Quantcast

Dosije u policiji

Shobota

Obećava
Poruka
74
Caletu je dalekih osamdesetih godina dok je bio u gimnaziji sud izrekao vaspitnu meru "pojacan nadzor roditelja" zbog nekih sranja, ukro je svom caletu auto, posao na more sa drugarima, bla bla... uglavnom, on je par godina posle toga mogao bez problema da vadi potvrdu da nije osudjivan, da je "cist" sto bi se reklo, da se zaposli kao lekar u bolnici...

Medjutim, pre neko vece nas na autokomandi startuje saobracajna policija... traze mu saobracajnu, vozacku... i proveravaju preko motorole... a glas sa druge strane kaze "teska kradja"... onda su poceli da nas gledaju, posebno caleta, ko da smo serijske ubice... da ne spominjem da se sa nama vozio caletov kolega koji je bio blago zgrozen kad je cuo ovo "teska kradja"...
Interesuje me kako je moguce da policija cuva podatke koji su se desili pre trideset i kusur godina? Da li postoji nacin da se cale sacuva neprijatnosti, odnosno da se ti podaci obrisu i vise ne koriste, obzirom da je proslo toliko vremena, i da je cale - jedan od najmirnijih i najboljih ljudi koje znam (bez imalo subjektivnosti)!!

Shobota

Obećava
Poruka
74
Pa mora se odnositi na to, jer je to prvi, jedini i poslednji put kad je cale doshao u kontakt sa murijom...
Iz evidencije kaznjavanja je ta vaspitna mera davno obrisana...
Ali mi nije jasno kako policija to ima i dalje u svom racunaru (sistemu, sta li), i kako to koristi pored toga shto je budjavo 30 godina, i pravi ljudima neprijatnosti...
Sad ce da krene prica po bolnici da je cale nekakav lopov... a to mu ne treba :/

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251
Pa mora se odnositi na to, jer je to prvi, jedini i poslednji put kad je cale doshao u kontakt sa murijom...
Iz evidencije kaznjavanja je ta vaspitna mera davno obrisana...
Ali mi nije jasno kako policija to ima i dalje u svom racunaru (sistemu, sta li), i kako to koristi pored toga shto je budjavo 30 godina, i pravi ljudima neprijatnosti...
Sad ce da krene prica po bolnici da je cale nekakav lopov... a to mu ne treba :/
Bjg....izgleda da su samo prekopirali " američki sistem ".....:sad2:.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.