Dolar vs euro!

throwing it around milwaukee wisconsin GIF by 99.1 The Mix
 
И ЕУ и САД мислили су штампањем новца да ублаже последице ковид лудила. Као сви су идиоти а они паметни. Узмем папир, одштампам га и онда за њега хоћу да добијем материјално добро?!
Та фора више не пролази. Мораће и ЕУ и САД да живе на реалним основама а не од пљачке која им је у крви!
Ово је тек буђење а следи горка истина!
 
Švajcarac je zapravo prestigao i evro i dolar, ali tu su negde.

Amerika kida, kao i obično. Džaba što štampaju dolar kad vrednost i dalje raste. Uncle Sam is the best.
Vrednost dolara raste jer su povecali referentnu kamatnu stopu... Kad i u EU to budu uradili (zasad jos nisu jer i to ima svoje konsekvence) i euro ce da ojaca.
Jak dolar sam po sebi u odnosu na druge valute nije argument da Amerika nesto specijalno *kida* u ekonomiji (mada ce bolje proci od slepaca iz Evrope koji ce najgore proci u ovim planetarnim tumbanjima... ali ko je Evropi kriv kad je obican vazal) - prvenstveno zato sto jaka valuta lose utice na izvoz te zemlje.
Da je dobro imati jaku valutu onda Kina (zemlja sa najvecim rastom godinama unazad) ne bi stalno drzala Juan POTCENJENIM ... a slicno se ponasa i Svajcarska
 
Poslednja izmena:
Švajcarac je zapravo prestigao i evro i dolar, ali tu su negde.

Amerika kida, kao i obično. Džaba što štampaju dolar kad vrednost i dalje raste. Uncle Sam is the best.
ne bih da nas hvalim, ali urnisacemo sve ostale valute
Još na početku ovogodišnje ruske agresije se znalo da će Evropa od toga imati štetu, a Amerika korist. A mi smo u Evropi, samo da vas podsetim.
pa, predajte se onda, sto se qrcite i huskate i dalje ukre? i jos bi eu vojsku? eeee, nece moci.
ali ko je Evropi kriv kad je obican vazal) - prvenstveno zato sto jaka valuta lose utice na izvoz te zemlje.
jos malo i eu nece imati sta da izvozi, tako da badava da jaca evro na jesen, i kada bi mogla
 
Као сви су идиоти а они паметни. Узмем папир, одштампам га и онда за њега хоћу да добијем материјално добро?!
Та фора више не пролази. Мораће и ЕУ и САД да живе на реалним основама а не од пљачке која им је у крви!
Ово је тек буђење а следи горка истина!
ovaj i dalje masta o propasti Amerike....
 

Back
Top