Dostavljač poslao poruku mušteriji pa ostao bez posla - zloupotreba privatnih podataka

otkaz je teška kazna za grešku koju je napravio, nikoga nije povredio osim ego devojke koja je naručila picu.
Otkaz je primerena kazna za zloupotrebu privatnih podataka.
Mene kad zovu sa nekim glupim reklamama prvo pitam odakle vam moj broj, i da li imate MOJU dozvolu da me zovete....
 
Otkaz je primerena kazna za zloupotrebu privatnih podataka.
Mene kad zovu sa nekim glupim reklamama prvo pitam odakle vam moj broj, i da li imate MOJU dozvolu da me zovete....
Realno ,ko zna da li je ovaj slucaj istina i ako je istina ko zna sta je tu tacno bilo....ako je necega bilo u smislu da je ona davala neke znake ,njena reakcija je prenaglasena ...ali to su sve pretpostavke.
 
Mukica je samo glup i prekrsio osnovno pravilo firme, anonimnost licnih podataka. Ni manje ni vise.
Ja sam 11 god. vodio radnju, pravilo je bilo da na poledjini ceka kupac napise br. telefona, u slucaju da ga je nemoguce naplatiti....itd. Ni na kraj pameti mi nije bilo da taj broj iskoristim, ako mi se neko svidi dacu to do znanja uzivo, i to ne na poslu, nisam mutav a i znas sta je posao a sta slobodno vreme.
Po mom misljenju u pravu je sto ga je prijavila, mozda ne zbog njega ali zbog svih onih drugih koji su to uradili ili rade, ko zna koliko je bilo takvih slucajeva a da nisu dosli do zalbe i javnosti. Sad ce svaki od njih da radi svoj posao kako treba, i da razmislja o posledicama ucinjenog.
Mislim da previse je strogo sve to predstavljeno! Uostalo koja je konsekvenca njegovog gesta, hteo ja ostvari kontakt, nije hteo da je povredi ili uvredi.
Da je neki bogati meda u pitanju onda bi odgovorila oberucke.
Zene su osim zlobne postale i jako sebeljubne a bez nekog pred -razloga. Mogla je da bude kulturna i da mu odgovori kako dolikuje a ne da ganja i tuzabaka.
- Slazem se stobom ali i sa sobom🙂
 
Niko ne zloupotrebljava podatke kao fejsbuk sto to radi.
Slazem se, zato ne koristim isti. Koristim google i to samo sta moram, i oni su isti kao fejsbuk, mozda i gori. Tu smo se saglasili da ce nasi podaci biti obradjivani, i ko zna sta posto politiku privatnosti niko od nas ne cita.
Ovde je politika privatnosti narusena.
 
Pa nije, zasto bi svako mogao da koristi podatke o meni koje sam mu dao u poslovnim odnosima, a da to nije trazio od mene?
Za mene jeste ,zato sto sve hoce da drze pod kontrolom ...a ti totalitaristi sami najvise zadiru u nasu privatnost ,znavi dvostruki standardi ....i pored totalitarizma opet postoje i ubistva i silovanja i saobracajke ......
 
Otkaz je primerena kazna za zloupotrebu privatnih podataka.
Mene kad zovu sa nekim glupim reklamama prvo pitam odakle vam moj broj, i da li imate MOJU dozvolu da me zovete....
da zloupotreba… širok pojam čini mi se da je metastazirao u ovom slučaju oko dostave hrane.

po toj logicii banke, ikea, kozmetički saloni, sportske prodavnice…. sva uslužna delatnost svi koji ti šalju reklamu preko mejla, vibera i ostalih platformi trebalo bi da budu tuženi za narušavanje privatnosti.

i kada smo postali nacija koju mrzi da digne dupe i ode da kupi sebi hranu? to je posebna tema u okviru ove mračna i degutantna toliko da o njoj niko neće ni reč da progovori.
 
I najverovatnije da je ovo fake vest, posto je ovo najbolja reklama za wolt. Em svi pricaju o tome, em retko ko da nije rekao- pravilno su uradili.
nije baš tako, podeljena su mišljenja
ali digla se velika prašina kao recimo oko one poslanice koja je dojila bebu u parlamentu.

usijale su se društvene mreže tako su objasnili tu pojavu

dakle novi termin takodje odraz naše lenjosti i plitkosti.
sedimo i komentarišemo ispravnost tudjih postupaka to nam daje neki osećaj važnosti …
 
po toj logicii banke, ikea, kozmetički saloni, sportske prodavnice…. sva uslužna delatnost svi koji ti šalju reklamu preko mejla, vibera i ostalih platformi trebalo bi da budu tuženi za narušavanje privatnosti.
Ja sam recimo davno ostavio zahtev u banci da mi racune salju mailom i da me ne interesuju reklamirani proizvodi... Svi ostali bi trebali da imaju politiku privatnosti koju cemo potpisati ili ne. Ja zbog toga reagujem na telefonske reklame kao besan pas... Opet, da je wolt poslao njoj reklamu, pozvao i saopstio da je nedelja snizenja...itd, nista nije naruseno.
Bilo bi lose da tebe nazove pomocnik frizera i da ti predlozi kafu, ili mene prodavacica iz prodavnice namestaja ili alata. To je cist prekrsaj.
i kada smo postali nacija koju mrzi da digne dupe i ode da kupi sebi hranu? to je posebna tema u okviru ove mračna i degutantna toliko da o njoj niko neće ni reč da progovori.
E to je bas posebna prica, dobro je da postoji ali je uzasno sto su se ljudi dodatno ulenjili i otudjili.
 
Da se razumemo, je ne poricem da je ona mozda preterala, ali niko se ne pita da li je ovj nesretnik bio prvi ili pedeseti koji je to uradio? Da li je ona mozda bila zrtva nasilja? Koliko jos ima takvih koji su cimali devojke ili momke koji su im se svideli? Ne znamo mnogo toga.....
možda.
a možda je samo u svojoj maloj tupavoj glavici odvažna na veoma pogrešan način.
mozda nije umela da proceni da prijavom nece izlečiti svoj naprsli ego i da to sto je čoveka ostavila bez egzistencije nije bilo ekvivalent pitanju da li joj se dopala hrana.

poruka nije bila nepristojna niti je bilo insinuacija u njoj
 
Ja sam recimo davno ostavio zahtev u banci da mi racune salju mailom i da me ne interesuju reklamirani proizvodi... Svi ostali bi trebali da imaju politiku privatnosti koju cemo potpisati ili ne. Ja zbog toga reagujem na telefonske reklame kao besan pas... Opet, da je wolt poslao njoj reklamu, pozvao i saopstio da je nedelja snizenja...itd, nista nije naruseno.
Bilo bi lose da tebe nazove pomocnik frizera i da ti predlozi kafu, ili mene prodavacica iz prodavnice namestaja ili alata. To je cist prekrsaj.

E to je bas posebna prica, dobro je da postoji ali je uzasno sto su se ljudi dodatno ulenjili i otudjili.
Pa to Traste.
Otudjili.
prava rač
 
a možda je samo u svojoj maloj tupavoj glavici odvažna na veoma pogrešan način.
Meni je neverovatno da ja kao muskarac branim nju, a ti kao zena branis njega. Iako je on narusio pravilo firme a ona preterala, posto tih 'mozda' varijacija ima mali milion.
I Dexter Morgan nije bio agresivan, uljudan, kulturan.....
 
Meni je neverovatno da ja kao muskarac branim nju, a ti kao zena branis njega. Iako je on narusio pravilo firme a ona preterala, posto tih 'mozda' varijacija ima mali milion.
I Dexter Morgan nije bio agresivan, uljudan, kulturan.....
imam potrebu da branim svakog nevinog čoveka do usijanja na društvenim mrežama. :lol:
on je čovek
ona je android

volela bih da čujem da joj je bacio drkicu u pizzu i da ga je zato interesovalo kakvaje hrana.
to bi bila po meni ravnoteža za njeno prijavljivanje.
nije bila ni u kakvoj opasnosti osim u svojoj glavi ali to je već neka druga priča.

po meni je najveća žrtva mladi neiskusni dostavljač još uvek neko ko ima uporište u humanim običajima i reakcijama na svet
 
imam potrebu da branim svakog nevinog čoveka do usijanja na društvenim mrežama. :lol:
on je čovek
ona je android

volela bih da čujem da joj je bacio drkicu u pizzu i da ga je zato interesovalo kakvaje hrana.
to bi bila po meni ravnoteža za njeno prijavljivanje.
nije bila ni u kakvoj opasnosti osim u svojoj glavi ali to je već neka druga priča.

po meni je najveća žrtva mladi neiskusni dostavljač još uvek neko ko ima uporište u humanim običajima i reakcijama na svet
:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

volela bih da čujem da joj je bacio drkicu u pizzu i da ga je zato interesovalo kakvaje hrana.
to bi bila po meni ravnoteža za njeno prijavljivanje.
Удај се за мене! :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ne, druga je poenta.
Kazete dobar, jadan i pristojan raznosac.
I Dexter je bio takav, pomagao bakama kad idu sa pijace.
ne znamo da li je dobar, ali svakako jeste jadan sada
nadam se da će naučiti lekciju i na sledećem poslu sledećoj firmi kao Šef dobiti pomoćnicu koja ga je prijavila da radi za njega i kuva mu kafe do penzije
 
imaš pravo, opasno me iritira njen postupak
verovatno ni sama nije svesna koliko je plitka
Mnogo pravilnih postupaka iritira sve nas, sto ne menja sustinu.
Uvek uzimam za primer Nemce, kod njih ti je zivtni moto-vidis prekrsaj prijavi. I meni je to sasvim ok. Problem je kod nas sto je on jadan raznosac, a Jutka i Palma su na slobodi.

Da je to uradio vlasnik ili direktor wolta, svi biste pricali drugacije, odmah bi on postao svinjce koje koristi tudje telefone.
 
Mnogo pravilnih postupaka iritira sve nas, sto ne menja sustinu.
Uvek uzimam za primer Nemce, kod njih ti je zivtni moto-vidis prekrsaj prijavi. I meni je to sasvim ok. Problem je kod nas sto je on jadan raznosac, a Jutka i Palma su na slobodi.

Da je to uradio vlasnik ili direktor wolta, svi biste pricali drugacije, odmah bi on postao svinjce koje koristi tudje telefone.
Sve je tačno.
Zato ti je jasno zašto branim raznosačazqto što je na dnu lanca ishrane.
 
Mnogo pravilnih postupaka iritira sve nas, sto ne menja sustinu.
Uvek uzimam za primer Nemce, kod njih ti je zivtni moto-vidis prekrsaj prijavi. I meni je to sasvim ok. Problem je kod nas sto je on jadan raznosac, a Jutka i Palma su na slobodi.

Da je to uradio vlasnik ili direktor wolta, svi biste pricali drugacije, odmah bi on postao svinjce koje koristi tudje telefone.
Е то је већ феминоквака 22. Да јој се обратио власник Волта иста порука би била дивно и увиђавно суптилно удварање, овако је брутално узнемиравање.
 

Back
Top