Hipotteticko pitanje, sta bi se desilo ili sta ce se dasiti ako Incko koristeci svoja "bonska ovlastenja" pokusa ili smeni kako je on to u medijima najavio, predsednika i predsednika Skupstine RS?
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Nije hipoteticko pitanje vec moguci sled dogadjaja. Verovatno da ce na kraju Dodik odustati od najavljene avanture... Setiti se treba kako je EU uvela sankcije jednoj Austriji zbog onog Haidera.
i sta se desilo?sta ako Dodik ostane dosledan sebi?
Ako se Dodik u medjuvremenu ne opameti ceka ga ista sudbina kao i pomenutog Haidera...Vec mu je dato do znanja na njemu je da odluci.
Hipotteticko pitanje, sta bi se desilo ili sta ce se dasiti ako Incko koristeci svoja "bonska ovlastenja" pokusa ili smeni kako je on to u medijima najavio, predsednika i predsednika Skupstine RS?
EU nije uvela sankcije Austriji. Tu se radilo o neformalnim sankcijama pojedinih država EU koje su odbijale jedno vreme da se rukuju sa austrijskim funkcionerima. Ni to nije dugo trajalo... silne mi sankcije...Nije hipoteticko pitanje vec moguci sled dogadjaja. Verovatno da ce na kraju Dodik odustati od najavljene avanture... Setiti se treba kako je EU uvela sankcije jednoj Austriji zbog onog Haidera.
Nije Dodik lud, mada se ponekad tako predstavlja. Neće njega smeniti visoki predstavnik. Eventualno može doći do poništavanja zakona o referendumu čime bi se pravno onemogućilo njegovo održavanje.prije dva dana na onoj temi o rewferendumu sam napisala, nije li to mozda i Dodikov cilj...da bude smjenjen, em postaje vjecni srpski junak (i jos jedna potvrda da zapad mrzi srbe), em ce se spasiti od krivicnog gonjena, em ce uzivati u pokradenom na Dedinju i ako ima i srpsko drzavljanstvo postati politicar u matici...
Poplašen je smenjen pre 10ak godina. Tada je bio predsednik Srpske. Sada je drugo vreme i nije luda međunarodna zajednica da vuče poteze koji poništavaju 10 godina kakvog-takvog napretka.nije li visoki prredstavnik prije dvije-tri godine smjenio isto nekog visokog duznosnika srpske ? mislim da se zvao poplasen ili tako nekako (isto izabran demokratski kao i dodik) i sto se desilo? nista...tako ce biti i ovaj put
EU nije uvela sankcije Austriji. Tu se radilo o neformalnim sankcijama pojedinih država EU koje su odbijale jedno vreme da se rukuju sa austrijskim funkcionerima. Ni to nije dugo trajalo... silne mi sankcije...
Nije Dodik lud, mada se ponekad tako predstavlja. Neće njega smeniti visoki predstavnik. Eventualno može doći do poništavanja zakona o referendumu čime bi se pravno onemogućilo njegovo održavanje.
Dodik testira svoju snagu i unutar BiH i nasuprot mežunarodnih struktura. Ovih nekoliko godina mu odlično ide.
Poplašen je smenjen pre 10ak godina. Tada je bio predsednik Srpske. Sada je drugo vreme i nije luda međunarodna zajednica da vuče poteze koji poništavaju 10 godina kakvog-takvog napretka.
ja cak predpostavljam da ga netko iz MZ podrzava
alli nisam dovoljno dobar poznavaoc prilika u BiH da bih mogla da nesto tvrdim, zanimalo bi me, s obzirom da ti dobro poznajes situaciju sto ti mislis o dodiku i pogotvu dali je dobar za srpski narod...da nebude novi Milosevic cini mi se da je na tom putu
Dodika ne samo da podržava MZ, već je njihov čovek. Ljudi zaboravljaju da je prvi Dodikov mandat upravo bio rezultat delovanja MZ. Tada je čak bio i veoma omržen među Srbima, a iz Sarajeva pozdravljen kao "normalizator Srba" ili šta sve ne.
Vremenom se njegova priča promenila, ali je on ipak ostao čovek MZ iz jednog osnovnog razloga - kontroliše Srbe. Srbi u BiH su se smirili. Pominje se otcepljenje, ovo-ono, ali se na tome aktivno ne radi.
Dodik je maestralan političar, u to nema sumnje. Što se Srba tiče, njegov najveći uspeh je taj što im je vratio samopouzdanje i svest da je BiH njihova zemlja i da se i oni pitaju oko njenog funkcionisanja. Ja Dodiku zameram mnogo stvari, između ostalog to što se on u RS-u ponaša u direktnoj suprotnosti sa onim što priča na nivou BiH. RS je centralizovana van pameti.
No, činjenica je i to da Srbi u ovom trenutku nemaju boljeg političara, ni u Srbiji.
Poređenja sa Miloševićem su takođe van pameti. Nije on ni blizu takav, niti može napraviti štetu koju je Milošević napravio.
Dodika ne samo da podržava MZ, već je njihov čovek. Ljudi zaboravljaju da je prvi Dodikov mandat upravo bio rezultat delovanja MZ. Tada je čak bio i veoma omržen među Srbima, a iz Sarajeva pozdravljen kao "normalizator Srba" ili šta sve ne.
Vremenom se njegova priča promenila, ali je on ipak ostao čovek MZ iz jednog osnovnog razloga - kontroliše Srbe. Srbi u BiH su se smirili. Pominje se otcepljenje, ovo-ono, ali se na tome aktivno ne radi.
Dodik je maestralan političar, u to nema sumnje. Što se Srba tiče, njegov najveći uspeh je taj što im je vratio samopouzdanje i svest da je BiH njihova zemlja i da se i oni pitaju oko njenog funkcionisanja.
Hipotteticko pitanje, sta bi se desilo ili sta ce se dasiti ako Incko koristeci svoja "bonska ovlastenja" pokusa ili smeni kako je on to u medijima najavio, predsednika i predsednika Skupstine RS?
Govorim o rezultatima u datim uslovima. Tu je negde i Đukanović. Ukoliko u Srbiji postoji bolji, onda nisu izraženi kao ova dvojica. Što opet samo po sebi govori nešto.То није чињеница. Постоји пуно бољих у Србији. Додик није за Србију.
Netocno.
Objasni.
obzirom da su se okolnosti u BiH promenile , da RS vise nije na kolenima, da iza odluka Visokog predstavnika vise ne stoji vojna sila. bar ne onakva kakva je to bila pre....zato me interesuje koji su to mehanizmi koji bi bili eventualno upotrebljeni da bi doslo do Dodikove smene sa vlasti.Ako se Dodik u medjuvremenu ne opameti ceka ga ista sudbina kao i pomenutog Haidera...Vec mu je dato do znanja na njemu je da odluci.
Ako se Dodik u medjuvremenu ne opameti ceka ga ista sudbina kao i pomenutog Haidera...Vec mu je dato do znanja na njemu je da odluci.


