Quantcast

Doslo je poslednje vreme

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
Vreme u kojem se istina mrzi a laz voli

u kojem se Blud Velica a Brak Gazi

u kojem lopovi i kriminalci i ubice dolaze na vlast a normalni ljudi se sklanjaju

Gde vise nema milosti za nikog ko nije Zao

vreme gde covek coveka izdaje za Repku

Vreme gde nema ljubavi vec samo novasc i korist

vreme prokleto koje mora da se Bozjom Rukom unisti

Znam da i vi svi ovo vidite i osecate ma koliko mrzeli istinu

Poslednja izmena:

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
Svi koji vidite da se kraj približio...

zar ne bi trebali da posvetite svoju dušu (svoj život) Bogu?

2Pe 3:9 Ne docni Gospod s obećanjem, kao što neki misle da docni, nego nas trpi, jer neće da ko pogine, nego svi da dođu u pokajanje.
2Pe 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.
2Pe 3:11 Kad će se dakle ovo sve raskopati, kakvim treba vama biti u svetom življenju i pobožnosti,

Zar ne bi trebali da ostavimo sve grehe, da se pokajemo i da živimo jedan svet život?

...

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
...

Šta mislite g. Bad_Axe da li bi svi oni koji hoće da se vrate Bogu trebali da traže Gospoda dok se može naći?

Isa 55:6 Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte Ga, dokle je blizu.
Isa 55:7 Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našem, jer prašta mnogo.
Isa 55:8 Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
Isa 55:9 Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli.

Da li posvetiti svoj život istini i pravdi, Ili ići za većinom dok ne bude kasno?

...

Poslednja izmena:

gost 133940

Elita
Poruka
23.649
Svi koji vidite da se kraj približio...

zar ne bi trebali da posvetite svoju dušu (svoj život) Bogu?

2Pe 3:9 Ne docni Gospod s obećanjem, kao što neki misle da docni, nego nas trpi, jer neće da ko pogine, nego svi da dođu u pokajanje.
2Pe 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.
2Pe 3:11 Kad će se dakle ovo sve raskopati, kakvim treba vama biti u svetom življenju i pobožnosti,

Zar ne bi trebali da ostavimo sve grehe, da se pokajemo i da živimo jedan svet život?

...
Pa ostavi grehe i pokaj se. Ko ti brani? :kafa:

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
...

KONTEKST

2Pe 3:1 Evo vam, ljubazni, već pišem drugu poslanicu u kojima budim napominjanjem vaš čisti razum,
2Pe 3:2 Da se opominjete reči koje su napred kazali sveti proroci, i zapovesti svojih apostola od Gospoda i Spasa.
2Pe 3:3 I ovo znajte najpre da će u poslednje dane doći rugači koji će živeti po svojim željama,
2Pe 3:4 I govoriti: Gde je obećanje dolaska njegovog? Jer otkako oci pomreše sve stoji tako od početka stvorenja.
2Pe 3:5 Jer navalice neće da znadu da su nebesa bila od pre i zemlja iz vode i usred vode Božijom reči.
2Pe 3:6 Zato tadašnji svet bi vodom potopljen i pogibe.
2Pe 3:7 A sadašnja nebesa i zemlja tom istom reči zadržana su te se čuvaju za dan strašnog suda i pogibli bezakonih ljudi.
2Pe 3:8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
2Pe 3:12 Čekajući i želeći da bude skorije dolazak Božijeg dana, kog će se radi nebesa spaliti i raskopati, i stihije od vatre rastopiti?
2Pe 3:13 Ali čekamo po obećanju Njegovu novo nebo i novu zemlju, gde pravda živi.
2Pe 3:14 Zato, ljubazni, čekajući ovo starajte se da vas On nađe čiste i prave u miru.
2Pe 3:15 I trpljenje Gospoda našeg držite za spasenje; kao što vam i ljubazni naš brat Pavle po danoj mu premudrosti pisa.
2Pe 3:16 Kao što govori o ovome i u svima svojim poslanicama, u kojima imaju neke stvari teške razumeti, koje nenaučeni i neutvrđeni izvrću, kao i ostala pisma, na svoju pogibao.
2Pe 3:17 A vi, dakle, ljubazni, znajući napred, čuvajte se da prevarom bezakonika ne budete odvedeni s njima, i ne otpadnete od svoje tvrđe;
2Pe 3:18 Nego napredujte u blagodati i u poznanju Gospoda našeg i spasa Isusa Hrista. Njemu slava i sad i u večna vremena. Amin.

Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
...

Šta mislite g. Bad_Axe da li bi svi oni koji hoće da se vrate Bogu trebali da traže Gospoda dok se može naći?

Isa 55:6 Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte Ga, dokle je blizu.
Isa 55:7 Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našem, jer prašta mnogo.
Isa 55:8 Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
Isa 55:9 Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli.

Da li posvetiti svoj život istini i pravdi, Ili ići za većinom dok ne bude kasno?

...

Trebaju Mis. SDG :) ali to ne rade niti ih zanima

Ljudi su zavoleli Tamu a mrze Svetlo na koje ih Bog doziva

Pravdu i istinu sam uvek voleo, samo sto okolina to prezire i ide za lazima i prevarom koju im ovaj svet servira

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
(ovo je deo Isusovog oproštajnog govora upućenog Njegovim učenicima na rastanku)

Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.
...
Joh 16:33 Ovo vam kazah, da u meni mir imate. U svetu ćete imati nevolju; ali ne bojte se, jer ja nadvladah svet.

Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.

:ok: tacno tako , mrze ono sto ne poznaju

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
2Ti 3:1 Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.

Karadžić
2Ti 3:1 Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.
2Ti 3:2 Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
2Ti 3:3 Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, besni, nedobroljubivi,
2Ti 3:4 Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
2Ti 3:5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njene odrekli. I ovih se kloni.

Čarnić
2Ti 3:1 A ovo znaj, da će u poslednje dane nastati teška vremena.
2Ti 3:2 Ljudi će, naime, biti samoživi, srebroljubivi, hvalisavi, oholi, hulnici, roditeljima nepokorni, neblagodarni, bezbožni,
2Ti 3:3 bez ljubavi, nepomirljivi, opadači, neuzdržljivi, surovi, bez ljubavi prema dobru,
2Ti 3:4 izdajnici, naprasiti, naduveni, koji više vole slasti nego Boga,
2Ti 3:5 koji imaju obličje pobožnosti, ali su se odrekli njene sile; i ovih se kloni.

MKJV
2Ti 3:1 Know this also, that in the last days grievous times will be at hand.
2Ti 3:2 For men will be self-lovers, money-lovers, boasters, proud, blasphemers, disobedient to parents, unthankful, unholy,
2Ti 3:3 without natural affection, unyielding, false accusers, without self-control, savage, despisers of good,
2Ti 3:4 traitors, reckless, puffed up, lovers of pleasure rather than lovers of God,
2Ti 3:5 having a form of godliness, but denying the power of it; even turn away from these.

Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
37 Jer kako što je bilo u vrijeme Nojevo tako će biti i dolazak sina čovječijega.
Luka 17:26

38 Jer kako što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onoga dana kad Noje uđe u kovčeg,
1 Moj. 6:3, Luka 17:26, Luka 20:34, 1 Pet. 3:20

39 I ne osjetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak sina čovječijega.
1 Moj. 7:21, Dan. 12:10

Ovo vreme je slicnno ovom opisu

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
Karadžić
Mat 24:12 I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
Mat 24:13 Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.

Čarnić
Mat 24:12 i zbog mnogog bezakonja ohladneće ljubav mnogih.
Mat 24:13 A ko istraje do kraja, taj će biti spasen.

KJV
Mat 24:12 And because iniquity shall abound, the love of many shall wax cold.
Mat 24:13 But he that shall endure unto the end, the same shall be saved.

SDG (Soli Deo Gloria)

Veoma poznat
Poruka
10.049
Poslednja izmena:

Bad_Axe

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
23 Tada ako vam ko reče: evo ovdje je Hristos ili ondje, ne vjerujte.

24 Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izbrane.
5 Moj. 13:1, Rim. 8:28, 2 Sol. 2:9, 2 Tim. 2:19, 1 Pet. 1:5, Otkr. 13:13

25 Eto vam kazah naprijed.

26 Ako vam dakle reku: evo ga u pustinji, ne izlazite; evo ga u sobama, ne vjerujte.

27 Jer kako što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, taki će biti dolazak sina čovječijega.
Jezek. 1:14

28 Jer gdje je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
Jov 39:33, Luka 17:37

29 I odmah će po nevolji dana tijeh sunce pomrčati, i mjesec svoju svjetlost izgubiti, i zvijezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
Isa. 13:10, Jezek. 32:7, Dan. 7:11, Joilo 2:31, Djela 2:20, Otkr. 6:12

30 I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom.
Dan. 7:13, Zah. 12:11, Zah. 12:12, Mar. 13:4, Otkr. 1:7

31 I poslaće anđele svoje s velikijem glasom trubnijem; i sabraće izbrane njegove od četiri vjetra, od kraja do kraja nebesa.
1 Kor. 15:52, 1 Sol. 4:16

32 Od smokve naučite se priči: kad se već njezine grane pomlade i ulistaju, znate da je blizu ljeto.
Luka 21:29

33 Tako i vi kad vidite sve ovo, znajte da je blizu kod vrata.

34 Zaista vam kažem: ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
Mat. 16:28, Mat. 23:36

35 Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći.
Psal. 102:26, Isa. 34:4, Isa. 51:6, Jer. 31:35, Mat. 5:18, Mar. 13:31, Luka 21:33, Jevr. 1:11, 2 Pet. 3:7, 2 Pet. 3:10, Otkr. 6:14

36 A o danu tome i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam.
Zah. 14:7, Djela 1:7, 1 Sol. 5:2, 2 Pet. 3:10

I lazni proroci su tu u ovom vremenu koji izigravaju mesije i spasitelje a nemaju moc to da ucine stvarno

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.