Dogovor duša

RIA77

Poznat
Poruka
7.377
Ima jedna teorija,meni vrlo privlačna : da se duše pre inkarnacije dogovaraju kakav scenario će proživeti,tačno u kom odnosu će biti ( inkarniraju se grupno - kao porodica,prijatelji,kolege) i koja će iskustva imati. Tako i iskustvo smrti. Naravno,činom rođenja to zaboravljaju,jer ne bi bilo istinskog iskustva kad bi znali unapred šta će se sve desiti.Ali scenario se odvija po unapred dogovorenom. Kada ispunimo svoju svrhu,odlazimo.
Pre rođenja biramo "temu" koju želimo da obradimo.tj. iskusimo - izazov sa zdravljem ( ljudi koji obole od teških bolesti), sa novcem ( beskućnik,loši slabo plaćeni poslovi), ljubavlju (neuspeh na polju partnerstva)...I način smrti "biramo" pre rođenja.

Šta mislite o tome?
Да то није сценарио из неког филма ?

RIA77

Poznat
Poruka
7.377
Spominje se i tamo. Zar nije cela Biblija jedna saga o borbi dobra i zla,mraka i svetla ?
Па није.
Стари Завет је сусрет Израиљског народа са Богом и очекивање Месије, а Нови рођење Месије.
Možda je neko ekranizovao ideju.
Proguglaj malo. Zaista je teorija.
Звучи ми као потпуна бесмислица, тј као бесмислена теорија.

RIA77

Poznat
Poruka
7.377
Meni veći deo Biblije zvuči kao besmislica.
Као на пример ?
Ko može da ti garantuje da si u pravu i da veruješ u jedinu istinitu stvar ?
Хајде да се вратимо на тему.
Ni meni ne može niko,ali je to ono u šta biram da verujem. Kao što ti biraš nešto drugo.
Тема је списак лепих жеља, тј. може свако да верује у то али нема логике.
Дакле једно је сценарио за филм, а друго теорија.
Ти си поставила лепу идеју која ти се допада, али то није теорија, тј. није у историји забележена као идеја у коју су неки народи веровали.

UltraVioletna

Domaćin
Poruka
3.796
Као на пример ?

Хајде да се вратимо на тему.

Тема је списак лепих жеља, тј. може свако да верује у то али нема логике.
Дакле једно је сценарио за филм, а друго теорија.
Ти си поставила лепу идеју која ти се допада, али то није теорија, тј. није у историји забележена као идеја у коју су неки народи веровали.
To su savremene teorije. Nauka napreduje. Zašto vas toliko mrzi da malo proguglate o nečemu a ne da odmah osporavate neinformisani ?

Schrodinger

Iskusan
Poruka
5.472
Наука се не бави душама и преегзистенцијом душа.
Bavi se, eto nobelovac Rodzer Penrouz je utvrdio da postoji dusa.
Takodje svi ovi regresoterapeuti koji su dosli do teorije iz naslova su takodje naucnici.
Bavi se kvantna fizika. Postojanjem paralelnih univerzuma. O tome je tema.
Nije o tome, kvantni "paralelni univerzumi" su odvojene vremenske linije, ta ideja postoji i u ezoteriji ali nije od znacaja za temu.
Misliš da bi neko dobrovoljno "izabrao" da bude recimo mučen i svirepo ubijen ?
Da. Jer je svirepo mučio nekoga i ubio u nekom svom paralelnom životu. I sad treba da oseti kako je toj osobi bilo. Sticanje iskustva sa obe strane medalje.
Ne "bira" to zato da bi stekao iskustvo nego da bi otplatio karmu, jer sta ako je svirepo ubio petoro ljudi? Kazu da onda mora da odzivi pet tavih zivota, dakle ne da bi pet puta sticao isto iskustvo nego da bi se razduzio.
Samo, opet je nejasno, kad izabere ulogu zrtve zar ne proizilazi da postoji i neko ko je unapred izabrao ulogu dzelata?

Poslednja izmena:

RIA77

Poznat
Poruka
7.377
Meni veći deo Biblije zvuči kao besmislica.
Нико овде теби не спори певање у црквеном хору, причамо о Библији.
Сматрам да када кажеш овако нешто, треба да стојиш иза својих речи.
Стари Завет се чита понекад на вечерњој служби, а ти си управо већину Старог и Новог Завета назвала бесмислицом. При томе не можеш да наведеш ни један део ?
На Литургији се Стари Завет не чита, једино ако си читала па да кажеш да је бесмислен неки део

RIA77

Poznat
Poruka
7.377
To su savremene teorije. Nauka napreduje. Zašto vas toliko mrzi da malo proguglate o nečemu a ne da odmah osporavate neinformisani ?
Интересује ме које су то савремене теорије ?
Rekla sam da je teorija spoj nauke i spiritualnih učenja. Ne čitaš pažljivo.
Ни једно спиритуално учење не учи како си ти написала.

Bavi se, eto nobelovac Rodzer Penrouz je utvrdio da postoji dusa.
Takodje svi ovi regresoterapeuti koji su dosli do teorije iz naslova su takodje naucnici.
Регресотерапија није наука.
Наука предпоставља истраживања, циљеве, методе и закључке.
Ни једна наука не може научно доказати преегзистенцију душе.

Schrodinger

Iskusan
Poruka
5.472
Регресотерапија није наука.
Наука предпоставља истраживања, циљеве, методе и закључке.
Deo je psihologije koja je nauka i funkcionise tako. Sta je pokazalo istrazivanje? Da su svi koji su regresirani imali slicna secanja na ono sto se desava izmedju zivota, dakle zakljucak je da se stvarno nesto desava.
Ne govorim o reinkarnacijama, regresija u prethodni zivot moze biti fikcija ili vidovitost. Dokazi za reinkarnaciju su pre svega svesna secanja male dece koja opisu ko su bila i sta se negde desavalo. Naravno to nije i dokaz da je u pitanju masovna pojava kao ni da postoji zivot izmedju zivota.
Religija ne da ne moze dokazati preegzistenciju duse nego prema tvojoj dusa i ne postoji, kako pre rodjenja tako i nakon smrti. Zato sto ako tvrdi da nema reinkarnacije onda je nastala rodjenjem, zar ne? Nije dosla iz visih ili nizih sfera jer bi to znacilo da je vec bila negde, a hriscanstvo o zivotu pre rodjenja ili zaceca nista ne govori. Nakon smrti prema pravoslavlju nema zagrobnog zivota nego covek spava i dusa ne ide nigde i tokom sudnjeg dana dolazi do vaskrsavanja tela, znaci dusa ne postoji.
Ни једно спиритуално учење не учи како си ти написала.
U istocnim ucenjima zemlja je skola za duse

UltraVioletna

Domaćin
Poruka
3.796
Нико овде теби не спори певање у црквеном хору, причамо о Библији.
Сматрам да када кажеш овако нешто, треба да стојиш иза својих речи.
Стари Завет се чита понекад на вечерњој служби, а ти си управо већину Старог и Новог Завета назвала бесмислицом. При томе не можеш да наведеш ни један део ?
На Литургији се Стари Завет не чита, једино ако си читала па да кажеш да је бесмислен неки део
Taman posla da znam citate iz Biblije. To je već oblik prelesti,ako nisi bogoslov.
Nisam samo pevala u horu,družila sam se sa bogoslovima,davali su mi knjige.I čitala sam Bibliju. Ako je ne citiram,ne znači da ne znam njen sadržaj. Proširi malo um,ne budi bukvalista.

RIA77

Poznat
Poruka
7.377
Taman posla da znam citate iz Biblije. To je već oblik prelesti,ako nisi bogoslov.
Па ни на богословском факултету не уче цитате напамет. Ја нисам тражио да знаш цитате, већ да познајеш оно за шта кажеш да ти се не допада.
Nisam samo pevala u horu,družila sam se sa bogoslovima,davali su mi knjige.I čitala sam Bibliju. Ako je ne citiram,ne znači da ne znam njen sadržaj. Proširi malo um,ne budi bukvalista.
Све ја то разумем, али ми овде не говоримо ко се са ким дружио и ко је певао у хору или не.
Питам те конкретно и јасно, шта је то што је већина тога у Библији бесмислено ?
Не можеш ни један пример да наведеш од толико тога ? Онда ти причаш уопштено, тј. не познајеш тему о којој причаш.
Дакле не питам те да ми наведеш која је то већина, већ барем нешто, али ти скрећеш са теме на друга питања.

UltraVioletna

Domaćin
Poruka
3.796
Па ни на богословском факултету не уче цитате напамет. Ја нисам тражио да знаш цитате, већ да познајеш оно за шта кажеш да ти се не допада.

Све ја то разумем, али ми овде не говоримо ко се са ким дружио и ко је певао у хору или не.
Питам те конкретно и јасно, шта је то што је већина тога у Библији бесмислено ?
Не можеш ни један пример да наведеш од толико тога ? Онда ти причаш уопштено, тј. не познајеш тему о којој причаш.
Дакле не питам те да ми наведеш која је то већина, већ барем нешто, али ти скрећеш са теме на друга питања.
Besmisleno je SVE osim Isusovog učenja. Jel treba da nabrajam? Nemam toliko vremena.

Schrodinger

Iskusan
Poruka
5.472
Zar ne postoje i, da uslovno tako kažemo,loše,mračne energije? I one žele telesno iskustvo?
I sta, zele unapred da budu ubice i da se karmicki zaduze? Sadisticke duse koje se inkarniraju da bi uzivale u tudjem iskupljenju :D I posle i same otplate... Tezak paradoks, vidis tu je teorija klimava
Naravno mozemo poci i od pretpostavke da dzelat ne mora ni imati dusu? Kao sto zivotinje nemaju, inace zamisli obzirom na njihov nacin ishrane kakva bi se tu karma nakupila
Besmisleno je SVE osim Isusovog učenja. Jel treba da nabrajam? Nemam toliko vremena.
Isusovo ucenje se ne uklapa sa premisom iz tvog uvodnog posta. On govori o gresnosti covecanstva znaci patnje su posledica prethodnog greha na nivou celog ljudskog roda, a ne toga sto duse hoce da ih iskuse

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.