Dokazi da vam ovo nije prvi život na Zemlji!

Neno

Elita
Poruka
20.393
Reinkararnacija je duhovno uverenje da duša nakon smrti napušta telo i prelazi u drugo. Ovim verovanjem mnogo se bavila i nauka koja je donela i nekoliko dokaza za njeno postojanje.
Međutim, ako duša ne umire, nego samo “putuje” od tela do tela, kako onda znati da li ste, odnosno vaša duša, živeli i pre.
Poznati istaživač ove pojave, i sam veliki njen poklonik, Stiven Bancarz je kroz godine proučavanja došao do zaključka da postoje četiri znaka koja ukazuju da ste, kako on to kaže, i ranije živeli na zemlji.

1. Dobro čitate ljude
Još od mlade dobi umete dobro da “pročitate” ljude. Kratko nakon uspostavljenog prvog kontakta, možete oceniti karakteristike te osobe i stil života kojim žive. To je kao da imate softver koji može preuzimati podatke o drugim dušama.
To je zbog toga što je vaša duša bila u interakciji sa hiljadama ljudi te jednostavno to nije dar da dobro možete pročitati ljude, nego je vaša duša stekla dovoljno iskustva kroz svoje postojanje.
Uz ovu karakteristiku ide da se udobno osjećate dok su dvoje drugih ljudi u interakciji. Tada vaša duša osjeća prilično udobno. Također, vrlo brzo prepoznate kada vam neko laže i teško je s vama manipulisati.

2. Uživate u izolaciji
Uživate kada imate vremena samo za sebe. Ne zato što volite biti usamljeni, nego što volite da nema nikoga oko vas. Radije bi bili na plaži sami posmatrajući zvezde nego na nekoj zabavi.
To nije zbog toga što ste pustinjak, nego što imate potrebu da stvorite osećaj postojanja sebe. Vaša vrednost proističe iz vašeg odnosa prema samome sebi, a ne od društvenog prihvatanja.
Kada ste bačeni na ovaj svet prvi put, vaša sklonost je bila kako naučiti igru. A kada ste ovde bili mnogo puta pre, vi tu igru već poznajete i više se ne zamarate pokušavajući da je igrate.
Vi volite da izlazite i družiti se, ali to vam ne čini zadovoljstvo u onoj meri koliko drugima. Na kraju dana najviše vas čini zadovoljnim osećaj mira koji imate u sebi.

3. Ne uklapate se, jednostavno ne uklapate se
U školi, na poslu, na porodičnim okupljanjima osećate da se ne uklapate. Kao da ste izvan tog mesta. Ponašati se ispravno u javnosti za vas je prisiljavanje, kao i vođenje besmislenog razgovora, takođe. To je kao lav koji misli ceo život da je ovca.
Nakon što uvidi da nije ovca, nego da je lav on nastavlja da živi kao lav. Međutim, pošto je ceo život bio ovca, on postaje ponovo ovca jer je tako navikao. To je to prihvatanje uloga koje vam društvo nameće kada, iako ste lav, morate živeti i pokazivati im da ste ovca.
Navike kao što meditacija u prirodi ili jednostavno gledanje sunčevih zraka, odnosno sve ono što društvo naziva “čudnim”, vama predstavlja zadovoljstvo.

4. Imate evoluiranu dušu
Često imate priliku da od vas mnogo stariji ljudi traže savete jer ste prilično mudri za svoju dob. Pošto je vaša duša ovde već duže vreme, vi znate šta je strpljenje i samopoštovanje.
Brzo učite kada su u pitanju lekcije života, a vi ste vrlo dobri u shvatanju onoga što život pokušava pokazati o sebi. Iskreno, sticanje mudrosti i iskustva je najvrednija stvar u životu. Vama nisu bitni socijalni status ili slava kako bi stvorili sebi lagodan život.
Ti želiš da rasteš duhovno, da se razviješ u bolju osobu. Bancarz je ove svoje teze potkrepio videom koij prikazuje devetogodišnjaka za kojeg tvrdi da je savršen primer nekoga ko je ovde živeo najmanje jednom ranije.
(focus.ba)

ILi recimo da odemo negdje prvi put i sve nam je već poznato.. kao da smo tu već bili, i živjeli? Znamo napamet ulice, kuće, trgove?
Ima tu nešto..nije sve baš neka slučajnost.
 
Пост почиње следећим:
Reinkararnacija je duhovno uverenje da duša nakon smrti napušta telo i prelazi u drugo. Ovim verovanjem mnogo se bavila i nauka koja je donela i nekoliko dokaza za njeno postojanje.
Ако је у питању наука, пошто је онда доказ. Све што се експериментом може потврдити изнова и изнова је научна чињеница, односно доказ. Али ове ставке нису доказ. То су претпоставке.

Зато сам тражио студије. Неутралан сам.
 
Ako si ziveo, a nemas istu svest koja ima kontinuitet tj. sam ne znas sa sigurnoscu da si ziveo niti se secas prethodnog zivota, kao sto u buducem zivotu neces imati istu svest kao u ovom, onda kao da i nisi ziveo i kao da i neces ziveti, jer to i nisi ti... Tako da sve to gubi smisao i za ljude i za tvorca...
osim što to ne radi na taj način. Nakon svakog iskustva (života) se vraćaš u stanje čistog duha kada sve znaš, a novo bitisanje biraš u odnosu na ono šta ti još hvali. Ovo ovde je prolazno, kao kratak film koji odgledaš, sa time što je interaktivan.
 
Iskreno, nekad stvarno imam osećaj da sam živela i pre...
Redovno imam snove o mestima i ljudima koje u ovom životu nisam posetila-srela, a koji su mi neverovatno bliski, nekad pomislim da su to mesta i ljudi iz nekih prošlih života.
Ipak, ne mogu da kažem da verujem-roditelji i prijatelji su me uvek karakterisali kao izraženo imaginativnu osobu, može biti da je sve to plod te nezadržive želje za stvaranjem. Možda i u snovima imam poriv da stvaram svetove, ko zna...
 
Iskreno, nekad stvarno imam osećaj da sam živela i pre...
Redovno imam snove o mestima i ljudima koje u ovom životu nisam posetila-srela, a koji su mi neverovatno bliski, nekad pomislim da su to mesta i ljudi iz nekih prošlih života.
Ipak, ne mogu da kažem da verujem-roditelji i prijatelji su me uvek karakterisali kao izraženo imaginativnu osobu, može biti da je sve to plod te nezadržive želje za stvaranjem. Možda i u snovima imam poriv da stvaram svetove, ko zna...
ne čini ti se. Ta intuicija su tragovi sećanja.
 
ne čini ti se. Ta intuicija su tragovi sećanja.
Npr. povodom jednog sna sam jednu osobu toliko jako želela da pronađem na javi, nakon buđenja sam brzo crtala lik, tačno sam osećala da je ta osoba negde tu oko mene, kao ono kad kažemo-na vrh mi jezika, setiću se svakog trenutka, pa još ako je vidim...
Ali tu osobu nisam srela, znam i da neću.
 
Npr. povodom jednog sna sam jednu osobu toliko jako želela da pronađem na javi, nakon buđenja sam brzo crtala lik, tačno sam osećala da je ta osoba negde tu oko mene, kao ono kad kažemo-na vrh mi jezika, setiću se svakog trenutka, pa još ako je vidim...
Ali tu osobu nisam srela, znam i da neću.
ne znaš.
Ja sam sanjao jednu osobu iz dva puta u velikim vremenskim razmacima i na kraju sam je upoznao.
 
Ja sam sanjao jednu osabu iz dva puta u velikim vremeskim razmacima i na kraju sam je upoznao.
Pa, te neke ljude sanjam često, reklo bi se da sam izgradila likove kroz snove, ali da toliko budu živi... Malo je čudno!
Ima i dana kada sanjam neke ratne zone, mesta su mi toliko poznata da na javi pokušavam da se setim gde je to tačno...
Ma, snovi su vrata u nešto, a vidiš, dr. Miroljub kaže da ljudi koji žive ispravno ne sanjaju ništa. Baš ništa.
Sad, da li su to demoni ili prozor u prošle živote...
Veliko pitanje!
 
Pa, te neke ljude sanjam često, reklo bi se da sam izgradila likove kroz snove, ali da toliko budu živi... Malo je čudno!
Ima i dana kada sanjam neke ratne zone, mesta su mi toliko poznata da na javi pokušavam da se setim gde je to tačno...
Ma, snovi su vrata u nešto, a vidiš, dr. Miroljub kaže da ljudi koji žive ispravno ne sanjaju ništa. Baš ništa.
Sad, da li su to demoni ili prozor u prošle živote...
Veliko pitanje!
ne bih mešao religiju (demoni) sa time. Potpuno je drugi koncept i može da te odvuče na potpuno drugu stranu. Ili da te blokira. Treba da imaš otvoren um za to.
 
i to je isto dobra analogija

Nekakav Teslin princip koji baš ne razumem potpuno...
Da smo svi prijemnici, sad neko je jači neko slabiji, a u isto vreme i predajnici..
Te informacije odlaze ka drugima a mi ih primamo od drugih..
Kao telepatija
Ako su došle do mene slike nekoga ko je živeo u nekom gradu meni nepoznatom, sigurno će mi delovati poznato kad ga posetim.
U tom smislu mi je logičnije nego preseljenje kompletne duše ili duha ličnosti.
 
Nekakav Teslin princip koji baš ne razumem potpuno...
Da smo svi prijemnici, sad neko je jači neko slabiji, a u isto vreme i predajnici..
Te informacije odlaze ka drugima a mi ih primamo od drugih..
Kao telepatija
Ako su došle do mene slike nekoga ko je živeo u nekom gradu meni nepoznatom, sigurno će mi delovati poznato kad ga posetim.
U tom smislu mi je logičnije nego preseljenje kompletne duše ili duha ličnosti.
a može i jedno i drugo
 
Ako su došle do mene slike nekoga ko je živeo u nekom gradu meni nepoznatom, sigurno će mi delovati poznato kad ga posetim.
U tom smislu mi je logičnije nego preseljenje kompletne duše ili duha ličnosti.
Vreme menja mesta, a i da ne, da li mislite da živimo dovoljno dugo da bismo posetili SVA mesta na svetu da bismo pronašli to jedno koje se po svemu uklapa?Iskreno, ne nadam se da ću ta mesta pronaći.
U svakom slučaju, sanjam, probudim se i imam jaku želju da nađem lica koja sam sanjala, osećam da je nemoguće da ih samo u snovima znam.
 
1. Dobro čitate ljude
Mali broj ljudi je zadrzao zivotinjski instinkt od nasih predaka,da raspoznaje nesvesne i neverbalne signale koje salju drugi ljudi,i tako ih procenjuju.
Moze da se nauci.
2. Uživate u izolaciji
3. Ne uklapate se, jednostavno ne uklapate se
Ove dve stvari su karakteristicne za inteligentne,mislece ljude,ljude kojima je masta siroka a um otvoren i ogroman.
4. Imate evoluiranu dušu
Često imate priliku da od vas mnogo stariji ljudi traže savete jer ste prilično mudri za svoju dob. Pošto je vaša duša ovde već duže vreme, vi znate šta je strpljenje i samopoštovanj
Ljudi koji dele racio od emocije su uvek takvi,realni,logicno shvataju svet oko sebe.

Sve ovo sta se vodi kao dokaz reinkarnacije je poprilicno lako objasnjivo i bez izmisljanja kretanja duse u univerzumu,limbu ili gde vec...
Ja licno ne verujem u reinkarnaciju,iz gorenavedenih 'dokaza'.

dr. Miroljub kaže da ljudi koji žive ispravno ne sanjaju ništa. Baš ništa.
Taj je doktor koliko sam i ja kosmonaut.
Ja ne sanjam,ne zato sto sam ispravan ili neispravan,nego jednostavno cvrsto spavam,dubokim snom.
 
Tj. ne sećaš se svojih snova, što je vrlo često.

(Dobro, de, ti dr. Miroljuba ne smatraš kompetentnim, ali dozvoli drugima da o njemu izgrade svoj stav. )
U retkim situacijama kad sanjam,ne secam se samog sna ali imam neku emociju,prijatnu ili ne,verovatno zavisi od toga sta sam sanjao...Tako da mogu da kazem da ne sanjam.
Taj 'covek' je za kavez,ja i ne branim tebi da izrazis stav,kao sto ja imam svoj :)
 
U retkim situacijama kad sanjam,ne secam se samog sna ali imam neku emociju,prijatnu ili ne,verovatno zavisi od toga sta sam sanjao...Tako da mogu da kazem da ne sanjam.
Taj 'covek' je za kavez,ja i ne branim tebi da izrazis stav,kao sto ja imam svoj :)
Pa, to je kontradikcija-tvrdiš da ne sanjaš ali osećaš nešto nakon buđenja.
To što se ne sećaš svojih snova, a dr. Miroljub bi rekao da lupam, je jer si postao suviše praktičan, maltene-kao robot.
Nemaš slobodno vreme da se opustiš, rastrzan si, san ti dođe jedino vreme kad možeš da očekuješ odmor.
Radiš za firmu/kompaniju, budan si konstantno, ogromnu odgovornost si preuzeo... itd, itd, itd.
Dr. Miroljub je neko o kome ne bi trebalo da govorimo ni ti ni ja, kao što je Gastoz svojevremeno zaključio kad su mu stavili Brenu pod nos da je oceni.
Samo je rekao(parafraziram):
''Izvinite, ja sam ovom zadatku nedorastao, mogu samo da dam ocenu 10 na kub, tako da... Gastoz ocenjuje Brenu, ludilo!''
 

Back
Top