dragosh
Veoma poznat
- Poruka
- 11.827
Sta je sad ovo, kamo referendum kamo Nezavisna RS?!
ovo je politicka klasika,
na jednoj prici dobijes izbore a kad sagledas situaciju na terenu, smiris tenzije i nastavis da radis kako ti se kaze!?
Dodik za mariborski dnevnik "Večer":
"Referendum o secesiji RS nije na dnevnom redu"
06. 11. 2010. • 16:25 A. K.
image Milorad Dodik / 24sata.info
24SI - Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da je referendum o secesiji srpskog entiteta od Bosne i Hercegovine (BiH) ozbiljno pitanje, ali da u ovom trenutku nije na dnevnom redu.
Premijer Dodik je za mariborski dnevnik "Večer" takođe odbacio opasnost novog rata u BiH kao "prijetnje praznim pištoljem", i poručio da je posvećen mirnom rješenju sporova i dijalogu.
- Branićemo naš status, autonomiju političkim sredstvima, kazao je Dodik, prenosi u subotu slovenačka novinska agencija STA.
Dodik, koji je na nedavnim parlamentarnim izborima u BiH izabran za predsjednika RS, rekao je da je neodrživa BiH, kako su je napravili "trećerazredni, ali dobro plaćeni međunarodni zvaničnici, sa mjesečnom plaćom od nekoliko desetina hiljada eura".
- Velike probleme u BiH stvorila je Kancelarija visokog predstavnika, smatra Dodik, najviše okrivljujući britanskog diplomatu Paddyja Ashdowna, koji je "nepovratno uništio historijski koncept Bosne".
Ashdown je bio Visoki predstavnik u BiH od 2002. do 2006. godine.
Budućnost BiH, je po Dodiku, u dogovoru dva entiteta i tri naroda.
- Jedini mogući put je dogovor između lokalnih igrača. To je jedini način da se postigne stabilnost, rekao je Dodik.
Premijer RS-a je, navodeći da mnogi ljudi imaju pogrešnu predstavu o BiH, istakao da je ta država bila "mala Jugoslavija".
- Zašto bi bilo ko mislio da ukoliko velika Jugoslavija nije mogla da preživi, mala može?, upitao je Dodik.
- Rat je stvorio još veće razlike i tenzije u BiH, čije je društvo duboko podijeljeno između hrišćanstva i islama i čije stanovništvo nema zajednički praznik oko kojeg bi se složilo da slavi kao nacionalni, dodao je Dodik.
Premijer RS-a je naglasio da je za budućnost zajedničke zemlje najbolje razgovarati o svemu, bez tabua, koji su, po njegovom mišljenju, na prvom mjestu krivi za konflikt.
Dodik je za "Večer" rekao da je RS bolje mjesto za strana ulaganja od BiH.
- RS je pogodnija za slovenačke kompanije za poslovnu saradnju nego BiH, gdje slovenačke kompanije nisu dobrodošle i tretirane kao ovdje, zaključio je Dodik.
http://www.24sata.info/vijesti/poli...er-Referendum-secesiji-nije-dnevnom-redu.html
ovo je politicka klasika,
na jednoj prici dobijes izbore a kad sagledas situaciju na terenu, smiris tenzije i nastavis da radis kako ti se kaze!?

Dodik za mariborski dnevnik "Večer":
"Referendum o secesiji RS nije na dnevnom redu"
06. 11. 2010. • 16:25 A. K.
image Milorad Dodik / 24sata.info
24SI - Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da je referendum o secesiji srpskog entiteta od Bosne i Hercegovine (BiH) ozbiljno pitanje, ali da u ovom trenutku nije na dnevnom redu.
Premijer Dodik je za mariborski dnevnik "Večer" takođe odbacio opasnost novog rata u BiH kao "prijetnje praznim pištoljem", i poručio da je posvećen mirnom rješenju sporova i dijalogu.
- Branićemo naš status, autonomiju političkim sredstvima, kazao je Dodik, prenosi u subotu slovenačka novinska agencija STA.
Dodik, koji je na nedavnim parlamentarnim izborima u BiH izabran za predsjednika RS, rekao je da je neodrživa BiH, kako su je napravili "trećerazredni, ali dobro plaćeni međunarodni zvaničnici, sa mjesečnom plaćom od nekoliko desetina hiljada eura".
- Velike probleme u BiH stvorila je Kancelarija visokog predstavnika, smatra Dodik, najviše okrivljujući britanskog diplomatu Paddyja Ashdowna, koji je "nepovratno uništio historijski koncept Bosne".
Ashdown je bio Visoki predstavnik u BiH od 2002. do 2006. godine.
Budućnost BiH, je po Dodiku, u dogovoru dva entiteta i tri naroda.
- Jedini mogući put je dogovor između lokalnih igrača. To je jedini način da se postigne stabilnost, rekao je Dodik.
Premijer RS-a je, navodeći da mnogi ljudi imaju pogrešnu predstavu o BiH, istakao da je ta država bila "mala Jugoslavija".
- Zašto bi bilo ko mislio da ukoliko velika Jugoslavija nije mogla da preživi, mala može?, upitao je Dodik.
- Rat je stvorio još veće razlike i tenzije u BiH, čije je društvo duboko podijeljeno između hrišćanstva i islama i čije stanovništvo nema zajednički praznik oko kojeg bi se složilo da slavi kao nacionalni, dodao je Dodik.
Premijer RS-a je naglasio da je za budućnost zajedničke zemlje najbolje razgovarati o svemu, bez tabua, koji su, po njegovom mišljenju, na prvom mjestu krivi za konflikt.
Dodik je za "Večer" rekao da je RS bolje mjesto za strana ulaganja od BiH.
- RS je pogodnija za slovenačke kompanije za poslovnu saradnju nego BiH, gdje slovenačke kompanije nisu dobrodošle i tretirane kao ovdje, zaključio je Dodik.
http://www.24sata.info/vijesti/poli...er-Referendum-secesiji-nije-dnevnom-redu.html





