Dodatna oprema za slikanje, snimanje

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.953
Koje su iz vašeg iskustva korisni gedžeti za jednog laika prilikom slikanja i snimanja video zapisa?

Dakle govorim o slikanju/snimanju mobilnim telefonom, možda nekim osrednjim aparatom...

Šta biste preporučili?

Ne znam da li nečemu služe ti mali mikrofoni, tripodi, selfi štapići, i čega sve nema...

Videla sam i neki držač za mobilni kao neki tripod koji ima fleksibilne noge pa mogu da se obmotaju recimo oko grane i tome slično...

Šta je od toga zaista korisno, koristite nešto?

el toro loco

Aktivan član
Poruka
1.263
Zavisi od toga sta zelis da snimas/slikas, sva ta pomagala imaju neku svrhu. A kupuje se uglavnom po potrebi, nekad je i dovoljan samo mobilni ili aparat.

Ako snimas video mobilnim, gimbal head bi mogao da bude dobar izbor. Ako cesto snimas videa mogao bi da ti olaksa puno posao. Ali opet sve po potrebi, tesko je odgovoriti konkretno na tako opsirno pitanje.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.953
Zavisi od toga sta zelis da snimas/slikas, sva ta pomagala imaju neku svrhu. A kupuje se uglavnom po potrebi, nekad je i dovoljan samo mobilni ili aparat.

Ako snimas video mobilnim, gimbal head bi mogao da bude dobar izbor. Ako cesto snimas videa mogao bi da ti olaksa puno posao. Ali opet sve po potrebi, tesko je odgovoriti konkretno na tako opsirno pitanje.

ovo stvarno deluje prakticno, hvala

vučji čopor

Legenda
Poruka
59.953
Сва ова помћна средства су корисна и служе да подигнемо квалитет сопственог , нарочито видео, записа.ГО ПРО камере и гимбал су извршили револуцијанарни помак у могућнустима квалитативног помака у аматерском видео снимању као и дрон.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.953
Сва ова помћна средства су корисна и служе да подигнемо квалитет сопственог , нарочито видео, записа.ГО ПРО камере и гимбал су извршили револуцијанарни помак у могућнустима квалитативног помака у аматерском видео снимању као и дрон.
o dronu sam razmisljala ali sam cula da postoje problemi unosa drona u pojedinim drzavama, da trebaju neke dozvole, da ne moze svuda da se snima...videla sam ima i nekih mini varijanti vec od nekih 100 evra za amatere, ima i za manje ali mislim da su to igracke

vučji čopor

Legenda
Poruka
59.953
Без обзира колико личио на играчку дрон то није а његово коришћење изискује обуку, али не у снимању , него у летењу.Много је оних који су буквално бацили паре у ваздух било тако што су изгбили своје дронове или их слупали.Да и не причамо о казнама за његову употребу која је строго прописана и контрилсана, с правом.Погледајте само операције на украјинском фрнту и имаћете представу о широком спектру могућности коришћења дрона.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.