Quantcast

Dr Radovan Karadžić, politički lik i delo.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Radovan Karadžić
1598197254293.png

(*Petnjica, 19. juni, 1945 –) je srpski političar, prvi predsednik Republike Srpske, prvi predsednik Srpske demokratske stranke, neuropsihijatar, pesnik, bivši lider Srba tokom rata u BiH. Osuđen je 24. marta 2016. na 40 godina zatvora po 10 tačaka optužnice.[1] Odlukom Tribunala Ujedinjenih Nacija za zločine u bivšoj Jugoslaviji je osudio Radovana Karadžića na doživotnu kaznu zatvora.[2][3]

Nakon završetka studija 1971. godine radio je u Sarajevskoj bolnici Koševo, kao psihijatar. 1974/75 apsolvira postdiplomski studij, nakon školovanja u Zagrebu i Beogradu, na Columbia University u New Yorku.

Nakon hapšenja, Karadžić je isporučen u Međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju u Den Haagu, gde je još 25. jula 1995. godine protiv njega podignuta prva optužnica.[7] Sledeća, odvojena optužnica o Srebrenici, podignuta je 16. novembra 1995,[7] izmenjena optužnica 31. maja 2000, druga izmenjena optužnica 16. februara 2009, a treća izmenjena optužnica 26. februara i 19. oktobra 2009.

Lično na svoj način sam pomagao pravnoj odbrani dr Radovana Karadžića u Den Hagu, prikupljanjem određenih dokaza koji su mu mogli ići u korist, ali uz sve napore sa moje strane, prvestepno je osuđen. Mi smo smo se pojedinačno, svako u skladu sa svojom mogućnošću, plus njegov službeni pravni tim odbrane trudili, svako ko je imao kakava saznanja u njegovu korist ih je dostavljao ali rezultat je takav kakav je.

Lično, ja dr Radovana Karadžića poštujem kao čoveka i ne ulazim druge kvalifikacije koje mu se nameću, ali lično onako s ljudske strane meni je čovek drag.

Tako mi boga i svega što mi je najmilije učestovao sam u prikupljanju informacija i dokaza koji su trebali pomoći pravnoj odbrani dr Radovana Karadžića u Den Hagu.

Poslednja izmena:

TikaSpicStajkovce

Aktivan član
Poruka
1.601
Janko Evo javno ti nudim da predjes u Pravoslavlje.

Ne Verujem da si nesto napravio u zivotu svoh ovih godina. To je Zato sto je Islam rigidan i on te blokirao u startu.

Ja ti obecavam da ce se po prelasku u pradedovsku veru tvoje imovno i profesionalno stanje popravljati. To je Zato sto Hriscanstvo podrzava progres. Posebno u odnosu na tvoju zvanicnu veru.

Poruka
20.331
Izvesnom liku sa našeg foruma smetalo je Mingovo otvoreno prorusko pisanje gde je Ruse predstavljao kao koegzistencialne partnere islamskog sveta . Pretvoren je u tekućinu.
Минго је био хајванчина, жива спрдња, коме је он сметао и какав је имао утицај на Крстине "народне масе"? Њега су "дезинтегрисали", а дозвољавају овом дебилу јанкозборцу да тролује по ваздан?

krinka5

Elita
Poruka
15.369
Минго је био хајванчина, жива спрдња, коме је он сметао и какав је имао утицај на Крстине "народне масе"? Њега су "дезинтегрисали", а дозвољавају овом дебилу јанкозборцу да тролује по ваздан?
Mingo je džarnuo u zabranjenu temu , pogotovo što on dolazi iz krugova koji to ne smeju činiti (bez obzira što on izvan tih krugova deluje kao sprdnja) . S druge strane Janko se zevzeči sa Dodikom i srpskim političarima te može biti samo podoban. Tako da je Mingova sudbina vezana za tekućinu, bukvalno.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.655
Radovan Karadžić je jedan tragičan lik srpske istorije,kao i Mladić, kao i Milošević, jedan od aktera koji nije iskoristio ni priliku ni mogućnost da srpskom narodu učini dobro,da zaokružiu nacionalnu državu, reši nacionalno pitanje, bez obzira na posledice po njega lično.
Stao je na pola puta, opijen svojom vlašću i slavom, i to je jedan od razloga zašto se tako strmoglavio na dole, potpuno nesvestan, i dan danas, uloge i prilike koju je imao.
Zbog toga danas Srbi preko Drine, a i ovde plaćaju cenu.
Hteo je, a nije znao.

krinka5

Elita
Poruka
15.369
Radovan Karadžić je jedan tragičan lik srpske istorije,kao i Mladić, kao i Milošević, jedan od aktera koji nije iskoristio ni priliku ni mogućnost da srpskom narodu učini dobro,da zaokružiu nacionalnu državu, reši nacionalno pitanje, bez obzira na posledice po njega lično.
Stao je na pola puta, opijen svojom vlašću i slavom, i to je jedan od razloga zašto se tako strmoglavio na dole, potpuno nesvestan, i dan danas, uloge i prilike koju je imao.
Hteo je, a nije znao.
Karadžić sve i da je znao učinio je ono što je najviše mogao, pozicije i prilike koje je imao nisu bile dovoljne. Jedinu grešku u strategijskom smislu koju je učinio jeste to što je uspeo da ga nagovori jedan Karter da ne uzme Bihać. Mada i posle uzimanja Bihaća pitanje je šta bi bilo (ŠBBKB).
Milošević je već druga priča.

Poruka
17.928
Hteo je, a nije znao.

Evo Plavsic kaze da je samo jednom prilikom zdrpio 28 miliona nemackih maraka. Velika suma u ta doba

Poruka
17.928
Janko Evo javno ti nudim da predjes u Pravoslavlje.

Ne Verujem da si nesto napravio u zivotu svoh ovih godina. To je Zato sto je Islam rigidan i on te blokirao u startu.

Ja ti obecavam da ce se po prelasku u pradedovsku veru tvoje imovno i profesionalno stanje popravljati. To je Zato sto Hriscanstvo podrzava progres. Posebno u odnosu na tvoju zvanicnu veru.

To je glupost. Hriscanstvo kao i islam zagovara skromnost i ne propagira bogacenje. Zato su to siromasni narodi. Pogledaj ko su najbednije drzave u Evropi, Tamo gde dominira pravoslavlje. Gruzija, Bugarska, Srbija, Moldavija itd... Sirotinja, jad i cemer.

Protestanti su ti koji imaju drugaciji pogled i zato je kod njih bila industralizacija i zato su postale najbogatije drzave jer protestantizam ne vidi nista lose u akumulaciji stvari, dobra i bogacenju.

No to nisi mogao znati jer nisi isao na Uni. Pretpostavljam da si stao na petoletki :heart:

TikaSpicStajkovce

Aktivan član
Poruka
1.601
To je glupost. Hriscanstvo kao i islam zagovara skromnost i ne propagira bogacenje. Zato su to siromasni narodi. Pogledaj ko su najbednije drzave u Evropi, Tamo gde dominira pravoslavlje. Gruzija, Bugarska, Srbija, Moldavija itd... Sirotinja, jad i cemer.

Protestanti su ti koji imaju drugaciji pogled i zato je kod njih bila industralizacija i zato su postale najbogatije drzave jer protestantizam ne vidi nista lose u akumulaciji stvari, dobra i bogacenju.

No to nisi mogao znati jer nisi isao na Uni. Pretpostavljam da si stao na petoletki :heart:
Ma kakvi ja sam samouk. Slova sam naucijo u sobstvenoj reziji.

Srboskizborim pozivam te da se vratis pradjedovskoj veri. Sve cemo organizovat,nista se ne sikiraj.

krinka5

Elita
Poruka
15.369
Naravno. Ona se zrtvovala i u Hagu

On je ta koja je pomogla Dodari da dode u prvi plan i izgradi poziciju

Pogledajte prilog 752707

Verovatno je tako. Biljana je kao kolaborant imala sreće što je žena pa nije bila u kontaktu sa muškim zatvorenicima koji bi joj ulepšali život kao Babiću.
Inače 2005. je priznala krivicu haškom tribunalu a već sledeće godine je izjavila da je lagala zato što nije videla načina da odbrani svoju nevinost.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.