• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Dokazi / potvrde da duša postoji

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.092
ne znam lično, čitao sam nekad po časopisima da se tako nešto događalo
Mislim da tako kada neko zvekne ima neki tupav razlog, covek je krhka zivuljka.
Recimo skoro se jedan ubio pred dvoje dece na ceraku zbog nekog duga,
ili se jedna bacila sa detetom zbog gubitka bebe. Ali ima i slucaj
sizoa koji je zakucao ekser u zenu da iz nje istera djavola.
evo ovde al nije opisano zasto joj je zakucao ekser...
https://www.vesti-online.com/pocinje-sudjenje-za-brutalno-ubistvo-supruge/

brutal no

Ističe se
Banovan
Poruka
2.615
Mislim da tako kada neko zvekne ima neki tupav razlog, covek je krhka zivuljka.
Recimo skoro se jedan ubio pred dvoje dece na ceraku zbog nekog duga,
ili se jedna bacila sa detetom zbog gubitka bebe. Ali ima i slucaj
sizoa koji je zakucao ekser u zenu da iz nje istera djavola.
evo ovde al nije opisano zasto joj je zakucao ekser...
https://www.vesti-online.com/pocinje-sudjenje-za-brutalno-ubistvo-supruge/

pričala mi ćerka od moje sestre, završila psihologiju i bila je u Toponici na praksi

kakvi su to slučajevi tamo, ja sam se smrznuo...posle tih priča meni ovaj svet deluje super normalno

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.226
Bila sam jako vezana za oca i nažalost, on je prošle godine preminuo.
Par dana, posle pada u komu, negde u polusnu, doživela sam da sedimo u trpezariji i on mi priča šta i kako da uradim za njega. Zatim sam osetila da ležim na bolničkom krevetu, ali nisam osećala krevet ispod sebe, nego kao da me je podržavala neka svetlost. Fizičko telo ili bol nisam osećala. I mir je bio svuda oko mene. Jasno sam čula ljude oko 'sebe' i videla bolničku sobu. Kada sam se probudila, shvatila sam da je to ono što je tata doživljavao. Sutradan sam učinila za njega sve, što je tražio.
Onda su me pustili u tu šok sobu i ja sam samo pošla, iako je bila puna pacijenata, prema njemu. Iako su svi imali maske i čaršave, izgledali skoro isto, znala sam ko je on. Soba, u kojoj sam bila, bila je soba iz mog sna!
Sutradan je umro.
Pored snova, koje svakodnevno doživljavam, gde je on sa mnom i nastavljamo moj život kao da je tu, izdvajam jedan, koji mi je baš ostao urezan duboko u svest.
Rekla sam mu da bih umrla umesto njega i to i sada mislim, ali tih dana je bilo bar jako izraženo i mislim da sam i tražila način šta, kako..... Plakala sam, spavala, pa opet plakala i spavala. Onda sam se našla kod mene na spratu, u sobi koju smo sredjivali za mene, a nismo stigli da završimo. Soba je imala, pored ugaone garniture ogromno ogledalo, koje smo hteli da stavimo, a nismo. Ugaonu smo zaista kupili. On je sedeo na ugaonoj, ogledalo je bilo sa njegove desne strane, a ja, preko puta njega, na tabureu, ogledalo sa moje leve. Vrištala sam i plakala na njega-Zašto si me ostavio, zašto si umro? Fizička bol, koju sam osećala u grudima, koja me je stezala, je bila užasna. Želela sam samo da me nema, da prestane.. A on je rekao-Ivana, šta ti je, pa nisam umro, prekini da plačeš!
Onda sam se ja našla preko puta sebe, Ivane, gledala je kako viče i plače. I okrenula sam se prema ogledalu i videla odraz svog oca. Svest moja, lik njegov. Ja sam bila on, a kako je Ivana, preko puta plakala, tako se meni, tj njemu, stezalo srce. Svaki osećaj, koji sam imala kao Ivana, sada je bio njegov.

Shvatila sam da sam ja moja svest, nismo mi telo, mi smo mnogo više. I ja sam moj otac, isto. Duša je jedna....💔💔💔

Eto, doživljeno... Nadam se da će bilo kome pomoći 💔💔❤️❤️

Ne trebaju meni nikakva istraživanja,pisanja, niko ništa da potvrdi ili demantuje. Ja sam doživela da znam....

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.