv necega izboris, nikakava ti strana "sila" nece pomoci, a i kukavicki je.
 
Ma idi ratuj covece sam za sebe negde, ja ne zelim rat i ostavi me na miru!
Ugrožen ustavni poredak Republike Srbije, to bez primene mera ne miže da se ispravi, dakle, ili će milom, ili moraju da krenu pripreme, koliko god @ziltoid da se na to roguši i neki da se tu prepadaju @комшија @Tvin Konza . Šta da se radi, takav nam horoskopski znak. Bez rata prosto ne može da se pobedi, nisam valjda ja kriv zbog toga.
 

Back
Top