Dobro jutro..Laku noc!

fjaka

Domaćin
Poruka
4.230
Svako jutro se sjetim onog filma "Tesna koza" i Nikole Simica kad lupa na vratima kupaone, njegovog kasnjenja na posao i sveopce ludnice u toj obitelji u jutranjim satima.
Sjetin se ja i ujutro i uvecer jer i kod mene je nesto slicno s tim da nije problem kupaona vec sve. Uglavnom muz ode ranije na posao tako on nije problem dok su klinke nemoguce.
Jedna hoce jedno za dorucak, druga drugo, naravno nikad nista nemaju obuci i uglavnom provedu pola sata ispred TV-a njakajuci i cendreci zbog necega. U tom svemu pokusavam ih pokrenuti JA sa tlakom koji ni u najvecoj sikiraciji ne prelazi 60/46:roll:.

Spremanje za spavanje je slicno ako ne i gore, jer se obicno klinke posvadjaju, bas tad psic mora piskit pa laje ko lud na vratima, doduse tad mi muz pomogne ali to pomaganje vise se nekako zakomplicira nego sto koristi :rtfm:

Vec godinama ustajem sat vrimena ranije nego sto tribam kako bi se u miru okupala i popila kavu, kako je kod vas? Kako vam pocinje i zavrsava dan? Da li vam dan pocinje u miru i tisini ili je sveopca ludnica?
 
Ja uvek ustajem u poslednji momenat i pre svih ukućana jer radim u "pekari"...
Videćemo kad klinci odrastu pa krenu u školu.
Ali nema teorije da bih ustala 5 minuta ranije nego što moram. Radije ću spavati. Nikad mi nije dosta sna...

Ok ustanes i ides na posao? sta je sa djecom ? tko njih sprema?

Spavala bih i ja ali sa ovako niskim tlakom moram se dignut popit dvi kave i dobro psihicki spremiti kako bi smirena pocela dan:cool:
 
Nastava mi pocinje u osam, a budilnik odlazem do 20 do osam.
Desavalo mi se da legnem u pet popodne s namerom da odspavam sat vremena, a ustanem ujutru u pet. Razlog je jer se previse iscrpim prethodne nedelje ili dve.
Ali tako mi je sa spavanjem otkad znam za obaveze, nikad nisam uspela da ga dovedem u red, a non stop se trudim.
Stalno sam u trci s vremenom, pa sam se habituirala morala sam, al otupela sam, boli me mozak od tog spavanja navrat nanos , gubim elan, postajem dzangrizava, brine me to
 
Ok ustanes i ides na posao? sta je sa djecom ? tko njih sprema?

Spavala bih i ja ali sa ovako niskim tlakom moram se dignut popit dvi kave i dobro psihicki spremiti kako bi smirena pocela dan:cool:
Hehehe, zasad jedno dete, tata oblači za vrtić. Ja samo spremim šta će obući.
Ali njih dvojica ustaju pola sata posle mene i ne moraju da jure jer mm nema fiksno radno vreme.
A imam i ja nizak pritisak (doduše ne baš toliko kao ti), ali spavanje mi je prioritet, a kafu pijem kad dođem na posao.
 
Ja ustajem prva jer volim u tisini i miru da popijem kafu i da se spemim za posao. Onda budim dete / decu (u zavisnosti ko kada ide u skolu), a muz sprema najmanjeg klinca za vrtic i u isti ga vodi. Tri matorke su vec velike i same se spremaju za skolu, ponekad pomognem najmladjoj da se oceslja ili namesti frizuru. Radim do 5 popodne, kuci sam oko 6. Popijem kafu s muzem i krecem u akciju, neki domaci proverim / pomognem / preslisam, spremam veceru / rucak za sutradan, muz vodi maleckog napolje. Pred spavanje se devojcice same sredjuju / tusiraju, a malog ili muz ili ja. Uglavnom legnem poslednja u krevet, jer kao i na pocetku dana volim u miru i tisini da pogledam TV. Turbo po citav dan, i tako godinama, ali navikla sam se. Obicno zaspim oko ponoci - 01h, a ustajem ujutru u 6. Ranije sam znala da citav vikend provedem u spremanju kuce i kuvanju, a sada ne, petkom uvece ih sve "isteram" napolje a ja sredim kucu, tako da vikendom duze spavam, gnjavim se sa klincima, setamo, igramo se.
 
Moje ne kasne nikad jer sam tu ja koja ih ujutro KAO postrojava i dize na vrijeme, pravi dorucak, vozi u skolu ali atmosfera me izludjuje zbog toga sto su mrzovoljne i cendrave!
Jutros starija njaka oko nekih carapa koje nisu dobre, a SINOC! dok sam ih placala u ducanu bile su najbolje:roll:
Sad moram dizat mladju i ne ide mi se u sobu jer ne znam sto me ceka Nagasaki ili Hirosima:zcepanje:


Kad vam djeca idu spavati, kupaju li se svako vecer, kako vam prolazi dio dana pred spavanje?
 
Ja ustajem pre Mindjusice 15 minuta kad ide pre podne, i pijem kafu i pusim s mirom
Posle joj spremam dorucak dok se ona umiva i oblaci
Pred spavanje imamo ritual da se izljubimo svi i pozelimo jedni drugima sve najbolje u sutrasnjem danu, nas dve to ne propustamo, osim kad ja zaspim pre nje

Kad ide po podne, ustajem s mirom i malo kasnije i razvlacim se natenane
Muz sta drugo do spava, njegov posao nije vezan za ustajanje ujutru
 
Sto se tice naseg ustajanja sa decom nikada nije bilo problema.Nema dreke i vriske jer znaju da moraju ujutru ustati.
Inace,one su velike spavalice pa idu ranije na spavanje.Kad idu pre podne u skolu oko deset su u krevetu,a kada idu posle podne onda lezu oko pola 11.Ali svako jutro su budne izmedju sedam i pola osam tako da kad se Milica probudi ode kod njih i mamu pusti da jos malo odrema :D

Pred spavanje se lepo izljubimo svi i obavezno sledi -lapo spavajte i sanjajte i neka vas andjeli cuvaju :D To je srednja cerka uvela i tako smo navikli...pa hocu da poludim kad ona nije kod kuce (kad je npr. kod bake ili na ekskurziji).
 
Poslednja izmena:
sat zvoni i za mene i za muza..
on ustaje prvi..
ja se izlezavam dok on ne zavrsi sa kupatilom...
onda ja ustajem..
on budi decu i odlazi na posao..
ja sam na relaciji kupatilo-kuhinja..
pa se onda oblacim..
i svo vreme pozurujem decu..
oni se potuku za stolom dok doruckuju..onda se posvadjaju i u kupatilu..
a i dok se oblace obavezno jedno place..
ja sam na ivici nervnog sloma..
i uvek kasnimo u skolu..
ove nedelje je sin na raspustu i primetila sam..
da sve ovo radimo sat vremena kasnije nego obicno..
i to bez nervoze i placa i pozurivanja..
i ne kasnim dok vodim dete u vrtic..
zakljucak: optimalno vreme za ustajanje je 8:00..
sve pre toga..jednostavno ne funkcionise kako treba..
tek kad njih razvezem..
onda s mirom doruckujem i pijem kafu..
 
Dok mi je muz bio ovde, uvek je on prvi ustajao, skuvao kaficu i probudio bi me :heart:
Onda nas dvoje popijemo kafu, istusiramo se, budimo cerku, ja je oblacim i idemo svako na svojoj strani. Bez nerviranja i svadje. Imamo neki mali jutarnji ritual koji postujemo.
A za spavanje...
Ja presvucem cerku, odvedem je u krevet, ispricam joj pricu, poljubim za laku noc i toliko... Opet bez svadje... :heart:
Sada smo trenutno ja i cerka same. Ja ustajem, pijem kafu, tusiram se, spremam dorucak, budim devojcicu...
 
Било је фрке и раног устајања...обући једну, обући другу....трчи до вртића, трчи на бус....

Откад су порасле све је много лакше.

Постоји један проблем (који, реално мени олакшава јутро, али нисам срећна због тога :confused:) а то је што не могу ујутру да натерам децу да узму неки залогај (а и ја сам била таква као дете)... Полсе низа година узалудног прављења доручка - одустала сам, и сад више немам никаквих обавеза око њих ујутру.

И још...хехехе...:mrgreen:.....пошто не могу да функционишем ако се рано будим тражила сам да ми направе такакв распоред часова да никад немам прве часове (1. илли прва 2)...:super: То моју децу нервира :mrgreen:, јер ја само устанем у 7 дођем у њихову собу, продерем се:''Буђењеее!'' и завучем се у неки од њихових кревета, јер оне пређу да се облаче у дневној соби уз ТВ... Ја опет заспим док си реко кекс, али није ми проблем ако ме опет буде да им направим фризуру или дам неке паре....јер одмах после тога опет наставим да спаваааам! :D

Буде понекад неке пичњаже око тога коај ећ шта обући....али ја се правим да не чујем док год не буде густо, па морам да подвикнем, и наравно, вратим се на спавањеее!

Сваки минут јутарњег спавања вреди ми као сат ноћног! :D

Е, да - не доручкујем ни ја, јер ме после другог часа увек чека ужина и кафица у школи! :zper:
 
Сваки минут јутарњег спавања вреди ми као сат ноћног! :D
E to je poenta! :D
Ja jednostavno ne funkcionišem ranom zorom. I nema teorije da bih nešto stavila u usta čim ustanem. Čašu vode sljuštim jer sam večito žedna, a da sedim i pijem kafu nema teorije.
Ja i na WC-u kuntam jedno pet minuta i usporena sam katastrofa. Tek nekih sat vremena nakon ustajanja se stvarno probudim. A u busu ne mogu da shvatim ljude koji pričaju kao navijeni ranom zorom. Ja ne mogu da progovorim...
 
Mogu vrlo rano da ustanem...i odmah sam na nogama...dok me muz izludjuje, kad je prva smena uvek ga budim po pola sata...da bih se resila nerviranja, pocela sam da ga budim pola sata pre nego sto stvarno treba da ustane, i obavezno ga slazem da kasni (tj. kazem da je 7 i 15 umesto 7 :per:)...dete budi mene...svako jutro kao sat, u sest...:roll: ustanem, dam mu mleko da pije i ja pocnem natenane da se spremam...dorucak OBAVEZNO...kafa na poslu...i tako...navikne se covek...;)
 
E to da se čovek navikne, nije istina!
Ceo život to slušam i ceo život ustajem između 6 i 6:30, od obdaništa, pa škola jedna, druga, faks, posao.... Oduvek ustajem ranom zorom i NIKAD se neću navići. :(

A veče je pravi mali ritual. Dođemo kući oko 20h, pa večera uz crtani, pa tata kupa klinju, a ja raspremam haos po kući, pa se pije kakao i onda njih dvojica idu da spavaju. Sad već mali, hvala Bogu, zaspi za minut-dva i nas dvoje imamo mirno veče. Ako ne spremam ručak, ne peglam, ne perem sudove ili tako neko slično njesra, gledamo tv ili smo za kompjuterom (svako za svojim :D), ali uživamo u tom miru i tišini. U pauzama sumiramo prethodni dan i krećemo u kupatilo, obično prvo ja jer zaspim u pola filma pa se jedva nateram da se istuširam. :rumenko:
Kako god okreneš, ako ne odspavam punih 8 sati, nisam ni za šta ceo dan. Što znači da sam konstantno neispavana i prilično nervozna ženska. :sad2:
 
sat zvoni i za mene i za muza..
on ustaje prvi..
ja se izlezavam dok on ne zavrsi sa kupatilom...
onda ja ustajem..
on budi decu i odlazi na posao..
ja sam na relaciji kupatilo-kuhinja..
pa se onda oblacim..
i svo vreme pozurujem decu..
oni se potuku za stolom dok doruckuju..onda se posvadjaju i u kupatilu..
a i dok se oblace obavezno jedno place..
ja sam na ivici nervnog sloma..
i uvek kasnimo u skolu..
ove nedelje je sin na raspustu i primetila sam..
da sve ovo radimo sat vremena kasnije nego obicno..
i to bez nervoze i placa i pozurivanja..
i ne kasnim dok vodim dete u vrtic..
zakljucak: optimalno vreme za ustajanje je 8:00..
sve pre toga..jednostavno ne funkcionise kako treba..
tek kad njih razvezem..
onda s mirom doruckujem i pijem kafu..

A kad ti radis?
 
..ja sam najgora na svetu.. :rumenko:
..tata ustaje prvi, jako je tih i nikada me ne probudi.. :heart:
..na izlasku iz kuce, oko 7h, budi decu, deca mi skuvaju kafu i doruchkuju sami,
bude mene oko pola osam, da aminujem shta su obukli i da ih poljubim na polasku u shkolu.. :)
..ja sam oko osam spremna da krenem na posao.. :)
..odatle mi hrabrost za trece dete.. :)

Aj pozajmi tu decu i muza da izrodim i ja jos koje :D
 
ni ja se nikad nisam navikla niti cu se navici
namerno sve obaveze odlazem za bar 11 jer cak i kad stanem na noge mozak mi ne radi
nekako jos uvek uspevam da se ne pobijem oko kupatila ... ali znam da ce to vreme doci
mi smo imali problem oko kompjutera sto smo resili kupovinom jos jednog
mislim da nece biti bas lako izvodljivo jednog dana da sagradimo novo kupatilo
 

Back
Top