Doživota robija za majku koja je ostavila bebu samu 11 dana

Sensei

Master
Moderator
Poruka
70.674
Beba je umrla nakon što je ostala sama dok je njena majka bila na odmoru u Portoriku, kažu detektivi u Klivlendu u Ohaju. Šesnaestomesečna beba je 11 dana ostavljena u krevetiću, otkriva istraga.

Sada je majka Kristel Kandelario osuđena na doživotni zatvor bez uslovnog otpusta. Kandelariov branilac je rekao jda veruje da je mentalno zdravlje uticalo na njenu odluku.

Image1.jpg

Ovo baš moraš da pukneš da uradiš?

Vlasti su saopštile da je Kandelario ostavila svoju ćerku Džejlin u njihovoj kući u Klivlendu kada je otišla na odmor u Detroit i Portoriko u junu 2023. Kada se vratila 10 dana kasnije, otkrila je da devojčica ne diše i pozvala je hitnu pomoć. Oni koji su odgovorili su otkrili da je dete „ekstremno dehidrirano” i proglasili su je mrtvom ubrzo nakon što su stigli.

Obdukcija koju je izvršila medicinska kancelarija okruga Cuiahoga utvrdila je da je dete umrlo od gladi i teške dehidracije.

Kandelario, koja se borila sa depresijom i srodnim problemima mentalnog zdravlja, rekla je da se svakodnevno moli za oproštaj.

„Imam toliko bola u vezi sa gubitkom moje bebe, Džejlin“, rekla je ona. „Izuzetno sam povređen zbog svega što se dogodilo. Ne pokušavam da opravdam svoje postupke, ali niko nije znao koliko sam patio i kroz šta prolazim... Bog i moja ćerka su mi oprostili.

https://apnews.com/17154aee26f64f37962e83d29644eb35

Beba je umrla nakon što je ostala sama dok je njena majka bila na odmoru u Portoriku, kažu detektivi u Klivlendu u Ohaju. Šesnaestomesečna beba je 11 dana ostavljena u krevetiću, otkriva istraga.

Sada je majka Kristel Kandelario osuđena na doživotni zatvor bez uslovnog otpusta. Kandelariov branilac je rekao jda veruje da je mentalno zdravlje uticalo na njenu odluku.

Pogledajte prilog 1517047

Ovo baš moraš da pukneš da uradiš?
Fala prijatelju, nikako da nadjem dobar argument da se uvede obavezno mentalno praćenje majki čim zatrudne ( bezobzira da li su rodile ili ne)....neophodna je zasebna otvorena kartoteka koju bi makar svi lekari mogli da vide.
Dakle, za sve registrovane majke bilo gde da se prijave u državnim ustanovama, uvesti obavezan psihijatrijski pregled kao osnovu za utvrdjivanje kasnijeg statusa i bez koga ne može ništa da ostvari u državi. Ovo je najbolje da sprovodi socijalna ustanova na teritoriji mesta prebivališta.

Back