Quantcast

Dozvoljen uvoz pšenice bez carine jer domaće žito nije dovoljno kvalitetno

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Zasto se u Srbiji toliko konzumira hleb? U Slovackoj ga skoro i ne jedu, jedu pirinac uz meso itd.... Ne videh jednu pekaru u Bratislavi.
Tebi je kao svakom skorojevicu sve tudje bolje i lepse. Sta mene briga sta jedu u Slovackoj i sto kod njih nema pekara.To je njihov problem. Zar ja treba da se njima prilagodim i da gledam u tudji tanjir. Seljacka posla kod tebe, gledas u komsijsko dvoriste a ne vidis sta se kod tebe desava.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
52.460
Tebi je kao svakom skorojevicu sve tudje bolje i lepse. Sta mene briga sta jedu u Slovackoj i sto kod njih nema pekara.To je njihov problem. Zar ja treba da se njima prilagodim i da gledam u tudji tanjir. Seljacka posla kod tebe, gledas u komsijsko dvoriste a ne vidis sta se kod tebe desava.
Pa ja sam u Srbiji i smanjio sam hleb maksimalno.

Cak nije ni preterano koristan. Bolje jesti krompir... Cemu toliko trpanje peciva??? Kultura ili siromastvo?

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Pa ja sam u Srbiji i smanjio sam hleb maksimalno.

Cak nije ni preterano koristan. Bolje jesti krompir... Cemu toliko trpanje peciva??? Kultura ili siromastvo?
A pirinac koji jedu pomenuti Slovaci,kako ti kazes, pirinac je puno skup jel? Ajd ne kaki, prinac je jeftiniji od pekare. Pa necu valjda da jedem za dorucak meso,lakse je nesto iz pekare,mada treba paziti.Ja hleba jedem malo, kupim hleb koji je skup,ima 10 kriski u njemu tankih, jedem jednu krisku dnevno, to za rucak. Dorucak cesto kupim nesto iz pekare, voce jedem svaki dan.Nisam debeo naravno. Verovatno se hranimo pravilnije od mnogih zapadnih naroda jer se vidi da su Amerikanci od nas puno deblji ,i ne samo oni.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
52.460
A pirinac koji jedu pomenuti Slovaci,kako ti kazes, pirinac je puno skup jel? Ajd ne kaki, prinac je jeftiniji od pekare. Pa necu valjda da jedem za dorucak meso,lakse je nesto iz pekare,mada treba paziti.Ja hleba jedem malo, kupim hleb koji je skup,ima 10 kriski u njemu tankih, jedem jednu krisku dnevno, to za rucak. Dorucak cesto kupim nesto iz pekare, voce jedem svaki dan.Nisam debeo naravno. Verovatno se hranimo pravilnije od mnogih zapadnih naroda jer se vidi da su Amerikanci od nas puno deblji ,i ne samo oni.
To ti nije zdravo, pekara. Lakse jeste zato je duzina zivota i zdravlje u Srbiji takvo kakvo jeste. Daj pekare, daj cigara (prvi u Evropi!), daj rakije...

Lakse za dorucak... Pa ja odem u market pa kupim tunejvine, paradajz, krastavac, banana,jogurt, nebitno pa jedem na radnom mestu. Ko mi moze zabraniti kakav cu obrok da pravim pa kao ja sam moram da se cimam da jedem nesto na brzinu i s nogu.

Hleb je tres, dobar samo u Bibliji.

bucabuca

Početnik
Poruka
1
Prosto mi je neverovatno kako se ljudi koji nisu u poljo ili mlinsko-pekarskoj branši javljaju sa komentarima koji nemaju veze sa stvarnim stanjem pšenice. A tek kada počne prepucavanje ko je kriv pa se ode u istoriju (čekam samo da optuže pračoveka za ovaj uvoz) i naravno ništa bez starih dobrih argumenata protiv komunista i drugih zaverenika (ako tema potraje, doći ćemo do zavere jevreja, sajentologa i ostale boranije). Braćo, prijatelji, jedini i isključivi razlog za uvoz pšenice je zatrovanost ovogodišnjeg roda DON toksinom, koji se teško može ukloniti naknadno i najlakše rešenje države je bilo da dozvoli uvoz a da se puno ne priča o zaraženosti ovogodišnjeg roda. Proguglajte malo i naći ćete par članaka (koji su uspeli da se probiju kroz medijski SNS mrak) koji ukratko objašnjavaju šta je DON i zašto je do zaraze došlo. Vremenske prilike tj neprilike u doba cvetanja pšenice (20ak dana neprekidne kiše) su jedini razlog i srećom toksin nije kancerogen već će vam doneti malo dijareje :) Ustvari vrv neće doneti jer inspekcije interno paze da ne ode u ljudsku ishranu.

buudala

Legenda
Poruka
52.577
Jeste, ali na racun kvaliteta psenice i drugih kultura.Ti veliki prinosi u zapadnom svetu su veci jer koriste vrste koje su loseg kvaliteta,koriste dosta hemije i gmo vrste.To rade radi cistog profita ne brinuci se za zdravlje svoje nacije i onih kojima ce te proizvode da poklanjaju. Sada i nama namecu da stara semena odbacimo i da koristimo njihova. Eto koliko si ti pametan. Zbog toga Zapad i ima toliko obolelih od raka i drugih bolesti.
Ja sebi sejem domaće , s tavana, lutko.
Pšenicu uopšte ni ne jedem
Mudrijaši nek jedu iz dućana, to je njima njina borba dala.

Nego ti probaj da pratiš malo fabulu kad se već uvlačiš ko rub od gaća u tuđ razgovor.
Seti se DDT kojim su komunjerde nemilice zaprašivali, a o prisilnom zračenju 60000 srpske dece da i ne govorimo

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
To ti nije zdravo, pekara. Lakse jeste zato je duzina zivota i zdravlje u Srbiji takvo kakvo jeste. Daj pekare, daj cigara (prvi u Evropi!), daj rakije...

Lakse za dorucak... Pa ja odem u market pa kupim tunejvine, paradajz, krastavac, banana,jogurt, nebitno pa jedem na radnom mestu. Ko mi moze zabraniti kakav cu obrok da pravim pa kao ja sam moram da se cimam da jedem nesto na brzinu i s nogu.

Hleb je tres, dobar samo u Bibliji.
Zavisi kakav i koliko hleba. Vidis ja pojedem 50 gr hleba dnevno,ali jedem za dorucak nesto iz pekare. Nista nije stetno ako se jede umereno.Problem je sto neki nasi ljudi pojedu pola hleba za obrok.To radi sirotinja najcesce, Cigani itd. Ni masno nije stetno ako se jede umereno.Ja gledam one ljude koji poste zbog religije.Ja nikada ne postim a ti sto poste ,vecina njih su deblji od mene.Pa ne goji samo ono sto je masno.Svaki narod jede ono sto ima.Mi imamo tih zitarica pa jedemo iz pekare.Grci i Italijani jedu dosta morsku hranu,pa pni imaju dosta mora.Mi nemamo more i zato morska hrana nama nije osbina.

Tenkre

Elita
Poruka
22.737
Jeste, ali na racun kvaliteta psenice i drugih kultura.Ti veliki prinosi u zapadnom svetu su veci jer koriste vrste koje su loseg kvaliteta,koriste dosta hemije i gmo vrste.To rade radi cistog profita ne brinuci se za zdravlje svoje nacije i onih kojima ce te proizvode da poklanjaju. Sada i nama namecu da stara semena odbacimo i da koristimo njihova. Eto koliko si ti pametan. Zbog toga Zapad i ima toliko obolelih od raka i drugih bolesti.
A zbog čega mi imamo toliko oboleih od raka i drugih bolesti?Proguglaj malo statističke podatke.Spadamo među najbolesnije

eremita

Zaslužan član
Poruka
115.383
Cena pšenice je jako mala a to našim seljacima neodgovara.
Али зато СТОКА НА ВЛАСТИ И ДАЉЕ ДОЗВОЉАВА И ПОДРЖАВА ОВАЈ УЖАС:

Радош Пејовић: Удружена пљачка српских привредника
23.01.2020. Извор: srbin.info

Док страни инвеститори од крими картела СНС добијају и до 20.000 евра по радном месту, изграђене хале и бесплатну радну снагу, домаћа привреда се гуши у наметима и добро организованој намери државе и страних фирми да потпуно угуши српску привреду.

Мало грађана зна да домаћи произвођачи плаћају огромне накнаде за улазак у велике, углавном стране маркете. И поред бројних жалби, држава ово гледа ћутке, а мала и средња предузећа се гасе као једини здрави део привреде.
Ствари су много јасније ако обелоданимо скандалозан пример једног прерађивача воћа и поврћа који има 10 различитих производа, а за улазак у један велики страни маркет му је тражено 5000 евра по производу, само да би дошао до полице. Многи произвођачи пристају на овај рекет и тако улазе у спиралу пропасти. Осим овог намета, од месечне продаје, произвођачима се намећу и разни други намети као што је реклама у брошурама, позиције на рафовима, учешће у отварању нових продавница… Тако наша производња пропада, а на тржиште се пласирају страни производи, углавном далеко неквалитетнији од домаћих. Произвођач који нам се обратио завршио је уговор са тим ланцем тако што је за три године пласирао робе у вредности 150,000 евра и био на губитку јер није могао да постигне темпо нових и нових намета.
Захтевамо да се хитно укину фантомске и криминалне “накнаде за улиставање” и други намети, као и да се хитно донесу мере заштите и равноправности домаћих производа. Ситуација је алармантна и све више произвођачких малих и средњих фирми се гаси.
Нова невоља је најава отказивања неких великих извозних уговора нашим произвођачима, јер смо управо немаром државе и стратегијом довођења стране прљаве индустрије у свим страним вестима представљени као најзагађенија земља на свету, а нико не жели пољопривредне производе и храну из такве земље.
Ситуација је посебно алармантна у Војводини и због тога ће Двери покренути активности за заштиту домаће здраве произвођачке привреде у сфери малих и средњих предузећа.

Umri_muski

Elita
Poruka
22.720
Prosto mi je neverovatno kako se ljudi koji nisu u poljo ili mlinsko-pekarskoj branši javljaju sa komentarima koji nemaju veze sa stvarnim stanjem pšenice. A tek kada počne prepucavanje ko je kriv pa se ode u istoriju (čekam samo da optuže pračoveka za ovaj uvoz) i naravno ništa bez starih dobrih argumenata protiv komunista i drugih zaverenika (ako tema potraje, doći ćemo do zavere jevreja, sajentologa i ostale boranije). Braćo, prijatelji, jedini i isključivi razlog za uvoz pšenice je zatrovanost ovogodišnjeg roda DON toksinom, koji se teško može ukloniti naknadno i najlakše rešenje države je bilo da dozvoli uvoz a da se puno ne priča o zaraženosti ovogodišnjeg roda. Proguglajte malo i naći ćete par članaka (koji su uspeli da se probiju kroz medijski SNS mrak) koji ukratko objašnjavaju šta je DON i zašto je do zaraze došlo. Vremenske prilike tj neprilike u doba cvetanja pšenice (20ak dana neprekidne kiše) su jedini razlog i srećom toksin nije kancerogen već će vam doneti malo dijareje :) Ustvari vrv neće doneti jer inspekcije interno paze da ne ode u ljudsku ishranu.
Svi da kupujete psenicu od buudale, kod njega cak i piletina przena u transformatorskom ulju nije stetna po zdravlje...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.