Dome, slatki dome

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može malo radi zadržavanja arome i da odmekne ako je krupnije narendan. :aha2: Kod te vrste sosa i sosa od belog luka ili od mirođije domaćice su zapršku nalivale mlekom, potom začinjavale sa solju, šećerom i sirćetom po ukusu. Danas uglavnom pavlaku guraju u sve. :lol:

rendati hren je gore nego seckati luk :D
štipa oči za sve pare, ali zato nagrada je na kraju :D

pre se uvek nalivalo sa mlekom, pa je taj naziv zato i ostao, a danas kad se brže živi, koristi se pavlaka, vrhnje za kuvanje i šta god još

bitno je ne preterati sa sirćetom, jer je hren ovde glavni i njegova aroma mora da dodje do izražaja

moj prvi izbor sosa kad je "supa i meso" na stolu
drugi izbor je sos od višanja :D
 
Može malo radi zadržavanja arome i da odmekne ako je krupnije narendan. :aha2: Kod te vrste sosa i sosa od belog luka ili od mirođije domaćice su zapršku nalivale mlekom, potom začinjavale sa solju, šećerom i sirćetom po ukusu. Danas uglavnom pavlaku guraju u sve. :lol:
kao da smo na Kulinarstvu.cak i proka ovde kaci klopu umesto tamo

u sos od mirodjije koji mi je omiljen ne ide mleko, bar ja pravim bez mleka, samo nalijem sa vodom, posolim i zakiselim malo sa sircetom
 
kucica.jpg
 
Kad smo već kod toplog doma..moja prva komšinica se seli, evo već celo prepodne
stoji kamiončina ispred moje kuće..Ta kuća je vila oko 100 godina stara i prilično je
oronula.Komšinica je dala na prodaju,tražila je 300.000 evra..izgleda da je prodala.
Sad se ja plašim da novi vlasnik ne podigne tu neku zgradurinu,koja će me potpuno
zakloniti..Užasne su te nove zgrade sa milion stanova..Da je renovira,trebalo bi dosta para.. :think: :dash:
U Košutnjaku sam i ovde su uglavnom vile..poput ove
DSCN0418.JPG
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top