Dosta zločina! Najnovija kolumna Dragana J. Vučićevića - Ima li ovde Srba?

Vidi, bdp nije pravo merilo ekonomskog stanja jedne države. Uzmi na primer dolar i američki bdp i pogledaj koliko su prezaduženi. Kad pukne dolar, ode sve tamo u tri lepe.

Kada je Putin došao na čelu države '99 godine, znao je kakvo je stanje i šta mora da radi po tom pitanju. Da bi zaštitio Rusiju i njena prirodna bogatstva, veliki novac se ulagao u vojsku na uštrb svih ostalih grana. Sada kada je vojska jaka, može da razvija u ostale grane.

Prosto bez vojske, Rusija bi bila još jedan satelit amerike.

Od 2014 godine, Rusija se okreće sopstvenoj proizvodnji mada mislim da je to trebalo mnogo ranije da odrade ali eto, bolje ikad nego nikad. Od uvoznika postali su izvoznici za neke stvari. 2022 godine opet uvete jače sankcije, Rusija se ponovo okreće sopstvenoj proizvodnji pa će postati de fakto nezavisna od zapada za mnoge stvari.

E sad, Zapad nije toliko sposoban da bude nezavistan od ruskog gasa i nafte i već postoji podela izmedju članica po tom pitanju.
kao Srbinu, meni su bitni samo srpski interesi...naravno, pazljivo prateci medjunarodne okolnosti i prilagoditi svoje delovanje tome...kao pojedincu, koji zivi u materijalnom svetu, a koji ne mogu promeniti, moram se prilagoditi datim okolnostima...nista i nikog ne idealizujem, vec samo gledam u realnim okvirima, ne pravim sebi lazne idole...sto se tice Putina, ko je taj ili ko su ti, koji su ga doveli na to mesto...koji je razlog toga, gde to vodi?...tu slucajno nije i pravo pitanje bi bilo, ko donosi prave odluke u Rusiji?...da si Srbima na Gazimestanu 1989g, rekao da ce Albanci 1999g, biti na Gazimestanu, gde su sada oni...RASTRGLI BI TE...samo, srpski narod kasni sa pravim odlukama, a kako mi se cini, voz je odavno otisao
 
kao Srbinu, meni su bitni samo srpski interesi...naravno, pazljivo prateci medjunarodne okolnosti i prilagoditi svoje delovanje tome...kao pojedincu, koji zivi u materijalnom svetu, a koji ne mogu promeniti, moram se prilagoditi datim okolnostima...nista i nikog ne idealizujem, vec samo gledam u realnim okvirima, ne pravim sebi lazne idole...sto se tice Putina, ko je taj ili ko su ti, koji su ga doveli na to mesto...koji je razlog toga, gde to vodi?...tu slucajno nije i pravo pitanje bi bilo, ko donosi prave odluke u Rusiji?...da si Srbima na Gazimestanu 1989g, rekao da ce Albanci 1999g, biti na Gazimestanu, gde su sada oni...RASTRGLI BI TE...samo, srpski narod kasni sa pravim odlukama, a kako mi se cini, voz je odavno otisao

Mi smo našu sa odlukama dosta poznati, poznati da donosimo pogrešne.

Možda najgora odluka pre više od 100 godina, nakon prvog svetskog rata, da stvorimo Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca.

Od te odluke ni dan danas ne možemo da se oporavimo.

Podržavam te da svako treba da gleda svoj interes ali kada ti druga država nameće volju, automatski gubiš slobodu.
 
Mi smo našu sa odlukama dosta poznati, poznati da donosimo pogrešne.

Možda najgora odluka pre više od 100 godina, nakon prvog svetskog rata, da stvorimo Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca.

Od te odluke ni dan danas ne možemo da se oporavimo.

Podržavam te da svako treba da gleda svoj interes ali kada ti druga država nameće volju, automatski gubiš slobodu.
nama vladaju domaci gaulajteri, a pravi centri moci se sprdaju sa narodom...evo nam Ane Brnabic, na kojoj je to funkciji i ko je glasao za nju...ko je kriv srpskom narodu koji veruje u letece automobile....svedski standard...brze pruge...srpski mercedes...iste fore se prodaju vec trideset godina, da nije to malo predugo da se narod osvesti
 
Generalno sistem vladavine u Srbiji.

Meni kao običnom gradjaninu smeta to što nemamo nezavisno sudstvo. Kadija te tuži, kadija ti sudi.

Zdravstveni sistem očaj, tačno je, otvaraju se novi centri a šta je sa ostalim koji propadaju?

Socijalni program, dno dna! Deca nam se leče preko sms poruka dok eto danas bacamo pare defile vojske na Batajnici.

Srbiji treba upravni odbor koji će nakaradni sistem promeniti, korupciju uništiti a političare unazad 30 godina ako su zloupotrebili položaj uhapsiti i strpati u zatvor na 15 godina.
Ha ha ha ha, isto su mi se žalili stotine i stotine onih koji bi da menjaju sistem a za sebe gde god može neka veza...

Onaj koji je dobio posao na mufte mora da klima glavom šta mu kažu ovi odozgo

A i njima odozgo što dobiše državu na mufte stižu direktive iz Vošingtona
 

DOSTA ZLOČINA!​


Najnovija kolumna Dragana J. Vučićevića - Ima li ovde Srba?​

Kada Vladimir Putin kaže da su Donjeck i Lugansk nezavisni isto kao i 'Kosovo', kada Rusija svoj državni i nacionalni interes štiti tako što suštinski osporava srpski državni i nacionalni interes, šta to jeste i kako se to zove? Pa, interes! Ta jedna jedina reč objašnjava sve. Nema u svetu prijatelja, nema braće i sestara, ima samo i jedino interesa. Svako gleda svoje, interese jelte, i svako misli pre svega na sebe​




Ko to ne razume, taj ništa ne razume. Ko danas veruje u večite saveze, vekovna prijateljstva, međunarodna bratstva i jedinstva, pa taj je osuđen na propast, taj će pre ili kasnije skupo platiti svoje zablude.

Elem, da se mi odmah razumemo, nemam ja ništa protiv Rusa i Rusije. Ako je neko godinama, sad već decenijama, pisao sve najbolje i najlepše o Vladimiru Vladimiroviču, onda sam to ja i onda smo to mi u Informeru. Ali, to što meni srce poskoči kada čujem rusku himnu, to što meni oči zasuze svaki put kada krenu taktovi 'Svetoga rata', pa to nikako ne znači da mi je bilo šta preče od Srbije.
I baš zato moram da vam priznam, posmatrajući srpsku medijsko-političku scenu ovih dana, došlo mi je da negde na nekoj TV javno priupitam: Ima li još Srba u Srbiji? Ili smo se svi već upisali u Ruse i Amerikance? Kako je, zaboga, moguće da bilo kome, danas i ovde, preči bude bilo čiji drugi, nego naš, srpski interes?
https://informer.rs/vesti/kolumne/6...1HJy4efrPl757Y5cr5ojiNbDtFPujqdL5iTxRVTIu7zko


Ima toga još u tekstu, ali i ovo je dovoljno da možemo slobodno reći - Dragane, crno ti se piše. Kakav bre srpski interes? Ovde je uvek glavno merilo patriotizma bilo da se vodi računa o ruskom interesu. Sad je jedino nepoznato da li će te FSB otrovati ili će primeniti neku novu metodu.

Nego, kakva je to sad promena? Zar nije na početku rata pisao kako je Ukrajina napala Rusiju?
Russland, Russland, über alles,
Über alles in der Welt.

Некада стаљинисти, сада Путин југенди !

Срби се ложе на над-државу, јер ако је над-држава јака, онда ће лако помоћи својој најзападнијој губернији.

А запад шкрт, само отима, ништа не даје.

Инвестиције су го ку%ац, јер КиМ и РС, далеко више вреде.
 
Poslednja izmena:
progledao sam ja odavno...moj komentar je vise malo humora na temi...a sto se tice Rusa, ja to razumem kao Kremlj i oligarhiju, koje trenutno predstavlja Putin...Putin i njegova banda, koja pljacka ruska prirodna bogatstva...dovoljno je pogledati njihov BDP i zivotni standard...najveci prirodni resursi na svetu + nuklearno oruzje, a evo gde su?
Ocigledno rusi nisu sposobni da imaju ni kucni savet, a kamoli najvecu drzavu, isto ko i njihovi minioni na balkanu.

Da kojim slucajem npr. Nemci, Ameri ili Japanci upravljaju Rusijom i cine vecinu stanovnika u njoj, to bi bila ne globalna, nego intergalakticka megasila. U svakom mogucem smislu.
 
Ocigledno rusi nisu sposobni da imaju ni kucni savet, a kamoli najvecu drzavu, isto ko i njihovi minioni na balkanu.

Da kojim slucajem npr. Nemci, Ameri ili Japanci upravljaju Rusijom i cine vecinu stanovnika u njoj, to bi bila ne globalna, nego intergalakticka megasila. U svakom mogucem smislu.
Прво мораш обићи западну Европу, па онда и источну, као и саму Русију.
Москва је уређенија и чистија од многих западних градова, а наш Београд је циганско ругло у поређењу са руском метрополом.
Како је могуће да словенска и православна браћа су толико другачија од нас ? У чему је проблем ?
 
Прво мораш обићи западну Европу, па онда и источну, као и саму Русију.
Москва је уређенија и чистија од многих западних градова, а наш Београд је циганско ругло у поређењу са руском метрополом.
Како је могуће да словенска и православна браћа су толико другачија од нас ? У чему је проблем ?
I Napulj je prljaviji od te tvoje Smokve, pa je Italija ipak pojam u odnosu na Rusiju. ;)
 
Ocigledno rusi nisu sposobni da imaju ni kucni savet, a kamoli najvecu drzavu, isto ko i njihovi minioni na balkanu.

Da kojim slucajem npr. Nemci, Ameri ili Japanci upravljaju Rusijom i cine vecinu stanovnika u njoj, to bi bila ne globalna, nego intergalakticka megasila. U svakom mogucem smislu.
Davno je drug Marx rekao da slavenski narodi nisu za umovanje, evo to zadnjih dana Rusi pokazuju na najraskosniji nacin.
 
1651345129393.png
 

Back
Top