Dodik: Republika Srpska je formirana da bude nezavisna, a ne da bi bila u BiH

Citas li ti ikad federalne portale i gledas li njihove tv
ТВ не гледам никако, само погледам прилоге на интернети када ми неко препоручи.
Портале читам летимично, знам и шта пишу и колико су превршили сваку мјеру.
Covjece nikad ratna propaganda kod muslimana nije prestala...
То сам другим ријечима примијетио у посту на који одговараш.
Muslimani su vec psiholoski spremljeni za rat ,oni jos uvjek zive u devedesetim uz islam koji je sam po sebi ratoborna religija koja propagira sveti rat i pogibiju u ratu da bi se doslo do obecanog raja gde poginulog sehida ceka 74 djevice
То је твој доживљај. Могуће и посљедица онога што прочиташ на порталима у коментарима. Но није то тако (а понављам да ја одем у фед.БиХ и знам како дишу), тенутно су разапети и забезекнути. Имају код себе проблема, и по питању практиковања ислама, начина живота (понекад скупе храбросзи и отворе душу, зајебана ситуацуја), нама у Српској је са те стране пуно лакше, но код њих, толико је тих утицаја, агитаија, врбовања, политичких манипулација (а они су буквално оптерећени политиком), да је тешко остато бистре памети.
Ипак како примијетих они ратоборни су на интернету, у стварности осим тих фанатика, повратника из Сирије, нема ту нешто усијаних глава.
Masovna hapsenja boraca VRS od strane suda BIH je priprema za novi rat jer tako sire apatiju i defetizam ,ko ce sutra da ponovo uzme pusku i brani RS kad te ljude hapse i proganjaju a vlast u RS nista ne radi da ih zastiti...
То јесте посљедица и једне снисходљиве политике и наопаког приступа свих српских власти у ових 20 и кусур година. Тражи опширнији осврт па и засебну тему.
 
ТВ не гледам никако, само погледам прилоге на интернети када ми неко препоручи.
Портале читам летимично, знам и шта пишу и колико су превршили сваку мјеру.То сам другим ријечима примијетио у посту на који одговараш.То је твој доживљај. Могуће и посљедица онога што прочиташ на порталима у коментарима. Но није то тако (а понављам да ја одем у фед.БиХ и знам како дишу), тенутно су разапети и забезекнути. Имају код себе проблема, и по питању практиковања ислама, начина живота (понекад скупе храбросзи и отворе душу, зајебана ситуацуја), нама у Српској је са те стране пуно лакше, но код њих, толико је тих утицаја, агитаија, врбовања, политичких манипулација (а они су буквално оптерећени политиком), да је тешко остато бистре памети.
Ипак како примијетих они ратоборни су на интернету, у стварности осим тих фанатика, повратника из Сирије, нема ту нешто усијаних глава.То јесте посљедица и једне снисходљиве политике и наопаког приступа свих српских власти у ових 20 и кусур година. Тражи опширнији осврт па и засебну тему.
ТВ не гледам никако, само погледам прилоге на интернети када ми неко препоручи.
Портале читам летимично, знам и шта пишу и колико су превршили сваку мјеру.То сам другим ријечима примијетио у посту на који одговараш.То је твој доживљај. Могуће и посљедица онога што прочиташ на порталима у коментарима. Но није то тако (а понављам да ја одем у фед.БиХ и знам како дишу), тенутно су разапети и забезекнути. Имају код себе проблема, и по питању практиковања ислама, начина живота (понекад скупе храбросзи и отворе душу, зајебана ситуацуја), нама у Српској је са те стране пуно лакше, но код њих, толико је тих утицаја, агитаија, врбовања, политичких манипулација (а они су буквално оптерећени политиком), да је тешко остато бистре памети.
Ипак како примијетих они ратоборни су на интернету, у стварности осим тих фанатика, повратника из Сирије, нема ту нешто усијаних глава.То јесте посљедица и једне снисходљиве политике и наопаког приступа свих српских власти у ових 20 и кусур година. Тражи опширнији осврт па и засебну тему.
Praktikovanje Islama? Nigjde nama vise kafana nego u Sarajevo. Izadji jednom najvece. Mozda u nekom selu to ne znam. Ja poznajem Sarajevo I Tuzlu vrlo dobro kao I Banja luku I Prijedor. O ostalom ne mogu pricati.
 
Praktikovanje Islama? Nigjde nama vise kafana nego u Sarajevo. Izadji jednom najvece. Mozda u nekom selu to ne znam. Ja poznajem Sarajevo I Tuzlu vrlo dobro kao I Banja luku I Prijedor. O ostalom ne mogu pricati.
Да, баш сам зато написао практиковање ислама, ту постоји један раскорак међу самим муслиманима, они који су вјерни традиционалном практиковању ислама како је у БиХ деценијама и тзв "нових муслимана" са ригиднијим приступом и више ограничења. Нису у питању само кафане него и начин живота и вриједносни систем.
Ови први су у правилу нормални људи, са њима се могу градити односи, имати коумникација, са овим другим јок, ту не видим могућност неког не суживота али мкар минимума трпељивости, већ амбијент испуњен сталном напетошћу и анимозитетом.
Тешко је дати суд који су тренутно у предности, "нови муслимани" су агресивнији, упорније и задртије тјерају своје, али и често упадају у проблеме јер наилазе на згражавање европских званичника који виде ту задојеност.
Но то је опет проблем и избор самих муслимана, на њима је да одлуче како ће, по вољи им.
 
Да, баш сам зато написао практиковање ислама, ту постоји један раскорак међу самим муслиманима, они који су вјерни традиционалном практиковању ислама како је у БиХ деценијама и тзв "нових муслимана" са ригиднијим приступом и више ограничења. Нису у питању само кафане него и начин живота и вриједносни систем.
Ови први су у правилу нормални људи, са њима се могу градити односи, имати коумникација, са овим другим јок, ту не видим могућност неког не суживота али мкар минимума трпељивости, већ амбијент испуњен сталном напетошћу и анимозитетом.
Тешко је дати суд који су тренутно у предности, "нови муслимани" су агресивнији, упорније и задртије тјерају своје, али и често упадају у проблеме јер наилазе на згражавање европских званичника који виде ту задојеност.
Но то је опет проблем и избор самих муслимана, на њима је да одлуче како ће, по вољи им.
Tacno samo sto su
ti novi muslimani su 0.5 posto stanovnista i smijesno porediti, znam da ih ima ali nisam jos nikad licno pricao sa nekim od njih. mislim da Srbi (ne znam) imaju puno vise zagovorika da je ovo Srpska zemlja I da muslimani treba u Tursku poslati. Inace me zadnjeg iz kafane izbacuju pa na svasta naletim.
 
Moja mama je prebacila penziju iz Rs u federaciji, znam o cemu pricam, kao I radnici u zdravstu koji strajkuju I traze uslove iste kao i u federaciji. Ne mastam o iseljavanju jer onda nebi bilo nikoga.
Gledaj svoja posla stanje u Republici Srpskoj treba da te interesuje koliko i stanje u Hondurasu.Nemamo mi ništa sa vama .Nepoželjni ste kao komšije a kamo li da živimo zajedno.Idi klanjaj,maži se,radi šta hoćeš,lakiraj nokte,ne prilazi.
 
Dodik: Republika Srpska je formirana da bude nezavisna, a ne da bi bila u BiH

Tanjug | 03. decembar 2019. 07:55 | Komentara: 2

BiH je nikakva zemlja, mi se od nje na neki način odričemo u nekom smislu, nju svojataju muslimani, kaže Dodik


 Foto: Tanjug/S.Radovanović

Foto: Tanjug/S.Radovanović




Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je ono što je najgore u BiH pokušaj da se ljudima nameće mišljenje, i istakao da Republika Srpska nije formirana da bi bila u BiH.


"Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine velike sile, kao što je Amerika, priznale Republiku Srpsku. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", istakao je Dodik sinoć u emisiji "Ćirilica" na Hepi televiziji.

On je takođe ocenio da su Srbi skloni da budu istorijski naivni i da prave istorijske greške i da donesu odluke koje ih kasnije koštaju mnogo.

PROČITAJTE JOŠ: Dodik osuo paljbu po Incku i optužio ga za obmanu: Degutantno je i smešno šta on govori


Po njegovom mišljenju, BiH ostaje problem i tu nema pomirenja, kao i da muslimani (Bošnjaci) žele celu zemlju za sebe, te da se pokušava nametnuti da su Srbi krivi za sve.

"Zato je BiH nikakva zemlja, mi se od nje na neki način odričemo u nekom smislu, nju svojataju muslimani. Muslimani efektivno kontrolišu 25 odsto teritorije i to mogu da kažu da je njihovo", rekao je Dodik.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...irana-da-bude-nezavisna-a-ne-da-bi-bila-u-BiH
Milorad Dodik zvani "referendum".
 
Да, баш сам зато написао практиковање ислама, ту постоји један раскорак међу самим муслиманима, они који су вјерни традиционалном практиковању ислама како је у БиХ деценијама и тзв "нових муслимана" са ригиднијим приступом и више ограничења. Нису у питању само кафане него и начин живота и вриједносни систем.
Ови први су у правилу нормални људи, са њима се могу градити односи, имати коумникација, са овим другим јок, ту не видим могућност неког не суживота али мкар минимума трпељивости, већ амбијент испуњен сталном напетошћу и анимозитетом.
Тешко је дати суд који су тренутно у предности, "нови муслимани" су агресивнији, упорније и задртије тјерају своје, али и често упадају у проблеме јер наилазе на згражавање европских званичника који виде ту задојеност.
Но то је опет проблем и избор самих муслимана, на њима је да одлуче како ће, по вољи им.


Nisu "praktikovali islam" ni 1992 godine. Pa opet rat.
 
Tacno samo sto su
ti novi muslimani su 0.5 posto stanovnista i smijesno porediti, znam da ih ima ali nisam jos nikad licno pricao sa nekim od njih. mislim da Srbi (ne znam) imaju puno vise zagovorika da je ovo Srpska zemlja I da muslimani treba u Tursku poslati. Inace me zadnjeg iz kafane izbacuju pa na svasta naletim.

Ime, ime, ime.
 
Nisu "praktikovali islam" ni 1992 godine. Pa opet rat.
Нереално глуп одговор. У складу са поимањем ствари типова који се едукују са портала за брзу индоктринацију малоумних грла у ефбиху.
Узгред, нисам нигдје написао да нису практиловали ислам, него да имају своје традиционално практиковање ислама. Мораш пажљивије читати.
 
Нереално глуп одговор. У складу са поимањем ствари типова који се едукују са портала за брзу индоктринацију малоумних грла у ефбиху.
Узгред, нисам нигдје написао да нису практиловали ислам, него да имају своје традиционално практиковање ислама. Мораш пажљивије читати.

Nisu nikako ni tradicionalno ni vehabijski.
 
Nisu nikako ni tradicionalno ni vehabijski.
Прво, немаш ти појма да ли јесу или нису.
Друго, ако то тврдиш, напиши да је то твоје виђење, глупо је везовати се за пост (мој, мени одговараш) са којим тврдња нема везе.
 
Ма добро, Додика смо и тако послали у Сарајево, оно федерално или блискоисточно како они воле рећи, по задатку да развлачи памет сарајевској махали. И мора то боље радити.
Што се тиче ове наше Српске, имамо то стање како јесте, она јесте у саставу ове дејтонске долине плача коју неки и БиХ зову, тренутно (мислим на БиХ наравно) на апаратима и овисна од инфузније и сталне помоћи из бијела свијета.
Српска и тако треба да гледа себе, добробит грађана Српске, ако та државна заједница у покушају некад профункционише, а није да обећава, добро и јест. Ако не, шта да се ради, свако својим путем.


https://vasicrajko.blogspot.com/
 
Ono što Dodik krije svojim građanima je da uopće ne postoji nekakva Republika Srpska, već bosansko-hercegovački entitet Republika Srpska.
Taj entitet izma izvršku, zakonodavnu i sudsku vlast. Predsednika, premijera, vladu, policiju (do nedavno je imao i vojsku)... Teritoriju, narod... Grb, zastavu, himnu...
 
Taj entitet izma izvršku, zakonodavnu i sudsku vlast. Predsednika, premijera, vladu, policiju (do nedavno je imao i vojsku)... Teritoriju, narod... Grb, zastavu, himnu...

To ništa ne znači. Imala je i Hrvatska, i nakon gubitka samostalnosti, izvršnu, zakonodavnu i sudsku vlast. Bana, kasnije premijera, vladu, policiju, vojsku, teritorij, narod, grb, zastavu i himnu, neke od tih stvari, preko tisuću godina. Pa što? Znači li to da je bila država?
 
To ništa ne znači. Imala je i Hrvatska, i nakon gubitka samostalnosti, izvršnu, zakonodavnu i sudsku vlast. Bana, kasnije premijera, vladu, policiju, vojsku, teritorij, narod, grb, zastavu i himnu, neke od tih stvari, preko tisuću godina. Pa što? Znači li to da je bila država?
Pa, vi kažete da je to bila državnost... Tako je ima i Republika Srpska. Mislim, državnost.

Još da dodamo i to da se Hrvatska nije pitala o sudbinu Ugarske u toj meri u kojoj se Srpska pita o budućnosti BiH...
 
Naravno, mi kažemo, ali vi smatrate da to nije dostatno za državnost. Prema tome, molim, budite dosljedni. ;)
Imati državnost i državu nije isto.
Pozivati se na hiljadugodišnju državnu tradiciju, bez suverene države nije isto što i reći da, činjenično, Srpska ima državnost (čak i više no što je Hr imala pod Ugarima, a zbog samog odnosa snaga u BiH).
 
Imati državnost i državu nije isto.
Pozivati se na hiljadugodišnju državnu tradiciju, bez suverene države nije isto što i reći da, činjenično, Srpska ima državnost (čak i više no što je Hr imala pod Ugarima, a zbog samog odnosa snaga u BiH).

Ajmo opet.

1) Hrvatska je bila suverena država do 1102. godine
2) entitet Republika Srpska nije nikada bila međunarodno priznata i suverena država
 

Back
Top