Quantcast

Др Јована раскринкава скандалозне и незаконите радње Лекарске коморе и власти!

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.891

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.891
vidis kakav si ignorant
ja te pitam za zivu vakcinu protiv ebole, vidis da stalno iskrsavaju slucajevi, sad prvi put remisija ebole dokumentovana
p.s. u kini ako nije opet sars
dok ti smaras za decije bolesti

a sto se tice dzounsa, da nije rejcelka bolja? jao, znam ti si fan kupera.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.891
stvarno ste bre ograniceni - ajdebar uporedite datume - ovo je staro dve nedelje, a who generalno obavestava jos pre godinu dana

1. Is there a vaccine for the Ebola virus disease?
An investigational vaccine called rVSV-ZEBOV,

==========================sad pogledaj ovo

For Immediate Release: December 19, 2019

The U.S. Food and Drug Administration announced today the approval of Ervebo, the first FDA-approved vaccine for the prevention of Ebola virus disease

I dzouns koga ne volite govori o zeni iz konga koja je prelezala ebolu, ali se ona povrtila - REMISIJA KOJU DO SADA NISMO IMALI
dALJE GOVORI O ZIVOM VIRUSU, u vakcini i riziku

buudala

Legenda
Poruka
58.523
Konačno otkriveno gde idu ukradene bebe iz Srbije! Za njih traže ogroman novac, sada isplivala prava istina

Kao ključni dokaz, Vujačić navodi DNK analize.

Bebe koje su ukradene iz porodilišta prodavane su van Srbije po cenama koje su dostizale 25.000 evra. Najskuplja su bila deca svetle puti, sa plavim očima. Uspevao sam da dođem do neke od te dece, ali mnoga od njih nisu želela da se istina otkrije. Imali su izgrađene živote i bojali su se da bi sve moglo da se uruši.

Ovako svedoči Radomir Vujačić, istražni sudija iz Niša, koji je tragajući za istinom o nestalim bebama, tokom radnog veka dugog 40 godina, otkrio niz nelogičnosti, prevara i nepodudarnosti koje su ukazivale na to da su u nekim slučajevima žive bebe proglašavane mrtvorođenima, a zapravo su, najverovatnije, prodavane u inostranstvu.

Slučajevi koje je Vujačić istraživao odnose se na porodilišta na jugu Srbije tokom poslednje tri decenije 20. veka.

Kao ključni dokaz, Vujačić navodi DNK analize. Uzorci tkiva beba koje se po rođenju proglase mrtvim, odnosno parafinski kalupi na osnovu kojih bi se radile DNK analize koje bi potvrdile da je beba zaista mrtva, često su, kako tvrdi, uzimani od drugih beba, pa čak i od životinjskih vrsta.

- Kalupi su se uzimali na patologiji u Nišu, a onda su slati na analizu u Beograd. Međutim, ja sam iz niškog porodilišta nekoliko puta tražio kalup nekog deteta, a analize nisam slao samo u Beograd, već u više gradova u drugim zemljama. Rezultati koji su mi stizali za isti kalup bili su različiti, nisu se podudarali. Stizali su mi čak i rezultati da su to kalupi životinjskih organa - kaže Vujačić.

On je slučajeve nestalih beba počeo da istražuje početkom sedamdesetih i, prema sopstvenim rečima, vodio je mnogo slučajeva i svaki je bio težak kao crna zemlja. Iako u ovoj borbi nije bio sam, već je imao jaku podršku nekolicine kolega, pritisak je, kaže, bio strahovito jak sa svih strana.

Zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj, Vujačić je 2003. godine proveo 44 dana u pritvoru. Veruje da je to posledica njegovog istraživanja slučajeva nestalih beba i da je to hapšenje trebalo da bude opomena. Kaže, međutim, da od svoje borbe nije odustao i da je, čim se vratio na posao, nastavio da prikuplja dokaze:

Slučaj nestalih beba ličio je na hobotnicu. U pitanju su bila teška krivična dela koja su se dešavala više od dvadesetak godina. Bili su umešani mnogi, od državnih organa do političara. Zato sam od strane raznih rukovodilaca i državnih organa bio žigosan, govorili su da sam korumpiran, samo da me omalovaže. Bilo je poštenih sudija, mučili smo se da to dokažemo, bili smo zajedno u toj borbi protiv nekih drugih sudija koje su radile za kriminalce.

Veruje da bi uspeo da raspetlja slučaj do kraja da ga u tome nije sprečila reforma koja je ukinula istražne sudije. Spisi i predmet koji su bili rezultat mukotrpnog četrdesetogodišnjeg rada bačeni su u vodu.

- Doneli su nezakonitu odluku o obustavljanju istrage od strane suda. Odlaskom u penziju sve sam morao da ostavim. Moji predmeti su bili čisti, jaki, potkovani dokazima i medicinskom dokumentacijom - zaključuje Vujačić, i ističe da će do kraja života žaliti što nije mogao da priču "istera" do kraja.

Poslednji slučaj na kojem je Vujačić radio bila je, kako kaže, otmica bebe medicinske sestre iz Niša.

- Ona je tu godinama radila, znala je šta se dešava. Na kraju je i sama postala žrtva. Došla je kod mene i rekla da joj lekari nisu dozvolili da vidi navodno mrtvorođeno dete. Nisu štedeli čak ni svoje kolege - priča Vujačić.

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/ko...novac-sada-isplivala-prava-istina/278286/vest

RebeccaBg

Elita
Poruka
16.511
Ja sam u prvoj ili drugoj generaciji u SFRJ koja je primila MMR davne 1981, nikad nisam imao zauške koje uzrokuju oticanje testisa, nikad nisam imao ni rubelu a ni morbile koje su ubile njih 15 sada već preprošle godine.

Sada si sam odgovorio na sve dalje bla bla bla trućanje.

Ti, ja i svi koji su u to vreme vankcinisani su bili zaštićeni od marifetluka farmako i inih mafija koje su zavladale svetom kasnije i koje savršeno zabole dupe da li će tvoje i peto-deseto dete završiti sa strašnim posledicama kada mu ubrizgaju neku eksperimentalnu šećernu vodicu zvanu "vakcina" od koje su se debelo oparili.

U to vreme je država vodila računa o svojim građanima.
Da , Država, dobro ste pročitali.

Danas u bambilendima kod nas i oko nas je sve samo interes i ko to još nije shvatio ima veliki problem.

Radite sa svojom decom šta hoćete , to nije moj problem sve dok mene neko ne ošajdari po džepu zbog nekog drugog ko mi nije niko i ništa, a ošajdari me najčešće i bez pitanja al' to već zalazi u druge teme.

Ja po danas viđenom ni kuče više ne bih vakcinisala.

ssmpmd

Veoma poznat
Poruka
10.007
Bio je u pravu da obična prehlada nije kontraindikacija za vakcinu, lepo piše u uputstvu. Slinav nos bez temperature nije ništa neuobičajeno za decu tog uzrasta u vrtiću.

To šta jesta a šta nije kontraindikacija za vakcinu treba da proceni pedijatar koji pregleda dete a ne Facebook "stručnjak".

Na vašu i našu sreću ima nešto starije od "uputstva" za vakcinu a to su opšta pravila i standardi za vakcinaciju kojih se naši lekari, na sreću, drže a koja kažu da se može i sme vakcinisati samo potpuno zdravo dete.

Svako ko roditeljima predloži da sakriju i maskiraju pravo zdravstveno stanje deteta i da lažu pedijatra o tome da li dete ima neke simptome ili ne jeste TEŽAK IDIOT koji zaslužuje zatvor a ne da ima licencu da leči ljude. Svako ko takve ljude podržava jeste još veći IDIOT.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
37.138
To šta jesta a šta nije kontraindikacija za vakcinu treba da proceni pedijatar koji pregleda dete a ne Facebook "stručnjak".

Na vašu i našu sreću ima nešto starije od "uputstva" za vakcinu a to su opšta pravila i standardi za vakcinaciju kojih se naši lekari, na sreću, drže a koja kažu da se može i sme vakcinisati samo potpuno zdravo dete.

Svako ko roditeljima predloži da sakriju i maskiraju pravo zdravstveno stanje deteta i da lažu pedijatra o tome da li dete ima neke simptome ili ne jeste TEŽAK IDIOT koji zaslužuje zatvor a ne da ima licencu da leči ljude. Svako ko takve ljude podržava jeste još veći IDIOT.
Ali ceo antivakserski pokret se praktično rodio na Facebooku i YouTubeu, i vode ga i podržavaju uglavnom potpuno nestručni ljudi. Postojao je i pre u nekom obliku, ali društvene mreže su ga dovele u mainstream.

Na osnovu kojih istraživanja si ti došao do zaključka da je blaga prehlada kontraindikacija za vakcinu?

buudala

Legenda
Poruka
58.523
Ali ceo antivakserski pokret se praktično rodio na Facebooku i YouTubeu, i vode ga i podržavaju uglavnom potpuno nestručni ljudi. Postojao je i pre u nekom obliku, ali društvene mreže su ga dovele u mainstream.

Na osnovu kojih istraživanja si ti došao do zaključka da je blaga prehlada kontraindikacija za vakcinu?

Došao je ordinirajući lekar, na osnovu pregleda.

ssmpmd

Veoma poznat
Poruka
10.007

Ja nisam antivakser, daleko od toga, ali to ne znači da ću podržavati budalu koja daje pogrešne savete roditeljima preko Facebook-a i tera ih da lažu doktora da bi odradili vakcinaciju.

Svako ko leči preko interneta je ludak ili nadrilekar a zdravstveno stanje deteta se može utvrditi samo neposrednim pregledom.

Odakle ti znaš da je u pitanju "blaga prehlada" zašto upadaš u istu zamku kao IDIOT sa Facebook-a i ovaj idiot Muad koji ga podržava. Da li ste pregledali dete, uradili krvnu sliku, pogledali rezultate. Šta umišljate da ste, kako možete da tvrdite da su simptomi koje majka navodi posledica "blage prehlade" a ne nekog hroničnog, neadekvatno zalečenog stanja. Odakle vam ideja da "stalno slinav nosić" nije ništa posebno i da je to sigurno samo "blaga prehlada". Odakle znate da kod tog deteta nije nešto ozbiljnije u pitanjiu, možda prikriveno, ali nešto zbog čega mu je imunitet slabiji nego što bi trebalo da bude. Da znate šta je u stvari "slina" drugačije bi razmišljali ali ne vi ste svi stručnjaci kada su tuđa deca u pitanju

To je vrlo neodgovorno ponašanje i površno posmatranje stvari, na našu žalost sve je više lekara koji leče pacijente i decu kao na traci bez ikakve ideje da treba da detaljnije pogledaju stanje i dođu do prave dijagnoze.

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
11.550
Ja nisam antivakser, daleko od toga, ali to ne znači da ću podržavati budalu koja daje pogrešne savete roditeljima preko Facebook-a i tera ih da lažu doktora da bi odradili vakcinaciju.

Svako ko leči preko interneta je ludak ili nadrilekar a zdravstveno stanje deteta se može utvrditi samo neposrednim pregledom.

Odakle ti znaš da je u pitanju "blaga prehlada" zašto upadaš u istu zamku kao IDIOT sa Facebook-a i ovaj idiot Muad koji ga podržava. Da li ste pregledali dete, uradili krvnu sliku, pogledali rezultate.
Kakva je ovo ironija, da neko ko ovde zagovara nevakcinisanje (iako je šatro neutralan) ispiše sve ovo.

Kada antivakseri napišu "mama najbolje zna svoje dete" ili "idite kod tog lekara privatno jer hoće da napiše kako je dete alergično" onda niko nema zamerke. Čak ni kada Govana S druge lekare proglašava ludim u medijima (frapantno kršenje etike) stajete na njenu stranu.

Ali to što je Toma kao pedijatar sa višedecenijskim iskustvom napisao komentar na fejsu povodom lekara koji ne poštuje uputstvo za vakcinu (nakon kog će dete ionako otići na pregled), e na to se zgražavate.

Definicija licemerja.

ssmpmd

Veoma poznat
Poruka
10.007
Kakva je ovo ironija, da neko ko ovde zagovara nevakcinisanje (iako je šatro neutralan) ispiše sve ovo.

Kada antivakseri napišu "mama najbolje zna svoje dete" ili "idite kod tog lekara privatno jer hoće da napiše kako je dete alergično" onda niko nema zamerke. Čak ni kada Govana S druge lekare proglašava ludim u medijima (frapantno kršenje etike) stajete na njenu stranu.

Ali to što je Toma kao pedijatar sa višedecenijskim iskustvom napisao komentar na fejsu povodom lekara koji ne poštuje uputstvo za vakcinu (nakon kog će dete ionako otići na pregled), e na to se zgražavate.

Definicija licemerja.

To šta je Toma IDIOT napisao i poručio majci svi smo imali prilike da pročitamo i ne trebaš nam ti da nam pojašnjavaš.
IDIOT je rekao majci da SAKRIJE simptome i SLAŽE pedijatra da bi se dete vakcinisalo.

Lekar mora da poštuje opšte prihvaćena i standardizovana pravila, baš onako kako su ga učili na fakultetu, a ne da se vodi uputstvima za ovu ili onu vakcinu. Pravila su jasna, vakciniše se samo potpuno zdravo dete i dete koje najmanje 20 dana nije pod terapijom i ima razloga zašto je tako. Kad se pravila budu promenila lekari će poštovati ta nova ali svakako se neće povoditi za komentarima IDIOTA sa interneta.

To što antivakserski lobi i pokret radi ne opravdava drugu stranu da se ponašaju podjednako sumanuto u kontri.

Svaki ovakav IDIOTSKI izlet ruši pozicije struke i doprinosi konfuziji u narodu.
Ako antivakseri kažu da treba lagati lekare i izmišljati alergije kod dece, druga strana ne sme nikada uraditi nešto slično i reći da se lekar laže za stanje deteta da bi se po svaku cenu vakcinisalo jer je to ISTI NIVO IDIOTSKOG PONAŠANJA.

Dokle god ekstremi i idioti vode bitku oko ovako važne stvari, struka će biti u drugom planu.

Po mom shvatanju i dr Jovana i dr Toma su PODJEDNAKO OPASNE INDIVIDUE, ekstremi o kojima se priča i piše, umesto da se struka pusti da radi svoj posao.

Oboje bi ih isterao iz lekarske komore pa nek idu u rijaliti da se natežu i preganjaju.

Muad'Dib

Veoma poznat
Poruka
11.550
Lekar mora da poštuje opšte prihvaćena i standardizovana pravila, baš onako kako su ga učili na fakultetu, a ne da se vodi uputstvima za ovu ili onu vakcinu. Pravila su jasna, vakciniše se samo potpuno zdravo dete i dete koje najmanje 20 dana nije pod terapijom i ima razloga zašto je tako. Kad se pravila budu promenila lekari će poštovati ta nova ali svakako se neće povoditi za komentarima IDIOTA sa interneta.
Može link na taj ustav o vakcinisanju? Ja za to ne znam.

BTW ne idealizujem ni Tomu, zasmetale su mi i kod njega neke pojedinosti ali je za Govanu S on svetac.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.891
ja sam rekao ljudima cik se rodio fejsbuk da ce nas usrati, da to ne treba da se koristi, cak sam namerno svoj naliog napravio sa stampafskkm greskom

ko god nema fb sa greskom, neka ga gasi i napravi sa greskom

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.