Quantcast

Dr Nestorović od korone stigao do Đokovića, Tesle i putovanja kroz vreme (video)

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
Da li si gledao dr Hausa? :think:
On neprestano gresi, postavlja pogresne dijagnoze, nema eticke vrednosti, uzasna je osoba. Superheroj postoje zbog "spasa u zadnji cas", uvek pobedi stopericu, iako nema razloga da zadnja ideja bude bolja od prethodnih.
Haus je medicinska verzija Holmsa, a oba lika nisu heroji, genijalci, sami po sebi, vec zbog metode koju primenjuju. Stekni neophodno predznanje, sakupi specificne informacije, pretpostavi sta se desava na osnovu cinjenica i prethodnog znanja, testiraj, izvedi zakljucke iz testiranja, ponovljaj zadnja tri koraka dok ne dodjes do odgovora.

Mene su vise razocarali njegovi branioci. On je na kraju karijere, moze mu se da prica sta god hoce, a kad nas obmanjuju politicari i novinari, zasto bi doktori bili bolji.
Zamerka je bila, izvitoperio je tumacenje evolucije, kako bi mogao da ubaci pricu o vanzemaljcima, a ne kako ti predstvaljas.
Ali dobro, kakav profesor, takvi i ucenici.
Gledala sam svega par epizoda. Isti je bio šablon, samo su se razlikovale dijagnoze oko kojih je bio zaplet, retke ili one sa netipičnim simptomima. I naravno da glumi genijalca. A to će značiti, cinika, skeptika, zakletog ateistu i nekog ko će na kraju sklopiti sve kockice, razrešiti sve dileme. Jednom rečju kliše...

U stvarnosti sve dileme ostaju na broju... jer nema apsolutnih istinа. Kurt Gedel je to dokazao, kako za egzaktnu matematiku, tako i za ostale nauke. I za objašnjavanje njegove teorije povlačili su se Marsovci kao nosioci sistema u kom naši aksiomi neće važiti. U tom svetlu su i Nestorovićevi Marsovci figurirali, kao otvoreno pitanje na neke tvrdnje u vezi teorije evolucije na koju nije stavljena tačka. Tek zarez. Ništa spektakularno, simpatična pričica. Ko traži apsolutne istine, njemu neće prijati.

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.506
25.3.2020.
Slovenac koristio klatno da predvidi kraj pandemije korona virusa: Kaže da ga nikada nije slagalo
- Kao i svi drugi, radoznao sam kada će se epidemija smiriti, pa sam probao klatno. Klatno mi je reklo da će sve ovo trajati najmanje osam nedelja tj. da će se završiti negde između 8. i 15. maja. Da bih bio siguran više puta sam probao klatno i svaki put je pokazalo isto – kaže osamdesetogodišnji Drago iz Maribora.
...Tako mu je klatno pokazalo da će situacija sa korona virusom trajati do 8. ili 15. maja, kao da posle tog datuma možemo očekivati da će život početi da se vraća u normalu.
https://www.telegraf.rs/zivot-i-sti...ije-korona-virusa-kaze-ga-nikada-nije-slagalo
15.5.2020. Prvi u Evropi proglasili kraj epidemije
Ljubljana -- Slovenija je prva evropska država koja je proglasila kraj epidemije koronavirusa, javila je agencija Hina.

pustos

Veoma poznat
Poruka
13.727
Gledala sam svega par epizoda. Isti je bio šablon, samo su se razlikovale dijagnoze oko kojih je bio zaplet, retke ili one sa netipičnim simptomima. I naravno da glumi genijalca. A to će značiti, cinika, skeptika, zakletog ateistu i nekog ko će na kraju sklopiti sve kockice, razrešiti sve dileme. Jednom rečju kliše...

U stvarnosti sve dileme ostaju na broju... jer nema apsolutnih istinа. Kurt Gedel je to dokazao, kako za egzaktnu matematiku, tako i za ostale nauke. I za objašnjavanje njegove teorije povlačili su se Marsovci kao nosioci sistema u kom naši aksiomi neće važiti. U tom svetlu su i Nestorovićevi Marsovci figurirali, kao otvoreno pitanje na neke tvrdnje u vezi teorije evolucije na koju nije stavljena tačka. Tek zarez. Ništa spektakularno, simpatična pričica. Ko traži apsolutne istine, njemu neće prijati.
Pomesala si neke stvari. Skeptik ne trazi "apsolutnu istinu", to je domen svestenika i vernika. Skeptik trazi objektivnu istinu i to pod uslovom da se bilo sta moze saznati. Nauka je u velikoj meri sagradjena na skepticizmu.

Tvoj problem nije sto neko tezi "apsolutnoj istini", vec sto tvoje ideje nemaju dovoljno osnova da se tretiraju kao objektivne istine.

I ponovicu jos jednom, nisu problem Marsovci, vec kako tumaci evoluciju. Poziva se na studiju koja govori da ljudi sa plavim ocima imaju istog pretka (jednina), a on tvrdi da je bio PAR sa plavim ocima. To je korupcija studije i tumacenja evolucije.
On naravno moze da filozofira i spekulise do sutra, ali je izasao van okvira nauke.

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
Pomesala si neke stvari. Skeptik ne trazi "apsolutnu istinu", to je domen svestenika i vernika. Skeptik trazi objektivnu istinu i to pod uslovom da se bilo sta moze saznati. Nauka je u velikoj meri sagradjena na skepticizmu.

Tvoj problem nije sto neko tezi "apsolutnoj istini", vec sto tvoje ideje nemaju dovoljno osnova da se tretiraju kao objektivne istine.

I ponovicu jos jednom, nisu problem Marsovci, vec kako tumaci evoluciju. Poziva se na studiju koja govori da ljudi sa plavim ocima imaju istog pretka (jednina), a on tvrdi da je bio PAR sa plavim ocima. To je korupcija studije i tumacenja evolucije.
On naravno moze da filozofira i spekulise do sutra, ali je izasao van okvira nauke.
Ne bih rekla da sam pomešala. Apsolutne istine u okviru ovog o čemu raspravljamo, naučnog znanja i sistema što bi značilo da u njima nema kontradikcija i da su potpuni, ne kao mistifikacija koja je prepuštena duhovnim sferama. Može i objektivna istina ako ti je to bliže. Evo finog teksta na tu temu i o tim okvirima nauke.
http://blog.b92.net/text/12269/Naucne-i-druge-istine/

A za plave oči postoje neka istraživanja koja su navodno dokazala da svi plavooki imaju istog pretka. Nisam se udubljivala ko je izvor, ko je vršio ispitivanja, da li je tačno... Nisam ni čitala tekst, samo sam bacila pogled na tekst, navode da je to osobina koja je neutralna, kao različita boja kose. Mada plave oči jesu osetljivije na jaku svetlost. Tako da nije on ništa lupio tek tako bez osnove. Svakako nije za reakciju na koju je naišlo.
Pitanje je da li on sme da da značaja tim informacijama i da se igra sa njima ili mora da se drži sigurne zone strogog intelektualizma.

pustos

Veoma poznat
Poruka
13.727
Ne bih rekla da sam pomešala. Apsolutne istine u okviru ovog o čemu raspravljamo, naučnog znanja i sistema što bi značilo da u njima nema kontradikcija i da su potpuni, ne kao mistifikacija koja je prepuštena duhovnim sferama. Može i objektivna istina ako ti je to bliže. Evo finog teksta na tu temu i o tim okvirima nauke.
http://blog.b92.net/text/12269/Naucne-i-druge-istine/

A za plave oči postoje neka istraživanja koja su navodno dokazala da svi plavooki imaju istog pretka. Nisam se udubljivala ko je izvor, ko je vršio ispitivanja, da li je tačno... Nisam ni čitala tekst, samo sam bacila pogled na tekst, navode da je to osobina koja je neutralna, kao različita boja kose. Mada plave oči jesu osetljivije na jaku svetlost. Tako da nije on ništa lupio tek tako bez osnove. Svakako nije za reakciju na koju je naišlo.
Pitanje je da li on sme da da značaja tim informacijama i da se igra sa njima ili mora da se drži sigurne zone strogog intelektualizma.
Jesi. Naucne tvrdnje nisu apsolutne i uvek se doteruju, ali su neke bolje dokazane i teze ih je promeniti, dok se druge jos uvek proucavaju. Taj proces nema kraja, ali je moguce doci u situaciju da su poboljsanja sve manja i manja.

Moj komentar na njegovo filozofiranje o plavim ocima je da to nije nauka, a on je slobodan da prica i filozofira o cemu god hoce.

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
Jesi. Naucne tvrdnje nisu apsolutne i uvek se doteruju, ali su neke bolje dokazane i teze ih je promeniti, dok se druge jos uvek proucavaju. Taj proces nema kraja, ali je moguce doci u situaciju da su poboljsanja sve manja i manja.

Moj komentar na njegovo filozofiranje o plavim ocima je da to nije nauka, a on je slobodan da prica i filozofira o cemu god hoce.
Moguće je, ali samo u teoriji. Kad je poljuljan temelj egzaktnim naukama kakve su matematika, delimično i ekonomija, kako li je u drugim naukama koje se svode na pretpostavke, idealizacije, modeliranja, statističke pokazatelje... Koliko je puta nešto važilo za istinu, kasnije realnost dokaže suprotno.

Samo još da razjašniš što ne bi bila nauka. Mislim nije naučna disertacija, ali jeste igranje sa naukom onih koji imaju dovoljno znanja za takve igre. Kad bih se ja igrala ili kad bi neko potpuno iskliznuo u iracionalno to je drugo....

Koliko je iskoraka u nauci bilo iz slučajnosti, ili su se rešenja javljala u nesvesnom onih koji su potpuno posvećeni materiji, daleko od toga da je uvek rezultat britkog racionalnog baratanja informacijama. Zato negde zablistaš, negde omašiš... Potpuno normalna stvar.

pustos

Veoma poznat
Poruka
13.727
Moguće je, ali samo u teoriji. Kad je poljuljan temelj egzaktnim naukama kakve su matematika, delimično i ekonomija, kako li je u drugim naukama koje se svode na pretpostavke, idealizacije, modeliranja, statističke pokazatelje... Koliko je puta nešto važilo za istinu, kasnije realnost dokaže suprotno.

Samo još da razjašniš što ne bi bila nauka. Mislim nije naučna disertacija, ali jeste igranje sa naukom onih koji imaju dovoljno znanja za takve igre. Kad bih se ja igrala ili kad bi neko potpuno iskliznuo u iracionalno to je drugo....

Koliko je iskoraka u nauci bilo iz slučajnosti, ili su se rešenja javljala u nesvesnom onih koji su potpuno posvećeni materiji, daleko od toga da je uvek rezultat britkog racionalnog baratanja informacijama. Zato negde zablistaš, negde omašiš... Potpuno normalna stvar.
Raspravljas se sama sa sobom i ne uzimas u obzir ono sto pisem.

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
Raspravljas se sama sa sobom i ne uzimas u obzir ono sto pisem.
Jedan u klin, drugi u ploču...
Nego jesi li gledao emisiju iz koje su izvučeni citati u uvodnom postu?

Ovako nabacano deluje stvarno psihotično. Ali kad se sluša (i to bez početnog animoziteta koji suzi svest u jednu tačku) vidi se da on prolazi kroz sve te teme od kojih su neke ideje vodilje Slađi Velkov i njenim fb sledbenicima, ali za razliku od njih on ne gubi prizemnost i racionalnost.

Jeste da neke stvari ili pogrešno razume, onda i interpretira ili je u izvoru iz kog je čitao vest tako to preneto, ali jeste očigledno da jako puno čita o stvarima koje nisu njegov fah. Zato je pogrešno reći da to nije nauka. Kao što je pogrešno reći i da jeste. Tamo gde se bavi ozbiljno naukom tamo ga svi vrlo ozbiljno shvataju. Od naučnih radova do prakse. Ovo je rekreativno. To je samo mišljenje na razne teme. I u paketu sa njegovom posvećenosti nauci, srčanosti i očitim dobrim namerama meni je to čak vrlo simpatično, iako ne moram ni sa čim da se složim, ništa ni da usvojim.

Za usvajanje... zna se, udžbenici sa fakulteta. Svaka iole slobodnija interpretacija je iskorak iz strogih naučnih okvira.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
Za usvajanje... zna se, udžbenici sa fakulteta. Svaka iole slobodnija interpretacija je iskorak iz strogih naučnih okvira.
A ako je neko studirao pre 50 godina , moze i 30, kada nisu postojali ovi silni aparati tipa skener,
magnetna rezonanca, DNK? Vreme kada je vakcina bila nesto o cemu niko nije drvio nego su svi bili vakcinisani,
vreme kada su ljudi bili zahvalni da su se resili velikih boginja, decje paralize i tuberkoloze?

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
A ako je neko studirao pre 50 godina , moze i 30, kada nisu postojali ovi silni aparati tipa skener,
magnetna rezonanca, DNK? Vreme kada je vakcina bila nesto o cemu niko nije drvio nego su svi bili vakcinisani,
vreme kada su ljudi bili zahvalni da su se resili velikih boginja, decje paralize i tuberkoloze?
Stručni krugovi treba da insistiraju na sigurnosti vakcina. I to tamo gde treba, ne po društvenim mrežama.
Ja se sad više plašim ove neartikulisane mase koja razvoja teorije i teorije oko jednog virusa. Nas će sigurno ubiti neki virus, ne ovaj (mada neke će i ovaj da ubije), ali neki sledeći hoće jer su svi postali internet borci za prava ljudi.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.937
Stručni krugovi treba da insistiraju na sigurnosti vakcina. I to tamo gde treba, ne po društvenim mrežama.
Ja se sad više plašim ove neartikulisane mase koja razvoja teorije i teorije oko jednog virusa. Nas će sigurno ubiti neki virus, ne ovaj (mada neke će i ovaj da ubije), ali neki sledeći hoće jer su svi postali internet borci za prava ljudi.
Mislis da je uopste i tema da neki strucni krugovi zahtevaju sigurnost za lekove pa i za vakcine?
Procesi, procedure, protokoli za studijska ispitivanja poznati su vec decenijama, zasto bi neko sada bas
za ovaj virus trazio da to bude bolje? I ko su ti " oni"?
U Nemackoj konkretno receno je i potvrdjeno da niko nikada nece biti vakcinisan silom zakona jer
se polazi od toga da je svaki gradjanin relativno savestan ( drugom recima pri cistoj svesti) pa ce
sam odluciti da li mu je ta vakcina ( koje ni na vidiku nema) uopste i potrebna.

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
Mislis da je uopste i tema da neki strucni krugovi zahtevaju sigurnost za lekove pa i za vakcine?
Procesi, procedure, protokoli za studijska ispitivanja poznati su vec decenijama, zasto bi neko sada bas
za ovaj virus trazio da to bude bolje? I ko su ti " oni"?
U Nemackoj konkretno receno je i potvrdjeno da niko nikada nece biti vakcinisan silom zakona jer
se polazi od toga da je svaki gradjanin relativno savestan ( drugom recima pri cistoj svesti) pa ce
sam odluciti da li mu je ta vakcina ( koje ni na vidiku nema) uopste i potrebna.
Trebalo bi da bude, u smislu usavršavanja i poštovanja procedura. Ako postoji procedura koja nije ispoštovana, da se da razumno objašnjenje ili da se izvrši pritisak da se sve odradi kako treba. Ja uopšte ne želim ni da guglam i da se bavim time jer je to sumanuto.

Ostalo... Meni je to van pameti da ćemo se pored razvoja medicine vratiti u srednji vek, da će nas neki virus pokositi jer prkosimo Bil Gejtsu ili ne znam kome. Uglavnom je to ne znam kome... Ali svaka je civilizacija zbog nečeg propala, i ova će. Zbog društvenih mreža.

Schrodinger

Ističe se
Poruka
2.506
Ali svaka je civilizacija zbog nečeg propala, i ova će. Zbog društvenih mreža.
Ne nego zbog IoT hiperprodukcije generisane karantinskom selidbom na te mreze ;)
Pitam se da li "Bil Gejts" sada uopste ima neke veze sa kompjuterzacijom, ili je posteno utvrdio da mu od struke nema hleba pa se skroz preorijentisao na nadrilekarstvo?
Dakle, jednostavno i logicno pitanje - koja deponija/kontinent ce moci da primi ovolike kompjutere kad im istekne rok trajanja?

Beočinac

Elita
Poruka
17.032
Doktor Nestorović nije uopšte loš dečiji pulmolog i on u celom kriznom štabu ima sasvim realno razmišljanje dok Darija,Kon i Dr Stevanović(koji misli da ima ordenje za zasluge za narod) misli da je ispao dzek kada je napustio konferenciju za štampu +krivio je narod za veći broj novoobolelih a u stvari krivi narod jer nisu sposobni da isprate virus kako treba i da ga suzbiju iz cirkulacije,mislim da je došlo vreme da iskusni virusolozi,mikrobiolozi pričaju o virusu a krizni štab da se pravopravno ugasi tj da se rasformira i da se napravi nov krizni štab(mlađi,iskusniji,profesionalniji,stručniji) gde će biti:

-Virusolog
-Mikrobiolog

-Infektolog

Koji će na konf za štampu profesionalnije pričati o situciji a ne kao ovi današnji da za svoje neuspehe i za svoje greške KRIVE narod.

kichbran

Poznat
Poruka
7.561
Ne nego zbog IoT hiperprodukcije generisane karantinskom selidbom na te mreze ;)
Pitam se da li "Bil Gejts" sada uopste ima neke veze sa kompjuterzacijom, ili je posteno utvrdio da mu od struke nema hleba pa se skroz preorijentisao na nadrilekarstvo?
Dakle, jednostavno i logicno pitanje - koja deponija/kontinent ce moci da primi ovolike kompjutere kad im istekne rok trajanja?
Hiperprodukcija je svega. Preplavljeni smo robom kratkog veka. Odličan filmić.

Aa Bil Gejtsa... Nisam razumela.
Za njega važi kao i za Nestorovića. Dovoljno je da neko krene priču onda masa ponavlja mantru iako ne zna ni od kad je priča krenula, iako niko nije ni slušao šta priča, ni udubljivao se u priču, eventualno pročitao neki članak o tome, ali to se ponavlja sa punim pravom kao nekakva mudrost, ne moraš da brineš da nisi lupio glupost...

KNIGHT

Ističe se
Poruka
2.259
pa ne bato, ako znaš šta je normalno onda možeš i da pričaš o paranormalnom.

Do kolko juče normalno je bilo da se ljudi ne kupaju, danas je to nenormalno.
Normalno je bilo da ljudi jedu jedann obrok dnevno, danas nije.
Normalno je bilo, čak i poželjno, da puše duvan, danas nije.
Normalno da žena bude manja od makovog zrna u odnosu na muža, danas nije..

Nenormalno je bilo de se i zamisli da ljudi lete s jednog kraja sveta na drugi, danas je normalno
Nenormalno je bilo zamisliti da ti neko pošalje film putem telefona, danas je to normalno
Nenormalno je bilo da se ljudi slikaju goli i šalju te slike javno, danas nije.

I to sve opet u zavisnosti od podneblja.

Tako da...šta ti znaš o putovanju kroz vreme?
A jeL bilo nekada normalno da u jeku korona virusa neko savetuje nekome da putuje u jedno od najvecih svetskih zarista kakav je bio Milano?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.