dokaz da je filozofija glupost i da radite nesto pametno

da vas pitam filozofi
kolika vam je plata
e pa i ne najbolja ja bi rekao
eto unistio sam vam citavu nauku i sta cete sad
Filozofija je jedan vid duhovnog luksuza. Ti mi u tom smislu djelujes siromašno, jer takvi su puni predrasuda. Neko ko ima veliku platu ne može istovremeno biti i ljubitelj mudrosti?
Ajde da pretpostavimo da ti imaš dobru platu, pa da ti se djelimično oprosti ovaj ispad, na šta trošiš zaradjeni novac pragmatičaru? Na uživanje? Šta ćemo sa tim ako neko uživa u "filozofiranju"?
 
Poslednja izmena:
da vas pitam filozofi
kolika vam je plata
e pa i ne najbolja ja bi rekao
eto unistio sam vam citavu nauku i sta cete sad

Kako je nastala filozofija? Kada je Antička Grčka bila na vrhuncu nauke?
Filozofija kao nauka ne može da se vezuje za materijalno već apstraktno. A sama filozofija je majka svim današnjim naukama, od nje je sve krenulo. To što svet ne želi da bude produktivniji i da više ulaže u filozofsku-kritičku misao je dokaz da je filozofija glupa nauka i da nema poentu? Da si pohađao časove logike kao jedne grane filozofije, video bi koliko ti je shvatanje nepovezano i glupo i besmisleno. Što daje neki dokaz o tebi na šta bi moglo da se zaključi da si ti kao osoba zatupljen, ograničen ili jednom rečju filistar.
 
filozofija prevazidjena nauka
bilo je dobro u anticko doba sta je filozofija doprinela u 21 ili 20 veku

- - - - - - - - - -

Filozofija je jedan vid duhovnog luksuza. Ti mi u tom smislu djelujes siromašno, jer takvi su puni predrasuda. Neko ko ima veliku platu ne može istovremeno biti i ljubitelj mudrosti?
Ajde da pretpostavimo da ti imaš dobru platu, pa da ti se djelimično oprosti ovaj ispad, na šta trošiš zaradjeni novac pragmatičaru? Na uživanje? Šta ćemo sa tim ako neko uživa u "filozofiranju"?

jeste duhovni luksuz da palamudis ceo dan i zivis na racun roditelja

- - - - - - - - - -

Kako je nastala filozofija? Kada je Antička Grčka bila na vrhuncu nauke?
Filozofija kao nauka ne može da se vezuje za materijalno već apstraktno. A sama filozofija je majka svim današnjim naukama, od nje je sve krenulo. To što svet ne želi da bude produktivniji i da više ulaže u filozofsku-kritičku misao je dokaz da je filozofija glupa nauka i da nema poentu? Da si pohađao časove logike kao jedne grane filozofije, video bi koliko ti je shvatanje nepovezano i glupo i besmisleno. Što daje neki dokaz o tebi na šta bi moglo da se zaključi da si ti kao osoba zatupljen, ograničen ili jednom rečju filistar.

naravno da nikad ne bi dao detetu da studira filozofiju jer nece imati posla i zivece na grbaci roditelja, a mozda ce cak krenuti da pusi travu kao i svi palamudi
dzaba tebi sto serendsa tri dana kad ne umes da privredjujes
 
da vas pitam filozofi
kolika vam je plata
e pa i ne najbolja ja bi rekao
eto unistio sam vam citavu nauku i sta cete sad

Vec sam ovde odustao od polemika, i besmislenih ispravljanja magarcu onu stvar.
Ali, ponekad, moram i da progovorim ( pojesce nas, vec, goveda ! ).

Pa si, eto, i ti resio da se obracunas sa filozofima ( verovatno i filozofijom ).,

Jos da si ovu kritiku pismeno ( i pravopisno ! ) srocio, gde bi ti bio kraj ?!

Ovako, nemam sta vise da dodam. :)
 
filozofija prevazidjena nauka
bilo je dobro u anticko doba sta je filozofija doprinela u 21 ili 20 veku

- - - - - - - - - -



jeste duhovni luksuz da palamudis ceo dan i zivis na racun roditelja

- - - - - - - - - -



naravno da nikad ne bi dao detetu da studira filozofiju jer nece imati posla i zivece na grbaci roditelja, a mozda ce cak krenuti da pusi travu kao i svi palamudi
dzaba tebi sto serendsa tri dana kad ne umes da privredjujes

to sto ti filozofiju identifikujes sa pusenjem trave, palamudjenjem i nezaposlenoscu govori vise o tebi nego o filozofiji
 
da vas pitam filozofi
kolika vam je plata
e pa i ne najbolja ja bi rekao
eto unistio sam vam citavu nauku i sta cete sad

Insektu,tvoja mesečna plata je, neretko, moja dnevna,ma kolika da ti je!
Biti filozof ne znači direktno prodavati pamet,već je iskoristiti za sebe,a ja baš to i radim...
Tales Milećanin,tvoj nesuđeni poznanik...:manikir:
 
da vas pitam filozofi
kolika vam je plata
e pa i ne najbolja ja bi rekao
eto unistio sam vam citavu nauku i sta cete sad

Cilj filozofije nije zgrtanje materijalnog, cilj je pomeranje granica u razmisljanju...

Pade mi na pamet najveci madjarski mislilac XX veka, Bela Hamvas, koji nije bio ni profesor na nekom univerzitetu
niti neka uticajna licnost, bio je portir...a njegova dela koja je pisao dok je cuvao tamo neko gradiliste
danas se smatraju za najuticajnija dela evropske savremene filozofije..pomerio je brdo granica..
Tako da, ne brini, ima nade i za tebe...:)
 
da vas pitam filozofi
kolika vam je plata
e pa i ne najbolja ja bi rekao
eto unistio sam vam citavu nauku i sta cete sad

Нису сви заглибљени у те ваше "вредности". Заглибљени у јурење за платом, или једноставно за преживљавањем као ултимативним циљем, без икаквог дубљег смисла, баш попут животиња.
Зарадити плату, имати шта ставити у се и пода се, то је цела филозофија "просвећене" већине, па вам је чудно када се неко дрзне да на те ваше "вредности" пљуне.

Ти циљеви јесу трице и кучине и заправо сте и ви сами тога свесни, барем у неким тренуцима у којима схватите да постоји у животу нешто много пожељније од сребра и злата.

Аko je išta na ovom svetu poželjno, toliko poželjno da bi to čak i sirova i tupa gomila u svojim prosvetljenijim trenucima više cenila od srebra i zlata, to je da zrak svetlosti padne na tamu našeg postojanja i da saznamo nešto o ovom svom zagonetnom životu, u kome ništa nije jasno sem njegove bede i njegove ništavnosti.

Шопенхауер
 
filozofija prevazidjena nauka
bilo je dobro u anticko doba sta je filozofija doprinela u 21 ili 20 veku

- - - - - - - - - -



jeste duhovni luksuz da palamudis ceo dan i zivis na racun roditelja

- - - - - - - - - -



naravno da nikad ne bi dao detetu da studira filozofiju jer nece imati posla i zivece na grbaci roditelja, a mozda ce cak krenuti da pusi travu kao i svi palamudi
dzaba tebi sto serendsa tri dana kad ne umes da privredjujes
Kako ti znaš da ja ne umem da privređujem? Još sam mlad... Još idem u školu, i za to vreme imam jako veliko iskustvo u fizikalnim poslovima.
I životna želja mi je da takvim likovima kao što si ti, zabranim školovanje, otrujem propagandom kao što je između Zvezde i Partizana. Dam vam noževe i palice i pustim vas da se poubijate, jer ste vi tip ljudi koji odlučuje o tuđem životu preko izbora. Školovanje bih dopustio isključivo ljudima koje zanima nešto mnogo više od sopstvena i komšijina 4 zida(ti si primer).
I samo da znaš, filozofija ili filozofije su odlučivale kojim će tokom ići svet. Ti, neobrazovani čoveče, živiš nečiju filozofiju ali si neobrazovan da bi to shvatio zbog toga se i daviš u sopstvenim glupostima.

- - - - - - - - - -

Vec sam ovde odustao od polemika, i besmislenih ispravljanja magarcu onu stvar.
Ali, ponekad, moram i da progovorim ( pojesce nas, vec, goveda ! ).

Pa si, eto, i ti resio da se obracunas sa filozofima ( verovatno i filozofijom ).,

Jos da si ovu kritiku pismeno ( i pravopisno ! ) srocio, gde bi ti bio kraj ?!

Ovako, nemam sta vise da dodam. :)

Najrealnije. Ali je problem što nije svestan iza kakvih tvrdnji stoji.
 
ovo za platu ne bih komentarisao, samo bih se uključio sa jednim citatom Emila Siorana:

Capture.JPG
 
Slabo je rekao Sioran...Trebao:Važno je što prisutnije živeti u sada! Razvijati pamet da bi čovek bio što snalažljiviji i stalno što potpunije živeo!
Živeti sve što je dobro ,lepo,determinisano,pa još determinisati i stvarati u svakom svom sada...
Filozofija tome treba da služi!
"Nedostatak svih ljudi je što čekaju da žive, jer nemaju hrabrosti svakog trenutka. Zašto ne bismo uz svaki trenutak stavili toliko strasti i toliko topline da postane apsolut, večnost? Svi učimo da živimo pošto nemamo ništa više da očekujemo, a kad čekamo, ne možemo ništa da naučimo, jer ne živimo u konkretnoj i živoj sadašnjosti, već u bezbojnoj i dalekoj budućnosti. Trebalo bi da ništa ne čekamo osim neposrednih sugestija trenutka; da čekamo nemajući svest o vremenu. Spas može biti samo u ponovnom osvajanju neposrednosti. Jer, čovek je biće koje je izgubilo neposrednost. Zbog toga je indirektna životinja"
Emil Sioran
 
Zar nije bestidno od filozofa nihilista da celoga života, onako mrzovoljni,
blablaču o apsurdnosti života i suicidu, a da pri tom dožive duboku starost?
Nekažjeno kvare omladinu.

Gde si, Sokrate?
Ne znam da li cijelog života, ne bih da se ogriješim, ali Sioran mi djeluje kao neko ko se bar u odredjenom periodu svog stvaranja svetio životu. Previše je očekivao od njega. Kao da je život dužan da ga učini srećnim. Šta mu je drugo preostalo nego da vjeruje u smrt, u njoj je tražio utjehu. Pretio životu samoubistvom... To mi je u neku ruku smiješno, čak mi se čini da je bio pozer, željan pažnje!
 
Zar nije bestidno od filozofa nihilista da celoga života, onako mrzovoljni,
blablaču o apsurdnosti života i suicidu, a da pri tom dožive duboku starost?
Nekažjeno kvare omladinu.

Gde si, Sokrate?

Za suicid je potrebna ogromna hrabrost ili potpuno utonuće u svoje misle tj. u tačnost svoje filozofije ili razmišljanja. Ili verovanja u postizanje životnog zenita.
Neka kvare omladinu. Sve što izlazi iz čoveka je sam čovek. To ne treba da se krije, to je deo nas. To smo mi...
 
to sto ti filozofiju identifikujes sa pusenjem trave, palamudjenjem i nezaposlenoscu govori vise o tebi nego o filozofiji

Ipak sa ovim trećim filozofija ima veze. Doduše, da budemo precizni više veze sa besposlenošću (dokonošću) a manje sa nezaposlenošću (nažalost ima i takvih slučajeva) a sigurno ne sa lenjošću (što postavljač teme verovatno želi da prilepi).
Ne kaže li se da su stari Grci počeli da se bave filozofijom, kada su se domogli robova da za njih rintaju. Onda su imali višak slobodnog vremena i mogli su da se bave "poslom" slobodnih ljudi tj. filozofijom.
Dakle, biti dokon-ne raditi-biti slobodan-odgonetati-dokučivati-dokonati-domisliti-doračunati-dokontati-pitati se-čuditi-tragati (za odgovorima, znanjem, mudrošću, istinom...)
 
Za suicid je potrebna ogromna hrabrost ili potpuno utonuće u svoje misle tj. u tačnost svoje filozofije ili razmišljanja. Ili verovanja u postizanje životnog zenita.
Neka kvare omladinu. Sve što izlazi iz čoveka je sam čovek. To ne treba da se krije, to je deo nas. To smo mi...

Svakoga dana neki mlad čovek skupi hrabrost da se ubije,
ne samo zbog bolesti.
Mnogi od njih još tragaju za sopstvenim identitetom, zbunjeni životom, teško pronalaze svoje mesto,
a umesto ohrabrenja,
truju se literaturom beznađa, filozofijom apsurda i nihilizma.
Dok neki matori kenjac mudruje o besmislu do duboke starosti.
To mi smeta.

Omladinu treba "kvariti" na pravi način.
 

Back
Top