Dodik opet nadigrao Komšića i Džaferovića. Kosovo je Srbija

1602783564551.png







KOMŠIĆ I DŽAFEROVIĆ NADIGRALI DODIKA: Odluka o Kosovu neće biti objavljena u Službenom listu jer nije usvojena!

Odluka o nepriznavanju Kosova neće biti objavljena u Službenom listu jer nije ni uvrštena u dnevni red niti su za takvu odluku glasali Komšić i Džaferović što je i sam Dodik priznao nakon sjednice.

komsic-dodik-dzaferovic[1].jpg



Prije 51 min



Član Predsjedništva BiH, Milorad Dodik, rekao je poslije današnje sjednice da je glasao protiv priznanja nezavisnosti Kosova, a da njegove kolege, Komšić i Džaferović, uopće nisu glasale. Džaferović je zapravo bio suzdržan, dok Komšić nije želio glasati.

Bez obzira na takav ishod sjednice, Dodik se pohvalio da je BiH na današnjoj sjednici odlučila da ne prizna Kosovo. No, stvari stoje malo drukčije. Naime, današnja odluka vezana za Kosovo neće biti objavljena u Slućbenom listu Bosne i Hercegovine jer naprasto nije ni usvojena. Da bi se bilo koja odluka objavila u Službenom listu mora je potpisati predsjedavajući Predsjedništva (trenutno Šefik Džaferović) uz suglasnost ostala dva člana Predsjedništva BiH.

Potpuno je jasno da Šefik Džaferović neće potpisati odluku o Kosovu niti bi se s time složio njegov kolega Željko Komšić jer i jedan i drugi smatraju da takva odluka nije ni razmatrana u predviđenoj proceduri niti je bila uvrštena u dnevni red.

Upravo je zato Željko Komšić nakon sjednice Predsjedništva BiH pozvao Dodika da javnosti pokaže odluku o nepriznavanju Kosova.

(SL.B.)
 
1602784085848.png






NA KRAJU BALADE, POJAŠNJAVA DŽAFEROVIĆ: "Dodik tražio glasanje o Kosovu, Komšić..."

Šefik Džaferović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, rekao je danas nakon sjednice ove institucije da u pozivu na sjednicu nije ni stavio tačku dnevnog reda koja se odnosila na priznanje Kosova.

sefik_1[1].jpg


Prije 3h


Džaferović je rekao da je potpuno jasno da priznanja Kosova neće biti dok ne bude konsenzusa, prenosi N1.
''Ja danas nisam stavio tu tačku dnevnog reda u pozivu, potpuno je jasno da priznanja Kosova od strane Bosne i Hercegovine nema dok ne bude konsenzusa. Potpuno je izvjesno da Bosna i Hercegovina neće na kraju donijeti takvu odluku.

Gospodin Dodik je insistirao da bude, Komšić tražio da se tačka povuče, ali je gospodin Dodik tažio da se ipak glasa. Na kraju je gospodin Dodik glasao protiv, a gospodin Komšić i ja nikako nismo glasali'', ispričao je Džaferović.

''Ja vam ponavljam, kao predsjedavajući, nisam tu tačku uvrstio na dnevni red. Bila je na vanrednoj. Pa je gospodin Dodik insistirao da se to stavi na dnevni red, a Komšić je rekao da povlači pa smo se složili da bude na dnevnom redu. Kada smo došli do glasanja, gospodin Komšić je opet tražio da se povuče.
I onda je Dodik glasao protiv, a Komšić i ja nismo htjeli da glasamo, jer nemamo o čemu da glasamo
'', pojasnio je predsjedavajući Džaferović.
Dodao je da je Predsjedništvo pozdravilo dokumente koje je donijela Evropska unija - kako izvještaj Evropske komisije i ekonomsko-socijalni plan za Zapadni Balkan.
 
Nadigrao ih u unapred dogovorenom predizbornom glumljenju patrijotizma.
А важних ли избора у ПМ. Зна се у 2,315% ко шта и гдје узима. 😂

Pogledajte prilog 780795






KOMŠIĆ I DŽAFEROVIĆ NADIGRALI DODIKA: Odluka o Kosovu neće biti objavljena u Službenom listu jer nije usvojena!

Odluka o nepriznavanju Kosova neće biti objavljena u Službenom listu jer nije ni uvrštena u dnevni red niti su za takvu odluku glasali Komšić i Džaferović što je i sam Dodik priznao nakon sjednice.

Pogledajte prilog 780797


Prije 51 min



Član Predsjedništva BiH, Milorad Dodik, rekao je poslije današnje sjednice da je glasao protiv priznanja nezavisnosti Kosova, a da njegove kolege, Komšić i Džaferović, uopće nisu glasale. Džaferović je zapravo bio suzdržan, dok Komšić nije želio glasati.

Bez obzira na takav ishod sjednice, Dodik se pohvalio da je BiH na današnjoj sjednici odlučila da ne prizna Kosovo. No, stvari stoje malo drukčije. Naime, današnja odluka vezana za Kosovo neće biti objavljena u Slućbenom listu Bosne i Hercegovine jer naprasto nije ni usvojena. Da bi se bilo koja odluka objavila u Službenom listu mora je potpisati predsjedavajući Predsjedništva (trenutno Šefik Džaferović) uz suglasnost ostala dva člana Predsjedništva BiH.

Potpuno je jasno da Šefik Džaferović neće potpisati odluku o Kosovu niti bi se s time složio njegov kolega Željko Komšić jer i jedan i drugi smatraju da takva odluka nije ni razmatrana u predviđenoj proceduri niti je bila uvrštena u dnevni red.

Upravo je zato Željko Komšić nakon sjednice Predsjedništva BiH pozvao Dodika da javnosti pokaže odluku o nepriznavanju Kosova.

(SL.B.)
Опе' побједа - "било у новинама" :bravo:
 
1602784248678.png







KABINET ŽELJKA KOMŠIĆA: "Srna laže, samo je Dodik glasao protiv priznanja Kosova!"

Predsjedništvo BiH na današnjoj sjednici razgovaralo je i o priznanju Kosova. No, o ovome je glasao samo Milorad Dodik, jer se Željko Komšić i Šefik Džaferović nisu izjašnjavali.

befunky-collage_64[1].jpg


Prije 4h


Ranije je Srna objavila da su na današnjoj sjednici članovi Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i Željko Komšić, zajedno sa Miloradom Dodikom, glasali protiv priznanja Kosova.
"To je laž. Samo je Dodik glasao. Komšić i Džaferović nisu uopće glasali", kazali su za Patriju iz kabineta Željka Komšića.

Dodik je i 17. septembra na sjednici Predsjedništva glasao protiv priznanja Kosova te najavio da će na tom pitanju pokrenuti zaštitu vitalnog nacionalnog interesa.
Tada je dogovoreno da se ide u drugi krug glasanja na sljedećoj (današnjoj) sjednici.

Dodik je tada kazao da, ako rezultat glasanja ponovo bude 2-1, slijedi povlačenje pitanja vitalnog entitetskog interesa te izjašnjavanje o priznavanju Kosova u Narodnoj skupštini RS-a. Na ovaj način priča o ovoj temi za sada je završena i neće se o njoj raspravljati u NSRS-u, što je, evidentno, bio cilj Milorada Dodika.
(Sl. B.)
 
nisu uopće glasali",
uopce ne govore ni Srbi ni Bosanci (bosnjaci) .
Muka mi je kad negde na odmoru gledam al jazeru ,oni ne govore domaci jezik ni Bosnjaka u Bosni ni Bosnjaka u Srbiji
ni Crnoj Gori.
Oseca se jak HR lobi.
I to emitovanje treba zabraniti u Srbiji , jer truje lepotu jezika ovdasnjeg kako Bosnjackog tako i Srpskog naroda.
...................................................
 
Председништво БиХ једногласно одбило захтев за признање Косова



677z381_predsednistvo-bih-yt-nsn.jpg

Седница Председништва БиХ (Видео исечак)

САРАЈЕВО - Председништво БиХ на данашњој седници није признало самопроглашено Косово, пренела је Срна.
Према незваничним сазнањима Срне, чланови Председништва БиХ Шефик Џаферовић и Жељко Комшић, заједно са српским чланом Председништва Милорадом Додиком гласали су против признања самопроглашеног Косова.
Комшић је раније тражио да се ова тачка уврсти на дневни ред, образложивши је потребом да треба поштовати вољу Албанаца на Косову, као и да је, како је рекао, независност самопроглашеног Косова фактичко стање.
Додик је 17. септембра на седници Председништва гласао против признања самопроглашеног Косова, те најавио да ће на том питању покренути заштиту виталног националног интереса, преноси Танјуг.


http://www.politika.rs/scc/clanak/4...jednoglasno-odbilo-zahtev-za-priznanje-Kosova

komsija na aparatima z:D
 
Председништво БиХ једногласно одбило захтев за признање Косова



677z381_predsednistvo-bih-yt-nsn.jpg

Седница Председништва БиХ (Видео исечак)

САРАЈЕВО - Председништво БиХ на данашњој седници није признало самопроглашено Косово, пренела је Срна.
Према незваничним сазнањима Срне, чланови Председништва БиХ Шефик Џаферовић и Жељко Комшић, заједно са српским чланом Председништва Милорадом Додиком гласали су против признања самопроглашеног Косова.
Комшић је раније тражио да се ова тачка уврсти на дневни ред, образложивши је потребом да треба поштовати вољу Албанаца на Косову, као и да је, како је рекао, независност самопроглашеног Косова фактичко стање.
Додик је 17. септембра на седници Председништва гласао против признања самопроглашеног Косова, те најавио да ће на том питању покренути заштиту виталног националног интереса, преноси Танјуг.


http://www.politika.rs/scc/clanak/4...jednoglasno-odbilo-zahtev-za-priznanje-Kosova

komsija na aparatima z:D
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Pogledajte prilog 780795






KOMŠIĆ I DŽAFEROVIĆ NADIGRALI DODIKA: Odluka o Kosovu neće biti objavljena u Službenom listu jer nije usvojena!

Odluka o nepriznavanju Kosova neće biti objavljena u Službenom listu jer nije ni uvrštena u dnevni red niti su za takvu odluku glasali Komšić i Džaferović što je i sam Dodik priznao nakon sjednice.

Pogledajte prilog 780797


Prije 51 min



Član Predsjedništva BiH, Milorad Dodik, rekao je poslije današnje sjednice da je glasao protiv priznanja nezavisnosti Kosova, a da njegove kolege, Komšić i Džaferović, uopće nisu glasale. Džaferović je zapravo bio suzdržan, dok Komšić nije želio glasati.

Bez obzira na takav ishod sjednice, Dodik se pohvalio da je BiH na današnjoj sjednici odlučila da ne prizna Kosovo. No, stvari stoje malo drukčije. Naime, današnja odluka vezana za Kosovo neće biti objavljena u Slućbenom listu Bosne i Hercegovine jer naprasto nije ni usvojena. Da bi se bilo koja odluka objavila u Službenom listu mora je potpisati predsjedavajući Predsjedništva (trenutno Šefik Džaferović) uz suglasnost ostala dva člana Predsjedništva BiH.

Potpuno je jasno da Šefik Džaferović neće potpisati odluku o Kosovu niti bi se s time složio njegov kolega Željko Komšić jer i jedan i drugi smatraju da takva odluka nije ni razmatrana u predviđenoj proceduri niti je bila uvrštena u dnevni red.

Upravo je zato Željko Komšić nakon sjednice Predsjedništva BiH pozvao Dodika da javnosti pokaže odluku o nepriznavanju Kosova.

(SL.B.)
😂
https://avaz.ba/vijesti/bih/602326/kako-je-dodik-opet-nadigrao-komsica-i-dzaferovica
BRUKA U PREDSJEDNIŠTVU

Kako je Dodik opet nadigrao Komšića i Džaferovića
Populistička „kontraofanziva“ Željka Komšića i Šefika Džaferovića koji su samo da bi kontrirali Dodikovim zahtjevima predložili da Bosna i Hercegovina prizna nezavisnost Kosova, vratila se obojici kao bumerang.


Današnja sjednica Predsjedništva Bosne i Hercegovine potvrdila je ono što javnost već duže vrijeme zna – da se politički impotentni Šefik Džaferović i neosnovano prepotentni Željko Komšić ni „na male golove“ ne mogu nositi sa Miloradom Dodikom.

Naime, populistička „kontraofanziva“ Željka Komšića i Šefika Džaferovića koji su samo da bi kontrirali Dodikovim zahtjevima predložili da Bosna i Hercegovina prizna nezavisnost Kosova, vratila se obojici kao bumerang.

Današnjim glasanjem potvrđeno je da BiH neće priznati nezavisnost Kosova, jer je Dodik glasao protiv prijedloga, Džaferović je bio suzdržan u pogledu nezavisnosti, a Komšić kao predlagač inicijative nije uopće glasao!?

Ishod je jasan, BiH neće priznati Kosovo, a Dodik je dobio institucionalnu legitimaciju kao srpski zvaničnik koji je isposlovao da jedna suverena država formalno odbije priznanje nezavisnosti Kosova.

Nije poznato ni da su srbijanske institucije donijele ovakvu formalnu odluku u pogledu statusa Kosova, kao što je to, zbog Komšićevih igrarija, učinilo Predsjedništvo BiH.

Podsjetimo, Komšić je zahtjev za priznanje uputio nakon što su Srbija i Kosovo u Bijeloj kući postigle sporazum o normalizaciji ekonomskih odnosa, a Dodik je nakon toga tražio da BiH prebaci ambasadu iz Tel Aviva u Jerusalem, i to kao neki predizborni populistički odgovor.

Na žalost probosanskih političkih snaga koje teže normalizaciji odnosa u regiji, uključujući i odnose BiH i Kosova, zbog Komšićeve kratkovidosti i budalaštine, pa i Džaferovićeve nemuštosti da ima vlastiti politički stav, ova će odluka imati dalekosežne i loše političke posljedice. Dodik će politički poentirati, obzirom da je legalno i legitimno spriječio BiH da prizna Kosovo, a BiH će dodatno narušiti odnose sa Kosovom i ostati na repu napretka cijelog regiona, koji sve više teži normalizaciji, a ne komplikaciji odnosa.

Apsolutno je jasno kako je Dodik i ovaj put nadigrao Komšića i Džaferovića čija nedoraslost nije više nimalo smiješna, već potpuno tragična i štetna po interese Bosne i Hercegovine, njenih naroda i evropske budućnosti.

:bravo:
 
1602833741653.png







TIHO I BEZ PREVELIKE POMPE: Ove VAŽNE ODLUKE su jučer donesene na sjednici Predsjedništva Bosne i Hercegovine...

Na jučerašnjoj sjednici Predsjedništva Bosne i Hercegovine usvojeno je nekoliko odluka.

img_20200827_113415[1].jpg


Prije 2h

Predsjedništvo BiH je primilo k znanju Informaciju Ministarstva obrane BiH o pozivu za pristupanje procesu Ubrzane zračne mobilnosti - RAM od strane Vrhovnog zapovjedništva savezničkih snaga za Europu. Predsjedništvo BiH odobrava sudjelovanje Bosne i Hercegovine u dijelu RAM procesa za vrijeme trajanja pandemije Covida-19, koji se odnosi na odobravanje prihvata ili preleta preko bosanskohercegovačkog zračnog prostora zračnih transportnih sredstava, koja prevoze medicinski materijal i opremu namijenjenu suzbijanju pandemije Covida-19.

Predsjedništvo BiH je zadužilo ministra odbrane BiH da, u ime Bosne i Hercegovine, uputi Vrhovnom zapovjedništvu savezničkih snaga za Europu odgovor na poziv za pristupanje procesu Ubrzane zračne mobilnosti, u kojem će biti iskazana spremnost Bosne i Hercegovine da u okviru RAM procesa, u roku od 72 sata od dobivanja zahtjeva, provede procedure odobravanja prihvata ili preleta preko bosanskohercegovačkog zračnog prostora zračnih transportnih sredstava koja prevoze medicinski materijal i opremu namijenjenu suzbijanju pandemije Covida-19 te spremnost da će zračna transportna sredstva imati status kako je to predviđeno RAM procesom.

Predsjedništvo BiH je donijelo odluke o angažiranju Oružanih snaga BiH za potrebe pružanja pomoći civilnim tijelima zbog opasnosti od širenja Covida-19, u privremenom ustupanju: 12 kontejnera na području Republike Srpske, 12 kontejnera na području Zapadnohercegovačkog kantona, 2 kontejnera na području općina Glamoč i Kupres, 6 kontejnera za Sveučilišnu kliničku bolnicu u Mostaru, 2 kontejnera za Dom zdravlja Mostar, 1 kontejner na području Prozor-Rama.

Predsjedništvo BiH je na sjednici donijelo odluke o prihvatanju:
Sporazuma o zajmu (Program integriranog razvoja koridora rijeka Save i Drine primjenom Višefaznog programskog pristupa) između Bosne i Hercegovine i Međunarodne banke za obnovu i razvoj);

Sporazuma o finansiranju između Bosne i Hercegovine i Međunarodnog fonda za poljoprivredni razvoj (IFAD) za Projekt poljoprivrednog razvoja i ruralnih poduzeća (READP);

Amandmana broj 2. na Ugovor o financiranju, zaključen između Bosne i Hercegovine i Europske investicijske banke, s naknadnim izmjenama („Ugovor o finansiranju“) – Distribucija električne energije u BiH/B (FI 83.108 – SERAPIS 2010 – 0562);
Ugovora o zajmu (Kreditna linija broj 2. Agenciji za osiguranje depozita Bosne i Hercegovine) između Bosne i Hercegovine i Europske banke za obnovu i razvoj;

Sporazuma o grantu i Amandmana 7. na Sporazum o finansiranju od 27. februara 2006. godine, zaključen između KfW-a i Bosne i Hercegovine u iznosu od 5.000.000,00 eura za projekt - Ublažavanje utjecaja Covida-19 za mikro, mala i srednja poduzeća (MICMSME) putem Europskog fonda za Bosnu i Hercegovinu (EFBH);

Sporazuma o zajmu (GrCF2 W2 – Projekt „Javni prijevoz“ Sarajevo, Dio 3) između Bosne i Hercegovine i Europske banke za obnovu i razvoj;
Sporazuma o readmisiji između Vijeća ministara BiH i Vlade Islamske Republike Pakistan i Protokola između Ministarstva sigurnosti BiH i Ministarstva unutrašnjih poslova Islamske Republike Pakistan o implementaciji Sporazuma o readmisiji između Vijeća ministara BiH i Vlade Islamske Republike Pakistan.
Predsjedništvo BiH je prihvatilo poziv predsjednika Pariskog mirovnog foruma Pascala Lemya za sudjelovanje na Pariskom mirovnom forumu, koji će se održati od 11. do 13. novembra 2020. godine u Parizu. Delegaciju će predvoditi predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović.
 
1602842831596.png






KOMŠIĆ ZALEDIO VOŽDA IZ LAKTAŠA: "Sad na Kosovu znaju da u većini ljudi i politika u BiH imaju prijatelje, unatoč stavu Dodika..."

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić, komentarišući pitanje priznanja države Kosovo, što je bila jedna od glavnih tema na jučerašnjoj sjednici Predsjedništva BiH, podsjetio je da i u ranijim sazivima Predsjedništva, također, nije bilo konsenzusa oko priznanja Kosova.


fna_128325[1].jpg


Prije 2h


- Sad smo to pitanje aktuelizirali i ne mislim da je to loš potez. Naši prijatelji s Kosova osjećali su da se svi u BiH odnosimo prema tome indiferentno. Sad smo, barem mi koji smo za državu BiH, pokazali da nije tako i da nismo svi isti. Poslali smo poruku ljudima na Kosovu da smo zainteresovani za priznanje - rekao je Komšić za Fenu.

Kako kaže, "zbog naše ranije indiferentnosti prema priznanju Kosova, Kosovo nam je uvodilo takse, ponašalo se prema nama kao prema Srbiji, čak su ti odnosi bili još lošiji, jer Kosovo i Srbija sarađuju".

- Sad znaju da u većini ljudi i politika u BiH imaju prijatelje, unatoč stavu Dodika. Prije nekih dvadesetak dana, pozvao me ambasador Kosova u Hrvatskoj i zahvalio na zalaganju za priznanje Kosova, potpuno upoznat s činjenicom da se Dodik tome protivi i da će konačno priznanje Kosova od strane BiH u ovom trenutku teško biti postignuto - zaključio je Komšić.
 
😂 😂 😂

Pročitajte šta se dešavalo na sjednici.
Objavljujemo ga u cjelosti:
Prijedlog odluke o priznanju Republike Kosovo

Šefik DŽaferović:
U skladu sa Poslovnikom, drugi krug, otvaram raspravu
Željko Komšić:
Povlačim prijedlog Odluke, pošto je moj prijedlog,
Šefik DŽaferović: Dobro, konstatujem da je gospodin Komšić povukao prijedlog odluke i
Milorad Dodik: Ja mislim da on ne može povući odluku sad u ovoj fazi i da je ovo odluka o kojoj je glasalo Predsjedništvo i da se o njoj treba sad izjasniti, on ne može sad povući prijedlog jer je to Predsjedništvo glasalo o toj odluci ranije i to je mogao prije prvog glasanja da povuče ali nije mogao, ne može sada prema tome o ovoj odluci treba da se glasa.
Željko Komšić: Eto glasajte
Milorad Dodik:
Pa glasam, evo neka stavi na dnevni red, glasaću.
Željko Komšić: Ja neću glasati
Milorad Dodik: Pa uredu, tako se konstatuje ko je uzdržan
Šefik DŽaferović: Dakle, konstatujem da je gospodin Komšić povukao prijedlog odluke koja je bila na prošloj sjednici i o kojoj sada u nastavku raspravljamo vezano za priznanje Kosova. Konstatujem da član Predsjedništva gospodin Dodik insistira da se o toj tački
Milorad Dodik: Ja insistiram na poštivanju Poslovnika
Šefik DŽaferović:
Da se o toj tački glasa, evo jedna neuobičajena poslovnička situacija
Milorad Dodik: Staviš na glasanje i gotovo
Šefik DŽaferović: Gospodin Komšić je ovo povukao, ne znam o čemu da glasamo
Milorad Dodik: Dakle gospodine DŽaferoviću vi ste pravnik, Vi znate savršeno dobro, nemojte se praviti naivni u tome, prošli put smo glasali do momenta dok je predlagač, to nije izglasano on je mogao da povuče, kad se izglasao i donešena odluka Predsjedništva to je vlasništvo Predsjedništva i više nije njegovo. Prijedlog Predsjedništva prošli put je glasao sa dva glasa za, i jednim glasom protiv, po poslovniku članu 42., vi ste dužni da stavite i vi ste to stavili na dnevni red, o toj se tačci izjašnjavamo glasanjem i mislim da, možda je neuobičajno možda do sad nije bilo, moje tumačenje je to da mi moramo se izjasniti o ranijoj odluci jer smo ranije glasali na tu temu. Jesmo li glasali? Glasali smo.
Šefik DŽaferović: Dobro, otvaram raspravu, ko želi, povučen prijedlog,
Željko Komšić: Mogu li ja? Ja neću glasati, nikako. Shvatate li?
Šefik DŽaferović: Razumijemo
Željko Komšić: Dakle ni ti sam za ni protiv ni uzdržan. Smatrajte da je ovo zrak gdje ja sjedim dok je ova tačka na dnevnom redu.
Milorad Dodik: Zato što je tvoja je li?
Željko Komšić: Ja glasati neću, ja sam rekao.
Milorad Dodik: Dobro, čovjek neće glasati, ti to stavi na glasanje on ne glasa i ok. Ali neka se glasa, mora se glasati, ti to znaš da se mora glasati.
Šefik DŽaferović:
Dakle, ovako ja ću poštovati ovo što ste vi tražili i stavićemo na glasanje ali da kažem da ću ja slijediti stav predlagača, za mene je logično da nemamo o čemu da glasamo i ja neću također glasati. Sad pitam pošto vi inisistirate ko je za odluku o priznanju Kosova? Ko je za? Nema niko za. Ko je protiv?
Milorad Dodik: Ja
Šefik DŽaferović: Jedan
Milorad Dodik: da
Šefik DŽaferović: Ko je suzdržan? Nema ni suzdržanih. Dakle, konstatujem da Predsjedništvo Bosne i Hercegovine nije
Milorad Dodik: Čekaj, šta ste prošli put glasali,
Šefik DŽaferović: Molim?
Milorad Dodik: Šta ste prošli put
Šefik DŽaferović: Objasniću ja tebi kasnije
Milorad Dodik: Nećeš ti meni objašnjavati meni je sve jasno,
Šefik DŽaferović: rekao sam ja
Milorad Dodik: Dobro, uredu, glasali smo.
Šefik DŽaferović: Dakle konstatujem da Predsjedništvo BiH nije donijelo odluku.
Milorad Dodik
: E to je tačno, odlično
Šefik DŽaferović: o priznanju Republike Kosovo
Milorad Dodik:
Bosna i Hercegovina ne priznaje Kosovo
Željko Komšić:
Što ne znači da neće biti na sljedećoj sjednici ponovo procedura.
Milorad Dodik: Pokreći ti to koliko hoćeš, ti misliš da mene zezaš time što
Šefik DŽaferović:Molim vas lijepo, ovo se snima, nemojte više
Milorad Dodik: Meni je zgodno da objasnim tvoje ponašanje danas.
Šefik DŽaferović: Nemojte ovaj rječnik da upotrebljavate gospodine Dodik, ovo je sjednica Predsjedništva države, vi ste
Milorad Dodik: Što, svi smo ljudi
Šefik DŽaferović: Neka smo ljudi ali ima bonton koji se mora poštovati na ovoj sjednici
Milorad Dodik: Pitanje kakve ste ljudi, glasate prošli put sad ne glasate.
Šefik DŽaferović: pa vidite gospodine Dodik radi ovog zapisnika
Milorad Dodik: E pa vidite vi, što ste stavljali na dnevni red
Šefik DŽaferović: radi zapisnika, pa vi znate vrlo dobro kako je ovo došlo na dnevni red.
Milorad Dodik: Nije važno.
Šefik DŽaferović: Dakle, radi zapisnika i radi ovoga samoga stenograma, mi smo donijeli odluku, ja ću samo dati kao predsjedavajući,
Milorad Dodik; Dobro donijeli smo odluku idemo dalje
Šefik DŽaferović:
Ne ne, daću ja svoj komentar, potpuno jasna stvar. Neka stoji u dokumentima ovdje, dakle ja sam potpuno svjestan činjenice da se ove odluke donose kroz dva kruga i da mogu da završe i sa entitetskim vetom. Na prvoj sjednici ja sam molio da se nikako ne izjašnjavamo o tome, zato što je ovo stvar koja se usvaja konsenzusom, došli smo u poziciju da se glasa i ja sam iznio lični stav, ovo je sada drugi krug glasanja, gospodin Komšić je povukao svoju tačku dnevnog reda, i ja mislim da je najbolje da se ja u ovoj situaciji u drugom krugu ne izjašnjavam, radi svih okolnosti koje su vezane za ovo i neka ovo ostane zapisano u stenogramu sjednice Predsjedništva. Idemo na tačku
Milorad Dodik: Čekaj da i ja bi nešto dao da se zapiše.
Šefik DŽaferović: Kažite slobodno, Kada sam ja recite i Vi.
Milorad Dodik: Pa naravno, dakle, ovo je tačka bila nepotrebna na prvom izjašnjavanju Predsjedništva ali ste vi insistirali da to bude na dnevnom redu gospodine DŽaferović vi ste glasali za to, kao i gospodin Komšić, došli smo u poziciju da ste sada svoje glasove povukli i time rekli da ne priznajete Kosovo, ja to tako čitam i meni je veliko zadovoljstvo činjenica da vi ne priznajete Kosovo, i veoma mi je drago što Predsjedništvo ne priznaje Kosovo. I zato smatram da je ovo jedan dobar posao koji je uradilo Predsjedništvo zahvlajući vama dvojici koji ste u međuvremenu iz ovih ili onih razloga promjenili svoj stav o tome.
Šefik DŽaferović:
Dobro, imate pravo na svoj doživljaj situacije gospodine Dodik, iznijeli ste ga, omogućio sam vam da uđe u stenogram idemo dalje.


873x400.jpg
 

Back
Top