Dopunski poslovi vikendom

Banuju takve kanale, ne isplati se

ne znam koga banuju, ima balkan info, info balkan, srbin info i sl, ima nekih pojedinaca
dejvid ajk je kukao da su ga banovali pa je prešao na neku alternativu a ima i sajt ali ga google ne pretražuje
ali oni gorepomenuti nemaju video manje od 45 min tako da ko hoće da prati takav materijal mora dobar deo života tome da posveti
 
ne znam koga banuju, ima balkan info, info balkan, srbin info i sl, ima nekih pojedinaca
dejvid ajk je kukao da su ga banovali pa je prešao na neku alternativu a ima i sajt ali ga google ne pretražuje
ali oni gorepomenuti nemaju video manje od 45 min tako da ko hoće da prati takav materijal mora dobar deo života tome da posveti
Ti kanali koje si pomenula su vise neki format emisija ali oni sto snimaju videe vezane za teorije zavere od 10-15 min u kojima samo pricaju ono sto oni smatraju istinom takvima cesto uklone video pa i ceo kanal.
 
Uzimaju oni dobre pare i od reklama i od yt, naravno zavisi koliko su poznati i gledani.

mislim da tu uzmu ako je neka velika gledanost, ono što se vrti, sad neko je srećan kad mu kaplje, mislim da je neko tipa baka prase ili choda prebrojavao za najgledanije videe da je hiljadu illi u stotinama evra? što je za njih navodno manja para jer oni imaju nekakve navodne sponzorske megagiga ugovore.
mada su firme pričale da im postaju zanimljivi mali youtuberi, da li je to bilo na netokraciji
ne znam kanale al sigurno je youtube najrazrađeniji što se toga tiče al ume i ozbiljno da zeza. ako je neko već youtuber sigurno da nije prirodno da je stalno 100% politički korektan dok priča

tj ne znam kako to sve radi :confused:
mislim kad gledaš video a iskoči reklama, tu se nešto dobije, e sad da li te reklame idu random ili se vezuju za određenu osobu itd
 
mislim da tu uzmu ako je neka velika gledanost, ono što se vrti, sad neko je srećan kad mu kaplje, mislim da je neko tipa baka prase ili choda prebrojavao za najgledanije videe da je hiljadu illi u stotinama evra? što je za njih navodno manja para jer oni imaju nekakve navodne sponzorske megagiga ugovore.
mada su firme pričale da im postaju zanimljivi mali youtuberi, da li je to bilo na netokraciji
ne znam kanale al sigurno je youtube najrazrađeniji što se toga tiče al ume i ozbiljno da zeza. ako je neko već youtuber sigurno da nije prirodno da je stalno 100% politički korektan dok priča
Ne znam koliko para ko ima ali reklame su generalno jako dobro placene a ne radis skoro nista. Samo dok dodjes do nivoa da mozes da zaradjujes dobro od toga moras bas da se pomucis od toga da montiras klipove do samih ideja sta ces da snimas ali dugorocno moze da se isplati probas pa ako uspe uspe ako ne nista nisi izgubila.
 
Ne znam koliko para ko ima ali reklame su generalno jako dobro placene a ne radis skoro nista. Samo dok dodjes do nivoa da mozes da zaradjujes dobro od toga moras bas da se pomucis od toga da montiras klipove do samih ideja sta ces da snimas ali dugorocno moze da se isplati probas pa ako uspe uspe ako ne nista nisi izgubila.

hm dobro njih dvojica su se obogatili jutjubiranjem, to je bar javna priča ... naročito gosn prase
ali šta je tu plaćeno: npr ako ti daju da piješ sok i ti ga piješ u videu i tebe plaća npr next
- imaš takvu platu od sponzora i to je valjda glavna para
a one reklame što uleću u videu doprinose da pare pomalo kaplju, ali od toga se ne namaste brci baš
tako ja nekako shvatam
e sad postaneš poznat i onda kao npr oni, nosiš svoje majice u svakom videu, bp nosi i rolex hmm diskretno i vozi svoj žuti auto
valjda kad dođu do tog nivoa majice i ceo brend postanu bitni

pregledi, subovi, to sve ima neki značaj, ali to su već viša poznavanja mehanizama :///
i ko zna šta mi tu još ne znamo. ipak je neverovatno
 
hm dobro njih dvojica su se obogatili jutjubiranjem, to je bar javna priča ... naročito gosn prase
ali šta je tu plaćeno: npr ako ti daju da piješ sok i ti ga piješ u videu i tebe plaća npr next
- imaš takvu platu od sponzora i to je valjda glavna para
a one reklame što uleću u videu doprinose da pare pomalo kaplju, ali od toga se ne namaste brci baš
tako ja nekako shvatam
e sad postaneš poznat i onda kao npr oni, nosiš svoje majice u svakom videu, bp nosi i rolex hmm diskretno i vozi svoj žuti auto
valjda kad dođu do tog nivoa majice i ceo brend postanu bitni

pregledi, subovi, to sve ima neki značaj, ali to su već viša poznavanja mehanizama :///
i ko zna šta mi tu još ne znamo. ipak je neverovatno
Te reklame u kojima oni direktno reklamiraju nesto su dobro placene a to sto uleti nesto izmedju ne znam da li oni dobiju nesto od toga i koliko moguce da dobijaju. Veliki deo zarade je od samog yt koji placa po broju pregleda (mozda i subova ali to ne znam). Uz to naravno mogu da prodaju majice i sta god misle da moze da se uvali ali postoji i zarada od samog snimanja pa uz to sta sve uspes da prodas to je dodatno.
 
Te reklame u kojima oni direktno reklamiraju nesto su dobro placene a to sto uleti nesto izmedju ne znam da li oni dobiju nesto od toga i koliko moguce da dobijaju. Veliki deo zarade je od samog yt koji placa po broju pregleda (mozda i subova ali to ne znam). Uz to naravno mogu da prodaju majice i sta god misle da moze da se uvali ali postoji i zarada od samog snimanja pa uz to sta sve uspes da prodas to je dodatno.

nije im veliki deo zarade od samog yt izgleda, ima još na ovu temu

plus ih povremeno "zeza" za te monetizacije, tj pre dve-tri godine su oni baš divljali i puštali su ih a sad im ne daju ni da opsuju?
a majice nisu loš izvor, opet gledam kod chode ... majica mu je 1300 din, ako ima milion pratilaca, ako proda samo 1000 majica to je milion dinara, a 1000 je promil pratilaca (mada mislim da mu od letos nije mnogo porasao taj broj)
ali ja isto ne razumem kako rade te reklame u toku klipa, to bi valjda moglo da se proučava, isto nekakvi trendovi se menjaju ali to ej marketing, možda su napravili neke mehanizme da mali ytuberi mogu da budu motivisani, mada su se neki žalili da ih baš obeshrabruje
subovi i reakcije dižu video u pretrazi mislim ne donose pare, i deluju dobro sponzorima
itd ne znam al ako te zanima pogledaj
 
ja sa sela sam bio ljubomoran na beogradjane sto vas ima toliko na jednoj gomili pa lako mozes sve da prodas.
mi sa reno4 dolazili iz vookojebine da za docek nove godine zaradimo na vama 1000 evra samo na limenkama


a naravno valjala se i droza usput :cool:

ne možeš sve, propadaju radnje, nekad to čak deluje čudno zašto neke propadnu a neke ne.
razni lanci radnji dominiraju, tako da svaka čast ovim solo radnjama što guraju
 

Back
Top