Dodik batalio referendum-dum!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Sta je sad ovo, kamo referendum kamo Nezavisna RS?!
ovo je politicka klasika,
na jednoj prici dobijes izbore a kad sagledas situaciju na terenu, smiris tenzije i nastavis da radis kako ti se kaze!? :think:




Dodik za mariborski dnevnik "Večer":

"Referendum o secesiji RS nije na dnevnom redu"
06. 11. 2010. • 16:25 A. K.


thumbnail.php

image Milorad Dodik / 24sata.info

24SI - Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da je referendum o secesiji srpskog entiteta od Bosne i Hercegovine (BiH) ozbiljno pitanje, ali da u ovom trenutku nije na dnevnom redu.

Premijer Dodik je za mariborski dnevnik "Večer" takođe odbacio opasnost novog rata u BiH kao "prijetnje praznim pištoljem", i poručio da je posvećen mirnom rješenju sporova i dijalogu.

- Branićemo naš status, autonomiju političkim sredstvima, kazao je Dodik, prenosi u subotu slovenačka novinska agencija STA.

Dodik, koji je na nedavnim parlamentarnim izborima u BiH izabran za predsjednika RS, rekao je da je neodrživa BiH, kako su je napravili "trećerazredni, ali dobro plaćeni međunarodni zvaničnici, sa mjesečnom plaćom od nekoliko desetina hiljada eura".

- Velike probleme u BiH stvorila je Kancelarija visokog predstavnika, smatra Dodik, najviše okrivljujući britanskog diplomatu Paddyja Ashdowna, koji je "nepovratno uništio historijski koncept Bosne".

Ashdown je bio Visoki predstavnik u BiH od 2002. do 2006. godine.

Budućnost BiH, je po Dodiku, u dogovoru dva entiteta i tri naroda.

- Jedini mogući put je dogovor između lokalnih igrača. To je jedini način da se postigne stabilnost, rekao je Dodik.

Premijer RS-a je, navodeći da mnogi ljudi imaju pogrešnu predstavu o BiH, istakao da je ta država bila "mala Jugoslavija".

- Zašto bi bilo ko mislio da ukoliko velika Jugoslavija nije mogla da preživi, mala može?, upitao je Dodik.

- Rat je stvorio još veće razlike i tenzije u BiH, čije je društvo duboko podijeljeno između hrišćanstva i islama i čije stanovništvo nema zajednički praznik oko kojeg bi se složilo da slavi kao nacionalni, dodao je Dodik.

Premijer RS-a je naglasio da je za budućnost zajedničke zemlje najbolje razgovarati o svemu, bez tabua, koji su, po njegovom mišljenju, na prvom mjestu krivi za konflikt.

Dodik je za "Večer" rekao da je RS bolje mjesto za strana ulaganja od BiH.

- RS je pogodnija za slovenačke kompanije za poslovnu saradnju nego BiH, gdje slovenačke kompanije nisu dobrodošle i tretirane kao ovdje, zaključio je Dodik.

http://www.24sata.info/vijesti/poli...er-Referendum-secesiji-nije-dnevnom-redu.html
 
dodik je potpuno okruzen, opkoljen. manevrise kako zna i ume, igra toplo hladno sa celim okruzenjem koje bi da ga smrvi.
RS stands alone i za sad se odlicno drzi.

a referendum, kao sto rece dodik, nije na dnevnom redu, to jest bice al mu nije momenat.

a i nije. no, nista ne boli najavljivati ga svako malo, spremiti sve da kad se desi, da ga prihvate kao neminovnost.
 
Sta je sad ovo, kamo referendum kamo Nezavisna RS?!
ovo je politicka klasika,
na jednoj prici dobijes izbore a kad sagledas situaciju na terenu, smiris tenzije i nastavis da radis kako ti se kaze!? :think:




Dodik za mariborski dnevnik "Večer":

"Referendum o secesiji RS nije na dnevnom redu"
06. 11. 2010. • 16:25 A. K.


thumbnail.php

image Milorad Dodik / 24sata.info

24SI - Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je da je referendum o secesiji srpskog entiteta od Bosne i Hercegovine (BiH) ozbiljno pitanje, ali da u ovom trenutku nije na dnevnom redu.

Premijer Dodik je za mariborski dnevnik "Večer" takođe odbacio opasnost novog rata u BiH kao "prijetnje praznim pištoljem", i poručio da je posvećen mirnom rješenju sporova i dijalogu.

- Branićemo naš status, autonomiju političkim sredstvima, kazao je Dodik, prenosi u subotu slovenačka novinska agencija STA.

Dodik, koji je na nedavnim parlamentarnim izborima u BiH izabran za predsjednika RS, rekao je da je neodrživa BiH, kako su je napravili "trećerazredni, ali dobro plaćeni međunarodni zvaničnici, sa mjesečnom plaćom od nekoliko desetina hiljada eura".

- Velike probleme u BiH stvorila je Kancelarija visokog predstavnika, smatra Dodik, najviše okrivljujući britanskog diplomatu Paddyja Ashdowna, koji je "nepovratno uništio historijski koncept Bosne".

Ashdown je bio Visoki predstavnik u BiH od 2002. do 2006. godine.

Budućnost BiH, je po Dodiku, u dogovoru dva entiteta i tri naroda.

- Jedini mogući put je dogovor između lokalnih igrača. To je jedini način da se postigne stabilnost, rekao je Dodik.

Premijer RS-a je, navodeći da mnogi ljudi imaju pogrešnu predstavu o BiH, istakao da je ta država bila "mala Jugoslavija".

- Zašto bi bilo ko mislio da ukoliko velika Jugoslavija nije mogla da preživi, mala može?, upitao je Dodik.

- Rat je stvorio još veće razlike i tenzije u BiH, čije je društvo duboko podijeljeno između hrišćanstva i islama i čije stanovništvo nema zajednički praznik oko kojeg bi se složilo da slavi kao nacionalni, dodao je Dodik.

Premijer RS-a je naglasio da je za budućnost zajedničke zemlje najbolje razgovarati o svemu, bez tabua, koji su, po njegovom mišljenju, na prvom mjestu krivi za konflikt.

Dodik je za "Večer" rekao da je RS bolje mjesto za strana ulaganja od BiH.

- RS je pogodnija za slovenačke kompanije za poslovnu saradnju nego BiH, gdje slovenačke kompanije nisu dobrodošle i tretirane kao ovdje, zaključio je Dodik.

http://www.24sata.info/vijesti/poli...er-Referendum-secesiji-nije-dnevnom-redu.html

Potvrdio je referendum time rekavši "Da nije na redu", znači da postoji i da je stvaran, samo da niej na redu....
 
dodik je potpuno okruzen, opkoljen. manevrise kako zna i ume, igra toplo hladno sa celim okruzenjem koje bi da ga smrvi.
RS stands alone i za sad se odlicno drzi.

a referendum, kao sto rece dodik, nije na dnevnom redu, to jest bice al mu nije momenat.

a i nije. no, nista ne boli najavljivati ga svako malo, spremiti sve da kad se desi, da ga prihvate kao neminovnost.
И ти си нашао да објашњаваш дрогошу... Сад ће да га глава одваљује данима.:hahaha::rotf::zcepanje:
 
Не би он био на власти кад би и само помислио да буде самосталан,без патроната из ЕУ, а камоли и да озбиљније помисли о референдуму.
Нема ништа од тога док се не протера про-ЕУ џибра и мафија.
 
Шта фали сарадњи са Русима и словеначким тајкунима?

Zar ti misliš da ćete politikom koja proizvodi nestabilnost privući zdrava ulaganja u privredne djelatnosti ..
Možete samo , ko i do sada, one kojima odgovara da za kratko vrijeme popljačkaju ono što vrijedi .. usput i Dodik i njegova svita napune džepove .. Poslije toga pustoš ..
A onda će Dodik i dodikovci da ulože pare negdje gdje se normalno živi i radi - ako ih ne stigne ruka pravde, naravno .. A ovi u RS će ostati na ledini, gledati odakle se vedri ..
 
Pa prosli izbori , tako je bilo i pre 4 godine potpuno isto , samo su notorni imbecili verovali u njegove predizborne bajke o referendumu , al doduse ima ih dosta posto ih je dva puta izvacario na istu pricu .

Па реално,зашто сад да се прави фрка кад није неопходно? Нико нас не дира,и има још много важнијих питања да се ријеши прије тога ;)
 

Back
Top