"Dok ljudi kupuju avione i kamione za mene je knjiga bogatstvo",

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Slavko Perić iz Prnjavora je od detinjstva sa knjigom išao i u njivu. Danas je ovaj 55-ogodišnjak najveći kolekcionar knjiga i stripova među mačvanskim poljoprivrednicima, u njegovoj biblioteci je više hiljada naslova.Odrastao je uz motiku, ali je uvek više voleo knjigu. Prva slova i pre bukvara naučio je iz stripova. Od Zagora, Ćopića, Singera, enciklopedija Slavko se i danas ne odvaja. Od pročitanih stranica mogao bi popločati put od sela do Šapca, 40 godina na hiljade naslova brižljivo čuva i slaže.

Clipknj4.jpg


Knjige su svuda oko njega, i u kući na imanju i u selu. Ne postoji žanr koji nema. Mnoge retke, stripovi od prvo broja.
Njegov internet je kaže Politikin zabavnik, a sajmove u Beogradu od 68 godine propustio je samo zbog vojske i korone.

Više ne pozajmljuje jer retko ko vrati, prodaje samo duplikate. Najčešće mu stariji traže majstorske knjige, mladi ne pogledaju ni jedan naslov.
Najteže mu je bilo u vreme velikih poplava, prikolica uništenih knjiga nema cenu.

"Dok ljudi kupuju avione i kamione za mene je knjiga bogatstvo", navodi Slavko.

Završio je osmogodišnju školu, dvadeset godina radio na građevini. Knjiga ga je kaže Slavko spasla bez posla i od inflacije, a čitanje od svih muka.
Prostora za nove naslove dodaje, na selu uvek ima, jedino je problem što o knjigama nema sa kim i da priča.
link
Clipknj3.jpg
 
Verujem da citate knjige ali da li ste i vi kao dete citali Politikin zabavnik i da li ga i dalje citate ?
Uživam u starim izdanjima Mikijevog almanaha/zabavnika i Politikinog zabavnika, pa ih sa ocem u koaliciji nabavljam gde stignem.
Zahvaljujući njemu sam se načitala raznih stripova, časopisa i magazina iz nekih davnih vremena koja nisam proživela, ali osećam nedostatak i osiromašenost kao da jesam.
Knjige čitam manje otkako ih kupujem. Članska karta biblioteke mi je iz nekog razloga bila jaka motivacija da knjige koje uzmem, brzo i stvarno pročitam, tako da ću verovatno da se učlanim ponovo.
Audio knjige su mi takođe korisne u nekom manualnom radu ili na putovanjima.
 
Uživam u starim izdanjima Mikijevog almanaha/zabavnika i Politikinog zabavnika, pa ih sa ocem u koaliciji nabavljam gde stignem.
Zahvaljujući njemu sam se načitala raznih stripova, časopisa i magazina iz nekih davnih vremena koja nisam proživela, ali osećam nedostatak i osiromašenost kao da jesam.
Knjige čitam manje otkako ih kupujem. Članska karta biblioteke mi je iz nekog razloga bila jaka motivacija da knjige koje uzmem, brzo i stvarno pročitam, tako da ću verovatno da se učlanim ponovo.
Audio knjige su mi takođe korisne u nekom manualnom radu ili na putovanjima.
a ovo si u pravu..knjige iz biblioteke motivisu da se cita i ode po drugu nego da odes i kupis knjigu
plus ne moras da cuvas knjige koje posle citanja skupljaju prašinu
 

Back
Top