DODIK: Odlaskom Krajišnika, Srpska ostala bez velikog patriote

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326
DODIK: Odlaskom Krajišnika, Srpska ostala bez velikog patriote
S.M.

utorak, 15. 09. 2020. u 11:44



ДОДИК: Одласком Крајишника, Српска остала без великог патриоте

Foto: D. Pozderović
SPRSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik istakao je da je odlaskom Momčila Krajišnika Republika Srpska ostala bez jednog od njenih osnivača, velikog patriote koji je veći dio svog života žrtvovao za nastanak i opstanak Srpske.



- Momčilo Krajišnik će ostati upisan posebnim slovima u istoriji naše Republike i našeg naroda u Republici Srpskoj, koji su njegovim odlaskom izgubili iskrenog i pravog rodoljuba, naveo je Dodik u telegramu saučešća porodici Momčila Krajišnika koji je preminuo jutros u Banjaluci od posledica zaraze virusom korona.
Dodik je porodici i prijateljima Momčila Krajišnika izrazio najdublje saučešće, saopšteno je iz kabineta srpskog člana Predsedništva BiH.


https://www.novosti.rs/republika-sr...krajisnika-srpska-ostala-bez-velikog-patriote

odlazak jos jednog kapitalnog igraca iz 90-ih
Zanimljivo cuti i dodikov pogled na njegovu licnost
 
Moje mišljenje- s kojim se ne mora svatko složiti- je da Krajišniku nije trebalo biti suđeno, niti je trebao ići u zatvor.
Karadžić i Mladić jesu krivi po međunarodnom pravu (što god ja mislio o Haagu)- no Krajišnik je bio političar koji se političkim sredstvima borio za svoj narod.

Šteta što Kordic I ekipa ne nazdravise sa Praljkom...
Momo je saučesnik jer je znao sta se dešava, uostalom i sam Mladić ih je 1992.gkdine upozorio da je to što planiraju genocid.
 
Šteta što Kordic I ekipa ne nazdravise sa Praljkom...
Momo je saučesnik jer je znao sta se dešava, uostalom i sam Mladić ih je 1992.gkdine upozorio da je to što planiraju genocid.

Kordić je bio strpljivi mučenik, a Praljak je heroj.

No, što netko komu patuljci kao Halilović i slični gnomi, kad se supostave prema Praljku, djeluju kao inferiorni miševi, o tom može shvatiti.

Ništa.

S jedne strane um, srce, snaga. S druge nešto ljigavo, šićardžijski, orijentalno bazardžijski.

 
Član Predsjedništva BiH

Komšić: O Krajišniku se ne može govoriti izvan konteksta presuda za genocid





F
FENA
24m

21
komentara
25

dijeljenja


Željko Komšić Momčilo Krajišnik


Komšić: O Krajišniku se ne može govoriti izvan konteksta presuda za genocid
Foto: T. S./Klix.ba
Član Predsjedništva BiH Željko Komšić kratko je prokomentirao ulogu Momčila Krajišnika tokom rata u BiH, nakon njegove smrti koja je saopćena jutros.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Momčilo Krajišnik je jedan od najvećih zločinaca u povijesti Evrope. Ostat će upamćen kao potpisnik šest strateških ciljeva jedne genocidne politike, kazao je član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić.

"Njegova uloga u genocidu detaljno je obrazložena u presudama Haškog tribunala i o Krajišniku se ne može govoriti izvan konteksta tih presuda", zaključio je Komšić.
 
Kordić je bio strpljivi mučenik, a Praljak je heroj.

No, što netko komu patuljci kao Halilović i slični gnomi, kad se supostave prema Praljku, djeluju kao inferiorni miševi, o tom može shvatiti.

Ništa.

S jedne strane um, srce, snaga. S druge nešto ljigavo, šićardžijski, orijentalno bazardžijski.


Hehehe Sefer ih je izdominirao i vojnički i na sudu. Tvoji komentari su u stilu onih bolesnika koji nazivaju Krajinu privremeno okupiranom državom...
 
Šteta što Kordic I ekipa ne nazdravise sa Praljkom...
Momo je saučesnik jer je znao sta se dešava, uostalom i sam Mladić ih je 1992.gkdine upozorio da je to što planiraju genocid.

Ne znam mnogo o Kordiću, osim da je osuđen za ratne zločine. Da nije sudjelovao, makar politički, u nečasnim radnjama sigurno je da ne bi bio optužen i osuđen.
 
a obdukcija ništa jer je mnogo zarazno možda je umro od moždanog udara,srčanog udara,dijabetisa,karcinoma a oni sve to vode pod korona virus,možda postoji i neki banjalučki doktor smrt ko zna
Sem mozdanog udara svi drugi uzroci su prakticno iskljuceni.Poenta je da je gospodin Krajisnik bio bosanski i srpski patriota kao i Dodik.Dodik brani Bosnu od unutrasnjeg agresora "domacih" Muslimana,muslimanskih migranata i kolonijalnih upravljača.
 

Back
Top