Quantcast

DOSTA SA LITIJAMA-AKO ZNATE ZA BOGA!

Poruka
5.560
Danas pre podne,prodjoh ulicom Knez Mihajlovom,i videh neki natpis na izlogu zgrade,u kojoj je nekada bila Cuvena kafana "Grcka Kraljica".Sada ta zgrada krnji
izgled nase najlepse ulice,jer je prazna i zapustena.Elem,pridjem da vidim sta pise na plakatu prilepljenom na staklu izloga.I...imam sta da vidim.Pise da ce u sledeci
Petak,u tolikoi toliko sati,biti odrzana velika Litija sa Patrijarhom i bla,bla,bla.... Pitam sebe i sve nas.Dokle ce ovaj Patrijarh da nas vraca u srednji vek.Kakve bre
Litije u ovom 21 veku,treceg milenijuma.Uopste me ne interesuje razlog,zbog koga organizuju Litiju.Sramota me da zivim u gradu,gde se saobracaj satima obustavlja
dok prolazi kolona sa dradatim likovima,nose neke krstace i svi u crnim odezdama...Neka prave Litije,neka baju i sta ja znam,u okviru crkvenih porti,ali uzurpirati
glavnu ulicu,jednog modernog evropskog grada,kao sto je Beograd,zaista je sramota za ovo vreme,kada je vec osvojen i mesec.!

flaj

Domaćin
Poruka
3.165
Danas pre podne,prodjoh ulicom Knez Mihajlovom,i videh neki natpis na izlogu zgrade,u kojoj je nekada bila Cuvena kafana "Grcka Kraljica".Sada ta zgrada krnji
izgled nase najlepse ulice,jer je prazna i zapustena.Elem,pridjem da vidim sta pise na plakatu prilepljenom na staklu izloga.I...imam sta da vidim.Pise da ce u sledeci
Petak,u tolikoi toliko sati,biti odrzana velika Litija sa Patrijarhom i bla,bla,bla.... Pitam sebe i sve nas.Dokle ce ovaj Patrijarh da nas vraca u srednji vek.Kakve bre
Litije u ovom 21 veku,treceg milenijuma.Uopste me ne interesuje razlog,zbog koga organizuju Litiju.Sramota me da zivim u gradu,gde se saobracaj satima obustavlja
dok prolazi kolona sa dradatim likovima,nose neke krstace i svi u crnim odezdama...Neka prave Litije,neka baju i sta ja znam,u okviru crkvenih porti,ali uzurpirati
glavnu ulicu,jednog modernog evropskog grada,kao sto je Beograd,zaista je sramota za ovo vreme,kada je vec osvojen i mesec.!
Bravo za komentar, bravo za zrno zdravog razuma u ovom nezdravom i lažnom religioznom ludilu. !

Poruka
21.099
Ti haluciniras.Od kada popovi nose narodnu nosnju,nesreco.Nose mantije do zemlje,brade do ...(ncemo moci da razgovaramo.ecu da budem prost).Dugacke kose....sve bre ko u srednjem veku.Neka se osisaju,obrijaju,urede nokte na rukama i nogama,pa....mozda cemo moci da razgovaramo...
Popovi su preci pevača u pop i rok grupama ako nisi znao.Čak većina ume i da peva.

skura58

Stara legenda
Poruka
99.462
Litijama se CG bori protiv pokušaja
otimanja crkvi i manastira Eparhije Budimljansko-Nikšićke.

Ali vi ste pravi belogradjani.
Kojima je otac. ili pred deda došao '45 u BG
isterao vlasnika iz kuće i sada se beogradiše.
A najčešće su iz nekih ča-ča-ča naselaj (Ovča, Birča, Kaludjerica)
50-tak km od Kneza ...
Napomena. Ovo su belogradjani.
Uz poštovanje beogradjanima, posebnio mojim kumovima i prijateljima

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
64.167
Litijama se CG bori protiv pokušaja
otimanja crkvi i manastira Eparhije Budimljansko-Nikšićke.

Ali vi ste pravi belogradjani.
Kojima je otac. ili pred deda došao '45 u BG
isterao vlasnika iz kuće i sada se beogradiše.
A najčešće su iz nekih ča-ča-ča naselaj (Ovča, Birča, Kaludjerica)
50-tak km od Kneza ...
Napomena. Ovo su belogradjani.
Uz poštovanje beogradjanima, posebnio mojim kumovima i prijateljima
Ili su došli preko crnogorske veze, zauzeli direktorske fotelje
i pokrali najbolje stanove.

Kako god bilo, treba ih sve maltretirati.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.