Quantcast

Доказ о уплати код online плаћања

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.065
Даклем, решио и ја да уфатим корак са светом, па отишао јутрос у банку да ми дају да инсталирам апликацију за online плаћања рачуна.
И све то прошло ок, али ево вечерас размишљам, треба да уплатим неку административну таксу и да приложим органу доказ о уплати.
Шта је доказ о уплати код online плаћања, шта треба да доставим да би орган видео да сам платио административну таксу ако нисам ишао на шалтер него платио као господин преко мобилног телефона? Надам се да нећу опет морати на одурни шалтер да ми тамо лупају печате.

Гвала унапред.

Rayela

Legenda
Poruka
70.115
Даклем, решио и ја да уфатим корак са светом, па отишао јутрос у банку да ми дају да инсталирам апликацију за online плаћања рачуна.
И све то прошло ок, али ево вечерас размишљам, треба да уплатим неку административну таксу и да приложим органу доказ о уплати.
Шта је доказ о уплати код online плаћања, шта треба да доставим да би орган видео да сам платио административну таксу ако нисам ишао на шалтер него платио као господин преко мобилног телефона? Надам се да нећу опет морати на одурни шалтер да ми тамо лупају печате.

Гвала унапред.
Dokaz da si platio imas u izvodu iz banke, a ja ne znam da li na smatrfonu ima opcija da se uplata i odstampa
( ja to koristim vec godinama, ali ne sa smatrfona nego sa kompa) Ako ima opcija onda ce te sistem pitati da li zelis da
se odstampa. U svakom slucaju u izvodu iz banke imas sve.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.065
Dokaz da si platio imas u izvodu iz banke, a ja ne znam da li na smatrfonu ima opcija da se uplata i odstampa
( ja to koristim vec godinama, ali ne sa smatrfona nego sa kompa) Ako ima opcija onda ce te sistem pitati da li zelis da
se odstampa. U svakom slucaju u izvodu iz banke imas sve.
Јел тај извод оно, све трансакције са мог рачуна?
Мислим ја то могу да одштампам, али не верујем да ће ови муфљузи то да прихвате без печата.

Rayela

Legenda
Poruka
70.115
Мислим ја то могу да одштампам, али не верујем да ће ови муфљузи то да прихвате без печата.

Izvod je ono sto jednom mesecno dobijas, sve transakcije.
A mozes svaku doznaku da odstampas, ali taj kome placas i tako dobija pare, sta ima da dokazujes da si platio.
A za ovu taksu izgleda da moras u banku.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.065
Nasla sam ti nesto, a to znaci da moras na shalter da ti udaraju stambilj.

https://yrpri.org/post/8819
Златна си, али видео сам ово пре него што сам поставио тему.
Ово је из 2014, рекох да није неко дошао к познанију права у међувремену, али онда нађох ово:

https://www.rts.rs/page/stories/ci/.../salteri-iz-kamenog-doba-a-gde-je-pecat-.html
Ово је из 2019, е сад. очекивати да су специјално ради мене решили да ову област среде било би превише оптимистички.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.065
Izvod je ono sto jednom mesecno dobijas, sve transakcije.
A mozes svaku doznaku da odstampas, ali taj kome placas i tako dobija pare, sta ima da dokazujes da si platio.
A za ovu taksu izgleda da moras u banku.
Па то је то, ја то могу да одштампам кад хоћу, али тамо ће ми рећи откуд ја знам да ти ниси то фалсификовао, него ти мени печат од банке и немам бригу, као да печат не може да се фалсификује,
А тачно си приметила, тај коме плаћам добија паре, али кад се појавим тамо они слепци немају могућност да то провере, ради се о пасошу, треба у полицији да поднесем захтев за нови пасош.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
35.508
Ali to ima svoj broj, navedes taj broj ( to je samo "tvoj" broj) i tako te nadju cim ukucaju taj broj.
Pa kako placate recimo saobracajne kazne? Nosite miliciji uplatnice sa pecatima?
Drugi je postupak za saobraćajne kazne: Tamo redovno češljaju dospele uplate i 'poništavaju' kazne. Za izdavanje dokumenata NEMA da ga dobiješ dok NISU uplatio. A kome se to da raditi radi traženja jedne određene uplate? A pitanje je i organizacije i mogućnosti njihovog IT-sistema? Pogotovo ako baze podataka nisu umrežene, onda neko treba Copy/Paste ili prepisati podatke o uplati sa izvoda banke/pošte u njihov IT-sistem.

greba

Elita
Poruka
24.860
Ja sa compa placam sve i odstampam ako negde trebam da prilozim dokaz o uplati....negde prihvataju tako, a npr.u poreskom, u makenzijevoj, trazili su mi overu banke....
U banci su mi odstampali svoju priznanicu i udarili mur....
Gnjavaza nego sta! Mrzim bilo kakve saltere.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.065
Ja sa compa placam sve i odstampam ako negde trebam da prilozim dokaz o uplati....negde prihvataju tako, a npr.u poreskom, u makenzijevoj, trazili su mi overu banke....
U banci su mi odstampali svoju priznanicu i udarili mur....
Gnjavaza nego sta! Mrzim bilo kakve saltere.
Е јбг, инсталираш апликацију да се не би јебавао по шалтерима, а онда идеш да ти лупе печат..

greba

Elita
Poruka
24.860
Mislim da je svaka uplata vidljiva onome ko uplacuje i da vide ko je uplatio. Godinama placamo preko
interneta (racune) i nema problema.
mislim da niste razumeli u cemu je problem (ni forumas ispod)

I ja placam godinama online...sve mesecne dazbine, i naravno, one se knjize uredno na ime nosioca obaveze/racuna, i nema potrebe niti ko trazi dokaz o uplati.

ali, npr. kad sam placala porez na prenos apsolutnih prava prilikom kupovine stana, dokaz o uplati MORAS da odneses njima u poresko na uvid, da bi od njih dobio potvrdu da si platio. (jer sigurno poreski radnik nece da ide u knjigovodstvo i da traze tvoju uplatu u `moru` uplata)

takodje, ako vadis licne isprave, saobracajnu i sl...uvek moras neku taksu platiti i dostaviti dokaz o uplati...
a npr u mup-u mi nisu trazili overenu uplatu, primili su moju odstampanu priznanicu...
znaci kako ko
a svakako uvek i sve placam iskljucivo preko net-a zato sto nema provizije

greba

Elita
Poruka
24.860
najvise mrzim saltere bilo gde, cekanje uzimanje broja, cekanje reda i kontakt sa radnicima
Sve radim 'bezkontaktno', pare dizem na bankomatu, placam preko neta, sve kupujem preko interneta, sa postarom imam dogovor ako je preporuceno pismo, bilo od koga da je, sve primam, ako nisam kuci, on potpise umesto mene i ubaci mi posiljku u sanduce, tako da ne moram u odvratnu postu da bih podigla nesto preporuceno...

:andjeo:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.