Domaćice, šta ima za ručak?

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.008
Dakle, devojke (i momci), volite li da provodite vreme u kuhinji?
I nemojte mi sa onim feminističkim pro.seravanjima, k'o žene su odavno prevazišle taj nivo varjače, sad imaju više samopoštavanja, etc.
Ja baš volem.
Šerpe, varjače, oklagije, tepsije, neka dobra muzika i mogu da provedem u kuhinji ceo dan.
Kuvanje me smiruje i deluje terapeutski na mene.
Jedino ne volim kad mi neko zalazi na teritoriju, tako da preferiram da sam sama dok spremam.

Danas je mama kupila novi tiganj, ne znam kud ću od radosti! :lol:

P.S. Šta mislite, ko su stereotipno bolji kuvari: muškarci ili žene?
P.P.S. Imate li neku anegdotu iz kuhinje, domaćice?

Meni se, npr, zapalila kosa jednom na plin.
Malo je dokačilo i obrve, al ajde sad :lol:
 
jednom sam kuvao neku travu,kad je dosao lukac da secem oci su mi ispale. Na trecoj glavici vise nisam mogao nista da vidim,suze su samo isle i oci su zarile,hteo sam da iskocim kroz prozor od muke. zebano je kuvati. Ne volim da kuvam jer obicno ogladnim kad vec pocnem da spremam pa ne mogu da gledam hranu, a da je ne jedem.Dodje mi onako ne przeno i ne kuvano da pocnem da jedem!
 
jednom sam kuvao neku travu,kad je dosao lukac da secem oci su mi ispale. Na trecoj glavici vise nisam mogao nista da vidim,suze su samo isle i oci su zarile,hteo sam da iskocim kroz prozor od muke. zebano je kuvati. Ne volim da kuvam jer obicno ogladnim kad vec pocnem da spremam pa ne mogu da gledam hranu, a da je ne jedem.Dodje mi onako ne przeno i ne kuvano da pocnem da jedem!

Tetka Saveta: pre seckanja potopiš luk u vodu na jedno tri minuta i nema plakanja. :mesi:
Taj problem sa 'ogladnjavanjem' i spremanjem hrane u isto vreme jeste zajeb.an
Al je zato i užitak veći :D
 
Dakle, devojke (i momci), volite li da provodite vreme u kuhinji?
I nemojte mi sa onim feminističkim pro.seravanjima, k'o žene su odavno prevazišle taj nivo varjače, sad imaju više samopoštavanja, etc.
Ja baš volem.
Šerpe, varjače, oklagije, tepsije, neka dobra muzika i mogu da provedem u kuhinji ceo dan.
Kuvanje me smiruje i deluje terapeutski na mene.
Jedino ne volim kad mi neko zalazi na teritoriju, tako da preferiram da sam sama dok spremam.

Danas je mama kupila novi tiganj, ne znam kud ću od radosti! :lol:

P.S. Šta mislite, ko su stereotipno bolji kuvari: muškarci ili žene?
P.P.S. Imate li neku anegdotu iz kuhinje, domaćice?

Meni se, npr, zapalila kosa jednom na plin.
Malo je dokačilo i obrve, al ajde sad :lol:

Pa da al mi je dovoljno pola sata..ono nesto sto se na brzaka napravi nekako mi vise prija kad je lagano..nego kad se mrcvarim recimo 2 sata za palacinke
 
što da ne obožavam, i stvarno se trudim, al obavezno ili zagori ili sadrži dlake ili ima ukus kartona ili ne umem da zavijem kiflicu


Sgt. Donny Donowitz: [Aldo is carving a swastika into Private Butz's forehead] You know, Lieutenant, you're getting pretty good at that.
Lt. Aldo Raine: You know how you get to Carnegie Hall, don't ya? Practice.


Isti princip, samo umesto lovačkog noža držiš varjaču :lol:
 
obozavam da kuvam...al nisam preterano vesta...:( ja volim jako zacinjenu hranu, pa tako kad spremam nesto, niko drugi ne moze da jede, jer ono sto je meni normalno, svima drugima se granici sa trovanjem...:( a inace veliki sam gurman, i volim da experimentisem sa hranom...

msm da su muskarci bolji kuvari...barem kad su u pitanju profesionalni...a i ovako, samo kad hoce...
meni se licno vise dopada ono sto sprema moj tata, nego mama...:D
 
Dok nisam radio od 7 dana u nedelji ja sam kuvao bar 4 , kuvam sve i svasta , najvise talijansku hranu od nje sam poceo , a sada prosirujem asortiman sa indijskom , meksickom i nasim tradicionalnim jelima . Uglavnom mislim da su muskarci bolji kuvari , mada se to ne moze generalizovati , al ce taj trend sigurno biti jos vise izrazem posto uglavnom mladje zene i devojke se sve manje interesuju za kuvanje ,sto zbog toga sto vise rade , smatraju to zastarelim i prevazidjenim ,strah za liniju i fizicki izgled , feminiskitickih pizdarija o ravnopravnosti i slicno , al kao sto rekoh verovatno ne treba generalizovati , mada su moja iskustva uglavnom takva uz par izuzetaka .
 
Poslednja izmena:
obozavam da kuvam...al nisam preterano vesta...:( ja volim jako zacinjenu hranu, pa tako kad spremam nesto, niko drugi ne moze da jede, jer ono sto je meni normalno, svima drugima se granici sa trovanjem...:( a inace veliki sam gurman, i volim da experimentisem sa hranom...

msm da su muskarci bolji kuvari...barem kad su u pitanju profesionalni...a i ovako, samo kad hoce...
meni se licno vise dopada ono sto sprema moj tata, nego mama...:D

Uh, i ja volim jako začinjenu hranu, pa moji kući ne jedu ništa šta ja spremim.
Ali to začinjeno znači - dooooosta belog luka, karija, svih onih biljčica (ruzmarin, bosiljak, origano, lavanda, kim, etc) soja sos, paradajz sa biberom, biber uopšte :D

Sounds yummy, a? :lol:

'Fala Bogu, ne spremam samo za sebe. Imam druga koji jede šta god mu staviš pod nos i ne postavlja suvišna pitanja.
Dođe mi nešto kao zamorče.

Znam da spremim pržene viršle i jaja sve ostalo je viša nauka :lol:
Što je svakom muškarcu dovoljno raznovrstan meni da zadovolji osnovne potrebe samačkog života i održi sopstvenu egzistenciju. U periodu dok traži ženu u da zameni mamu u kuhinji. :lol:
 
Uh, i ja volim jako začinjenu hranu, pa moji kući ne jedu ništa šta ja spremim.
Ali to začinjeno znači - dooooosta belog luka, karija, svih onih biljčica (ruzmarin, bosiljak, origano, lavanda, kim, etc) soja sos, paradajz sa biberom, biber uopšte :D

Sounds yummy, a? :lol:

'Fala Bogu, ne spremam samo za sebe. Imam druga koji jede šta god mu staviš pod nos i ne postavlja suvišna pitanja.
Dođe mi nešto kao zamorče.

yap, sounds yummy...i ove obicne salate volim kada su jako kisele...da treba da biram izmedju kiselog i slatkog uvek bih pre izabrala kiselo...:D jedino beli luk ne volim, a inace sve ostalo, u ogromnim kolicinama...ja nisam te srece...kuvam samo za sebe...:D i sad sam ogladnela...
 
Cini ti se..precenjena je brza hrana..kad kuvas je jeftinije..a ako mislis na umece..onda tek imas sposobnost prezivljavanja koja je itekako na ceni;)

niko nije rekao da ne umem da kuvam... znam da spremam svasta nesto sto prevazilazi okvire onoga sto je dovoljno za cistu egzistenciju
al' jeste precenjeno i jjebe mi se za kuvanje
uskoro cu da nabacim neku kucnu pomocnicu, nek sirotinja zasluzi 'leba
vise volEm da dignem noge na taburence i listam Politiku
 
Dok nisam radio od 7 dana u nedelji ja sam kuvao bar 4 , kuvam sve i svasta , najvise talijansku hranu od nje sam poceo , a sada prosirujem asortiman sa indijskom , meksickom i nasim tradicionalnim jelima . Uglavnom mislim da su muskarci bolji kuvari , mada se to ne moze generalizovati , al ce taj trend sigurno biti jos vise izrazem posto uglavnom mladje zene i devojke se sve manje interesuju za kuvanje ,sto zbog toga sto vise rade , smatraju to zastarelim i prevazidjenim ,strah za liniju i fizicki izgled , feminiskitickih pizdarija o ravnopravnosti i slicno , al kao sto rekoh verovatno ne treba generalizovati , mada su moja iskustva uglavnom takva uz par izuzetaka .

Istina. Feminizam danas ide u onu drugu krajnost, a to nimalo nije dobro.
Ne kažem da je ženama mesto u kuhinji, niti da muškarcima nije.
Ko voli, nek izvoli.
Ali danas devojke namerno beže od kuvanja, jer smatraju da to nije kuLj, ili šta već...
K'o ono, ne mogu da kuvam do 4, pa da se onda spremam za grad :lol:
 
Ja bi bas voleo da budem domacica . :mrgreen: Nadjem zenu sa do jaja poslom i velikom platom , radnim vremenom od nekih pola 9 do 5-6 ddok se dovuce kuci , a da ja kuvam , vodim decu u skolu/vrtic i ne radim nista , jedino je zickanje para da zene malo traumaticno al da se i to srediti .
Recimo tako se jedan nas porodicni prijatelj "2udao" za nasu zenu rodjenu u Parizu , ona radi ko neki dizajner -krojac u Dioru , a on se po ceo dan zajebava , nesto skuva , odvede cerku u skolu i iz skole , a ostatajk vremena provodu u bistroima , na konjskim trkama i pusi hasis tajno na terasi , a ima lik vec 5 banki , jos izmuvao neku socijalu od francuske drzave od skoro soma evra da ima za dzeparac ,carina . :ok:
 
jednom sam kuvao neku travu,kad je dosao lukac da secem oci su mi ispale. Na trecoj glavici vise nisam mogao nista da vidim,suze su samo isle i oci su zarile,hteo sam da iskocim kroz prozor od muke. zebano je kuvati. Ne volim da kuvam jer obicno ogladnim kad vec pocnem da spremam pa ne mogu da gledam hranu, a da je ne jedem.Dodje mi onako ne przeno i ne kuvano da pocnem da jedem!

Kupi secka.
 

Back
Top