• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Dokazi / potvrde da duša postoji

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.081
I duse zivotinja se vracaju na "onaj svet", radi se sa njima izmedju zivota, i evoluiraju dok ne dodju do faze coveka itd. Evo da iskopiram kompletno svoje vidjenje koje sam vec ranije napisao, moze biti interesantno kako tebi tako i drugima koji su zainteresovani.

UNIVERZUM I EVOLUCIJA DUSE

Zivot i Univerzum (u smislu sve sto postoji) su bazirani na zivotnoj energiji. Zivotna energija prolazi kroz razlicite frekvencije i prelazi iz jednog oblika u drugi. Ona tako formira razlicite dimenzije, univerzume (svemire u astronomskom smislu), “nize” oblike energije kao npr. gravitacija, magnetizam i elektricitet, i formira materiju. Centralna dimenzija je Izvor, i iz njega se emituje ta zivotna energija.

Najvisi oblik sacinjen od zivotne energije je dusa, jer dusa raspolaze istinski slobodnom voljom koja ne moze vestacki da se napravi bilo gde van Izvora, moze eventualno samo da se simulira. Ne postoje visa i niza bica, postoje samo te iste duse koje se medju sobom razlikuju po starosti, zrelosti, razvijenosti. Duse nastaju / stvaraju se u Izvoru, zatim izlaze iz Izvora da bi ucile, razvijale se i sazrevale, i kada dodju do odredjenog nivoa razvoja, vracaju se nazad u Izvor kako bi ucestvovale u stvaranju novih dusa i uredjuvanju i upravljanju Univerzumom.

U Izvoru dakle postoji Zajednistvo najstarijih i najrazvijenijih dusa i one su sposobne da se mentalno umreze jedni sa drugima i oforme kolektivnu svest. To je centar i vodjstvo Univerzuma, a ne imaginarno superiorno bice kao sto je bog. Svi smo “ista vrsta”, i svi cemo pre ili kasnije otici do Izvora, a to je nesto sto je pravedno.

Na samom svom pocetku, dusa je otprilike sitna, skoro prazna jedinica slobodne volje koja ne zna skoro nista (a ne gotov covek). Zato, da bi se njen razvoj ubrzao umesto da traje u nedogled, ona bude uvrstena u grupnu dusu zajedno sa mnogim drugim dusama pribliznog uzrasta. U grupnoj dusi upijaju se ne samo sopstvena nego i tudja iskustva. Na pocetku svog razvoja ona prolazi kroz fazu minerala - zivi odredjeni broj zivota kao mineral koji prolazi kroz neke minimalne procese. Zatim se grupne duse u odredjenoj meri usitne i dusa prelazi u fazu biljaka. Zatim iz jos manje grupne duse u fazu zivotinja. Na samom kraju faze zivotinja, dusa zivi kao neka od najinteligentnijih zivotinja, neke od tih zivotinja budu blizu ljudi sto na njih nacelno ima pozitivan efekat. Zatim, “na onom svetu” (izmedju zivota) odvija se proces individualizacije – dusa se odvoji od grupne duse i sa njom se radi kako bi se pripremila za fazu coveka. Zbog ovog nacina rada, male su sanse da se ikad nadje tzv. karika koja nedostaje (izmedju majmuna i coveka).

U fazi coveka krece konkretnije ucenje, i takodje se preuzima puna odgovornost za svoje postupke – greske moraju da se otplate kroz karmu / kaznu. Izmedju zivota, duse su organizovane u manje grupe i sa njima rade starije duse – koje mogu da se nazovu vodici. Zivoti mogu da se zive u razlicitim svetovima / planetama, jedna od njih je i nasa Zemlja. Dakle, nas svet je u isto vreme skola i kaznionica. Smisao zivljenja ovih zivota je sazrevanje i razvoj. Stariji covek ima visi potencijal u odnosu na mladjeg, ali to ne znaci uvek da je bolji covek i da taj potencijal koristi u punoj meri. Mladji covek moze nekad da bude mnogo bolji materijal kome ce zato biti potreban manji broj zivota da bi dosao do sledece faze.

Nakon faze coveka zavrsava se sa zivljenjem zivota, jer za njima nema vise potrebe – dusa je vise nego dovoljno zrela i sposobna kako za rad na sebi tako i za odgovarajuci rad sa drugima. Ulazi se u fazu vodica. Vodici imaju svoju organizaciju i hijerarhiju i ovlasceni su od Izvora.

Nakon faze vodica, dusa odlazi / vraca se u Izvor, i to je finalna i vecna faza.

Kako vreme funkcionise ne znam, ali znam da radi prakticnosti, jednostavnosti i izbegavanja zbunjivanja mladjih dusa, proces evolucije dusa i zivljenja zivota je organizovan jednostavno – linearno i hronoloski. Nema paralelnih univerzuma i paralelnih zivota, nego smo na jednom mestu u jedno vreme i zivimo zivot po zivot. Svaka tacka u prostoru i vremenu je unikatna i nema razloga da se umnozava.
Nažalost, ovo je priča koja je satkana u nižim svetovima i ne sadrži realnost. Niži, psihički svetovi nemaju šta podučiti kada je u pitanju istna.
Neophodno je znati da Duša jesmo mi i kao takvi jesmo kreirani od samog Kreatora u svetu koji je daleko iznad nižeg pola kreacije. Načinjeni smo ne od energije već od same suštine života koja je duhovne prirode. U svetu gde smo kreirani nema energije, nema materije ali ni vremena pa ni prostora.
Budući da nam je potrebno iskustvo u nižim svetovima da bismo realizovali svest i dosegli najviši stadijum kojeg možemo a to je tzv. Bog-Svest i to još dok smo u nižim svetovima.
Niži svetovi jesu kreirani od same suštine Života koja je duhovna a ne energija ali iz nje bude kreirano sve što postoji u nižim svetovima a to znači svaki svet sa sadržejem u njemu.
Ova suština života je poznata pod ,mnogim imenima kao što su Bani, Shadba, Kalami, Kalam-I-Ilahi, Melodija Sfera, Muzika Sfera, Nada, Reč ili Glas Boga te Duh ili Sveti Duh i drugim.
Da bi bili kreirani niži svetovi i sve što postoji u njima ova suština života koja je Reč ili Duh odnosno Sveti Duh prethodno se podeli u dva pilara a to su duhovna Svetlost i duhovni Zvuk. Ovi se pominju i u Bibliji jer su ih iskusili Apostoli kao Zvuk vetra koji Huji a da vetra nema ni od kuda ali i kao plamenovi jezici na njihovim glavama. Sveti Pavle je pogođen ovim pilarima, Svetlošću i Zvukom kada je bio na putu za Damask i tada mu je svest podignuta toliko da je od progonitelja postao najveći duhovni učitelj.
I danas to važi da svako ko želi vratiti se u svetove čiste svesti, tamo gde je kreiran mora ostvariti kontakt sa Svetlošću i zvukom Boga koji će ekspandirati svest osobi/Duši i potpuno je očistiti od svih karmičkih ostataka.
Priča o grupnim Dušama je izmišljena i kao takva ne postoji.
Mi, Duša, ulazimo u telo bebe ili malog stvorenja bilo kojeg oblika života takođe po izlasku iz materice. Sa prvim plačom ili dahom mi bivamo spojeni sa tlom.
Svaka Duša prođe više stotina hiljada života dok ne dosegne pravo da bude spojena sa Svetlošću i Zvukom Duha Svetog odnosno Reči Boga.
Praktično moramo proći sva moguća iskustva da bismo iz svih njih zaokružili neophodnu svest i da bismo jednoga dana realizovali određeni nivo svesti, ljubavi, inteligencije, jačine, nesebičnosti i ostalih kvaliteta samog Kreatora, Boga.
Nešto što treba znati je da je Kreator kreirao i svoje predstavnike u nižim svetovima koji od ljudi bivaju prihvatani kao da jesu bogovi. Jedan od njih je taj koji rukovodi kreacijom materijalnih tele jer je to njegova obaveza koju je dobio od Samog Boga, Kreatora. On je taj koji je zadužen za kreaciju mnogih energetskih tokova ali on nije taj koji je stvarni i najviši kreator. Praktično on je ovde samo trener koji obezbeđuje poligon za nas Duše.
Čovek je kreiran na Kauzalnom nivou ili Svetu i kao takav je posebno kreiran i zato on nema nikakavspoj sa bilo kojom životinjom pa ni sa majmunom kako se veruje među ljudima od nauke a naročito ne onako kako je data teorija evolucije i u koju mnogi veruju...
Ovo neko možće verovati ili ne ali ovo je što svako spozna kada se prihvati Živih Učenja Duha Svetog. Zato onaj ko krene nazad više ne veruje nikome i ničemu već sve sam iskusi i zna iz svojih iskustava. Zato kada se popne na prvi svet koji je od čiste svesti i ljubavi pogleda kako je stvarno obavljena kreacija. Tadsa zna da je Darvinova i svaka druga teorija nastala u nižim svetovima ustvari samo tu da zamagljuje istinu.
Ono što dolazi sa nižih svetova preko mnogih kanala ili metafizike nije i ne sadrži istinu.

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.081
To sam doziveo, ali nikad mi niko nije rekao da je Kreator, cuo sam glas ali to su uglavnom bili saveti sta da radim, nista
sofisticiranije...
Neophodno je pojasniti nešto da bi se imala veća širina razumevanja, zato te zamoljavam da me pratiš pažljivo.
Kreator svega, prabi i jedini Bog, egzistira u svetovima koji su od čiste esencije ili Duha. Ispod sveta u kojem ON egzistira ima više sličnih svetova gde Mi, kao Duše, ne možemo ući sve dok ne prođemo ceo tok inkarnacionog ciklusa i dok nas pravi i jedini predstavnik Boga ne bude spremao, podučavao i vodio da bismo dosegli stadijum svesti poznatog kao Bog Svest.
Trenutno, mi smo u nižem polu kreavije gde su svetovi: (nabrajam ih od ovog u kojem smo sada pa naviše): Fizički svet, Atralni svet, Kauzalni svet, Mentalni svet i Podsvesni odnosno Eterički svet.
Najviše što jedna Duša, odnosno mi koji smo u humanom stanju svesti, može dosegnuti jeste Astrlni svet i to ne svaki nivo jer ih ima preko stotinu.

Pravog Kreatora, Boga, ne možemo dosegnuti čak ni svojim mislima a još manje da odemo tamo. To bi, na izvestan način bilo pogubno po nas jer je nivo oscilacija u tim najvišim svetovima za nas. nspremne previsok.

Jedini način kako pravi Kreator, Bog, kontaktira Duše u svim svetovima jeste preko Duha Svetog odnosno preko Svetlosti i Zvuka koji su dva aspekta Duha Svetog. To je način kojim Bog komunicira sa nama dajući nam duhovnu hranu i podižući našu svest.

Mimo ovoga, nas može kontaktirati Duh Sveti ili neko od predstavnika ili saradnika Kreatora koji su prihvatili ovde pomagati Dušama u procesu učenja životnih lekcija. sreća je imati nekog od njih. Naravno, oni ili sami Duh Sveti nama Dušama nikada neće nauditi ili nas podstaći da mi lično bilo kome pod bilo kakvim uslovima naudimo i nanesemo bol.
Svi drugi entiteti sa nižih svetova nekada mogu reći nešto od koristi ili mogu misliti da će nam pomoći bez da znaju da to može biti u suprotnosti sa duhovnim zakonima.
Iz ovih razloga je najbolje znati da se treba držati podalje od entitetza sa nižih svetova pa čak i ako nam navodno daju neko znanje kao što su razna lečenja i/ili korišćenje kakvih energetskih tokova.
Zašto?
Zato što se ne smemo mešati u živote drugih ljudi i remetiti njihovu karmu koju kada odrađuju, makar to bio težak način, mi im oduzimamo tu životnu lekciju da iz nje nauče ono što će podići njihovu svest.
Šta ovo u praksi znači ili kako može biti sagledano iz jednog najobičnijeg primera?
Zakon Uzroka i Posledica ili Zakon Karme ima i ime Zakon Zub za Zub i ovo kaže da sve što pokrenemo - uzrokujemo - mora nam se vratiti sa istim kvalitetima io iz toga učimo šta je prihvatljivo činiti a čega se treba kloniti. Ukoliko je jedna osoba nekoga u prethodnom životu izložila mučenju ili bolesti ili bilo čemu onda ta osoba mora proći te iste uslove da bi ona kao Duša imala punu lekciju i naučila da to više nikada ne čini. Zamisli, sada se mi pojavimo, otklonimo njenu životnu težinu i nju lišimo lekcije. Šta smo uradili, da li smo joj pomogli ili odmogli. Ona će morati u nekom od narednih života proći istu lekciju a mi ćemo takođe preuzeti te probleme kako bismo naučili da druge ostavimo sa svojim lekcijama iz kojih uče.
Zašto se neko od nas rodi sa telesnim anomalijama ili bilo kojim problemom? Baš zato da bi balansirao svoj uzrok i naučio lekciju on kao Duša.
Ovo kaže da mi kao ličnost možemo jaukati od bola i patnji ali mi kao Duša se radujemo jer ćemo konačno kompletirati svoju lekciju i makar za malo približiti se svom najvišem cilju.
Vratimo se sada onima koji su u nižim svetovima pa nam nastoje davati neke pouke. Mi smo ti koji trebamo znati da li ih prihvatii ili ignorisati je ako to ne bude u skladu sa duhovnim zakonima teretiće nas lično.
Praktično i mi sami učimo lekcije jer ćemo pre ili kasnije u narednim životima činiti sve da se ne kačimo sa entitetima sa nižih svetova pa ma kako težak život imli. Znaćemo da je jedino najbolje rešenje da potražimo Duh Sveti i pravog predstavnika Boga jer olakšati život u fizičkom ne neispravan način znači produžiti broj inkarnacija u ovom svetu a njih ionako nije malo, već sam navodio te cifre.
Mnogi veruju da su entiteti (bića) sa nižih svetova iskrena, što neću reći da nisu, ali ta njihova iskrenost se bazira na njihovom nepoznavanju duhovnih zakona inače nas ne bi kontaktirali ni na koji način. Znali bi da time neće nama ništa pomoći pa makar nas njihov savet učinio bogatom osobom ili potpuno zdravim u ovom svetu.
Evo toliko i pozdrav!
PS. Ja ovo ispričah ali ti jedini imaš pravo da ovo uzmeš u obzir ili ga potuno ignorišeš budući da mi sami vodimo svoj život i iz toga sklapamo svoju svest. Kako god da učiniš na kraju ćeš i ti sve ovo imati kompletirano i znati iz svojih iskustava!

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.278
Neophodno je pojasniti nešto da bi se imala veća širina razumevanja, zato te zamoljavam da me pratiš pažljivo.
Kreator svega, prabi i jedini Bog, egzistira u svetovima koji su od čiste esencije ili Duha. Ispod sveta u kojem ON egzistira ima više sličnih svetova gde Mi, kao Duše, ne možemo ući sve dok ne prođemo ceo tok inkarnacionog ciklusa i dok nas pravi i jedini predstavnik Boga ne bude spremao, podučavao i vodio da bismo dosegli stadijum svesti poznatog kao Bog Svest.
Trenutno, mi smo u nižem polu kreavije gde su svetovi: (nabrajam ih od ovog u kojem smo sada pa naviše): Fizički svet, Atralni svet, Kauzalni svet, Mentalni svet i Podsvesni odnosno Eterički svet.
Najviše što jedna Duša, odnosno mi koji smo u humanom stanju svesti, može dosegnuti jeste Astrlni svet i to ne svaki nivo jer ih ima preko stotinu.

Pravog Kreatora, Boga, ne možemo dosegnuti čak ni svojim mislima a još manje da odemo tamo. To bi, na izvestan način bilo pogubno po nas jer je nivo oscilacija u tim najvišim svetovima za nas. nspremne previsok.

Jedini način kako pravi Kreator, Bog, kontaktira Duše u svim svetovima jeste preko Duha Svetog odnosno preko Svetlosti i Zvuka koji su dva aspekta Duha Svetog. To je način kojim Bog komunicira sa nama dajući nam duhovnu hranu i podižući našu svest.

Mimo ovoga, nas može kontaktirati Duh Sveti ili neko od predstavnika ili saradnika Kreatora koji su prihvatili ovde pomagati Dušama u procesu učenja životnih lekcija. sreća je imati nekog od njih. Naravno, oni ili sami Duh Sveti nama Dušama nikada neće nauditi ili nas podstaći da mi lično bilo kome pod bilo kakvim uslovima naudimo i nanesemo bol.
Svi drugi entiteti sa nižih svetova nekada mogu reći nešto od koristi ili mogu misliti da će nam pomoći bez da znaju da to može biti u suprotnosti sa duhovnim zakonima.
Iz ovih razloga je najbolje znati da se treba držati podalje od entitetza sa nižih svetova pa čak i ako nam navodno daju neko znanje kao što su razna lečenja i/ili korišćenje kakvih energetskih tokova.
Zašto?
Zato što se ne smemo mešati u živote drugih ljudi i remetiti njihovu karmu koju kada odrađuju, makar to bio težak način, mi im oduzimamo tu životnu lekciju da iz nje nauče ono što će podići njihovu svest.
Šta ovo u praksi znači ili kako može biti sagledano iz jednog najobičnijeg primera?
Zakon Uzroka i Posledica ili Zakon Karme ima i ime Zakon Zub za Zub i ovo kaže da sve što pokrenemo - uzrokujemo - mora nam se vratiti sa istim kvalitetima io iz toga učimo šta je prihvatljivo činiti a čega se treba kloniti. Ukoliko je jedna osoba nekoga u prethodnom životu izložila mučenju ili bolesti ili bilo čemu onda ta osoba mora proći te iste uslove da bi ona kao Duša imala punu lekciju i naučila da to više nikada ne čini. Zamisli, sada se mi pojavimo, otklonimo njenu životnu težinu i nju lišimo lekcije. Šta smo uradili, da li smo joj pomogli ili odmogli. Ona će morati u nekom od narednih života proći istu lekciju a mi ćemo takođe preuzeti te probleme kako bismo naučili da druge ostavimo sa svojim lekcijama iz kojih uče.
Zašto se neko od nas rodi sa telesnim anomalijama ili bilo kojim problemom? Baš zato da bi balansirao svoj uzrok i naučio lekciju on kao Duša.
Ovo kaže da mi kao ličnost možemo jaukati od bola i patnji ali mi kao Duša se radujemo jer ćemo konačno kompletirati svoju lekciju i makar za malo približiti se svom najvišem cilju.
Vratimo se sada onima koji su u nižim svetovima pa nam nastoje davati neke pouke. Mi smo ti koji trebamo znati da li ih prihvatii ili ignorisati je ako to ne bude u skladu sa duhovnim zakonima teretiće nas lično.
Praktično i mi sami učimo lekcije jer ćemo pre ili kasnije u narednim životima činiti sve da se ne kačimo sa entitetima sa nižih svetova pa ma kako težak život imli. Znaćemo da je jedino najbolje rešenje da potražimo Duh Sveti i pravog predstavnika Boga jer olakšati život u fizičkom ne neispravan način znači produžiti broj inkarnacija u ovom svetu a njih ionako nije malo, već sam navodio te cifre.
Mnogi veruju da su entiteti (bića) sa nižih svetova iskrena, što neću reći da nisu, ali ta njihova iskrenost se bazira na njihovom nepoznavanju duhovnih zakona inače nas ne bi kontaktirali ni na koji način. Znali bi da time neće nama ništa pomoći pa makar nas njihov savet učinio bogatom osobom ili potpuno zdravim u ovom svetu.
Evo toliko i pozdrav!
PS. Ja ovo ispričah ali ti jedini imaš pravo da ovo uzmeš u obzir ili ga potuno ignorišeš budući da mi sami vodimo svoj život i iz toga sklapamo svoju svest. Kako god da učiniš na kraju ćeš i ti sve ovo imati kompletirano i znati iz svojih iskustava!
Hvala na lekciji!
Lep pozdrav!

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.081
Dakle,mene zanima hoćemo li se mi sresti jednog dana. Mislim na mene i moje pokojne ljubimce.
Upravo sam pogledao jednu od priča mojih kolega, bračnog para, koji su ispričali jedno divno iskustvo dok su šetali jednim nacionalnim parkom. Tamo su čili kako se oglašava ćubasti papagaj ali je bio usamljen. Ostali su se oglašavali ali su se u parovima dozivali. Privuklo ih je pa je suprug iskoristio svoje znanje u radu sa pticama te je privukao tog papagaja i davao mu hranu iz ruke, Procenio je da je otišao od kuće jer nije bilo odziva drugog para. Pošto je došao i uzeo hranu iz njegovih ruku a ne iz ruku supruge zaključio je da je njegov vlasnik muškarac.
Uhvatio ga i odne u grad gde su živeli a papagaja ostavio u prodavnici ptica i životinja objasnivši da je to papagaj koji je odlutao iz kuće. Saznali su da je već za par sati došla žena i preuzela papagaja rekavši da je prvi vlasnik uistinu bio muškarac pa je očigledno imao lepši osećaj i saradnju sa muškarcima.
Naravno, ovo ne objašnjava da su price Duše, kao što ničija priča ne dokazuje da smo mi Duše sve dok i sami ne imamo svoja iskustva ali ovo kaže d ni jedno biće ako u sebi nema Dušu ne može biti živo jer smo samo mi, Duša, taj život.
Dodću svoje iskustvo: Pre dosta godina slučajno ili naizgled slučajno sam se našao u situaciji da sam pomagao kod teljenju krave. Bio sam jedan od onih koji su izvukli tele vezanim konopcem teletu oko prednjih nogu. Izvukli smo ga i ono je ležalo pored mojih nogu. Bilo je potpuno spljošteno sa zatvorenim očima i jezikom izvan usta pomerenim u stranu. Činil mi se da je taj momenat trajao strašno dugo pa sam u sebi rekao, "Ono je beživotno". U tom istom trenutku kao da ga je nešto pogodilo, što je ličilo kao da je neko šutnuo tele, i ono je istog trenutka otvorilo oči, udahnulo vazduh i telo je dobilo normalan okruglasti oblik tela. Počelo je mrati a ja sam se osećao odmah bolje jer je jonačno živo.
Kasnije sam shvatio da ovo nije bilo slučajno već je aranžirano daimam iskustvo koje će biti moja lična evidencija da Duša ulazi u telo tek pođšto mladunče odnosno beba čoveka napusti majčinu utrobu a ne onako kako mnogi ljudi veruju i pokreći akcije da se zabrani abortus i da se to tretira ko ubistvo.
Imaš moj pozdrav.
te duše se nikad ne prebole
hoćete, naravno...mirno spavaj
Mi kao Duša nikada nemamo tu vrstu osećanja bola i patnje. Nikada nema razloga jer mi kao Duša znamo da nikada nismo izgubljeni ma gde da se nalazimo u svetovima Boga. Tokom stotine hiljada života mi smo u kombinaciji sa mnogim Dušama i tu nema bola i patnje. Onaj ko se veže svojim emocijama to je čovek preko svog nižeg stanja svesti što i nije svest već jedan sofisicirani program u radnom delu uma.

brutal no

Ističe se
Poruka
2.722
Mi kao Duša nikada nemamo tu vrstu osećanja bola i patnje. Nikada nema razloga jer mi kao Duša znamo da nikada nismo izgubljeni ma gde da se nalazimo u svetovima Boga. Tokom stotine hiljada života mi smo u kombinaciji sa mnogim Dušama i tu nema bola i patnje. Onaj ko se veže svojim emocijama to je čovek preko svog nižeg stanja svesti što i nije svest već jedan sofisicirani program u radnom delu uma.
radi se o patnji onog koji je živ

ima običaj judi da kažu kad neko umre: Njemu je najlakše sada, teško je nama što patimo za njim

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.