Dolar vs euro!

bilo kako bilo USA nece dozvolti da se pretvori u zivotni standard tipa Brazil (mada imaju i oni sirotinjske favele) ko sto UK nece da padne na razinu na primer u blazem slucaju Portugalije a u gorem recimo Sri Lanke ili Kube pa pre ce povuci ceo svet u ambis i totalno uistenje nuklearnim bombama - Rusi i Kinezi su najveci krivci za njihovu sudbinu....momentalnim nuklearnim udarom na Peking i Moskvu i uzvratnim projektilima sticu se uslovi da se sve ovo okonca...(planeta zemlja = bez ikakvih homo-sapiensa)...a dolar eur franak i rublja su nekakvi suveniri iz pre-nuklearnog perioda ...
 
Euro nije ni bio planiran da bude jači od dolara, prve dvije godine od uvođenja je bio ca. 15% slabiji, a onda su se Ameri zaglibio u ratovima u Iraku i Afganistanu, u Americi došlo do sloma banaka 2008.
Sada se oporavljaju jer kao najbogatija i najmoćnija država svijeta su garant dobre zarade kada podignu kamate na svoje obveznice. Ionako je preko 90% državnog duga u rukama domaćih investitora.

To tako ne mogu ni Rusija ni Kina.
 
Euro nije ni bio planiran da bude jači od dolara, prve dvije godine od uvođenja je bio ca. 15% slabiji, a onda su se Ameri zaglibio u ratovima u Iraku i Afganistanu, u Americi došlo do sloma banaka 2008.
Sada se oporavljaju jer kao najbogatija i najmoćnija država svijeta su garant dobre zarade kada podignu kamate na svoje obveznice. Ionako je preko 90% državnog duga u rukama domaćih investitora.

To tako ne mogu ni Rusija ni Kina.
tesi se
 
bilo kako bilo USA nece dozvolti da se pretvori u zivotni standard tipa Brazil (mada imaju i oni sirotinjske favele) ko sto UK nece da padne na razinu na primer u blazem slucaju Portugalije a u gorem recimo Sri Lanke ili Kube pa pre ce povuci ceo svet u ambis i totalno uistenje nuklearnim bombama -
Nazalost, vrlo je moguce da su upravljacke elite (ludaci) u tim drzavama zaista skloni takvim *resenjima* u situaciji kad im je izgledan gubitak dominantnog polozaja koji su dosad imali.
Ipak, verovatniji je ishod da ce zrtvovati Evropu (EU) i tom zrtvom sebi kupiti mozda jos deceniju lagodnog zivota... sto nije mnogo veselije jer smo i mi u Evropi... ali je bar izbegavanje onog najgoreg
Vecina ljudi nije ni svesna ovoga i koliko su stvari otisle daleko - gledaju na sve kao na zabavni spektakl
 
Poslednja izmena:
Elaboriraj malo to? Koliko ja znam, potražja za radnom snagom nenormalno velika, zaposlenost na istorijsko visokim nivoima, porudžbine rekordne (razlog nizak evro) i ti znaš nešto svi ostali ne znamo? Daj podeli sa nama, da pravovremeno reagujemo.
Sve to smo imali i mi u usa, mada nam se zaposlenost npr. vec krnji.
EVRO zona, za razliku od svih ostalih zapadnih zemalja, jos uvek nije pomerila kamate sa nule, a kada bude, videces cenu koju svi mi ostali vec placamo. dao sam ti vec chart, vdeo si eu i japan na nuli.
The irony of the situation is that during the deflationary decades of 2010s, central bankers spent all their time dreaming up new and innovative ways to try and create inflation. Now that inflation has returned, all they need to do in raise interest rates, and they seem to have forgotten how.
Amerika je u boljoj poziciji zbog petro-dolara, em ne zavisi od uvoza energije, em ceo zapadni svet i dalje zeli dolar kao rezervnu valutu.
1657749736048.png

Is The Euro An Energy Problem Or A Central Bank Problem?


Cena gasa ti je otprilike kao i cena pšenice.
Ako nisi znao, u ceni hleba, pšenica zauzima samo 6%. Zato je njezina cena skoro pa nebitna, bitna je količina.
mislis slucajno se ranije zvala naftna kriza? pa vi kukate i za psenicy sada.
kolicina? NULA, NEMA, katanac - cim potrosite zalihe.
 
Sve to smo imali i mi u usa, mada nam se zaposlenost npr. vec krnji.
EVRO zona, za razliku od svih ostalih zapadnih zemalja, jos uvek nije pomerila kamate sa nule, a kada bude, videces cenu koju svi mi ostali vec placamo. dao sam ti vec chart, vdeo si eu i japan na nuli.

Amerika je u boljoj poziciji zbog petro-dolara, em ne zavisi od uvoza energije, em ceo zapadni svet i dalje zeli dolar kao rezervnu valutu.
Pogledajte prilog 1187086

Is The Euro An Energy Problem Or A Central Bank Problem?



mislis slucajno se ranije zvala naftna kriza? pa vi kukate i za psenicy sada.
kolicina? NULA, NEMA, katanac - cim potrosite zalihe.
Jel se ti praviš samo da si glup ili si stvarno glup?
 
Jel se ti praviš samo da si glup ili si stvarno glup?
Kada se to dogodi, prvi svet (razvijene zemlje) neće uopće više postojati. Tada neće trebati na gas ni ugalj ni nafta nikom više.
vi u italiji cete gore da prodjete od svaba, ali ne beri brigu niste vi ni potrebni svetu - seli se dok imas vremena:

Нафта као оружје

Голдман Сакс процењује да, ако руски гас престане да тече, можемо очекивати пад БДП-а за 3,2 одсто у Немачкој и 4,1 одсто у Италији. Зато су почели и први разговори о „енергетском спасавању“ Немачке и Италије. Од других чланица ће се очекивати да деле своје оскудне резерве гаса.

aha, otimacina

Потрага за нафтом

Пропале су наде за нуклеарни споразум с Ираном који би глобалној економији могао да осигура милион барела дневно.

Џо Бајден пак покушава да придобије више сирове нафте из Саудијске Арабије, али чак и њима понестаје залиха. Остатак ОПЕК-а је 2,5 милиона барела испод планиране производње.

„Звезде су се посложиле тако да Путин може свету да зада коначни нокаут“, пише уредник Телеграфа.

javicu ti kada sledi knockdown, ako budes imao net, jer ima da bude cupavo, kod vas "razvijenih", koji se ne pravite glupi vec jeste
 
Poslednja izmena:
Jel se ti praviš samo da si glup ili si stvarno glup?
nit manje nit vise od fed-a
ko sto UK nece da padne na razinu na primer u blazem slucaju Portugalije a u gorem recimo Sri Lanke
PUTA 10:

"Take The Tragedy In Sri Lanka And Multiply By Ten": The Fed Just Lobbed A Financial Nuke That Will Obliterate The Global Economy

Kada se to dogodi, prvi svet (razvijene zemlje) neće uopće više postojati. Tada neće trebati na gas ni ugalj ni nafta nikom više.
englezi odose u 19. vek, pa dalje u kameno doba, a svabija ne postoji uopste tada, pa im zato nece trebati energenti - vise za druge

Germany To Halt Russian Coal Imports Next Month

Energy Crisis Could Force The UK To Keep Using Coal

 
Poslednja izmena:

Back
Top