Dokaz da su Srbi i Rusi isti narod?

Хроника је лажна? Имали доказа за то?

Nešto nisi razumeo.

Bio si upotrebio množinu, a trebalo je jedinu.

Ne kažu hronike, već jedna jedina. Nijedna ni pre ni posle nje. I ne kaže nijedna srpska, poljska, ruska ili neka četvrta, već isključivo jedna češka.

Poslednja izmena:
Jednostavno pitanje - zasto se prvobitna Srbija zvala Raska a prestonica Ras?
није се првобитна Србија звала Рашка, то је назив из једног историјског периода, у ком су Срби већ добрано постојали
а веза тзв словенских народа са Србима је одавно већ утврђена, а да ли је русија од рашана или од назива за неке русе људе...

Jednostavno pitanje - zasto se prvobitna Srbija zvala Raska a prestonica Ras? Kao sto je poznato, Rusija se na ruskom kaze "Rasija". Dakle razlika izmedju Rasije i Raske nije veca nego izmedju Srbije i Srpske.
Кијевска Русија називала се Русь. Назив Россия преузет је из грчкога језика и јавља се од 14. века. Изговара се [rɐˈsʲiɪ̯ə] услед руске редукције самогласника. Притом, Русь, те ни Россия, уопште нису словенскога порекла.

Као што је већ речено на теми - Рашка није првобитни назив српске државе. Рас, одакле Рашка, такође није словенскога порекла и потиче од латинскога топонима Arsa.

Poslednja izmena:
Ja imam jedno drugo pitanje: Nije li teorija o Srbima kao narodu najstarijem i starosedeocima Balkana, propagirana upravo od srbskih patrijota i rusofila, kontradiktorna ruskom pogledu na srpsku istoriju po kojem su Srbi zapravo Sloveni (primer: Vojna vežba ''Slovensko bratstvo'')?
Кад помену Словенско братство, ја изнесох теорију о Славном Ратничком Братству (СРБ), братству састављеном од најбољих
синова славенског света, задуженог за одбрану нејачи и племена. У то братство примани су и припадници других неславенских
народа, временом су се унапредили у народ и одатле генетска шароликост, супериорност језика у односу на остале славенске,
епика која пева о прехришћанским временима Леванта, Балкана, Индије. Највероватније јачањем и ширењем овог братства се и јавља појам Славени.

Кад помену Словенско братство, ја изнесох теорију о Славном Ратничком Братству (СРБ), братству састављеном од најбољих
синова славенског света, задуженог за одбрану нејачи и племена. У то братство примани су и припадници других неславенских
народа, временом су се унапредили у народ и одатле генетска шароликост, супериорност језика у односу на остале славенске,
епика која пева о прехришћанским временима Леванта, Балкана, Индије. Највероватније јачањем и ширењем овог братства се и јавља појам Славени.
Uvek sa velikom radošću i širokim osmehom čitam tvoje fantazmagorije.

Uvek sa velikom radošću i širokim osmehom čitam tvoje fantazmagorije.
Гуслач ме инспирисао да размишљам ван оквира и сложило се.
Многима сам постављао овде питање зашто наводни староседеоци Власи и Арбанаси
не баштине античку епику, античке митове и немају новије стваралаштво пренесених
старих епова у ново време и нове јунаке.
Све то наводни дошљаци у седмом веку баштине, имају и стварају.
Када то објасниш онда се можемо спрдати са мојим фантазмагоријама.

Rusi su nastali od Srba
srbi_narod_najstariji_-_3_vv.jpg

Гуслач ме инспирисао да размишљам ван оквира и сложило се.
Многима сам постављао овде питање зашто наводни староседеоци Власи и Арбанаси
не баштине античку епику, античке митове и немају новије стваралаштво пренесених
старих епова у ново време и нове јунаке.
Све то наводни дошљаци у седмом веку баштине, имају и стварају.
Када то објасниш онда се можемо спрдати са мојим фантазмагоријама.

Odakle tebi da slovenski narodi baštine antičke mitove?

Odakle tebi da slovenski narodi baštine antičke mitove?
У томе и јесте квака, од свих славенских народа само Срби баштине гусле, стварају епику кроз коју су провукли
сећање на нека давна времена и догађаје. Ово је објашњиво само античким елементом интегрисаним у српство,
за шта налазимо потпору и у језику и у генетској мапи. Такође одсуство истих традиција код наводних староседелаца,
доводи у сумњу теорију да су они носиоци тих елемената пренешених српству кроз њихову интеграцију.
Колико ми је познато и северни Срби имају митове о накадашњем великом и моћном краљевству.
Пример једног таквог епа је Марко Краљевић и Муса Кесеџија.

У томе и јесте квака, од свих славенских народа само Срби баштине гусле, стварају епику кроз коју су провукли
сећање на нека давна времена и догађаје. Ово је објашњиво само античким елементом интегрисаним у српство,
за шта налазимо потпору и у језику и у генетској мапи. Такође одсуство истих традиција код наводних староседелаца,
доводи у сумњу теорију да су они носиоци тих елемената пренешених српству кроз њихову интеграцију.
Колико ми је познато и северни Срби имају митове о накадашњем великом и моћном краљевству.
Пример једног таквог епа је Марко Краљевић и Муса Кесеџија.

Jedino Srbi bastine gusle jer gusle vjerovatno su starosjedilacki instrument, a ne slovenski, koje isto sviraju Albanci. (Srbi van dinarskih krajeva nemaju gusle).

Jednostavno pitanje - zasto se prvobitna Srbija zvala Raska a prestonica Ras? Kao sto je poznato, Rusija se na ruskom kaze "Rasija". Dakle razlika izmedju Rasije i Raske nije veca nego izmedju Srbije i Srpske.
Није ово тачан аргумент. Источни словени су од варјага добили назив.

Back