Dokazi / potvrde da duša postoji

TonyS

Zainteresovan član
Poruka
171
Mislim da bi bilo lepo i korisno kad bi u ovoj temi ljudi razmenjivali tudja iskustva kao i istrazivanja koja nadju na internetu ili gde god koja mogu da posluze kao potvrde ili dokazi da dusa postoji. Ko hoce, moze da i podeli i svoja iskustva.

Imao sam nameru da otvorim temu tako sto bih podelio neke komentare i diskusije ljudi koji govore na temu izlaska iz svog tela i letenja okolo u formi energetske sfere. Takve stvari sam lako nasao pre 10-ak godina, ali sada nisam nasao nesto mnogo korisno, da li se to google pretraga vremenom pokvarila, verovatno jeste.
Ja licno sam jednom imao jedno iskustvo na tu temu, ali to je blo u stanju polu-sna, a ne potpune svesnosti kao kod tih ljudi koji imaju ovakve sposobnosti - proleteo sam nocu / rano ujutru (bio je mrak) kroz stan, video zauzeto kupatilo, video da krece sneg napolju da veje (bilo je jos bez snega) i zatim "prekid filma". Posle, kasnije ujutru po danu kad sam se probudio i ustao, vidim napolju sneg, zabelelo se napolju, i dobio sam potvrdu da je nocu / ujutru kupatilo stvarno bilo zauzeto.

Postoji i jos nesto sto je vredno istrazivanja i zove se astralna projekcija. Opet, nisam sad nasao neko zanimljivo iskustvo. Licnih iskustava na ovu temu nemam.

Jos jedno licno iskustvo u vezi dusa je da sam nakon momenta ugibije svog kucnog ljubimca jasno video maglicastu sferu kako se izdigla iznad tela koje se upravo "iskljucilo", zatim malo stajala u mestu, i zatim se podizala gore ukoso i nestajala iz mog culnog opsega.


Sto se tice tudjih iskustava / istrazivanja, evo jedan mozda zanimljiv video.

 
Mislim da bi bilo lepo i korisno kad bi u ovoj temi ljudi razmenjivali tudja iskustva kao i istrazivanja koja nadju na internetu ili gde god koja mogu da posluze kao potvrde ili dokazi da dusa postoji. Ko hoce, moze da i podeli i svoja iskustva.

I
Dokaz da MI, Duša, postojimo nije moguće dati nikom drugom osim sebi samom. Sva iskustva ovog sveta meni niti ikom drugom mogu da ne znače ništa ako već u sebi nemam intuitivni osećaj da to što neko iznosi jeste istina.
Ovo govorim iz ličnog iskustva jer sam ne tako skoro tragao za istinom o životu, čitao mnogo knjiga u kojima se govorilo o ličnim iskustvima izvan tela i na višim realnostima. Osećao sam ili znao da to jeste istina ali, dokaz je morao biti samo ono što lično iskusim. Ta moja istraživanja su pokrenuta iznutra i to je bilo tako snažno da se nisam mogao odupreti jer sam osećao da moram naći ta saznanja ili nikakve vrednosti ovog sveta ne mogu značiti baš ništa, kao što i nisu značile.
Kada sam pročitao obilje knjiga o ličnim iskustvima i još mnogo toga krenula su i moja iskustva.
Da odmah naglasim, ja ih nisam inicirai niti sam išta činio da ih iskusim ali, ja sam svo vreme mog odraslog života živeo sa osećajem ili unutarnjim znanjem da me neko ili nešto vodi i štiti. Mnogo kasnije sam otkrio da je taj neko bio sa mnom od mog rođenja i da je on bio zaslužan za to moje vođenje i zaštitu ali i za iskustva koja sam dobijao najpre najosnovnije da to prihvatim a ne budem zbunjen ili uplašen.
Iskustvima izvan tela prethodila su iskustva sa Zvuko u mojoj glavi a nekoliko godina kasnije, kada sam se našao u Kanadi i iskustvo sa jakom belom Svetlostu u predelu čela, tačnije u mom Duhovnom ili Trećem Oku. Tada sam doživeo i ogromnu ljubav koja me je obasipala.
Posle još nekih vođenja da posetim neke grupe i učenja imao sam i prvo iskustvo izvan tel u ranim jutarnjim satima. Bilo je to kada sam posmatrao moje telo u krevetu.
Kasnije dok sam sedeo za stolom čitajući izvesnu knjigu bio sam podignut iz mog tela u potpuno svesnom stanju. Bio sam svestan da je moje fizičko telo ostalo za stolom naslonjeno na zid a ja sam podizan do prvog mnarednog sveta gde me dočekao jedan muškarac za koga sam tek kasnije otkrio da je jedan od duhovnih velikana koji je već oko 4500 godina u istom fizičkom telu.
Nadalčje ta iskustva su se nizala a onda sam odveden svojom intuicijom da kupim tačno određene knjige koje su mi dale tačna objašnjenja. Ovo kaže da sam plčanski vođen kao što nastavnik u školi vodi svoje učenike od prvih i osnovnih lekcija pa do sve složenijih dok se ne zaokruži celokupnost onoga šo čini celinu.
Da li se ovo završilo sa tim iskustvima?
Ne, ja sam vođen da se sretnem sa Živim Učenjima Duha Svetog koja daju učenja uglavnom preko snova i nakon toga svesnim putovanjem višim svetovima. Ovim želim naglasiti da Astralni svet kao destinacije ne bi trebalo biti uzimano u obzir jer naša destinacija je mnogo svetova iznad njega. Zato sam vođen svakim narednim svetom postepeno. Brže ne može zato što da bi se išlo višim svetovima pojedinac mora odraditi svi svoji karmu koja je vezana za niže svetove.
Ako neko veruje da može ići odjednom do viših svetova ili naći prečicu da zna svu istinu o životu taj samo zavodi sebe ali i druge. Duhovni progres svakog od nas je baš ono zbog čega postojimo i taj proces nikako nije brz jer traje više stotina hiljada života.
Zbog same ove teme ispričaću jedno od iskustava. Evo ga: Kada je otac preminuo ja sam te večeri rano otišao u krevet jer sam bio umoran od mnogih dnevnih obaveza. Samo pet minuta kasnije našao sam se izvan tela u prostoriji u kojoj je bilo njegovo telo. Video sam tu dvojicu rođaka koji su sedeli i pijuckali alkohol ćaskajući. Znao sam da me ne mogu videti pa sam ih i ja ignorisao. Produžio sam do stola gde je ležalo telo moga oca jer sam video da je i otac u njegovom duhovnom telu bilo pored stola. Povikao sam, "Evo ga i Milutin", inače sam roditelje zvao po imenima, pa sam prišao te smo se zagrlili uz izjavu ljubavi, "Volim te." On je takođe uzvratio, "Volim i ja tebe."
Ono što može biti interesantno nekome ko ovo čita je detalj zašto je moj otac zadržan umesto da bude odveden odmah tamo gde je trebao otići. Razlog je što sam ja već sledio Živa Učenja Duha Svetog a Duh Sveti je Taj koji je Sveznajući, Svemoguć i Sveprisutan i On je taj koji je sada brinuo o mom duhovnom školovanju kao sledbenika Živih Učenja. Zato je zadržan otac da bismo se sreli i zagrlili uz izjavu ljubavi. To je bio način da mi se pokaže da je sva karma između njega i mene odrađena i da više nema nikakvih prepreka između nas dvojice, tj. nema nikakvih dugova i da smo slobodni jedan u odnosu na drugog.
Naravno, mogao bih vam pisati celu knjigu jer sam svake noći imao nadalje svoja iskustva na višim realnostima kao pojedinac koji je pristupio ovim učenjima svesnog rada na ekspanziji svesti (ne svesnosti već svestia svest je duhovna kategorija a ne intelektualna ili da je to stvar mozga).
Samo bih naglasio da svakom čoveku/ženi, tačnije svakoj Duši, jer mi jesmo Duša koja ima i svoja tela, pre ili kasnije predstoji susret sa ovim učenjima i rad da se dosegne viša realčnost a to su svetovi čiste svesti i ljubavi u kojima egzistira i sami Kreator, Bog, svega i svih bića.
Pozdrav!
PS. Bilo je na internetu mnogo videa i napisa o ovome ali treba postaviti napis koji će inicirati ili povući baš te priče koje vas interesuju.
 
Pre jedno desetak plus godina citao sam o astralnoj projekciji, bas me je interesovalo. Tada je materijal na internetu bio kvalitetniji (meni). I bilo je dosta izvora o tome i dosta foruma. Nazalost nisam imao takbo iskustvo i ne znam da li je moguce. Skeptik sam. Znam da su eksperimentalni drogama to izveli. Ima clanak o tome.

Sad nemam taj materijal.
 
Duša je životinjske prirode.
Duhovni nisu zivotinjske prirode.
Da li postoji neki način da bude tako prijatan a da ti kaže samu istinu?
Prihvatio si nešto i sada kao hipnotisan ne možeš izaći iz tog okvira pa tom laži obmanjuješ sebe i meriš ono što jeste istina.

Sve što je živo u celom ovom univerzumu, bilo da je to koja biljka, životinja, ptica, riba ili insekt pa i sami čovek ne može biti živo dok Duša ne okupira to o čemu govorimo.
Mi, Duša, jesmo duhovno Biće, večito i besmrtno a razlika između Duša koje okupiraju humana tela i onih koje su u životinjskim ili telima insekata, riba i ostalog jeste samo nivo desegnute svesti.
Istovremeno, razlika među nama ljudima jeste upravo to, dosegnuta svest budući da naša unutarnja tela ,pa donekle i fizičko telo, nastoje oslikati tu našu svest. To je razlog da pogledom na drugo biće možemo znati i stanje svesti tog bića ili čoveka.
Mi svi jesmo duhovna bića i drugačije ne može biti. To što se kaže da je neko duhovan može biti samo mera njegove dosegnute svesti ili produhovljenosti što ipak ne znači da oni koji se navodno bave "duhovnim poslovima" - kao što su religije i slično - da jesu i duhovno visoko uzdignuti. Bavljenje religijom ili metafizikom ili filozofijom je samo jedna oblast u kojoj se stiču životna iskustva iz kojih ta Duša uči o Sebi a sa time spoznaje duhovne zakone.
Zato su oni koji su duže boravili u ovim svetovima (imali veći broj života) sa boljim osećajem da se bude pošteniji i odgovorniji od onih koji su tek na početku svog inkarnacionog ciklusa, koji mogu češće činiti prestupe i nepšoštene radnje.
 
Zanima me šta je sa dušama životinja kada umru. Konkretno mislim na moje pse,ljibimce.
Na unutarnjim svetovima nastave živeti u telima kojasu finija i odgovaraju tom svetu. Znaju one pčonovo doći u ovja život u teli recimo psa ali čak u telu neke druge životinje što zavisi od njihovih iskustava koja su im donela promenu svesti.
Svaka Duša je u stalnom kruženju i stalnom inkarniranju i napredovanju u svojoj svesti...
 
Na unutarnjim svetovima nastave živeti u telima kojasu finija i odgovaraju tom svetu. Znaju one pčonovo doći u ovja život u teli recimo psa ali čak u telu neke druge životinje što zavisi od njihovih iskustava koja su im donela promenu svesti.
Svaka Duša je u stalnom kruženju i stalnom inkarniranju i napredovanju u svojoj svesti...
Dakle,mene zanima hoćemo li se mi sresti jednog dana. Mislim na mene i moje pokojne ljubimce.
 
Dakle,mene zanima hoćemo li se mi sresti jednog dana. Mislim na mene i moje pokojne ljubimce.
Imam kolege i koleginice koji su pričali da su se sreli sa svojim ranijim ljubimcima ali to ipak ne znači da se svako može sresti sa svojim budući da i oni inkarniraju temo gde za njih bude potrebno. Šta više možda inkarniraju u telu neke druge životinje.
 
Zanima me šta je sa dušama životinja kada umru. Konkretno mislim na moje pse,ljibimce.
I duse zivotinja se vracaju na "onaj svet", radi se sa njima izmedju zivota, i evoluiraju dok ne dodju do faze coveka itd. Evo da iskopiram kompletno svoje vidjenje koje sam vec ranije napisao, moze biti interesantno kako tebi tako i drugima koji su zainteresovani.


UNIVERZUM I EVOLUCIJA DUSE

Zivot i Univerzum (u smislu sve sto postoji) su bazirani na zivotnoj energiji. Zivotna energija prolazi kroz razlicite frekvencije i prelazi iz jednog oblika u drugi. Ona tako formira razlicite dimenzije, univerzume (svemire u astronomskom smislu), “nize” oblike energije kao npr. gravitacija, magnetizam i elektricitet, i formira materiju. Centralna dimenzija je Izvor, i iz njega se emituje ta zivotna energija.

Najvisi oblik sacinjen od zivotne energije je dusa, jer dusa raspolaze istinski slobodnom voljom koja ne moze vestacki da se napravi bilo gde van Izvora, moze eventualno samo da se simulira. Ne postoje visa i niza bica, postoje samo te iste duse koje se medju sobom razlikuju po starosti, zrelosti, razvijenosti. Duse nastaju / stvaraju se u Izvoru, zatim izlaze iz Izvora da bi ucile, razvijale se i sazrevale, i kada dodju do odredjenog nivoa razvoja, vracaju se nazad u Izvor kako bi ucestvovale u stvaranju novih dusa i uredjuvanju i upravljanju Univerzumom.

U Izvoru dakle postoji Zajednistvo najstarijih i najrazvijenijih dusa i one su sposobne da se mentalno umreze jedni sa drugima i oforme kolektivnu svest. To je centar i vodjstvo Univerzuma, a ne imaginarno superiorno bice kao sto je bog. Svi smo “ista vrsta”, i svi cemo pre ili kasnije otici do Izvora, a to je nesto sto je pravedno.

Na samom svom pocetku, dusa je otprilike sitna, skoro prazna jedinica slobodne volje koja ne zna skoro nista (a ne gotov covek). Zato, da bi se njen razvoj ubrzao umesto da traje u nedogled, ona bude uvrstena u grupnu dusu zajedno sa mnogim drugim dusama pribliznog uzrasta. U grupnoj dusi upijaju se ne samo sopstvena nego i tudja iskustva. Na pocetku svog razvoja ona prolazi kroz fazu minerala - zivi odredjeni broj zivota kao mineral koji prolazi kroz neke minimalne procese. Zatim se grupne duse u odredjenoj meri usitne i dusa prelazi u fazu biljaka. Zatim iz jos manje grupne duse u fazu zivotinja. Na samom kraju faze zivotinja, dusa zivi kao neka od najinteligentnijih zivotinja, neke od tih zivotinja budu blizu ljudi sto na njih nacelno ima pozitivan efekat. Zatim, “na onom svetu” (izmedju zivota) odvija se proces individualizacije – dusa se odvoji od grupne duse i sa njom se radi kako bi se pripremila za fazu coveka. Zbog ovog nacina rada, male su sanse da se ikad nadje tzv. karika koja nedostaje (izmedju majmuna i coveka).

U fazi coveka krece konkretnije ucenje, i takodje se preuzima puna odgovornost za svoje postupke – greske moraju da se otplate kroz karmu / kaznu. Izmedju zivota, duse su organizovane u manje grupe i sa njima rade starije duse – koje mogu da se nazovu vodici. Zivoti mogu da se zive u razlicitim svetovima / planetama, jedna od njih je i nasa Zemlja. Dakle, nas svet je u isto vreme skola i kaznionica. Smisao zivljenja ovih zivota je sazrevanje i razvoj. Stariji covek ima visi potencijal u odnosu na mladjeg, ali to ne znaci uvek da je bolji covek i da taj potencijal koristi u punoj meri. Mladji covek moze nekad da bude mnogo bolji materijal kome ce zato biti potreban manji broj zivota da bi dosao do sledece faze.

Nakon faze coveka zavrsava se sa zivljenjem zivota, jer za njima nema vise potrebe – dusa je vise nego dovoljno zrela i sposobna kako za rad na sebi tako i za odgovarajuci rad sa drugima. Ulazi se u fazu vodica. Vodici imaju svoju organizaciju i hijerarhiju i ovlasceni su od Izvora.

Nakon faze vodica, dusa odlazi / vraca se u Izvor, i to je finalna i vecna faza.

Kako vreme funkcionise ne znam, ali znam da radi prakticnosti, jednostavnosti i izbegavanja zbunjivanja mladjih dusa, proces evolucije dusa i zivljenja zivota je organizovan jednostavno – linearno i hronoloski. Nema paralelnih univerzuma i paralelnih zivota, nego smo na jednom mestu u jedno vreme i zivimo zivot po zivot. Svaka tacka u prostoru i vremenu je unikatna i nema razloga da se umnozava.
 
I duse zivotinja se vracaju na "onaj svet", radi se sa njima izmedju zivota, i evoluiraju dok ne dodju do faze coveka itd. Evo da iskopiram kompletno svoje vidjenje koje sam vec ranije napisao, moze biti interesantno kako tebi tako i drugima koji su zainteresovani.


UNIVERZUM I EVOLUCIJA DUSE

Zivot i Univerzum (u smislu sve sto postoji) su bazirani na zivotnoj energiji. Zivotna energija prolazi kroz razlicite frekvencije i prelazi iz jednog oblika u drugi. Ona tako formira razlicite dimenzije, univerzume (svemire u astronomskom smislu), “nize” oblike energije kao npr. gravitacija, magnetizam i elektricitet, i formira materiju. Centralna dimenzija je Izvor, i iz njega se emituje ta zivotna energija.

Najvisi oblik sacinjen od zivotne energije je dusa, jer dusa raspolaze istinski slobodnom voljom koja ne moze vestacki da se napravi bilo gde van Izvora, moze eventualno samo da se simulira. Ne postoje visa i niza bica, postoje samo te iste duse koje se medju sobom razlikuju po starosti, zrelosti, razvijenosti. Duse nastaju / stvaraju se u Izvoru, zatim izlaze iz Izvora da bi ucile, razvijale se i sazrevale, i kada dodju do odredjenog nivoa razvoja, vracaju se nazad u Izvor kako bi ucestvovale u stvaranju novih dusa i uredjuvanju i upravljanju Univerzumom.

U Izvoru dakle postoji Zajednistvo najstarijih i najrazvijenijih dusa i one su sposobne da se mentalno umreze jedni sa drugima i oforme kolektivnu svest. To je centar i vodjstvo Univerzuma, a ne imaginarno superiorno bice kao sto je bog. Svi smo “ista vrsta”, i svi cemo pre ili kasnije otici do Izvora, a to je nesto sto je pravedno.

Na samom svom pocetku, dusa je otprilike sitna, skoro prazna jedinica slobodne volje koja ne zna skoro nista (a ne gotov covek). Zato, da bi se njen razvoj ubrzao umesto da traje u nedogled, ona bude uvrstena u grupnu dusu zajedno sa mnogim drugim dusama pribliznog uzrasta. U grupnoj dusi upijaju se ne samo sopstvena nego i tudja iskustva. Na pocetku svog razvoja ona prolazi kroz fazu minerala - zivi odredjeni broj zivota kao mineral koji prolazi kroz neke minimalne procese. Zatim se grupne duse u odredjenoj meri usitne i dusa prelazi u fazu biljaka. Zatim iz jos manje grupne duse u fazu zivotinja. Na samom kraju faze zivotinja, dusa zivi kao neka od najinteligentnijih zivotinja, neke od tih zivotinja budu blizu ljudi sto na njih nacelno ima pozitivan efekat. Zatim, “na onom svetu” (izmedju zivota) odvija se proces individualizacije – dusa se odvoji od grupne duse i sa njom se radi kako bi se pripremila za fazu coveka. Zbog ovog nacina rada, male su sanse da se ikad nadje tzv. karika koja nedostaje (izmedju majmuna i coveka).

U fazi coveka krece konkretnije ucenje, i takodje se preuzima puna odgovornost za svoje postupke – greske moraju da se otplate kroz karmu / kaznu. Izmedju zivota, duse su organizovane u manje grupe i sa njima rade starije duse – koje mogu da se nazovu vodici. Zivoti mogu da se zive u razlicitim svetovima / planetama, jedna od njih je i nasa Zemlja. Dakle, nas svet je u isto vreme skola i kaznionica. Smisao zivljenja ovih zivota je sazrevanje i razvoj. Stariji covek ima visi potencijal u odnosu na mladjeg, ali to ne znaci uvek da je bolji covek i da taj potencijal koristi u punoj meri. Mladji covek moze nekad da bude mnogo bolji materijal kome ce zato biti potreban manji broj zivota da bi dosao do sledece faze.

Nakon faze coveka zavrsava se sa zivljenjem zivota, jer za njima nema vise potrebe – dusa je vise nego dovoljno zrela i sposobna kako za rad na sebi tako i za odgovarajuci rad sa drugima. Ulazi se u fazu vodica. Vodici imaju svoju organizaciju i hijerarhiju i ovlasceni su od Izvora.

Nakon faze vodica, dusa odlazi / vraca se u Izvor, i to je finalna i vecna faza.

Kako vreme funkcionise ne znam, ali znam da radi prakticnosti, jednostavnosti i izbegavanja zbunjivanja mladjih dusa, proces evolucije dusa i zivljenja zivota je organizovan jednostavno – linearno i hronoloski. Nema paralelnih univerzuma i paralelnih zivota, nego smo na jednom mestu u jedno vreme i zivimo zivot po zivot. Svaka tacka u prostoru i vremenu je unikatna i nema razloga da se umnozava.
Divan,jasan i koncizan tekst. Hvala 🍀
 
Svaki put kad zaspis dusa luta van tela samo toga nisi svestan. jednom sam se probudio dok je nesto bilo u mom telu
i bio sam izvan tela posmatrajuci svoje telo kako prica i drma zenu, Bio sam negde iznad ali skoro pri telu.
Onda sam samo utonuo u telo. Mesecario sam tih dana, pa me je zena snimala :P
A mesecarenje je kada ti telo zaposedne neki duh dok dusa luta u toku spavanja :P
Da, imao sam i lucidne snove o obuzimanju.
 
Da li postoji neki način da bude tako prijatan a da ti kaže samu istinu?
Prihvatio si nešto i sada kao hipnotisan ne možeš izaći iz tog okvira pa tom laži obmanjuješ sebe i meriš ono što jeste istina.

Sve što je živo u celom ovom univerzumu, bilo da je to koja biljka, životinja, ptica, riba ili insekt pa i sami čovek ne može biti živo dok Duša ne okupira to o čemu govorimo.
Mi, Duša, jesmo duhovno Biće, večito i besmrtno a razlika između Duša koje okupiraju humana tela i onih koje su u životinjskim ili telima insekata, riba i ostalog jeste samo nivo desegnute svesti.
Istovremeno, razlika među nama ljudima jeste upravo to, dosegnuta svest budući da naša unutarnja tela ,pa donekle i fizičko telo, nastoje oslikati tu našu svest. To je razlog da pogledom na drugo biće možemo znati i stanje svesti tog bića ili čoveka.
Mi svi jesmo duhovna bića i drugačije ne može biti. To što se kaže da je neko duhovan može biti samo mera njegove dosegnute svesti ili produhovljenosti što ipak ne znači da oni koji se navodno bave "duhovnim poslovima" - kao što su religije i slično - da jesu i duhovno visoko uzdignuti. Bavljenje religijom ili metafizikom ili filozofijom je samo jedna oblast u kojoj se stiču životna iskustva iz kojih ta Duša uči o Sebi a sa time spoznaje duhovne zakone.
Zato su oni koji su duže boravili u ovim svetovima (imali veći broj života) sa boljim osećajem da se bude pošteniji i odgovorniji od onih koji su tek na početku svog inkarnacionog ciklusa, koji mogu češće činiti prestupe i nepšoštene radnje.
Nismo svi duhovna bića.
Vidi se razlika duhovnih od dresiranih koje se privode raznim torovima,bilo religijskih ili ideoloskih.
 
iskustvo izvan tela je toliko cesto da se u psihijatriji naziva poremecaj depersonalizacije
https://www.healthyplace.com/abuse/...nalization-disorder-an-out-of-body-experience
Fora je da tada dolazi i do vizija i deluzija zbog istih, ali materijalisti samo konstatuju, tretiraju kao mentalnu
bolest ako i vecinu drugih duhovnih iskustava.
Evo sta materijalisti kazu:
What causes depersonalization disorder is not fully understood, but it is thought that it is linked to a chemical imbalance in the neurotransmitters of the brain. This imbalance may make the brain vulnerable to depersonalization disorder when in states of extreme stress.
Dakle bez izakvog dokaza o postojanju nekakvog balansa, to je cista spekulacija, daju svoje materijalisticko objasnjenje
kako bi uklopili u svoju veru.
a kako posmatraju simptome:
Depersonalization disorder may be described as an out of body experience as the main symptom of depersonalization is a feeling of detachment or a feeling that one is an observer of one's thoughts, feelings or body. While most people do experience symptoms of depersonalization in their lives at some time, depersonalization becomes a dissociative disorder when it begins to interrupt daily living and becomes very upsetting. Living with depersonalization disorder may feel like you're watching a movie of your own life, like you're in a dream or that the whole world is "unreal."

Derealisation is associated with depersonalization and it is where a person feels like the objects in his or her environment are changing shape or size, like their surroundings aren't real or that people are inhuman or automated. Derealisation is not a diagnosis in its own right but, rather, is considered part of depersonalization.

People living with depersonalization or derealisation symptoms may feel like they're "going crazy" and may try to check to see if things are actually real.
 

Back
Top