Dodik:Tito pomagao Hrvatima u cinjenju genocidu nad Srbima

Zato što je kolonizacija pomenutih područja sprovođena isključivo dobrovoljcima- dobrovoljnim učesnicima ratova Kraljevine Srbije.Po prirodi stvari,dobrovoljni učesnici ratova su bili stranci a ne državljani Srbije jer su državljani Srbije potpadali pod vojnu obavezu.
Јесу били добровољци и странци - за вријеме рата, али послије рата више нијесу били странци. Не мислиш ли да је било мудрије насељавати и Србијанце у исто вријеме?
О овоме су писали многи људи, чини ми се и Адам Прибићевић који је био вођа колониста из Лике и Крајине на Косову.
 
Истра баш не врви Србима.
Ovako. Odlično poznajem Istru jer mi je blizu. U Istri naročito u Puli,Poreču i Umagu imaš masu Srba. E sad,najbolji primjer što se dešava sa Srbima u Istri neka ti dadne ova tipična osmrtnica(čitulja) iz istarskih dnevnih novina. Imena sam izmislio,ali to ne mijenja smisao posta.

Npr.

Javljamo u dubokoj boli da nas je u 98 godini napustio naš dragi pradjed,djed,otac i brat

Milivoje Stevanović

Ožalošćeni brat Lazar,sinovi Milutin i Spasoje,unuci Darko,Zlatko,Ivana i Damir,praunuci Ivan,Matteo,Tony i Stela.

Jesi li razumio?
 
Јесу били добровољци и странци - за вријеме рата, али послије рата више нијесу били странци. Не мислиш ли да је било мудрије насељавати и Србијанце у исто вријеме?
О овоме су писали многи људи, чини ми се и Адам Прибићевић који је био вођа колониста из Лике и Крајине на Косову.
Srpska vlada je tokom rata obećala da će svakom dobrovoljcu ili njegovoj porodici da dodeli 8 kat.jutara.Zemlje nije bilo ni za sve dobrovoljce.Nije kraljevina bila hajdučka država kao kad je Jovanka...
 
Ja sam dobio dojam da ih je tamo iznadprosječno mnogo, ali i da nije - odakle Srbi u Istri, kakvim su se to čudesnim putevima doselili? Zašto i kada? Zašto nisu u Međimurje?
Srbi su u vrijeme Mletačke republike masovno naseljavali Istru. Međutim opstao je samo Peroj. Peroj je jedino pravoslavno selo u Istri. Zbog nedostatka popova pravoslavlje se osim u Peroju i nešto malo u Puli izgubilo,a time i srpstvo.

U Istri danas postoje samo 2 pravos.crkve. Pula i Peroj.
 
Немам појма. Откуд Хрвати тамо? То су римске па млетачке земље од памтивека, и не верујем да је и једна хрватска држава икад држала Ровињ, Пулу, Копар и сл
Ja zamislio da su došli partizani, dobrim postotkom Srbi, potjerali Talijane, našli neku zgodnu curu i ostali na dobivenoj zemlji.
 
Ja sam dobio dojam da ih je tamo iznadprosječno mnogo, ali i da nije - odakle Srbi u Istri, kakvim su se to čudesnim putevima doselili? Zašto i kada? Zašto nisu u Međimurje?
Imam familiju u Rovinju,Srbi se udaju i zene za Srbe i tamo, , Vidi tamo je dobacila Vizantija svojevremeno imas u Porecu vizantijsku baziliku ,gde god imas Vizantiju imas i pravoslavnu veru,Moguce je da su to Vlasi Mortolozi pravoslavne vere pa su svi danas Srbi kao i Srbi katolici sto su postali Hrvati, Vera je kod nas nacija,
 
Немам појма. Откуд Хрвати тамо? То су римске па млетачке земље од памтивека, и не верујем да је и једна хрватска држава икад држала Ровињ, Пулу, Копар и сл
Talijani su živjeli u gradovima,a po selima Hrvati. Pa imaš masu glagoljskih spomenika tamo. Istra i je priključena Jugoslaviji (veći dio Hrvatskoj,a manji Sloveniji)jer je ondje prevladavao slavenski živalj.

Glagoljica je staroslavensko pismo koje nastaje početkom 9. stoljeća i koristi se do početka 19. stoljeća kada sve veću ulogu dobiva latinica. Glagoljica je u početku bila obla, a potom uglata te je imala 32 znaka. Ima brojevnu vrijednost tako da su prvih devet slova jedinice, a slijedećih devet desetice, daljnjih devet stotice pa tisućice.
Najjača uporišta glagoljaša su Hrvatsko primorje, Istra i otok Krk gdje su pronađeni najstariji spomenici, na kamenu, iz 12. i 13. st: Valunska ploča, Plominski natpis, Grdoselski i Supetarski ulomak i Bašćanska ploča.

https://www.istra.hr/hr/dozivljaji/kultura/glagoljica
 
tito i franjo tuđman.jpg
 
Kako im je pomogao? Naselio Vojvodinu Bosancima,Hercegovcima .Licanima,...pa jedna Kikinda vredi vise nego cela Lika i Hercegovina,Ljudi saberite se malo,Menjas kamenjar za najbolju zemlju ispod koje ima naftnih polja i gasa?
Kikinda jeste lijep grad,ali daleko od toga da može stati rame uz rame sa Trebinjem da ne govorim Mostarom koji je biser juga bivše države. Meni Mostar najljepši grad u BiH. Klima uglavnom mediteranska sem Gacka.Nemaš ni jednu hidrocentralu ni termoelektranu u Vojvodini. Što znači Vojvodina nije energetski nezavisna i džaba joj sva plodna zemlja. Energija pokreće razvoj. Ne znam da li su komunisti napravili gasni centralu. Iznad Trebinja dvije hidrocentrale od kojih jedna može 500 hiljada stanovnika da napaja.

Kolonizacija je izvršena bez ikakvog plana i reda. Tako su naseljeni bosanci,ličani,hercegovci,krajišnici. Ono što Pavelić nije stigao pobiti to je TITO digao sa sela da se nasele u Vojvodinu. Interes mu je bio da se što više smanji broj Srba zapadno od Drine. Narod nepismen neuk obećano mu je svašta za rad toga što su se borili u partizanima. Dio moje rodbine otišao u Pančevo proveo godinu dvije i trke nazad u Bosnu. Smatra se da je od 150 000 naseljenih 99,9% bili Srbi. Šta je sa ostalima ?? Od 150 000 naseljenih u Vojvodinu oko 30 000 se vratilo nazad u BiH.Gdje su građani i antifašisti partizani iz Tuzle :hahaha:.
Problem je bio vratiti se nazad,jer oni koji su došli tadašnji čelnici komunističke partije su pravili probleme kolonistima ucijenjivali ih otplatom imanja ako se nazad vrate u Liku,Hercegovinu,Bosnu.

Inače veliki je zajeb bio za mnoge koji odselili u Vojvodinu. Klima pretopla,leglo komaraca,voda nikakva da povratiš kad je piješ.
 
Blentoje,industrijalizacija u Titinoj SRH i Titnoj SRBiH sprovedena je u većinskim hrvatskim i muslimanskim krajevima kako bi se pospešilo iseljevanje srpskog stanovništva u čemu je Josip dobrim delom uspeo Josip je koristio izgovor da industrijalizaciju sa svim što uz istu ide,treba sprovoditi u onim krajevima u kojima tokom DSR stanovištvo nije bilo naklonjeno takozvanoj NOB da bi se to stanovništvo pridobilo za "Jugoslaviju" i "bratstvo i jedinstvo"
Tačno tako. Bugojno je bilo ustaško leglo za vrijeme II Svjetskog rata a podignuta je vojna industrija u njemu. Drvar ginuo za TITA a dobio šipak. Nerazvijena opština. Industrija je podignuta gdje su Srbi manjina ili u multietničkim sredinama. Najviše tamo gdje su Srbi drugi ili treči narod po brojnosti. Sarajevo,Mostar,Tuzla. Banja Luka slabije. Bijeljina do nedavno imala septičke jame. Bijeljina bila ratarsko stočarski kraj,Tuzla industrijska. Tek sad Bijeljina staje na noge podiže se industrija nova bolnica,završena kanalizacija.
 
Ovako. Odlično poznajem Istru jer mi je blizu. U Istri naročito u Puli,Poreču i Umagu imaš masu Srba. E sad,najbolji primjer što se dešava sa Srbima u Istri neka ti dadne ova tipična osmrtnica(čitulja) iz istarskih dnevnih novina. Imena sam izmislio,ali to ne mijenja smisao posta.

Npr.

Javljamo u dubokoj boli da nas je u 98 godini napustio naš dragi pradjed,djed,otac i brat

Milivoje Stevanović

Ožalošćeni brat Lazar,sinovi Milutin i Spasoje,unuci Darko,Zlatko,Ivana i Damir,praunuci Ivan,Matteo,Tony i Stela.

Jesi li razumio?
Kako vi Hrvati izgovarate ta imena na ipsilon Tony ili sa dva T i dva L,kao Matteo i Ella naprimjer. Vidim u Mostaru Hrvati dosta daju francuska i italijanska imena. Na albanskom jedno L znači Lj,dva LL čini L. Je li kod vas tako ?
 

Back
Top