• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Dostavljač poslao poruku mušteriji pa ostao bez posla - zloupotreba privatnih podataka

Trust no one

U prolazu
Poruka
23.681
Е то је већ феминоквака 22. Да јој се обратио власник Волта иста порука би била дивно и увиђавно суптилно удварање, овако је брутално узнемиравање.
Ona uopste nije tema mog posta, zasto meni pokusavas da ubacis te gluposti u komentar?

Da je on isto bih rekao, tupson koji ne zna pravila posla kojim se bavi.

Poruka
6.160
Ona uopste nije tema mog posta, zasto meni pokusavas da ubacis te gluposti u komentar?

Da je on isto bih rekao, tupson koji ne zna pravila posla kojim se bavi.
Ама не тврдим да би ТИ реагирао другачије, него карикатурално наглашавам могућност ЊЕНЕ другачије реакције.
Нема потребе да се „браниш” кад те не „нападам”.

Mimi95

Veoma poznat
Poruka
12.125
Da se razumemo ,ja ne mrzim zene ,bas nasuprot ali ovaj slucaj je preterivanje....moglo je sve na lepsi nacin .
Потпуно си у праву.Он је можда прекршио правила фирме,али она је претерано реаговала.
Лик је требало да смисли други начин како да је стартује, ако је већ имао њен тел и хтео је да почне комуникацију.

Њена одлука да га пријави због једне поруке је претерана, али је она имала апсолутно право да то уради. Пропуст је његов, он ће и сносити последице. Иако лично не верујем да је имао било какву лошу намеру. Али морао је на време да мисли о могућим последицама ако му покушај не успе.

И то је то.
Требао је,али сад је тако како је.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.062
U danasnje vreme privatnost ne postoji.

Citate li vi uslove koriscenja nekih sajtova, kolacica, narucujete online, kupujete nesto, potpisujete nesto?
Cesto se desi da dajete saglasnost da su vasi podaci dostupni i partnerima XY kompanije.
To moze da bude i banka, recimo.

Ukoliko se vec negde nalazite, neko moze i da kupi vase podatke iz baze podataka.

Onda socijalne mreze...
Kacite svoje slike, slike vase kuce, pogled sa prozora, kada se piski i gde se piski? Cime se bavite, sa kim ste, gde ste, sta ste jeli?

Koristite aplikacije na mobilnom telefonu? Krecete se ulicama punim kamerama? Neko vas uslika slucajno u restoranu a vi sa ljubavnicom? :D

Desava se...

E onda sto se tice teme...

Radnik je prekrsio pravilo. Po pravilima kompanije svakako je trebao da bude kaznjen...Objektivno..

Subjektivno evo ne znam...Razumem i da je prijavila, ipak nije u redu da neko tek tako dodje do broja i piskara sa druge strane deluje mi ko tipicna k.uckica koja nije mogla da iskulira jednu poruku koja da je dosla od nekog drugog lika (ne obicnog radnika) verovatno bi se kezila od milosti...

snowtrooper

Legenda
Poruka
61.633
U danasnje vreme privatnost ne postoji.

Citate li vi uslove koriscenja nekih sajtova, kolacica, narucujete online, kupujete nesto, potpisujete nesto?
Cesto se desi da dajete saglasnost da su vasi podaci dostupni i partnerima XY kompanije.
To moze da bude i banka, recimo.

Ukoliko se vec negde nalazite, neko moze i da kupi vase podatke iz baze podataka.

Onda socijalne mreze...
Kacite svoje slike, slike vase kuce, pogled sa prozora, kada se piski i gde se piski? Cime se bavite, sa kim ste, gde ste, sta ste jeli?

Koristite aplikacije na mobilnom telefonu? Krecete se ulicama punim kamerama? Neko vas uslika slucajno u restoranu a vi sa ljubavnicom? :D

Desava se...

E onda sto se tice teme...

Radnik je prekrsio pravilo. Po pravilima kompanije svakako je trebao da bude kaznjen...Objektivno..

Subjektivno evo ne znam...Razumem i da je prijavila, ipak nije u redu da neko tek tako dodje do broja i piskara sa druge strane deluje mi ko tipicna k.uckica koja nije mogla da iskulira jednu poruku koja da je dosla od nekog drugog lika (ne obicnog radnika) verovatno bi se kezila od milosti...

Jedno je kada das saglasnost ili radis to svesno.

Mene su cimali neki prevoznici sa kombijima.

kiriku1

Poznat
Poruka
7.617
Devojka je postupila kako je mislila da treba, ima pravo da bude ljuta ili da se plasi. Prosecna devojka ne daje svima svoj broj telefona i ovo nije bio fer nacin da neko dodje do njega bez njene dozvole...
U firmi su verovatno primili primedbu i sefici su se uplasili u smislu da je ovo detalj koji moze da ima i vece posledice.Nece oni gatati u pasulj da vide da li ce se zavrsiti na ovome.Morali su brzo da reaguju i sebe zastite.Mozda je i kod njih u pitanju strah da to ne bude veci problem.Tako da je to verovatno reseno na tom nizem nivou da se ne siri dalje..I sve je to sasvim legitimno,ne dozvoljavaju da se firma kompromituje na taj nacin...
Sto se tice rog decka, normalno je da ce mnogima biti zao, da on mozda i nije ima nikakve lose namere, ali nema ko to da istrazuje, niti ko to treba da istrazi i presudi... Postoje ta pravila koja ne dozvoljavaju da zaposleni koriste brojeve telefona klijenata firme u privatne svrhe...
U celoj ovoj situaciji moze do u beskraj da se razmatra sta je ovde moralno a sta ne, kakav je decko, kakav je sef, a kakava je devojka, sta bi bilo, kad bi bilo itd...Ali nema ovde nicega sto je doslo tek tako, samo od sebe, bez preduslova i sa iskljucivom namerom da se nekome naskodi...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.