Domaćice.. ima li vas?

Neno

Elita
Poruka
20.434
Da li ste domaćica u pravom smislu riječi?
Ili su sve žene domaćice bez obzira da li su zaposlene ili ne?

Kolika je razlika biti "domaćica" kad si solo ili u braku i da li je žena bolja, srećnija i ispunjenija kao supruga, majka..?
Ipak danas, većina mladih žena radi ili se barem nada da će raditi. Za mnoge su teška vremena i preživljavanje u mnogome zavisi da li u porodici radi oboje ili samo jedno od supružnika. Medjutim, mnoge su se udale mlade ili sa nekom srednjom školom ili nezavršenim faksom, ostale kod kuće.
Mnoge su tako dočekale godine u kući i samim tim su izgubile nadu da će u nekim svojim 40-im naći neko zaposlenje..

A biti u svojoj kući je nešto neprikosnoveno, najljepše uz svoju djecu, voljenog muža.. ali nije ni lako.
Mnoge žene kao domaćice imaju osjećaj da su više sluškinje i da su im svi preči od nje same.. ispraća i dočekuje sa posla, škole, izlazaka.. da sprema hranu, čisti, pere.. pita li se neko od njih da li joj je teško, kakve su njene želje, ambicije, snovi??

Zaposlena žena ipak ne može da ne bude bez kućnih, bračnih i majčinskih obaveza.. mislim da je vrlo bitno koliku pomoć oko svega togga ima od muža.. uostalom, kuća nije samo njena.
Neznam, možda griješim.. biti domaćica, znači li biti nešto negativno ili da u tiome nema neke sreće?
Žena je ogledalo jednog doma, stub porodice.. najljepši ukras u jednoj kući je upravo žena.

Šta je danas pojam jedne domaćice?
 
Nema ih sve su postale feministkinje i bore se protiv kuvanja i pranja za svoju samostalnost iako ih muz i dalje izdrzava kao i kad su bile normalnije.
Baš sve.. :hahaha: ne bih rekao da je baš tako.
Ako dobije potomstvo, nije samostalna.. više je muž u nekom smislu, nego ona. Feministkinje su nešto drugo..
Može žena imati karijeru, posao ali ako to ne radi na štetu djeteta.. vrtići i predškolske kao i žene koje čuvaju djecu su samo ispomoć. Ali ako u tome pretjera to već nije ni prava žena, majka, domaćica..
 
Baš sve.. :hahaha: ne bih rekao da je baš tako.
Ako dobije potomstvo, nije samostalna.. više je muž u nekom smislu, nego ona. Feministkinje su nešto drugo..
Može žena imati karijeru, posao ali ako to ne radi na štetu djeteta.. vrtići i predškolske kao i žene koje čuvaju djecu su samo ispomoć. Ali ako u tome pretjera to već nije ni prava žena, majka, domaćica..
Ne smatram feministkinjama samo one koje se istetoviraju i isaraju u 10 boja i izadju na ulicu "da se bore za svoja prava" vec sve one koje to podrzavaju bilo to javno ili u svoja 4 zida. Razumem one koje rade a donekle i one koje ne rade ali je stvar u tome da sve treba da budu prvo domacice pa onda i nesto drugo ako hoce.
 
Ne smatram feministkinjama samo one koje se istetoviraju i isaraju u 10 boja i izadju na ulicu "da se bore za svoja prava" vec sve one koje to podrzavaju bilo to javno ili u svoja 4 zida. Razumem one koje rade a donekle i one koje ne rade ali je stvar u tome da sve treba da budu prvo domacice pa onda i nesto drugo ako hoce.
Sad si me povukao za jezik..Gde je zapisano da sve žene"treba da budu prvo domacice pa onda i nesto drugo ako hoce."Ko je to odredio? Da li žena time što postane majka biva kažnjena i osuđena
da služi svima dok je živa? Zato žene sve manje rađaju danas i lišavaju se majčinstva,jer mnoge
školovane žene ne pristaju na to.Ako su se spremale za neku profesiju,onda to žele i da rade
u životu.Domaćinstvo je posao za oba supružnika.Na sreću mladi muškarci to shvataju..i da.
Žena treba da ima svoju zaradu,da bude slobdna i neovisna.
Znam zvuči feministički,ali nije..Jednostavno sam kroz život mnogo naučila.
 
Mslm da je to sve do nas, naših karaktera, šta volimo ili ne.. neke su srećne, zadovoljne, ispunjene a nezaposlene ili obratno. :roll:
Nije to tako jednostavno Neno..Mnogo je to kompleksnije pitanje.Izdržavana žena,bez radnog
vremena i bez radnog staža,prepuštena je u starim danima,kada više nije sposobna da
"povuče"..muževljevoj penziji.Kada ima svoj dinar..nezavisna je.
 
Pretpostavljam da nije jednostavno, ali mi nije jasno to o "muževljevoj penzijii"? šta fali tome i zar to nije nešto najnormalnije da žena nasledi penziju posle smrti supruga? To je njeno zasluženo tj nasledno i niko joj to ne može osporitiniti reći da je zavisna od nje, kao i imovina koja se dijeli na pola a ko do toga dodje.
Drugo je maltretiranje i iživljavanje nad ženama kad joj uskraćuje njena osnovna prava a ona nezaposlena.. što ne znači da nije nezaštićena.

Ali dobro, ovdje bih rado pročitao kako se danas "domaćice" snalaze kad su zaposlene i pune obaveza.. mslm kako stignu i postizavaju da "zadovolje" potrebe svoje djece, muža, kućnih obaveza, poslovnih, komšijskih i na kraju prvenstveno svojih?
 
Pretpostavljam da nije jednostavno, ali mi nije jasno to o "muževljevoj penzijii"? šta fali tome i zar to nije nešto najnormalnije da žena nasledi penziju posle smrti supruga? To je njeno zasluženo tj nasledno i niko joj to ne može osporitiniti reći da je zavisna od nje, kao i imovina koja se dijeli na pola a ko do toga dodje.
Drugo je maltretiranje i iživljavanje nad ženama kad joj uskraćuje njena osnovna prava a ona nezaposlena.. što ne znači da nije nezaštićena.

Ali dobro, ovdje bih rado pročitao kako se danas "domaćice" snalaze kad su zaposlene i pune obaveza.. mslm kako stignu i postizavaju da "zadovolje" potrebe svoje djece, muža, kućnih obaveza, poslovnih, komšijskih i na kraju prvenstveno svojih?
Nisam mislila na nasleđenu penziju i ostavinsku raspravu..to je druga tema.A kako se
"snalaze"?Ne snalaze se..vuku kao konji.Život ne mazi ženu.Ako se raspišem,bojim se
daleko ću otići..još tamo negde do praiskona kad je "Bog"kaznio ženu proteravši je iz
raja,okrivljenu da je ona ta koja je Adamu dala "voće sa drveta znanja";"Rađaćeš
u mukama"itd..opet druga priča.Bog je naravno-podrazumeva se, muškog roda.
pa tako je ostalo do danas.
 
Pretpostavljam da nije jednostavno, ali mi nije jasno to o "muževljevoj penzijii"? šta fali tome i zar to nije nešto najnormalnije da žena nasledi penziju posle smrti supruga? To je njeno zasluženo tj nasledno i niko joj to ne može osporitiniti reći da je zavisna od nje, kao i imovina koja se dijeli na pola a ko do toga dodje.
Drugo je maltretiranje i iživljavanje nad ženama kad joj uskraćuje njena osnovna prava a ona nezaposlena.. što ne znači da nije nezaštićena.

Ali dobro, ovdje bih rado pročitao kako se danas "domaćice" snalaze kad su zaposlene i pune obaveza.. mslm kako stignu i postizavaju da "zadovolje" potrebe svoje djece, muža, kućnih obaveza, poslovnih, komšijskih i na kraju prvenstveno svojih?
blago tvojoj zeni,
al si ti neki fini i sarmantni muz:heart:
 
blago tvojoj zeni,
al si ti neki fini i sarmantni muz:heart:
Ovde govorimo o preopterećenosti žene..S druge strane potrebne su dve plate
kako bi se iole normalno živelo.Zato biti domaćica nije nimalo zahvalno.
Uvek sam imala svoje zanimanje i bila samostalna..Muž i deca su morala
to da prihvate i da mi posao u kući olakšaju.Samo na taj način se može
biti dobra domaćica.
 
Ovde govorimo o preopterećenosti žene..S druge strane potrebne su dve plate
kako bi se iole normalno živelo.Zato biti domaćica nije nimalo zahvalno.
Uvek sam imala svoje zanimanje i bila samostalna..Muž i deca su morala
to da prihvate i da mi posao u kući olakšaju.Samo na taj način se može
biti dobra domaćica.
da, ali malo muzeva ima razumevanje,
i govori ovako kao neno,
vaspitanje dece i kuca su uglavnom prepusteni zeni,
cak i pored posla ,
moj muz je uvek samo govorio,...pa ja radim, neko mora i pare da donese,
a ja sam od njega samo ocekivala da ide da igra fudbal sa sinom, recimo,
dok je bio mali, ili drugacije sa njim provede malo vremena dnevno,
da ne bih ja bila i mama i tata detetu
 
da, ali malo muzeva ima razumevanje,
i govori ovako kao neno,
vaspitanje dece i kuca su uglavnom prepusteni zeni,
cak i pored posla ,
moj muz je uvek samo govorio,...pa ja radim, neko mora i pare da donese,
a ja sam od njega samo ocekivala da ide da igra fudbal sa sinom, recimo,
dok je bio mali, ili drugacije sa njim provede malo vremena dnevno,
da ne bih ja bila i mama i tata detetu
To je poenta cele priče. Dete je briga oba roditelja.I kuća takođe!
Ako je žena ta koja mora da povuče veći teret,onda joj muž nije potreban.
Samo ima sa njim još više posla.Treba poslove u kući rasporediti i sve će
doći na svoje mesto.
 
To je poenta cele priče. Dete je briga oba roditelja.I kuća takođe!
Ako je žena ta koja mora da povuče veći teret,onda joj muž nije potreban.
Samo ima sa njim još više posla.Treba poslove u kući rasporediti i sve će
doći na svoje mesto.
ja tad nisam radila, kad je mali rodjen
i dugo vremena posle toga, bila sam domacica, jelte,
pa sam dobrovoljno preuzela ulogu iste,
jer sam imala razumevanja za njegov posao, cesto zaista i 12-15 sati,
sto znaci, nikad nije morao nocu da ustaje da pravi flasicu, presvlaci i slicno,
a u toku dana takodje, meni to nije bas smetalo,
medjutim smetalo mi je to sto nikad nije razvio neki pravi odnos sa sinom
i nije imao interesovanja za bilo sta sa detetom,
ziveo je samo za posao,
pricam u proslom vremenu, jer je sad u penziji,
a sin vec 15 godina,
tako da je sad voz prosao
 
ja tad nisam radila, kad je mali rodjen
i dugo vremena posle toga, bila sam domacica, jelte,
pa sam dobrovoljno preuzela ulogu iste,
jer sam imala razumevanja za njegov posao, cesto zaista i 12-15 sati,
sto znaci, nikad nije morao nocu da ustaje da pravi flasicu, presvlaci i slicno,
a u toku dana takodje, meni to nije bas smetalo,
medjutim smetalo mi je to sto nikad nije razvio neki pravi odnos sa sinom
i nije imao interesovanja za bilo sta sa detetom,
ziveo je samo za posao,
pricam u proslom vremenu, jer je sad u penziji,
a sin vec 15 godina,
tako da je sad voz prosao
Nije prošao voz.Jer i u starosti je potrebno raspodeliti teret.Šta ako se žena razboli?
Gospodin se ne snalazi u kuhinji..ne zna ni supicu da skuva..Pa veš,usisavanje,prašina
i sve to što žena vuče za oboje.Zato treba oboje da su sposobni za rad u sopstvenoj
kući.
 
Nije prošao voz.Jer i u starosti je potrebno raspodeliti teret.Šta ako se žena razboli?
Gospodin se ne snalazi u kuhinji..ne zna ni supicu da skuva..Pa veš,usisavanje,prašina
i sve to što žena vuče za oboje.Zato treba oboje da su sposobni za rad u sopstvenoj
kući.
da, u pravu si, ....zna on da kuva i ostalo,
ali sve to radi kad je raspolozen i kad mu se cefne,
pa cak i sad u penziji
jer zna da ja to radim iz obaveze,
moracu malo da pritegnem kajase z:lol:
 

Back
Top