Doplatne marke za izgradnju Spomen-hrama Svetog Save
Na poštanske pošiljke u Srbiji od 6. juna do 20. avgusta plaćaće se doplatna poštanka marka namenjena izgradnji Spomen-hrama Sveti Sava, objavljeno je u najnovijem "Službenom glasniku".
Sredstva od prodate doplatne marke biće usmerena Svetom arhijerejskom sinodu Srpske pravoslavne crkve za finansiranje građevinsko-zanatskih radova i radova na uređenju enterijera Spomen-hrama Svetog Save.
Doplatna marka će biti štampana u tiražu od 7,5 miliona komada i koštaće 10 dinara.
Uredbu o izdavanju doplatne poštanske marke "Izgradnja Spomen-hrama Svetog Save" donela je Vlada Srbije na sednici od 26. maja.
izvor:
Doplatne marke za izgradnju Spomen-hrama Svetog Save
Iako je reč o maloj, zanemarljivoj sumi koju treba platiti, nimalo mi se ne dopada što ovakve uredbe donose na nivou vlade Srbije i što važe za sve državljane, bez obzira na ispovest.
Iskreno ne vidim razloga zbog koga bi pravoslavni vernik trebalo da plaća izgradnju Perunovog hrama, a vi? Niti bi mi na pamet palo da podržim državno podilaženje nekoj verskoj zajednici.
Zbog čega onda ovaj namet treba da plaćaju svi državljani Srbije, bez obzira na veroispovest?
Da li je reč o plaćanju nekih usluga koje je SPC učinila režimu na vlasti ili samo propagandni potez, kojim se državljani Srbije žele podsetiti da žive u pravoslavnoj, a ne sekularnoj državi?
Na poštanske pošiljke u Srbiji od 6. juna do 20. avgusta plaćaće se doplatna poštanka marka namenjena izgradnji Spomen-hrama Sveti Sava, objavljeno je u najnovijem "Službenom glasniku".
Sredstva od prodate doplatne marke biće usmerena Svetom arhijerejskom sinodu Srpske pravoslavne crkve za finansiranje građevinsko-zanatskih radova i radova na uređenju enterijera Spomen-hrama Svetog Save.
Doplatna marka će biti štampana u tiražu od 7,5 miliona komada i koštaće 10 dinara.
Uredbu o izdavanju doplatne poštanske marke "Izgradnja Spomen-hrama Svetog Save" donela je Vlada Srbije na sednici od 26. maja.
izvor:
Doplatne marke za izgradnju Spomen-hrama Svetog Save
Iako je reč o maloj, zanemarljivoj sumi koju treba platiti, nimalo mi se ne dopada što ovakve uredbe donose na nivou vlade Srbije i što važe za sve državljane, bez obzira na ispovest.
Iskreno ne vidim razloga zbog koga bi pravoslavni vernik trebalo da plaća izgradnju Perunovog hrama, a vi? Niti bi mi na pamet palo da podržim državno podilaženje nekoj verskoj zajednici.
Zbog čega onda ovaj namet treba da plaćaju svi državljani Srbije, bez obzira na veroispovest?
Da li je reč o plaćanju nekih usluga koje je SPC učinila režimu na vlasti ili samo propagandni potez, kojim se državljani Srbije žele podsetiti da žive u pravoslavnoj, a ne sekularnoj državi?
