Dodik: Afirmisati srpski interes kroz dvije srpske države

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pretpostavljam čim postavljaš ovakva pitanja, da očekuješ da ćemo se konačno oko nečega i složiti ?:think:

Ili možda od mene očekuješ neki drugi odgovor, koji ne bi bio podudaran sa istinom ?!?!

Odgovor i istina se znaju,

znaju oni koji žele da znaju za istinu, zar ne ?

Одговори, да знам с ким причам.. Зашто врдаш чаршијанеру?
 
Zato što se građanima RS baš sviđa naziv Republika Srpska.
Šta si mislio ? Da ćeš ti iz Sarajeva odrađivati kako ćemo mi nazivati svoju zemlju ? :hahaha:

Kojim građanima rs ?
Onim izbjeglicama sto su dosli iz kojekakvih selendri, iz Vukovara i Knina ? Tim seljacinama sto su dosli na ognjiste protjeranih Bošnjaka iz Prijedora, Bijeljine, Doboja i sl. ?
 
Kraj je u podeli, ili u nekoj još većoj nesreći gde ćemo biti prinuđeni da sarađujemo.
Bliže je ovo drugo, mržnja je danas postala moćno oružije kontrole ili ovaldavanje nekog drugog nezadovoljstva, poput korupcije,
političkog kriminala, socijalnog pitanja. Lepo to funkcioniše danas i to se ne dešava samo na balkanu već u mnogim drugim delovima sveta
gde su razni međunarodni uticaji i interesi izmešani. Uvek postoje ljudi na suprotnim stranama skloni za kompromis ili neki novi pozitivniji odnos.





Mudro zboriš, naročito za ovo boldirano, a i za većinu drugih stvari u svome ovome postu !!!

Šta znači podela ?! OK, i podela ali po koju cenu ?!

Ponajviše podela znači foteljašima..., da imaju što više podčinjenih za eksploataciju...,
danas kada kao ni kada do sada, a manje opet nego sutra, prostor je postao savladiv...,
celi svet postade jedno veliko selo...

Evo nas ovde iz raznih krajeva...., ili da se mrzimo i širimo mržnju isl...,
ili koliko-toliko normalno da diskutujemo... ?!
 
Kojim građanima rs ?
Onim izbjeglicama sto su dosli iz kojekakvih selendri, iz Vukovara i Knina ? Tim seljacinama sto su dosli na ognjiste protjeranih Bošnjaka iz Prijedora, Bijeljine, Doboja i sl. ?

Jeste eto baš tim. Imaš li šta protiv ?

Srbi da mogu ratovati, ratovali bi za Kosovo, a ne bi laprdali preko interneta. ;)

Pa šta čekate onda ? Što ste piiiiiiiiiii ?
 
Jeste eto baš tim. Imaš li šta protiv ?



Pa šta čekate onda ? Što ste piiiiiiiiiii ?


Pa vjerovatno si i ti neki iz Hrvatske što je uzurpirao bošnjačke kuće i mirisljave avlije. ;)
Naravno da imam protiv lopova koji otimaju tudje kuce. Takvim je mjesto u zatvoru.

Šta ? :mrgreen:
Mi da ratujemo za Kosovo ?? :lol:

Logika i inteligencija ti nikad nisu bili jace strane. :rtfm::zper:
 
Одговори, да знам с ким причам.. Зашто врдаш чаршијанеру?



Pećina.u, tukneš mržnjom,
pokušaj sam sebi nekako pomoći, u protivnom bojim se da ti drugi neće moći pomoći !!!


P.S. Samo ti postavljaj pitanja, a ja ću da odgovaram ...?!
Baš kao i ti na prošlo moje pitanje: Šta ti imaš sa ustašama !?
 
Pa vjerovatno si i ti neki iz Hrvatske što je uzurpirao bošnjačke kuće i mirisljave avlije. ;)
Naravno da imam protiv lopova koji otimaju tudje kuce. Takvim je mjesto u zatvoru.

Šta ? :mrgreen:
Mi da ratujemo za Kosovo ?? :lol:

Logika i inteligencija ti nikad nisu bili jace strane. :rtfm::zper:

Davno su vama sve kuće vraćene. A to što ste ih prodali Srbima je isto vaša stvar.

Prije bi se reklo da tebi prijetnje nisu jača strana jer se odmah povlačiš ko piiiiii. Nemoj prijetiti Mujo, ne treba ti/vam to. Prijetnje na Balkanu nikad nikog nisu zaplašile nego upravo stvaraju kontraefekt.
 
Lik je vjerovatno rodjen nakon rata.
Vidi mu se iz postova. :)

Davno su vama sve kuće vraćene. A to što ste ih prodali Srbima je isto vaša stvar.

Prije bi se reklo da tebi prijetnje nisu jača strana jer se odmah povlačiš ko piiiiii. Nemoj prijetiti Mujo, ne treba ti/vam to. Prijetnje na Balkanu nikad nikog nisu zaplašile nego upravo stvaraju kontraefekt.





Zapisuješ li ti ovo Uysale, ovo boldirano,
pa posle svi mi kao pesmicu da znamo i ponavljamo... !?!

Vidiš da je lik talenat, čegagod s u'vati..., to procveta...

Biće od njega jednoga dana dobar i korektan komšija !!!
 
Poslednja izmena:
Probosanska strana ne prijeti nikakvim ratom.
Probosanska strana ne poziva na kršenje Daytonskog sporazuma. Dodick se kune u Daytonski sporazum, a gotovo svaki dan poziva na neko otcjepljenje, mirni razlaz i slicne gluposti.

Jasno je kao dan da od razlaza nema nista, pogotovo mirnog. Uostalom, nas ovdje niko nista i ne pita. Niko nas nije pitao ni da li želimo Daytonski sporazum, da li želimo takvo uredjenje BiH. I to je nametnuto. Kada bude u interesu Amerikancima da sve ovo propadne, tada ce i biti. Ali nema naznaka da bi se to moglo desiti, jer oni ne žele nas da unište, oni žele da mi budemo njihovi robovi. Isto kao što su radili i sa drzavama Juzne Amerike. Toga je svjestan i Dodick, ali kad vec ne moze na druge nacine da dobije izbore, udaraj tamo gdje je najtanje..
Zašto Dodick ne prica malo o ekonomiji u rs-u, o najnizim penzijama u Evropi.. A i zasto bi pricao, ne bih ni ja da sam na njegovom mjestu.. On prica slatke price, time hrani taj svoj jadni narod, a sebi uzima lovu. :)

Iskreno, pametno od njega, prvenstveno znajuci da od otcjepljenja nema nista. Dodick nama nista ne cini nazao, misleci u ekonomskom smislu, to radi svom narodu. I ja mu želim da jos vise uspije u tim svojim kradjama i otimacini.. Kad njegovom narodu nije žao da im djeca budu gladna, sto bi meni bilo žao. :)

P.S. Znam, znam.. Nije puno bolja situacija ni u FBiH, ali mi konstantno mijenjamo svoju vlast.. Što znaci da želimo promjene, prvenstveno u ekonomskom smislu, za razliku od nasih sugradjana iz drugog entiteta koji se vec 10 godina hrane sijenom. ;)
 
Poslednja izmena:
Probosanska strana ne prijeti nikakvim ratom.
Probosanska strana ne poziva na kršenje Daytonskog sporazuma. Dodick se kune u Daytonski sporazum, a gotovo svaki dan poziva na neko otcjepljenje, mirni razlaz i slicne gluposti.

Jasno je kao dan da od razlaza nema nista, pogotovo mirnog. Uostalom, nas ovdje niko nista i ne pita. Niko nas nije pitao ni da li želimo Daytonski sporazum, da li želimo takvo uredjenje BiH. I to je nametnuto. Kada bude u interesu Amerikancima da sve ovo propadne, tada ce i biti. Ali nema naznaka da bi se to moglo desiti, jer oni ne žele nas da unište, oni žele da mi budemo njihovi robovi. Isto kao što su radili i sa drzavama Juzne Amerike. Toga je svjestan i Dodick, ali kad vec ne moze na druge nacine da dobije izbore, udaraj tamo gdje je najtanje..
Zašto Dodick ne prica malo o ekonomiji u rs-u, o najnizim penzijama u Evropi.. A i zasto bi pricao, ne bih ni ja da sam na njegovom mjestu.. On prica slatke price, time hrani taj svoj jadni narod, a sebi uzima lovu. :)

Iskreno, pametno od njega, prvenstveno znajuci da od otcjepljenja nema nista. Dodick nama nista ne cini nazao, misleci u ekonomskom smislu, to radi svom narodu. I ja mu želim da jos vise uspije u tim svojim kradjama i otimacini.. Kad njegovom narodu nije žao da im djeca budu gladna, sto bi meni bilo žao. :)

P.S. Znam, znam.. Nije puno bolja situacija ni u FBiH, ali mi konstantno mijenjamo svoju vlast.. Što znaci da želimo promjene, prvenstveno u ekonomskom smislu, za razliku od nasih sugradjana iz drugog entiteta koji se vec 10 godina hrane sijenom. ;)

To je prijetnja. Prijeti i dalje al znaj da to nikog ne pogađa nego upravo jača želju RS da izađe iz fuckin BiH.

Otvori temu o ekonomiji o RS pa pričaj o tome. Ovo su političke teme.
 
Probosanska strana ne prijeti nikakvim ratom.
Probosanska strana ne poziva na kršenje Daytonskog sporazuma. Dodick se kune u Daytonski sporazum, a gotovo svaki dan poziva na neko otcjepljenje, mirni razlaz i slicne gluposti.

Jasno je kao dan da od razlaza nema nista, pogotovo mirnog. Uostalom, nas ovdje niko nista i ne pita. Niko nas nije pitao ni da li želimo Daytonski sporazum, da li želimo takvo uredjenje BiH. I to je nametnuto. Kada bude u interesu Amerikancima da sve ovo propadne, tada ce i biti. Ali nema naznaka da bi se to moglo desiti, jer oni ne žele nas da unište, oni žele da mi budemo njihovi robovi. Isto kao što su radili i sa drzavama Juzne Amerike. Toga je svjestan i Dodick, ali kad vec ne moze na druge nacine da dobije izbore, udaraj tamo gdje je najtanje..
Zašto Dodick ne prica malo o ekonomiji u rs-u, o najnizim penzijama u Evropi.. A i zasto bi pricao, ne bih ni ja da sam na njegovom mjestu.. On prica slatke price, time hrani taj svoj jadni narod, a sebi uzima lovu. :)

Iskreno, pametno od njega, prvenstveno znajuci da od otcjepljenja nema nista. Dodick nama nista ne cini nazao, misleci u ekonomskom smislu, to radi svom narodu. I ja mu želim da jos vise uspije u tim svojim kradjama i otimacini.. Kad njegovom narodu nije žao da im djeca budu gladna, sto bi meni bilo žao. :)

P.S. Znam, znam.. Nije puno bolja situacija ni u FBiH, ali mi konstantno mijenjamo svoju vlast.. Što znaci da želimo promjene, prvenstveno u ekonomskom smislu, za razliku od nasih sugradjana iz drugog entiteta koji se vec 10 godina hrane sijenom. ;)





Ajd' ostalo i nekako, dalo bi se dosta i raspravljati...
al' zar Svetioničar Dodule, pa alav na pare ?!?!:rtfm:

Ne bi taj ni ulice u centru Banja Luke uzeo...,
da se kako u dzep smotati može !?!?

Će i ono malo haciende u Bakincima kraj Laktaša da proda zarad dobra svoga naroda...,

isto kao što je svojevremeno za "dobro" vaskolikoga našega Srpskoga naroda švercovao ronhil i drugu akciznu robu...

Sve je to za naše dobro, ko ne konta i ne veruje..., ma ne valja i vredan nije ...!?!?
 
Poslednja izmena:
Naravno. Ko želi rat, rat mu u kući bio. Ali mi ne prijetimo ratom, Muslimani prijete ratom. Mi ćemo se naravno u slučaju napada braniti.

Probosanska strana ne prijeti nikakvim ratom.
Probosanska strana ne poziva na kršenje Daytonskog sporazuma. Dodick se kune u Daytonski sporazum, a gotovo svaki dan poziva na neko otcjepljenje, mirni razlaz i slicne gluposti.

Jasno je kao dan da od razlaza nema nista, pogotovo mirnog. Toga je svjestan i Dodick, ali kad vec ne moze na druge nacine da dobije izbore, udaraj tamo gdje je najtanje..
Zašto Dodick ne prica malo o ekonomiji u rs-u, o najnizim penzijama u Evropi.. A i zasto bi pricao, ne bih ni ja da sam na njegovom mjestu.. On prica slatke price, time hrani taj svoj jadni narod, a sebi uzima lovu. :)

Iskreno, pametno od njega, prvenstveno znajuci da od otcjepljenja nema nista. Dodick nama nista ne cini nazao, misleci u ekonomskom smislu, to radi svom narodu. I ja mu želim da jos vise uspije u tim svojim kradjama i otimacini.. Kad njegovom narodu nije žao da im djeca budu gladna, sto bi meni bilo žao. :)

P.S. Znam, znam.. Nije puno bolja situacija ni u FBiH, ali mi konstantno mijenjamo svoju vlast.. Što znaci da želimo promjene, prvenstveno u ekonomskom smislu, za razliku od nasih sugradjana iz drugog entiteta koji se vec 10 godina hrane sijenom. ;)

Ti definitivno si nešto pobrkao, najveći industrijski, energetski i sirovinski potencijal se nalazi u RS-u, privreda i budžetski sistem RS-a je baziran na realnijim osnovama od Federalnog koji je i dalje previše opterećen kreditima, bio sam nedavno u najbogatijem kantonu Fbih, tuzlanskom, neverovatan je fenomen mržnje Sarajevskog kantona, jer se žale da sve pare idu tamo. RS ima Energetiku, pravi i gradi se na sve strane, i da budem iskren prilično sam iznenađen tempom razvoja.
 
Izgleda da ti vrsnjaci u skoli mnogo prijete pa ti preslo u opsesiju to. :D
Haluciniras.
Ti si stvarno talenat. :mrgreen::mrgreen:



Ako, ako, odmah se vidi se da je talenat...

Danas je on klimoglavac i rukoljubac, da ne spominjem koga,
a koliko sutra ...,
ima da on bude u poziciji da od svojih naivnih i potčinjenih sunarodnika i sugrađana zahteva da slede njegov primer...
 
Poslednja izmena:
Ti definitivno si nešto pobrkao, najveći industrijski, energetski i sirovinski potencijal se nalazi u RS-u, privreda i budžetski sistem RS-a je baziran na realnijim osnovama od Federalnog koji je i dalje previše opterećen kreditima, bio sam nedavno u najbogatijem kantonu Fbih, tuzlanskom, neverovatan je fenomen mržnje Sarajevskog kantona, jer se žale da sve pare idu tamo. RS ima Energetiku, pravi i gradi se na sve strane, i da budem iskren prilično sam iznenađen tempom razvoja.


Mediji čine čudo. Tako je to kad te godinama uvjeravaju da teče med i mlijeko, i onda u jednom trenutku i ti pocnes da vjerujes vise medijima nego svojim ocima. ;)
Ocito si ti nesto pobrkao, jer Tuzlanski kanton definitivno nije najuspjesniji kanton u FBiH.
Blesavo je to kad ne živiš negdje, dodjes jednom, vidis nekoliko zgrada kako se pravi, i donosis takve ishitrene zakljucke. ;)
Mogao bih ti satima nabrajati po čemu je sve Sarajevski kanton bolji od ostalih, ali to je vec druga tema.
I da, naravno da u ostalim kantonima, čak i onim sa bošnjačkom većinom osjecaju netrpeljivost prema Sarajevu jer sve pare zaista idu ovamo, samo se ovdje ulaže. Tako je bilo i poslije rata, a i sada je.
Ali to je politika SDA za koju je Bosna od Bascarsije do Čengić Vile. ;)
 
Poslednja izmena:


Iskreno, ne sjecam se kad sam zadnji put pogledao bilo kakav dnevnik, a pogotovo dnevnik FTV-a.
Shvatio sam da je to cisto zamaranje, i da mi to ne treba.
Ali ti izgleda na TV-u imas od kanala samo RTRS.
Pogledaj ponekad i BNTV, iako su i oni u zadnje vrijeme, otkad im je Dodik dao nekoliko stotina hiljada KM, pod izgovorom pomoci nezavisnim medijima, poceli izvjestavati slicno kao i RTRS.
A kad smo vec kod toga, nezabiljezen fenomen u svijetu je da vlada pomaže novcem neki privatni medij. :D
To ima samo u diktatorskim režimima. A vidi mene.. pa u rs-u i vlada diktatorski režim. :D

Ne trebaju meni forumi čovječe, ja ne gledam svijet očima foruma, za razliku od tebe.
Pa šta mislis, da ja ne hodam po rs-u ?
Često idem u Lukavicu, to mi je i blizu uostalom, vidim svakodnevno one zgradurine što su kao pravljeni za ratne vojne invalide, a eno ih zjape prazne, nedovrsene. Radovi stali prije godinu dana.

A imam i familije u rs-u, budem cesto, odem malo, druzim se i sa Srbima po diskotekama i tako. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top