Dozvola za auto po novom zakonu oko 500 evra....

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Činjenica je da će zbog brojnih poskupljenja, uz cenu goriva i servisiranja automobila mnogi poželeti da se reše svojih metalnih ljubimaca.

Poseban teret za građane biće pravilnici o novom načinu obuke budućih vozača i polaganja vozačkih ispita. Podsetimo, uz dodatnih 40 časova vožnje, polaznici će morati da odslušaju i 40 časova teorijske nastave, kao i da polažu test iz prve pomoći.
Zakonom o bezbednosti u saobraćaju propisan je visok nivo kvaliteta u pogledu vozila, kadrova i odgovarajuće tehničke opreme.


P.S. Moj komentar :

Mnogo je glupa stvar, nebulozna, da kvalitet obuke zavisi, da li će neko biti dobar, savestan vozač. To blage veze nema, i čista je prevara države, evo zašto: ako bi to bilo moguće, onda bi postojala recimo škola za košarkaše, gde bi svima ista garantovala da će postati KOBI BRAJANTI i Lejkersove vedete, samo ako se malo potrude i budu uplatili školovanje koje se traži. Šta hoću da kažem, svi mi dok polažemo se trudimo da to šta se traži za polaganje ispoštujemo, pa kad uzmemo dozvolu, vozimo kako nama odgovara, kako nam karakter nalaže... ko to ne zna, neće da prizna, obična je la-ž-ovčina i karaktarna olupina, makar se taj zvao bog otac.
 
А колико је до сада била цена? Много сам давно положио, тада је то била нека цена бедног летовања, па није било превелико оптерећење (чини ми се да је била и нека прва помоћ уз ПСП, чисто форме ради)..
 
sadasnja obuka vozaca je cista farsa...vozaci nisu osposobljeni za skoro nista...imate vozace koji osim gde sipaju gorivo nemaju pojma o drugim stvarima u autu...cemu li drzava insistira na kompletu za prvu pomoc ...kompletu sijalica...na lancima...na uzetu za vucu---daj da se zapitamo koliko vozaca zna da iskoristi sve navedeno..?? koliko je vozaca u stanju da zameni rezervnu gumu...??? koliko vozaca zna na koliko se bari pumpa guma..?? a koliko ulja ili rashladne tecnosti ide u njihov auto..?? a osnovno odrzavanje da ne govorimo...srbija je zemlja apsurda...
 
А колико је до сада била цена? Много сам давно положио, тада је то била нека цена бедног летовања, па није било превелико оптерећење (чини ми се да је била и нека прва помоћ уз ПСП, чисто форме ради)..
Sadašnja cena obuke za B kategoriju iznosi od 20.000 do 35.000 dinara...
 
sadasnja obuka vozaca je cista farsa...vozaci nisu osposobljeni za skoro nista...imate vozace koji osim gde sipaju gorivo nemaju pojma o drugim stvarima u autu...cemu li drzava insistira na kompletu za prvu pomoc ...kompletu sijalica...na lancima...na uzetu za vucu---daj da se zapitamo koliko vozaca zna da iskoristi sve navedeno..?? koliko je vozaca u stanju da zameni rezervnu gumu...??? koliko vozaca zna na koliko se bari pumpa guma..?? a koliko ulja ili rashladne tecnosti ide u njihov auto..?? a osnovno odrzavanje da ne govorimo...srbija je zemlja apsurda...


:amen:
 
Meni nisu jasni ljudi koji kupuju vozacke dozvole svojoj deci, pa njihova deca ce voziti auto i svojom nemarnoscu i neznanjem ce ugroziti druge, ali i sebe. Valjda im je u interesu da njihovo dete zna da vozi. z:hm:

Problem je uvek novac, u ovoj drzavi sve poskupljuje, samo plate idu dole.

ti koji kupe dozvolu, bolji su 100 puta vozači od nas koji smo je regularno stekli.
neobveštena si ko i obično.
 
sadasnja obuka vozaca je cista farsa...vozaci nisu osposobljeni za skoro nista...imate vozace koji osim gde sipaju gorivo nemaju pojma o drugim stvarima u autu...cemu li drzava insistira na kompletu za prvu pomoc ...kompletu sijalica...na lancima...na uzetu za vucu---daj da se zapitamo koliko vozaca zna da iskoristi sve navedeno..?? koliko je vozaca u stanju da zameni rezervnu gumu...??? koliko vozaca zna na koliko se bari pumpa guma..?? a koliko ulja ili rashladne tecnosti ide u njihov auto..?? a osnovno odrzavanje da ne govorimo...srbija je zemlja apsurda...
A, što bih mora sve to znat ako me zakon ne obavezuje i da to znanje primijenim? Imaš mobilni, nazoveš "pomoć na putu" i riješen trenutni problem. A, za riješenje problema "na duge staze" treba ljudima dat posa i platit ga kako dolikuje čoeku, onda ćemo vozit dobra kola, redovno ih održavat, pośećivat servise... Zapravo bi trebalo samo dokazat da znamo vozit kako bi ni dali dozvolu, a sve drugo riješit strogom i dosljednom primjenom zakona.
 
Obuka za vozački 50.000 dinara
27. decembar 2010. | 09:58 | Izvor: Blic
Beograd -- Zbog strožih uslova za poslovanje aut-škola od nove godine cena obuke će se povećati sa prosečnih 30.000 na najmanje 50.000 dinara.


shocked.jpg


Milenko Jezdimirović, predsednik Udruženja auto-škola Beograda kaže da je sadašnja cene obuke za kategoriju B koja iznosi 20-35.000 dinara nerealna.

"Policija je poslala predlog Vladi da cena jednog časa vožnje bude 1.000 dinara sa PDV-om, dok bi cena teorijskog časa iznosila 250 dinara. To znači da bi kompletna obuka koštala najmanje 50.000 dinara", objašnjava Jezdimirović.

Pravilnici o novom načinu obuke budućih vozača i polaganja vozačkih ispita, biće pravi udar na džep građana. Naime, uz dodatnih 40 časova vožnje, polaznici će morati da odslušaju i 40 časova teorijske nastave, kao i da polažu test iz prve pomoći.

Zakonom o bezbednosti u saobraćaju propisan je visok nivo kvaliteta u pogledu vozila, kadrova i odgovarajuće tehničke opreme.

Osim vozačke obuke, od Nove godine biće skuplje i izdavanja novih registracionih tablica, vozačkih i saobraćajnih dozvola.

U MUP su najavili da će biti neznatnog poskupljenja, a ako se uzme u obzir da se očekuje usvajanje pravilnika o auto-školama i tehničkim pregledima koje će takođe podići cenu obuke i registracije, obavezan novi komplet prve pomoći i druge dodatne opreme, jasno je da je novi sistem u saobraćaju, ozbiljan udarac po džepu građana.

Nove registarske tablice važiće sedam godina i urađene su po evropskim standardima.

Dimenzija su 51 x 11 centimetara, a po specijalnom zahtevu vozači će moći da imaju i manje oznake, ali samo ako ne mogu da postave regularne veličine. Nezvanično se pominje da će cena novih tablica sa dosadašnjih 1.200 dinara porasti na 2.000, a na to treba dodati i republičku administrativnu taksu.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=27&nav_id=482068

Predlazem zutom lopovskom preduzecu uvodjenje haraca na malu i veliku nuzdu.

Sasvim siguran nacin za stabilno punjenje budzeta :super:

Mala nuzda harac od 50 din, velika nuzda 200 din - ROKAJ TADICU :super:
 
Dosadasnja obuka vozaca je umela da bude vrlo promenljiva.

Znam za ljude koji za vreme kursa nikad nisu presli preko Slavije (a ni kasnije).
Ima ljudi koji su tek 2 casa vozili nocu.

I odusevljen sam postojanjem Navak centra, neka mala varijanta toga bi mogla da bude obavezna. Da se po raznim vrstama podloge daje gas, koci, skrece... da publika nema prvi dodir sa klizavicom - kad naprave svoju prvu saobracajku.

Moj kurs je imao casove gde se nocu, po magli, po minusu islo iz centra grada u Batajnicu (po cvarke za instruktora z:D ).
I posto instruktor (i vlasnik) zivi blizu mene, a ja nisam tada cak ni studirao, imao sam prve jutarnje termine vise puta, i lepo smo isli preko Slavije, da instruktorovu zenu odvezemo u auto skolu, jer se ona bavila papirologijom. A voznja mi je bila decembar - mart. Preko zime i preko kratkih dana - ali dobar trening je dao rezultat u mom polaganju iz prve i u mom samopouzdanju.
 
P.S. Moj komentar :

Šta hoću da kažem, svi mi dok polažemo se trudimo da to šta se traži za polaganje ispoštujemo, pa kad uzmemo dozvolu, vozimo kako nama odgovara, kako nam karakter nalaže... ko to ne zna, neće da prizna, obična je la-ž-ovčina i karaktarna olupina, makar se taj zvao bog otac.

Е, ово црвено болдовано - ТО НЕ МОЖЕ!
Нека ти татко купи тротинет па вози по дворишту како ти одговара и згази своју бабу!
Не може да "вози" сваки болид како му "карактер" налаже!
Постоје и други учесници у саобраћају и то захтева обзирност и поштовање правила.
Само последњи магарац мисли да је друм само њему правио Мркоњић 30 дана пре рока!
 
Možda i više od devedeset odsto vozača nigda nije načinjelo niti jedan ozbiljniji prekršaj. S toga ove skupe škole, drakonske kazne za kojekakove gluposti neće ni mrvu popravit stanje saobraćaja. Jedino će popunit rupe u budžet. I đe je tu rezon da ogromna većina ljudi plaća za grijehove (procentualno) maloga broja budala za volanom? Plaćamo kazne što ne vežemo pojas, što nemamo "komplet prve pomoći", što su zamazane tablice, ali ove te opasno voze nigda ne kazne, sem kad ubiju nekoga. A, i onda simbolično.
 
Činjenica je da će zbog brojnih poskupljenja, uz cenu goriva i servisiranja automobila mnogi poželeti da se reše svojih metalnih ljubimaca.

Poseban teret za građane biće pravilnici o novom načinu obuke budućih vozača i polaganja vozačkih ispita. Podsetimo, uz dodatnih 40 časova vožnje, polaznici će morati da odslušaju i 40 časova teorijske nastave, kao i da polažu test iz prve pomoći.
Zakonom o bezbednosti u saobraćaju propisan je visok nivo kvaliteta u pogledu vozila, kadrova i odgovarajuće tehničke opreme.


P.S. Moj komentar :

Mnogo je glupa stvar, nebulozna, da kvalitet obuke zavisi, da li će neko biti dobar, savestan vozač. To blage veze nema, i čista je prevara države, evo zašto: ako bi to bilo moguće, onda bi postojala recimo škola za košarkaše, gde bi svima ista garantovala da će postati KOBI BRAJANTI i Lejkersove vedete, samo ako se malo potrude i budu uplatili školovanje koje se traži. Šta hoću da kažem, svi mi dok polažemo se trudimo da to šta se traži za polaganje ispoštujemo, pa kad uzmemo dozvolu, vozimo kako nama odgovara, kako nam karakter nalaže... ko to ne zna, neće da prizna, obična je la-ž-ovčina i karaktarna olupina, makar se taj zvao bog otac.

mene je polaganje koštalo sve ukupno preko 500E.
Recimo izlazi redovno 15 kandidata a puste samo po 2-3 da prodju.
I tako redovno.
Uzme se po 3,000 za polaganje plus što platiš dopunske časove, ukupno 5-6,000 po izlasku pa ti vidi.

dakle standardna procedura je kod nas da polažeš 5-6 puta ukupno što testove što vožnju.
 
Tihi... mozda ti je promaklo da vec ima tema.

A drugo... takva slika za poskupljenje sa 30000 na 50000? Da ne preterujes malo?
Sliku si stavio kao da je nesto do sada bilo besplatno, a sad moras stan da prodas...

u francuskoj grckoj italiji narod izlazi na ulice za 2% poskupljenje

a vi zuti lopvi digoste cenu za vozacki maltene skoro duplo

SRAM TE BILO PODRZAVAOCU NAJGOREG REZIMA U EVROPI :rtfm:

ti i tebi slicni ste DIREKTNO KRIVI sto je srbija NAJBEDNIJA I NAJJADNIJA ZEMLJA EVROPE :rtfm:
 
u francuskoj grckoj italiji narod izlazi na ulice za 2% poskupljenje

a vi zuti lopvi digoste cenu za vozacki maltene skoro duplo


SRAM TE BILO PODRZAVAOCU NAJGOREG REZIMA U EVROPI :rtfm:

ti i tebi slicni ste DIREKTNO KRIVI sto je srbija NAJBEDNIJA I NAJJADNIJA ZEMLJA EVROPE :rtfm:

Ali to je samo u Beogradu, ne u celoj Srbiji.

A, izvinavam se, greska...
 
Poslednja izmena:
u francuskoj grckoj italiji narod izlazi na ulice za 2% poskupljenje

a vi zuti lopvi digoste cenu za vozacki maltene skoro duplo

SRAM TE BILO PODRZAVAOCU NAJGOREG REZIMA U EVROPI :rtfm:

ti i tebi slicni ste DIREKTNO KRIVI sto je srbija NAJBEDNIJA I NAJJADNIJA ZEMLJA EVROPE :rtfm:

Verujem da ti ne bi bilo pretesko da malo prelistas barem istoriju sa osnovnu skolu... Naci ces tamo istoriju Srbije u XIX veku. I naci ces da dok smo pod Obrenovicima saradjivali sa 'mrskim katolickim neprijateljima' Austrijancima - da se Srbija sirila i jacala.

Cim smo presli na proruske Karadjordjevice - dobili smo Jugoslaviju i druge fatamorgane.
 

Back
Top