Quantcast

Doslo je poslednje vreme

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
Vreme u kojem se istina mrzi a laz voli

u kojem se Blud Velica a Brak Gazi

u kojem lopovi i kriminalci i ubice dolaze na vlast a normalni ljudi se sklanjaju

Gde vise nema milosti za nikog ko nije Zao

vreme gde covek coveka izdaje za Repku

Vreme gde nema ljubavi vec samo novasc i korist

vreme prokleto koje mora da se Bozjom Rukom unisti

Znam da i vi svi ovo vidite i osecate ma koliko mrzeli istinu

Poslednja izmena:

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.680
Ma nije nam toliko loše vreme... dokaz je prost - čim takvi kao ti sede po ceo dan i prde na internetu o skoroj propasti sveta, umesto da oru njive, pijavicama leče bolesti i čuvaju stoku na livadi.

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
Svi koji vidite da se kraj približio...

zar ne bi trebali da posvetite svoju dušu (svoj život) Bogu?

2Pe 3:9 Ne docni Gospod s obećanjem, kao što neki misle da docni, nego nas trpi, jer neće da ko pogine, nego svi da dođu u pokajanje.
2Pe 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.
2Pe 3:11 Kad će se dakle ovo sve raskopati, kakvim treba vama biti u svetom življenju i pobožnosti,

Zar ne bi trebali da ostavimo sve grehe, da se pokajemo i da živimo jedan svet život?

...

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
...

Šta mislite g. Bad_Axe da li bi svi oni koji hoće da se vrate Bogu trebali da traže Gospoda dok se može naći?

Isa 55:6 Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte Ga, dokle je blizu.
Isa 55:7 Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našem, jer prašta mnogo.
Isa 55:8 Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
Isa 55:9 Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli.

Da li posvetiti svoj život istini i pravdi, Ili ići za većinom dok ne bude kasno?

...

Poslednja izmena:

gost 133940

Elita
Poruka
23.649
Svi koji vidite da se kraj približio...

zar ne bi trebali da posvetite svoju dušu (svoj život) Bogu?

2Pe 3:9 Ne docni Gospod s obećanjem, kao što neki misle da docni, nego nas trpi, jer neće da ko pogine, nego svi da dođu u pokajanje.
2Pe 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.
2Pe 3:11 Kad će se dakle ovo sve raskopati, kakvim treba vama biti u svetom življenju i pobožnosti,

Zar ne bi trebali da ostavimo sve grehe, da se pokajemo i da živimo jedan svet život?

...
Pa ostavi grehe i pokaj se. Ko ti brani? :kafa:

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
...

KONTEKST

2Pe 3:1 Evo vam, ljubazni, već pišem drugu poslanicu u kojima budim napominjanjem vaš čisti razum,
2Pe 3:2 Da se opominjete reči koje su napred kazali sveti proroci, i zapovesti svojih apostola od Gospoda i Spasa.
2Pe 3:3 I ovo znajte najpre da će u poslednje dane doći rugači koji će živeti po svojim željama,
2Pe 3:4 I govoriti: Gde je obećanje dolaska njegovog? Jer otkako oci pomreše sve stoji tako od početka stvorenja.
2Pe 3:5 Jer navalice neće da znadu da su nebesa bila od pre i zemlja iz vode i usred vode Božijom reči.
2Pe 3:6 Zato tadašnji svet bi vodom potopljen i pogibe.
2Pe 3:7 A sadašnja nebesa i zemlja tom istom reči zadržana su te se čuvaju za dan strašnog suda i pogibli bezakonih ljudi.
2Pe 3:8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
2Pe 3:12 Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijeg dana, kog će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?
2Pe 3:13 Ali čekamo po obećanju Njegovu novo nebo i novu zemlju, gde pravda živi.
2Pe 3:14 Zato, ljubazni, čekajući ovo starajte se da vas On nađe čiste i prave u miru.
2Pe 3:15 I trpljenje Gospoda našeg držite za spasenje; kao što vam i ljubazni naš brat Pavle po danoj mu premudrosti pisa.
2Pe 3:16 Kao što govori o ovome i u svima svojim poslanicama, u kojima imaju neke stvari teške razumeti, koje nenaučeni i neutvrđeni izvrću, kao i ostala pisma, na svoju pogibao.
2Pe 3:17 A vi, dakle, ljubazni, znajući napred, čuvajte se da prevarom bezakonika ne budete odvedeni s njima, i ne otpadnete od svoje tvrđe;
2Pe 3:18 Nego napredujte u blagodati i u poznanju Gospoda našeg i spasa Isusa Hrista. Njemu slava i sad i u večna vremena. Amin.

Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
...

Šta mislite g. Bad_Axe da li bi svi oni koji hoće da se vrate Bogu trebali da traže Gospoda dok se može naći?

Isa 55:6 Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte Ga, dokle je blizu.
Isa 55:7 Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našem, jer prašta mnogo.
Isa 55:8 Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
Isa 55:9 Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli.

Da li posvetiti svoj život istini i pravdi, Ili ići za većinom dok ne bude kasno?

...
Trebaju Mis. SDG :) ali to ne rade niti ih zanima

Ljudi su zavoleli Tamu a mrze Svetlo na koje ih Bog doziva

Pravdu i istinu sam uvek voleo, samo sto okolina to prezire i ide za lazima i prevarom koju im ovaj svet servira

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
(ovo je deo Isusovog oproštajnog govora upućenog Njegovim učenicima na rastanku)

Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.
...
Joh 16:33 Ovo vam kazah, da u meni mir imate. U svetu ćete imati nevolju; ali ne bojte se, jer ja nadvladah svet.

Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.
:ok: tacno tako , mrze ono sto ne poznaju

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
2Ti 3:1 Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.

Karadžić
2Ti 3:1 Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.
2Ti 3:2 Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
2Ti 3:3 Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, besni, nedobroljubivi,
2Ti 3:4 Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
2Ti 3:5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njene odrekli. I ovih se kloni.

Čarnić
2Ti 3:1 A ovo znaj, da će u poslednje dane nastati teška vremena.
2Ti 3:2 Ljudi će, naime, biti samoživi, srebroljubivi, hvalisavi, oholi, hulnici, roditeljima nepokorni, neblagodarni, bezbožni,
2Ti 3:3 bez ljubavi, nepomirljivi, opadači, neuzdržljivi, surovi, bez ljubavi prema dobru,
2Ti 3:4 izdajnici, naprasiti, naduveni, koji više vole slasti nego Boga,
2Ti 3:5 koji imaju obličje pobožnosti, ali su se odrekli njene sile; i ovih se kloni.

MKJV
2Ti 3:1 Know this also, that in the last days grievous times will be at hand.
2Ti 3:2 For men will be self-lovers, money-lovers, boasters, proud, blasphemers, disobedient to parents, unthankful, unholy,
2Ti 3:3 without natural affection, unyielding, false accusers, without self-control, savage, despisers of good,
2Ti 3:4 traitors, reckless, puffed up, lovers of pleasure rather than lovers of God,
2Ti 3:5 having a form of godliness, but denying the power of it; even turn away from these.

Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
37 Jer kako što je bilo u vrijeme Nojevo tako će biti i dolazak sina čovječijega.
Luka 17:26

38 Jer kako što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onoga dana kad Noje uđe u kovčeg,
1 Moj. 6:3, Luka 17:26, Luka 20:34, 1 Pet. 3:20

39 I ne osjetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak sina čovječijega.
1 Moj. 7:21, Dan. 12:10

Ovo vreme je slicnno ovom opisu

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
Karadžić
Mat 24:12 I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
Mat 24:13 Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.

Čarnić
Mat 24:12 i zbog mnogog bezakonja ohladneće ljubav mnogih.
Mat 24:13 A ko istraje do kraja, taj će biti spasen.

KJV
Mat 24:12 And because iniquity shall abound, the love of many shall wax cold.
Mat 24:13 But he that shall endure unto the end, the same shall be saved.

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
23 Tada ako vam ko reče: evo ovdje je Hristos ili ondje, ne vjerujte.

24 Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izbrane.
5 Moj. 13:1, Rim. 8:28, 2 Sol. 2:9, 2 Tim. 2:19, 1 Pet. 1:5, Otkr. 13:13

25 Eto vam kazah naprijed.

26 Ako vam dakle reku: evo ga u pustinji, ne izlazite; evo ga u sobama, ne vjerujte.

27 Jer kako što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, taki će biti dolazak sina čovječijega.
Jezek. 1:14

28 Jer gdje je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
Jov 39:33, Luka 17:37

29 I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
Isa. 13:10, Jezek. 32:7, Dan. 7:11, Joilo 2:31, Djela 2:20, Otkr. 6:12

30 I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom.
Dan. 7:13, Zah. 12:11, Zah. 12:12, Mar. 13:4, Otkr. 1:7

31 I poslaće anđele svoje s velikijem glasom trubnijem; i sabraće izbrane njegove od četiri vjetra, od kraja do kraja nebesa.
1 Kor. 15:52, 1 Sol. 4:16

32 Od smokve naučite se priči: kad se već njezine grane pomlade i ulistaju, znate da je blizu ljeto.
Luka 21:29

33 Tako i vi kad vidite sve ovo, znajte da je blizu kod vrata.

34 Zaista vam kažem: ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
Mat. 16:28, Mat. 23:36

35 Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
Psal. 102:26, Isa. 34:4, Isa. 51:6, Jer. 31:35, Mat. 5:18, Mar. 13:31, Luka 21:33, Jevr. 1:11, 2 Pet. 3:7, 2 Pet. 3:10, Otkr. 6:14

36 A o danu tome i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam.
Zah. 14:7, Djela 1:7, 1 Sol. 5:2, 2 Pet. 3:10

I lazni proroci su tu u ovom vremenu koji izigravaju mesije i spasitelje a nemaju moc to da ucine stvarno

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.