Dojka koja nikada nije dojila, tužna je lutalica...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
24.612
Drage forumašice i forumaši, smatrate li da su žene koje se nikada nisu ostvarile u punom smislu, odnosno savile gnijezdo, skuhale mužu ručak, rodile mu sina te ga podojile, tek najobičniji ženski vagabundi koji čekaju iduću lnkarnaciju ne bi li se ostvarile?
Da li su to moderne "Djevojčice sa šibicama"?
Koliko je ženama bitno da su im sise barem jednom u životu bile u pogonu?

Drage forumašice i forumaši, smatrate li da su žene koje se nikada nisu ostvarile u punom smislu, odnosno savile gnijezdo, skuhale mužu ručak, rodile mu sina te ga podojile, tek najobičniji ženski vagabundi koji čekaju iduću lnkarnaciju ne bi li se ostvarile?
Da li su to moderne "Djevojčice sa šibicama"?
Koliko je ženama bitno da su im sise barem jednom u životu bile u pogonu?
Msm da žena treba da živi kako hoće, ne kako je programira društvo. Sutra joj niko ni za šta, ni hvala neće reći. Ponajmanje to isto društvo koje joj je nametnulo svakojake obaveze i odgovornosti. Ofc,...postoje i izuzeci od pravila, ali je u globalu tako.
Mda delimično si i u pravu,...oduvek se pitam, koja je funkcija i čemu tolika ženska opterećenost izgledom i veličinom s.sa, kad realno, korisnu funkciju imaju samo prilikom dojenja dece. Tako da bi nas dragi bog, trebao rastereti dalje teskobe i ukinuti nam s.se, čim završimo sa biološkom funkcijom. Ne da nam bzv. I dalje krive kičmu i kad ne dojimo. :thumbdown:

Žene se ostvaruju na način na koji žele da se ostvaruju. A to može da znači i bez dojenja, savijanja gnezda i skuhanja ručka. Kome se ne sviđa, uvek je najbolja preporuka da gleda svoja posla ;)
Bukvalno znam žene koje nikada nisu ni dojile svoju decu. Iz raznoraznih razloga.
Po meni nije majka ni koja je rodila, niti dojila,...već žena koja je čuvala dete i izvela ga na pravi put.

A jeste to bzvz
Vidis neku babadevojku na ulici.
Ne volim da stupam u komunikaciju sa takvima. Obicno krene nesto veselo i vedro i samo im primetis spazme na licu kako krenu da kontrolisu ph vrednost u sebi. I onda polako, govorom tela, okrenes se prvo za 45 stepeni, da provali da hoces da ides i onda ona prva krene. Das joj to nesto dostojanstva.

Ja kada upoznam takve žene uvijek se pomalo zamislim, pa i rastužim.
U glavi mi bude scena iz "Spirited Away", kada se Chihiro i Kaonashi voze vlakom okruženi fantomskim sjenama.
Tako nekako zamišljam te žene, kao putnice bez voznog reda, tumaraju u magli kroz život, ostavljaju na zamagljenim prozorima toplih kuća točku koju su napravile vrhom nosa piljeći u tuđu sreću, tople kamine, pečenu gusku na stolu.

Jbte koliko slicnosti ova na 2:43 ima sa Domagoj Vidom?
1713188187584.png

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back