Dodavanje slika od strane moderatora

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
Slučajno sam primetio malopre da u temi: https://forum.krstarica.com/threads/biblijski-osvrt-na-seksualni-odnos.953915/ , a u uvodnom postu stoji fotografija koju ja nisam postavio. Zašto je dodata ako ja nisam želeo da dodam? Nisam video da je to neka praksa po forumu, te me interesuje zašto se negde primenjuje, a negde ne. Ili budite istrajni u tim "nepisanim pravilima" u svakom delanju, ili nemojte selektivno kako odgovara.

Rešenje
Slučajno sam primetio malopre da u temi: https://forum.krstarica.com/threads/biblijski-osvrt-na-seksualni-odnos.953915/ , a u uvodnom postu stoji fotografija koju ja nisam postavio. Zašto je dodata ako ja nisam želeo da dodam? Nisam video da je to neka praksa po forumu, te me interesuje zašto se negde primenjuje, a negde ne. Ili budite istrajni u tim "nepisanim pravilima" u svakom delanju, ili nemojte selektivno kako odgovara.
Zato što je objavljena i na fejsbuk stranici krstarice a tamo sve teme imaju slike
https://www.facebook.com/krstarica

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.338
Zato što je objavljena i na fejsbuk stranici krstarice a tamo sve teme imaju slike

Poslednja izmena:
Rešenje

Memnom

Veoma poznat
Poruka
11.632
Odgovor je katastrofa. Zasto? Zato jer sam ja rekao. To mi vise lici na to. U nastavku postavljanje slika koje imaju ili mogu imati autorska prava ne bi trebalo stavljati bez dozvole autora i tu ja krsim pravilo da nebi bilo da pametujem samo.
I najbitnije
Editiranje tudih tema u uvod ako ne krse pravila od strane moderadota su po meni neprimjerena. Bilo bi dobro kada bi se izbjegla takva praksa.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
Odgovor je katastrofa. Zasto? Zato jer sam ja rekao. To mi vise lici na to. U nastavku postavljanje slika koje imaju ili mogu imati autorska prava ne bi trebalo stavljati bez dozvole autora i tu ja krsim pravilo da nebi bilo da pametujem samo.
I najbitnije
Editiranje tudih tema u uvod ako ne krse pravila od strane moderadota su po meni neprimjerena. Bilo bi dobro kada bi se izbjegla takva praksa.
Slažem se.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
176.494
I najbitnije
Kolega nije mislio ništa loše. Postavljanje te teme na našu fb stranicu je nesumnjivo u svrhu podrške i približavanja što većem broju ljudi. Znači taj je moderator time podržao temu, kao i postavljača. Slika je postavljena baš zato da bi se većem broju ljudi skrenula pažnja na tu temu. Nemojte sve na nož.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.338
I najbitnije
Prvo i osnovno, da si pročitao "sitna slova", tj. Pravilnik, kada si se prijavio na krstaricu, znao bi da je to sve unapred najavljeno kao mogućnost.

Memnom

Veoma poznat
Poruka
11.632
to nije jedinstveno za krstaricu. Svaki iole ozbiljniji forum ima tu klauzulu, prvenstveno da bi zaštitili sebe.
Procitao sam pravilnik i sukladno s time jer se ne slazem s jednim djelom pobrisao sam svoja dva bloga jer ne zelim da se koriste u bilo kakvu svrhu. Postovi mi nisu kvalitetni i toga se ne moram bojati da ce neko iskoristiti tj. distribuirati dalje.

Moja je greska sta nisam procitao pravilnik na pocetku pa se ujedno ispricavam.
Vas forum i vasa pravila OK.
I sad pitanje na kraju.
Ako se odlucim pobrisati acc jednog dana mogu li traziti da se pobrise i sav moj upisani sadrzaj?

Poslednja izmena:

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.379
Kolega nije mislio ništa loše. Postavljanje te teme na našu fb stranicu je nesumnjivo u svrhu podrške i približavanja što većem broju ljudi. Znači taj je moderator time podržao temu, kao i postavljača. Slika je postavljena baš zato da bi se većem broju ljudi skrenula pažnja na tu temu. Nemojte sve na nož.
Ne bih rekao da je to praksa na drugim forumima,previse se ovde kiti za tamo neke banere i sponzore a ispada da se nama nesto cini,naivni smo

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
Procitao sam pravilnik i sukladno s time jer se ne slazem s jednim djelom pobrisao sam svoja dva bloga jer ne zelim da se koriste u bilo kakvu svrhu. Postovi mi nisu kvalitetni i toga se ne moram bojati da ce neko iskoristiti tj. distribuirati dalje.

I sad pitanje na kraju.
Ako se odlucim pobrisati acc jednog dana mogu li traziti da se pobrise i sav moj upisani sadrzaj?
To se ne može učiniti. Iz razloga što su te mnogi citirali, teme ako si otvarao, mnogi su pisali tamo. Samo može da ti piše Gost 23232, nema avatara i ne možeš pristupiti.

Memnom

Veoma poznat
Poruka
11.632
To se ne može učiniti. Iz razloga što su te mnogi citirali, teme ako si otvarao, mnogi su pisali tamo. Samo može da ti piše Gost 23232, nema avatara i ne možeš pristupiti.
Hvala na odgovoru.
Na samom startu sam htio izbrisati acc pa sam se u meduvremenu predomislio sad cu razmislit sta cu i kako cu dalje postupiti.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.577

I sad pitanje na kraju.
Ne možeš da tražis da se obrise cca.9.000 poruka.Brisu se samo problematicni postovi i oni koji sadrže privatne podatke

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.338
Čim "progovorimo" na internetu, tu privatnosti više nema. Sve poruke, svaki karakter, se za navek čuva negde na nekom disku. Čak i kada se navodno obriše, ipak postoji backup. Gugl, a i drugi, skeniraju ceo internet i skladište šta je pisano. Može krstarica sve da obriše, opet će negde postojati kopija.

Svaki sajt hoće da se ogradi da ne bude tužen od postavljača poruke zbog nekakvih autorskih prava ili podele prihoda, te stoga i te klauzule u Pravilniku koji služi kao ugovor izmedju nas korisnika i vlasnika sajtova.

Nona2

Aktivan član
Poruka
1.729
Prvo i osnovno, da si pročitao "sitna slova", tj. Pravilnik, kada si se prijavio na krstaricu, znao bi da je to sve unapred najavljeno kao mogućnost.

Odakle tebi ideja da dodajes slike u tudje postove?

Gde je najavljeno kao mogucnost da ce moderator dodavati i menjati poruke po svom nahodjenju?

Sacuvaj boze da moderator dodaje slike u postove drugih forumasa 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808

Gde je najavljeno kao mogucnost da ce moderator dodavati i menjati poruke po svom nahodjenju?

Sacuvaj boze da moderator dodaje slike u postove drugih forumasa 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮
Ne postoji više autorski pečat postavljača teme. Sve pripada krstarici. Mogu menjati i editovati kako je moderatorima drago. z:cry:

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.338

Da se odmah razumemo, nisam ja to uradio.

Ovo je bio iznimni slučaj jer je tema linkovana na krstaricinoj fejsbuk stranici. Principijalno, to je neka vrsta odavanja priznanja za dobro odabranu temu a ne kao kažnjavanje kako neki od vas to vidite.

Nona2

Aktivan član
Poruka
1.729
Da se odmah razumemo, nisam ja to uradio.

Ovo je bio iznimni slučaj jer je tema linkovana na krstaricinoj fejsbuk stranici. Principijalno, to je neka vrsta odavanja priznanja za dobro odabranu temu a ne kao kažnjavanje kako neki od vas to vidite.
onda je trebalo objasniti clanu o cemu se radi a ne palamuditi sa "da si citao Pravilnik njanjanja"

kao u vrticu

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.