Marty Misterija
Elita
- Poruka
- 22.419
Ево још једног успеха демократске СРБИЈ!



Док ми Срби из Р. Српске плачемо и палимо свеће..
ОДАТА ПОШТА УБИЈЕНИМ ВОЈНИЦИМА ЈНА
Прислуживањем свијећа и полагањем бијелих ружа на почетку бивше Добровољачке улице у Сарајеву, данас је обиљежено 19 година од убиства 42 припадника некадашње ЈНА које су починили припадници тзв. Армије РБиХ, Територијалне одбране РБиХ и муслиманских паравојних јединица.
Скуп је протекао без инцидената, а полиција Сарајевског кантона ни ове године није дозволила пролазак трочлане српске делегације на само мјесто злочина у Добровољачкој улици, што је објаснила безбједносним разлозима, јавља извјештач Срне.
Обиљежавању 19 година од злочина над војницима ЈНА у федералном Сарајеву присуствовало је више од 100 људи, међу којима су били чланова породица жртава и представника власти Републике Српске, а догађај су пратили бројни новинари.
За разлику од прошле године, у Сарајеву није било окупљања припадника Зелених беретки. Скуп су обезбјеђивале јаке полицијске снаге.
Три аутобуса која су дошла из Источног Сарајева зауставила су се испред зграде Факултета политичких наука у федералном Сарајеву, одакле су учесници са запаљеним свијећама и бијелим ружама пјешке дошли до некадашње Добровољачке улице која сада носи назив Хамдије Крешевљаковића.
ЂОКИЋ: НАПАД НА ВОЈНИКЕ ЈНА - ПУЦАЊ У МИР!
Мучки напад на колону ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву био је неспорни ратни злочин и пуцањ у мир у БиХ, оцијенио је Петар Ђокић, предсједник Одбора Владе РС за обиљежавање ове годишњице.
"Неспорна је чињеница, поткријепљена непобитним материјалним доказима, да је 2. и 3. маја у Добровољачкој улици над припадницима ЈНА извршен тежак злочин који су починиле Армија РБиХ, Територијална одбрана РБиХ и паравојне муслиманске снаге", рекао је Ђокић новинарима током обиљежавања 19 година од страдања у Добровољачкој.
Он је подсјетио да је тих дана напад извршен на ЈНА, упркос чињеници да је миран излазак војне колоне из Сарајева био договорен на највишем државном и политичком нивоу.
"Нико добронамјеран не би смио наше данашње мирно и цивилизовано окупљање да схвати као било какву провокацију, нити чин са позадином која носи лошу намјеру. Напротив, ово је манифестација поштовања према жртвама, поштовања према онима којима то дугујемо", поручио је Ђокић.
Обиљежавање страдања војника ЈНА у Добровољачкој улици биће настављено служењем парастоса у Спомен-цркви на Миљевићима, у Источном Сарајеву.
У злочину у Добровољачкој улици убијена су 42 војника тадашње ЈНА, рањена су 73 војника, а 215 их је заробљено. Страдало је десет официра, 28 војника и четири цивила, а по националном саставу 32 Србина, шест Хрвата и четири Бошњака.
В.Д.
http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=39603
Србија уз музикку плаче за убицама Срба из ДОБРОВОЉАЧКЕ
Почели "Дани Сарајева" у Београду
Фестивал "Дани Сарајева" отворен је синоћ у београдском Дому синидиката. Сарајевску културно-уметничку сцену представила Јадранка Стојаковић.
У Дому синдиката отворен је фестивал "Дани Сарајева", који се у Београду одржава пети пут у организацији Иницијативе младих за људска права.
Представљајући сарајевску културну и уметничку сцену и кроз дебате, фестивал има за циљ да подсети на опсаду Сарајева за време ратадеведесетих година.
Мали музички перформанс у холу Дома синдиката означио је почетак "Дана Сарајева" и укратко представио идеје фестивала. У дворани, како се и очекивало, публика је Јадранку Стојаковић поздравила бурним овацијама.
Иако се опоравља од повреде када се на једном наступу саплела и пала, Јадранка није желела да откаже концерт, већ је замолила публику за разумевање.
Вече је протекло уз Јадранкине познате хитове, неке новије песме и причу између њих.
Позната југословенска кантауторка провела је 23 године у Јапану. ПОсле серије земљотреса које је тамо доживела, вратила се у Босну. Планира да се опорави и да настави да се бави музиком.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/8/Култура/885036/Почели+"Дани+Сарајева"+у+Београду.html






Док ми Срби из Р. Српске плачемо и палимо свеће..
ОДАТА ПОШТА УБИЈЕНИМ ВОЈНИЦИМА ЈНА
Прислуживањем свијећа и полагањем бијелих ружа на почетку бивше Добровољачке улице у Сарајеву, данас је обиљежено 19 година од убиства 42 припадника некадашње ЈНА које су починили припадници тзв. Армије РБиХ, Територијалне одбране РБиХ и муслиманских паравојних јединица.
Скуп је протекао без инцидената, а полиција Сарајевског кантона ни ове године није дозволила пролазак трочлане српске делегације на само мјесто злочина у Добровољачкој улици, што је објаснила безбједносним разлозима, јавља извјештач Срне.
Обиљежавању 19 година од злочина над војницима ЈНА у федералном Сарајеву присуствовало је више од 100 људи, међу којима су били чланова породица жртава и представника власти Републике Српске, а догађај су пратили бројни новинари.
За разлику од прошле године, у Сарајеву није било окупљања припадника Зелених беретки. Скуп су обезбјеђивале јаке полицијске снаге.
Три аутобуса која су дошла из Источног Сарајева зауставила су се испред зграде Факултета политичких наука у федералном Сарајеву, одакле су учесници са запаљеним свијећама и бијелим ружама пјешке дошли до некадашње Добровољачке улице која сада носи назив Хамдије Крешевљаковића.
ЂОКИЋ: НАПАД НА ВОЈНИКЕ ЈНА - ПУЦАЊ У МИР!
Мучки напад на колону ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву био је неспорни ратни злочин и пуцањ у мир у БиХ, оцијенио је Петар Ђокић, предсједник Одбора Владе РС за обиљежавање ове годишњице.
"Неспорна је чињеница, поткријепљена непобитним материјалним доказима, да је 2. и 3. маја у Добровољачкој улици над припадницима ЈНА извршен тежак злочин који су починиле Армија РБиХ, Територијална одбрана РБиХ и паравојне муслиманске снаге", рекао је Ђокић новинарима током обиљежавања 19 година од страдања у Добровољачкој.
Он је подсјетио да је тих дана напад извршен на ЈНА, упркос чињеници да је миран излазак војне колоне из Сарајева био договорен на највишем државном и политичком нивоу.
"Нико добронамјеран не би смио наше данашње мирно и цивилизовано окупљање да схвати као било какву провокацију, нити чин са позадином која носи лошу намјеру. Напротив, ово је манифестација поштовања према жртвама, поштовања према онима којима то дугујемо", поручио је Ђокић.
Обиљежавање страдања војника ЈНА у Добровољачкој улици биће настављено служењем парастоса у Спомен-цркви на Миљевићима, у Источном Сарајеву.
У злочину у Добровољачкој улици убијена су 42 војника тадашње ЈНА, рањена су 73 војника, а 215 их је заробљено. Страдало је десет официра, 28 војника и четири цивила, а по националном саставу 32 Србина, шест Хрвата и четири Бошњака.
В.Д.
http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=39603
Србија уз музикку плаче за убицама Срба из ДОБРОВОЉАЧКЕ
Почели "Дани Сарајева" у Београду
Фестивал "Дани Сарајева" отворен је синоћ у београдском Дому синидиката. Сарајевску културно-уметничку сцену представила Јадранка Стојаковић.
У Дому синдиката отворен је фестивал "Дани Сарајева", који се у Београду одржава пети пут у организацији Иницијативе младих за људска права.
Представљајући сарајевску културну и уметничку сцену и кроз дебате, фестивал има за циљ да подсети на опсаду Сарајева за време ратадеведесетих година.
Мали музички перформанс у холу Дома синдиката означио је почетак "Дана Сарајева" и укратко представио идеје фестивала. У дворани, како се и очекивало, публика је Јадранку Стојаковић поздравила бурним овацијама.
Иако се опоравља од повреде када се на једном наступу саплела и пала, Јадранка није желела да откаже концерт, већ је замолила публику за разумевање.
Вече је протекло уз Јадранкине познате хитове, неке новије песме и причу између њих.
Позната југословенска кантауторка провела је 23 године у Јапану. ПОсле серије земљотреса које је тамо доживела, вратила се у Босну. Планира да се опорави и да настави да се бави музиком.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/8/Култура/885036/Почели+"Дани+Сарајева"+у+Београду.html



Poslednja izmena:

)

