Domaci filmovi koji nemaju kraj

Poruka
21.521
Evo nabrojacu neke: Teret, Ajvar, Moj jutarnji smeh, Otac...
Ne kapiram u cemu je fora, jel to pratimo neke evropske trendove, posto u USA toga nema..
A mozda nema ni u evropskoj kinemtaografiji, onda ne znam od koga su nasi pokupili tu glupost..

Koliko si znao na pocetku toliko znas i na kraju, sve je neutralno, samo prenosi pricu, a ne postoji nikakav stav autora..
Dovoljno je pogledati prvih pola sata filma i dalje ne moras, sledecih sat, sat i po je reciklaza i utvrdjivanje gradiva...

Mislim da neko treba da im kaze da nije dovoljno da ispratis tu modu nepomicnih kadrova da bi ti film bio umetnicki, moras da imas scenario gde ce nesto i da se desi u tom filmu..
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram u cemu je fora, jel to pratimo neke evropske trendove, posto u USA toga nema..

ima itekako..posto licno volim misteriozne horor filmove u zadnjih par godina je trend filmova koji imaju interesantnu radnju.. ali nikakvo resenje..nikakvo objasnjenje..jednostavno bacis satipo do dva vremena

poslednji film slicnog tipa koji sam gledao je

https://www.imdb.com/title/tt9072352/

interesantan zaplet..i na kraju kad sam ocekivao neko zaokruzivanje price..da su mozda i cerka i unuka dementne..da se radnja odvija u njihovim glavama ili da su parallene price..nesto..bilo sta...nije bilo nista..
a bas je imao obecavajucih 2/3 filma koje su me zainteresovale

 
ima itekako..posto licno volim misteriozne horor filmove u zadnjih par godina je trend filmova koji imaju interesantnu radnju.. ali nikakvo resenje..nikakvo objasnjenje..jednostavno bacis satipo do dva vremena

poslednji film slicnog tipa koji sam gledao je

https://www.imdb.com/title/tt9072352/

interesantan zaplet..i na kraju kad sam ocekivao neko zaokruzivanje price..da su mozda i cerka i unuka dementne..da se radnja odvija u njihovim glavama ili da su parallene price..nesto..bilo sta...nije bilo nista..
a bas je imao obecavajucih 2/3 filma koje su me zainteresovale


Mislio sam na mejnstrim produkciju, a razlika je u tome sto u domacim filmovima ove vrste nemas te dve trecine, sve sto su imali da kazu rekli su na pocetku filma, mozda je bolja definicija da nemaju ni kraj ni sredinu... Juce sam gledao Oca od Srdana Golubovica u bioskopu pa zato pricam...

A Relic je i meni na listi, pa ne mogu jos da sudim dok ne pogledam...
 
da..recimo film
atomski zdesna
totalno gloop film bez sustine..ne kapiram sto su ga snimali uopste a jaka ekipa glumaca je u njemu
https://www.imdb.com/title/tt3188768/?ref_=nm_flmg_act_19

Da... Gledao sam ga, taj film je kritika divljeg kapitalizma, liberalne ekonomije i balkanske ili ako hoces istocne tranzicije odnosno drustava koja prolaze kroz nju..
Ali zapravo neki panclajn je ona scena sa Djurom i zlim Srbima, tako da je ovo sve fasada a sustina je u nama bezobraznima i genocidnima...
Doduse taj film ima kraj, ali poprilicno neodredjen i konfuzan, tako da u pravu si, i on moze da se podvede pod ovu grupu...

Pogledaj Romu od Kuarona ili Manchester by the Sea sa Kejsi Aflekom, ili Phantom Thread sa Denijel Dej Luisom... To su art filmovi sa dosta cutologije, ali se toliko stvari izdesava...

Tu treba nasi da uce kako se pravi film, ili ne znam brate, neka snimaju onda samo kratke filmove.. :D
 
A Relic je i meni na listi, pa ne mogu jos da sudim dok ne pogledam...

e jbg..izvini ako sam ti naprvio spojler.

film je zanimljiv i interesantan
ali mu je kraj bzv.. a tako su otvorili neke zanimljive mogucnosti..narocito kad unuka upada u sakriveni deo kuce i nalazi ceduljice svoje mame.. mogla je da bude do jaja razrada a ono veliki prc na kraju..ali ga pogledaj..
na kraju neka varijantasa duhovima..jbm li ga..sve u svemu ukakili su kraj.
 
Ne kapiram u cemu je fora, jel to pratimo neke evropske trendove, posto u USA toga nema... A mozda nema ni u evropskoj kinemtaografiji, onda ne znam od koga su nasi pokupili tu glupost..
Ako pričaš o otvorenom kraju, ima ga i u američkom i u evropskom filmu. To nije trend, nego takoreći prirodan završetak svakog filozofskog, meditativnog i umetničkog filma koji nije spektakl.
 
e jbg..izvini ako sam ti naprvio spojler.

film je zanimljiv i interesantan
ali mu je kraj bzv.. a tako su otvorili neke zanimljive mogucnosti..narocito kad unuka upada u sakriveni deo kuce i nalazi ceduljice svoje mame.. mogla je da bude do jaja razrada a ono veliki prc na kraju..ali ga pogledaj..
na kraju neka varijantasa duhovima..jbm li ga..sve u svemu ukakili su kraj.
Relic је прилично добар јер није холивудски шаблон.
Крај сам доживио као наратив симболике смрти и уопште старости јер се већим дијелом бави оним нашим познатим страхом смрти у самоћи.Колико знам ово је дебитантски филм те стога очекујем од ове реалативно младе редитељке још солидних филмова,свакако ме заинтересовала за свој рад.
 

Back
Top